FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

KINEMATOGRAF FDB.PL 137
Beznickowy

Jak większość z Was pewnie wie, niedawno powstało Dyskusyjne Koło Filmowe przy fdb.pl. Naszym zamierzeniem jest przyznawanie Kinematografu FDB, a tym samym promowanie dobrych filmów, często polskiemu widzowi nieznanych (albo starych, albo słabo reklamowanych przez polskiego dystrybutora, itp.). Więcej informacji znajdziecie tutaj
W skrócie powiem, że macie sznasę, drodzy użytkownicy, wybrać wspólnie z nami taki film. Wystarczy, że w ciągu dwóch tygodni obejrzycie go, wyrazicie o nim swoją opinię i odpowiecie na pytanie, czy jest wart polecenia: TAK lub NIE (proszę tylko któregoś z tych dwóch słów użyć, by nie było nieporządku, a najlepiej jeszcze je pogrubioną czcionką napisać). Swoją decyzję proszę podać w tym temacie.

Pierwszym tytułem jest Antwone Fisher. 31 sierpnia zostanie ogłoszona decyzja odnośnie przyznania Kinematografu FDB. Tutaj zainteresowanych zapraszamy do dyskusji na temat filmu, a w tym temacie proszę oddać swój głos (TAK lub NIE).

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

UWAGA!!! Sprawy formalne!
Odnośnie działalności DKF-u wypowiadamy się tutaj
Jest też sprawa odnośnie terminu, w którym ogląda się dany film. Docelowo czas na obejrzenie filmu to 2 tygodnie, ale może zostać skrócony, jeśli członkowie DKF-u szybciej go obejrzą. Jednak wtedy, żeby dać innym szansę, poinformuję na forum, że zostało 24 godziny na obejrzenie filmu, by ci co zwlekają mieli ostatnią szansę go obejrzeć. Ma to na celu usprawnić naszą działalność, więc proszę o wyrozumiałość… i sprawność w oglądaniu.
Kandydaci do kinematografu:
1. Antwone Fisher – dyskusję prowadzimy w tym temacie, ale głosujemy tutaj, poniżej. niewyróżniony
2. Wstrząsy wyróżniony
3. Shooting Dogs niewyróżniony
4. Prosty plan niewyróżniony
5. Kika wyróżniony
6. Królowa Margot niewyróżniony
7. Buty nieboszczyka niewyróżniony
8. Prawo Bronxu wyróżniony
9. Porozmawiajmy o kobietach

Ronaldinho

Po niewyróżnieniu "Prostego planu" zacząłem się zastanawiać jak to się mogło stać i w takim razie jak nie takie filmy, to jakie będą wyróżniane?

justangel piszesz o gustach i dobrze, bo trzeba umieć zauważyć i mieć świadomość, że dany film jest świetny, mimo, że nie przypadł do gustu, niektórzy po prostu tego nie potrafią. Wydaje mi się, że Kinematograf nie ma składać się z ocen, a wyrażeniem zdania czy warto dany film polecić. Często mam tak, że dany film mi się podobał, ale jednocześnie wiem, że innym się nie spodoba ze względu na pewnie fakty i nie ma sensu jego popularyzacja.

Argumenty w stylu, że "według mnie za mało na pierwszym planie było postaci drugoplanowej" bardzo mnie irytują.

Anonimowy

> Ronaldinho o 2008-10-25 23:09 napisał:
> Po niewyróżnieniu "Prostego planu" zacząłem się zastanawiać jak to się mogło
> stać i w takim razie jak nie takie filmy, to jakie będą wyróżniane?

Wybacz ale dla mnie Prosty plan był filmem nudnym, czyli nie moge go nazwać swietnym, czyli nie dam mu wyróznienia i tyle, nie zamierzam dawć wyróznienia i uwazam ze inni tez nie pwoinni dawac wyróznienia filmom, które im sie nie spodobały
> justangel piszesz o gustach i dobrze, bo trzeba umieć zauważyć i mieć
> świadomość, że dany film jest świetny, mimo, że nie przypadł do gustu, niektórzy
> po prostu tego nie potrafią.
Kolejny raz wybacz, ale film który nie przypada mi do gust, nawet jesli byłby najwiekszym arcydziełem , to taki film nie dostanie u mnie wyróznienia, uwazam ze kazdy powinnien dawac Tak lub Nie według własnego gustu i uznania, bo inaczej stworzy sie elita dla elity, a ja osobiscie pieprze takie elity.

