FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zmiana punktowania aktywności 39
Beznickowy

Z powodu ogromnego nadużycia przez niektórych, tymczasowo nie będzie dostawać się punktów za oddane głosy. Projekt zmian przewiduje, że w przyszłości tylko 10 głosów oddanych w ciągu jednego dnia będzie punktowanych. Za następne (tj. jedenasty, dwunasty, itd.) punktów już się nie będzie dostawać.

Quagmire

Bardzo dobra decyzja. Teraz czas na naprawienie forum, bo niesamowicie irytuje mnie brak podbijania komentarzy.

Redox

Ja także całkowicie popieram zmianę. Wątpię, żeby przełożyło się to jednak na jakiś wzrostu opinii i komentarzy, ale przynajmniej w tej kategorii ("Aktywnych") będą nagradzani zgodnie z nazwą – ci aktywni, zabierający głos na forum i współuczestniczący w dyskusji, zamiast klikaczy w gwiazdki.

Asmodeusz

a tak było pięknie niektórzy już kończyli oceniac modę na sukces

alter_ego

Ale tak na chłopski rozum, to wydaje mi się że tylko ułatwiliście pewnym osobom zdobywanie nagród za aktywność, bo teraz przynajmniej muszą się ostro napocić aby oddać ponad 2000 ocen w miesiącu – we wrześniu ostro 4 osoby konkurowały ze sobą, cóż to była za walka :), a teraz wystarczy że oddadzą 300 ocen w miesiącu + parę komentów i już bliżej nagrody.

Quagmire

Tyle, że na pułapie 300-400 punktów może dojść do prawdziwej rywalizacji, i chętna osoba będzie jednak musiała ostro się napocić, aby napisać jakiś dłuższy post. Odbędzie się to z korzyścią dla strony, wygeneruje się widoczny ruch, a nie ocena dla odcinka "Bonanzy".

Zresztą o jakim ja widocznym ruchu mówię, skoro w obecnym kształcie komentarzy, tylko Ty, Ercerze przeczytasz mój post.

alter_ego

Szaman tylko bez prawdziwych nicków bo niszczysz konspirę :)

Czas pokaże czy masz racje odnośnie tych przyszłych korzyści w postaci postów, ale z tego co pamiętam to były juz na fdb osoby które w pocie czoła pisały wymuszone posty i parę osób na to narzekało :)

Quagmire

Ok, bez prawdziwych nicków :) W obecnej sytuacji, gdy odeszło już tylu użytkowników, na FDB przydałyby się nawet wymuszone posty.

Czejen71

"Klikacz w gwiazdki" – to brzmi dumnie…(-:, ale co nie jest zabronione to jest dozwolone, prawda? Sama możliwość oceniania poszczególnych odcinków seriali jest pomyłką, a nie "nadużywanie" klikania. Jeżeli ktoś doda w jednym dniu 1499 nowych filmów, to czy też będzie to "nadużycie", chyba nie (a może tak?), bo limit treści jest przecież 1500!, a w aktywności nikt limitu nie ustalił do tej pory, więc słowo "NADUŻYCIE" jest nie na miejscu. Pozdrawiam wszystkich "prawdziwych" aktywnych.

Bluejohn_26

W sumie dobrze się stało. Mimo, że samo punktowanie na odcinkach mi nie przeszkadzało, ale to pewnie dlatego, że sam należałem do grupy wspomnianych "klikaczy", to raziło mnie coś innego, a mianowicie pewne przekręty w ocenianiu. O ile sam oceniałem tylko te seriale, które faktycznie oglądałem, to co poniektórzy oceniali wszystko jak leci, tzn. tasiemce w stylu Mody na sukces itp., a jakoś wierzyć mi się nie chce, że ktoś kto ocenia kolejne odcinki na jedną gwiazdkę, trwa przy serialu przez tyle lat i ogląda każdy kolejny odcinek.
Teraz przydało by się jeszcze żeby ktoś czuwał nad jakością komentarzy. W końcu nie chodzi o to by było ich dużo – teksty w stylu: "Fajny film, podobał mi się bo był fajny" nic nie wnoszą do dyskusji, tylko o to, by były to przemyślane wypowiedzi osób współtworzących ten portal.

