FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

David Lynch 22
moszhenryk

Proponuję temat o Lynch’u najlepszym twórcy filmowym (moim zdaniem). Piszcie jaki jest wasz ulubiony film Lynch’a, czego nie zrozumieliście, pamagajmy sobie nawzajem. Np. "Zagubiona autostrada" – choć widziałem ten film z 30 razy, to i tak wszystkiego nie pojąłem – najtrudniejsza jest sprawa z Fred’em i tą dziwną zamianą w więzieniu

kawek19

Dla mnie Lynch to geniusz oglądałem Zagubioną Autostrade , Mullholland Drive, Dzikość Serca i Prostą Historie (piękny film , zaskoczył mnie ) Każdy powinien zobaczyć filmy tego pana, Lynch jest BogieM

karolina

hmmm…moje ukochane jest "miasteczko twin peaks",ale ile bym razy nie obejżała nie rozumiem zakończenia(serialu)…

moszhenryk

jest duża szansa, że TVP po raz kolejny pokaże miasteczko TP, ale narazie w ramówce na jajbliższe tygodnie nie ma serialu. Wiadomo jedynie że telewizja serial kupiła i jest szansa po raz kolejny go zobaczyć.

karolina

ale to mi nie pomogło.dalej nie kumam o co chodzi…:/

srebrny

Ja tam chyba nie ogladalem zadnego z wymienionych tutaj filmow

kawek19

http://www.david-lynch.stopklatka.pl/ jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o panu DL i jego filmach to zapraszam tutaj !!!

kawek19

a tu coś dla leniwych , wytłumaczenie ZAGUBIONEJ AUTOSTRADY http://www.film.org.pl/prace/lost2.html
oraz Mullholand Drive http://www.film.org.pl/prace/mdrive2.html

karolina

Dzięki… Hehe…

zuczek

Prosta historia wcale nie jest taka prosta pozatym w orginale jest lepsza gra słow jesli codiz o tytuł w polonizacji sie nie postarali

Mort_Rainey

a ja jego filmów nie pojmuje:)

Pozdr

Moviespotter

Jeden z niewielu reżyserów chyba, który zaczął z przytupem od genilnego serialu. Majstersztyk – można do Twin Peaks wracać non stop. Najbardziej oniryczna produkcja, reszte jego twórczości również lubię, ale Twin, moim zdaniem nie przeskoczył nigdy – ten klimat i postacie i niektóre mega absurdalne wstawki.

dave_z

W 100% się zgadzam. Twin Peaks zasługuje na miano serialu wszechczasów. A co sądzicie o Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną? Bo ja podobnie, jak serialem byłe zachwycony.

ruta_n20

A ja uważam, że oprócz Mulholland Drive oraz Miasteczka Twin Peaks dobrymi filmami są też Blue Velvet i Człowiek słoń.

princessleia

tez trochę nie pojmuję Mulholland Drive, ale reżyserem jest bardzo dobrym – na dniach biorę się za Twin Peaks

Aladyn

Jeśli kochacie filmowy kunszt Lyncha, to polecam -"Eraserhead". Dzięki temu filmowi uzyskał Lynch światowy rozgłos. Film bardzo trudno jest opowiedzieć – to raczej czysty artystyczny surrealizm, ale hipnotyzuje…

amelka88

Dzięki, sprawdzę – tego jego filmu jeszcze nie widziałam

luk20_dabr

Ja także chętnie obejrzę, bo jeszcze nie miałam okazji oglądać tego filmu :)

miawallace

Miasteczko Twin Peaks to geniusz

filmowiec21

Zgadzam się w zupełności a Eraserhead też widziałam i film doskonały! Szczerze polecam obejrzeć wszystkim tym, którzy podziwiają Lyncha.

benderowa

nic dodać nic ująć, Inland Empire – genialne

moonlight18

A czy ktoś oglądał film Dzikość serca i może coś więcej o nim powiedzieć? Chciałabym obejrzeć, ale nie wiem czy warto :)

horrorfan123

Ja tego filmu nie widziałem, ale na pewno warto obejrzeć Blue Velvet, Miasteczko Twin Peaks oraz Mulholland Drive. Wszystkie te filmy są genialne, widać w nich gołym okiem kunszt Lyncha!

Proszę czekać…