Anonimowy

Kika ZDECYDOWANIE na NIE

Trikster

> wolfie o 2008-10-25 23:20 napisał:
> Kika ZDECYDOWANIE na NIE

skąd to zdecydowanie? ;)

justangel

> Ronaldinho o 2008-10-25 23:09 napisał:

>
> justangel piszesz o gustach i dobrze, bo trzeba umieć zauważyć i mieć
> świadomość, że dany film jest świetny, mimo, że nie przypadł do gustu, niektórzy
> po prostu tego nie potrafią.
Właśnie o to mi chodzi!!!

>Wydaje mi się, że Kinematograf nie ma składać się z
> ocen, a wyrażeniem zdania czy warto dany film polecić. Często mam tak, że dany
> film mi się podobał, ale jednocześnie wiem, że innym się nie spodoba ze względu
> na pewnie fakty i nie ma sensu jego popularyzacja.
Tutaj natomiast powiem tak: niektóre filmy które lubię są specyficzne, mogą być lubiana przez naprawdę wąskie grono osób. Jednak to nie znaczy że te filmy są złe, wręcz odwrotnie – czasem te filmy są bardzo dobre. I warto je zobaczyć nawet jeśli nie miałyby komuś przypaść do gustu.

Wolfie: oczywiście że każdy powinen oceniać zgodnie z własnym gustem. A co do elity – pytanie czy przez to bardzo rygorystyczne podejście do ocen nie okaże się że elita właśnie zostanie grupa filmów polecanych przez FDB (bo będzie do niej należał jeden film a wszystkie inne odrzucimy)

Centralny: koniecznie zobacz! naprawdę warto:)

Taka uwaga dla wszystkich oceniających filmy- z założenia do grupy oceniającej należą osoby kochające kino.

Trikster

> justangel o 2008-10-26 22:41 napisał:
> Właśnie o to mi chodzi!!!
>
>
> Tutaj natomiast powiem tak: niektóre filmy które lubię są specyficzne, mogą być
> lubiana przez naprawdę wąskie grono osób. Jednak to nie znaczy że te filmy są
> złe, wręcz odwrotnie – czasem te filmy są bardzo dobre. I warto je zobaczyć
> nawet jeśli nie miałyby komuś przypaść do gustu.

Lepiej bym tego nie ujął :) Między innymi tym właśnie się kieruję głosując :)

majak01

Kika; jestem na TAK

Beznickowy

Teraz czas na Królową Margot

justangel

Królowa Margot – na TAK

justangel

Swoją drogą minął tydzień a nikt poza mną filmu nie zobaczył;) Czyżby wszyscy wymiękli ;)?

Trikster

justangel, ja mam jutro wolny dzień (L4) i mam również film, a więc obejrzę na 100% :)… a później "Konopielka" :)

justangel

> Lukasz N o 2008-11-19 23:14 napisał:
> justangel, ja mam jutro wolny dzień (L4)

Fuksiarz!!! Nawet nie mów bo już Ci zazdroszczę;)

Trikster

e tam od razu fuksiarz :) prawa ręka prawie nieczynna :/

Flames23

Jeżeli mozna, to chciałbym zaproponować nastepny film do kinematografu – "Chłopięcy świat" (1993) reż. Michael Caton-Jones.

Trikster

> Flames23 o 2008-11-20 08:37 napisał:
> Jeżeli mozna, to chciałbym zaproponować nastepny film do kinematografu -
> "Chłopięcy świat" (1993) reż. Michael Caton-Jones.

ale to członkowie proponują filmy, zgłoś się do Beznickowego :)

Flames23

> Lukasz N o 2008-11-20 11:28 napisał:
> ale to członkowie proponują filmy, zgłoś się do Beznickowego :)

ok , podziękował. :)

Trikster

Królowa Margot na TAK

Beznickowy

Królowa Margot na TAK

Manna

Fajny pomysł ten "kinematograf fdb.pl" ale bardzo zaniedbany i nieporęczny. Trudno się w tym połapać: który film jest wyróżniony i dlaczego? Szczególnie to "dlaczego" szwankuje.