Lamper

To też jest brane pod uwagę, dlatego chcemy aby punkty były przyznawane za dłuższe wypowiedzi, które naprawdę pozwalają zachęcić inna osobę do obejrzenia filmu a nie kilku wyrazowe wypowiedzi, które wspominałeś.

Spinnaker

CO wy sie wszyscy czepiliscie tej mody na sukces, co?! Skoro jak widze nie mozna oceniac tej produkcji bo ma za duzo odcinkow albo wg drugiego sprytnego jemu nie pasuje bo ma taki humor, to zablokujcie mozliwosc oceniania na amen, a nie teraz wielkie kurde halo ze ktos ocenia to albo tamto!
Wszyscy jestescie tacy oburzeni bo nie macie zaleglych nagrod z GRUDNIA, to sobie pomyslcie jak wlasciciele tejze strony pogrywaja sobie z innymi, jak widac – mniej lubianymi? czy moze inne kryterium jest stosowane hm?? Ja jestem oburzony!
Od samego poczatku dotychczasowy system zliczania aktywnosci jest zle pomyslany i koniec kropka. Zawsze wczesniej czy pozniej dochodzi do takich sytuacji, wiec grzecznie prosze nie uzywania formy "naduzycia" bo jest ono bledne, niepoprawne i co najmniej nie na miejscu.
Forma przyszlego zliczania aktywnosci zaproponowana przez Beznickowego wydaje sie sprawiedliwa, tylko jeszcze prosze o to, aby ranking aktywnosci byl ukryty, a nie tak jak teraz widoczny, bo wtedy znowu przez pol miesiaca natrzepia punktow i maja wygrane w kieszeni, a tak nigdy nie wiadomo czy jest sie pierwszym czy trzecim na liscie.

alter_ego

> Spinnaker o 2013-10-18 20:10 napisał:
> Od samego poczatku dotychczasowy system zliczania aktywnosci jest zle pomyslany
> i koniec kropka. Zawsze wczesniej czy pozniej dochodzi do takich sytuacji, wiec
> grzecznie prosze nie uzywania formy "naduzycia" bo jest ono bledne, niepoprawne
> i co najmniej nie na miejscu.

Mijasz się z prawdą, bo przecież kiedyś były nagrody losowane tylko nie pamietam już czy z pierwszych 5 miejsc czy też 10 i z tego co pamiętam nie było aż takiej walki o nagrody wtedy, zeby nie było, ja osobiście popieram walke – zawszę to jakiś urozmaicenie na stronie w której panuje marazm :)

Co do słowa “naduzycia” może byłoby ono nie na miejscu gdyby nie fakt że osoby oceniaja w miesiąc ponad 2000 filmów czy tez odcinków, ale spoko nadal bedą mogli nadużywać funkcji ocen, nic nie będzie przecież stało im na drodze :).

Beznickowy

@Spinnaker

Ukrycie rankingu aktywności to pomysł wart przemyślenia.

Grzegorz_Derebecki

@Spinnaker z tego co wiem, to ty już wszystkie nagrody dostałeś jeżeli nadal Ci jakiejś brakuje to proszę daj mi znać bo grudniowe nagrody juz dawno zostały wysłane.

Spinnaker

Grzegorzu, dawno wysłane?? hmmm cóż, film za dodawanie za grudzień otrzymałem we środę tego tygodnia [październik], nie sądzę zatem aby było to dawno :)
no, to tak na marginesie, ale fakt faktem, że za aktywność z tegoż grudnia była książka i film, film dostałem wcześniej, lecz zostałem poinformowany, iż książka poszła już na inny konkurs, a więc w ramach rekompensaty miała być wymieniona na coś innego – i na tym się skończyło, sprawa ucichła, a ja nie mam w naturze co tydzień się przypominać przez kilka miesięcy bo to robi się trochę śmieszne i niepoważne, dlatego wszystkim i w ogóle już dziękuję.