Dwa ostanie komentarze o filmie "Królowa Margot" są, cytuję: "TAK". No, to faktycznie mocny argument.

Gdyby redakcja ten pomysł poparła, gdyby na ten temat był jakiś specjalny dział na forum, gdyby to było zawsze "na górze" strony głównej, gdyby było wiadomo dlaczego "tak, albo dlaczego "nie", gdyby…
Szkoda, żeby taki fajny pomysł i taka inicjatywa użytkowników została zmarnowana.
Mogłabym jakoś pomóc?

Beznickowy

> Manna o 2008-12-14 21:30 napisał:
> Fajny pomysł ten "kinematograf fdb.pl" ale bardzo zaniedbany i nieporęczny.
> Trudno się w tym połapać: który film jest wyróżniony i dlaczego? Szczególnie to
> "dlaczego" szwankuje.
>
> Dwa ostanie komentarze o filmie "Królowa Margot" są, cytuję: "TAK". No, to
> faktycznie mocny argument.
>
>
> Gdyby redakcja ten pomysł poparła, gdyby na ten temat był jakiś specjalny dział
> na forum, gdyby to było zawsze "na górze" strony głównej, gdyby było wiadomo
> dlaczego "tak, albo dlaczego "nie", gdyby…
> Szkoda, żeby taki fajny pomysł i taka inicjatywa użytkowników została
> zmarnowana.
> Mogłabym jakoś pomóc?

http://fdb.pl/film/12457-krolowa-margot/temat/16452-kandydat-do-kinematografu-fdb

Mogę Cię dodać do zespołu byś mogła dawać swoje propozycje filmów. Rzeczywiście, trochę zaniedbany – tu się biję w pierś (miałem sporo innych obowiązków), ale od przyszłego tygodnia to się zmieni, bo jeszcze przed świętami wprowadzę zmiany do tego. Kinematograf nie zginął…

Trikster

Manna, na temat filmu wypowiedziałem się na jego stronie… ale tak to już jest, jak się wybiórczo czyta :)

Manna

:)
Nie wybiórczo, tylko, żeby się w tym kinematografie wyznać, to trzeba po kilku tematach skakać. A komu by się chciało?
Zaraz to przeczytam, jak się wypowiedziałeś. O ile to znajdę.
:)

justangel

pomysł zaniedbany, ale nie ma co się czarować, że m. in. dlatego iz bieżącą propozycje obejrzały 3 osoby… jak tak dalej pójdzie to pomysł umrze z braku zainteresowania ze strony grupy wyznaczonej do oceniania

Grzegorz_Borowiecki

no wlasnie grupa do roboty :) pomysl bardzo fajny ale juz na poczatku przyznam ze zapalu moze starczyc tylko na pierwsze kilka miesiecy … a pozniej pomyslodawcy sie wypala :( Prosze pokazcie mi ze sie mylilem …

pozdrawiam pomyslodawcow i cala grupe ;)

Trikster

ja jestem i czuwam nadal :) Beznickowy – do roboty! ;D

nathalie

Również mam nadzieję, że wam nie zabraknie zapału, trzymam kciuki :)
Osobiście bardzo mi się podoba podstrona http://fdb.pl/kinematograf :)) i właśnie zauważyłam, że DKF ruszyło w dniu moich 18stych urodzin x)

justangel

> Lukasz N o 2008-12-16 15:04 napisał:
>Beznickowy – do roboty! ;D

Nie Beznickowy ale reszta ekipy! Do oglądania;)

Beznickowy

Teraz czas na "Buty nieboszczyka". Głosowanie trwa do 10 stycznia 2009 r.

majron

"Buty nieboszczyka" zdecydowanie na TAK

majak01

“Buty nieboszczyka” na TAK
Uzasadnienie – http://fdb.pl/film/12984-buty-nieboszczyka/temat/15935-swietny

Czudi

Buty nieboszczyka na TAK

Czudi

> Manna o 2008-12-14 21:30 napisał:
> Fajny pomysł ten "kinematograf fdb.pl" ale bardzo zaniedbany i nieporęczny.
> Trudno się w tym połapać: który film jest wyróżniony i dlaczego? Szczególnie to
> "dlaczego" szwankuje.

Tu się w pełni zgadzam. Obejrzałem film, postanowiłem zagłosować i zaczęło się szukanie…
Siedzę na tej stronie, znam wątek, a tak musiałem chwilę poszukać. Ktoś nowy nie ma najmniejszych szans żeby się w tym połapać.

> Dwa ostanie komentarze o filmie "Królowa Margot" są, cytuję: "TAK". No, to
> faktycznie mocny argument.
>
>
> Gdyby redakcja ten pomysł poparła, gdyby na ten temat był jakiś specjalny dział
> na forum, gdyby to było zawsze "na górze" strony głównej, gdyby było wiadomo
> dlaczego "tak, albo dlaczego "nie", gdyby…

Na początku inicjatywy pisałem o tym, że każdy omawiany film powinien dostawać logo kinematografu na swojej stronie (taki znak jakości), a po głosowaniu znaczek powinien zostać odpowiednio zmieniony na tak lub nie. Może być kciuk w górę/dół obok, kolor czerwony/zielony, gwiazdki wokół/znak zakazu na logo. Cokolwiek czytelnego dla każdego nie znającego tematu. Klikając na ten znaczek powinniśmy być przenoszeni do tematu na forum dotyczącego filmu. Teraz nie podoba mi się, że osoby komentujące w ramach "projektu" zakładają oddzielne tematy.
Zakładka, jakiś odnośnik na stronie głównej również wskazany

> Szkoda, żeby taki fajny pomysł i taka inicjatywa użytkowników została
> zmarnowana.

Projekt do uratowania, ale jest potrzebna wsparcie techniczne Grześków;) Mówienie: "a nie mówiłem:)" to nie do końca to. Podstrona jest fajna, ale trzeba jeszcze to dopracować. Z drugiej strony rozumiem postawę – w tej chwili pomyśl paadł

> Mogłabym jakoś pomóc?

Trikster

Buty nieboszczyka na NIE

justangel

Buty nieboszczyka na TAK

Hsi_Nao

Buty nieboszczyka na NIE

Beznickowy

Buty nieboszczyka na TAK

Beznickowy

Czas na "Prawo Bronxu". Głosowanie trwa do 24 stycznia 2009 r.

Anonimowy

Prawo Bronxu – Zdecydowanie, Zdecydowanie i jeszcze raz zdecydowanie na TAK

majron

Prawo Bronxu na TAK…chociaz nie tak zdecydowanie jak wolfie :P

justangel

Prawo Bronxu na TAK

majak01

Prawno Bronxu- TAK

Trikster

czy wypada zagłosować inaczej niż reszta? xD

Oczywiście, że głosuję na TAK!!!

Beznickowy

"Prawo Bronxu" na TAK

Ronaldinho

TAK dla "Prawa Bronxu" (http://fdb.pl/film/2557-prawo-bronxu/temat/17321-przepiekny)

EDIT: Czy mi się tylko zdaje, czy samo 'TAK' nie wystarczy i trzeba napisać jakiś komentarz/opinie, czego nie zrobiło kilka osób wyżej?

justangel

> Ronaldinho o 2009-01-24 23:11 napisał:
>
> EDIT: Czy mi się tylko zdaje, czy samo 'TAK' nie wystarczy i trzeba napisać
> jakiś komentarz/opinie, czego nie zrobiło kilka osób wyżej?

wypowiedziało sie wypowiedziało:)
http://fdb.pl/film/2557-prawo-bronxu/temat/17153-kandydat-do-kinematografu-fdb

Ronaldinho

Masz mnie za debila? 7 głosów na TAK, 5 komentarzy.

Beznickowy

To nie zmienia faktu, że "Prawo Bronxu" zdobyło Kinematograf.

A teraz kolej na "Porozmawiajmy o kobietach". Głosowanie do 7 lutego 2009 roku.

Anonimowy

Porozmawiajmy o kobietach jestem na Nie

Beznickowy

"Porozmawiajmy o kobietach" na NIE.

Proszę czekać…