@alter_ego nie mijam się z prawdą bo system zliczania jest zły i taki był od samego poczatku, jedynie forma wybrania laureata była lekko inna, masz rację, kiedyś były losowane, z tego co pamiętam to "wśród osób ktore przekroczą 500 pkt" – i to była namiastka sprawiedliwości, łutu szczęścia, bo jak się miało 3000 pkt i było na 1 miejscu to wcale nie było powiedziane że się miało wygraną w kieszeni tak jak obecnie.
I nadal będę się bronił że masowe ocenianie to nie jest nadużycie. Kiedyś wykorzystywałem dzienny limit 1500 pkt na obsady tylko po to, aby fdb mogło się pochwalić że ma kompletnie uzupełnione seriale, i jest to prawie że przepaść jak ktoś inny doda 12 – 49 pkt w tygodniu. Jest to nadużycie z mojej strony? Nie sądzę, wiem żę to jest zupełnie inna kwestia, ale limit oceniania nie został ustalony więc nie można mówić o nadużyciu. Coś co nie jest zabronione jest dozwolone, podobno :)

Lamper

Czyli wg Ciebie nadużyciem nie jest ocenianie każdego odcinka Klanu czy nawet Mody na sukces jedną gwiazdką i robienie to w każdym odcinku? Więc po co ogląda skoro tak marnie mu się to podoba?
A sprawa nagród na dodawanie to inny temat niż nagrody za aktywność.
Nagrody za aktywność powinny być za wypowiedzi o filmach, na forum różnego typu, a nie za spam w ocenach bo nawet tego nadużyciem nie można nazwać tylko spamem. I nikt nie nazwie dodawania dużych ilości treści spamowaniem bo właśnie o to chodzi tym serwisie, żeby dodawać.
A co do ocen, nikt nikomu dalej nie zabrania oceniania, tylko niektórzy już stwierdzili, że to nie ma sensu i naglę ilość ocen drastycznie spadła. Przypadek?

Jeśli ukryć listę osób z ilością punktów, to pewnie zaraz pojawiłyby się wypowiedzi, że fdb oszukuje i przydziela nagody wg uznania albo wcale nie przydziela bo wygrani są fikcyjni…

Spinnaker

Dlaczego każdy ogląda mecz naszej reprezentacji patałachów i za każdym razem wierzy i łudzi się że tym razem będzie inaczej? -to jest analogia do tego co napisałeś dlaczego ktoś mógłby oglądać każdy kolejny odcinek mimo że to ciągle jest dno. Wiem, że to głupie i banalne, ale nie możesz wykluczyć takiej możliwości.

Dobrze napisałeś, aktywność za wypowiedzi o filmach a nie za ocenianie, obecny system aż "prosił" się o jak to nazwałeś "spamowanie". I tak, przypadek ze spadkiem ocen, tak w ogóle to na podstawie czego wysnułeś takowy wniosek? Są gdzieś dostępne dane na ten temat bo się nie za bardzo orientuję.

A co do ukrywania listy, tak, jak najbardziej masz rację że pojawią się takie głosy, ale jest to do wypracowania i rozwiązania aby zapobiec tego typu historii – lista aktywności może być np za poprzedni miesiąc z wyszczególnymi statystykami ile pkt za ocenianie, ile za wypowiedzi, albo coś innego.

Zresztą, co ja się tutaj produkuję, wszyscy oceniali hurtowo ale ci co nie wygrali są oburzeni i teraz cicho sza…Dobranoc.

Redox

Widzę, że w temacie cytowano moją wcześniejszą wypowiedź, więc może się do tego odniosę. Nie przeszkadza mi w żaden sposób, jeśli ktoś ocenia filmy czy odcinki, których nie widział. Żaden portal filmowy nie zatrzyma tego procederu i taka metoda oceniania była, jest obecnie i na pewno nie zniknie. Jeśli ktoś lubi mieć wśród ocenionych na profilu pozycje, których nie widział, to jego sprawa. Domaganie się z drugiej strony nagrody jest faktycznie nie na miejscu.

W końcu trzeba było powiedzieć temu dość. Co ciekawe zanim wprowadzono funkcjonalność związaną z dodawaniem odcinków do seriali (początek lipca 2011 roku), ten proceder już miał się dobrze. Tu dwa przykłady z brzegu (jakoś sporo nie musiałem się naszukać): #1 & #2. Pierwsze miejsca w rankingu, a jakichkolwiek wypowiedzi brak.

Bluejohn_26

Trochę się przeciąga ta tymczasowość z ocenami :\
Co do nagradzania aktywności, to dotychczasowe zmiany przestają się sprawdzać, gdyż stare nawyki powracają w nowej formie. Po co się silić na pisanie komentów przez cały miesiąc, skoro wystarczy poczekać do ostatniego dnia aż liczba punktów za aktywność się wyklaruje i wtedy przygotować sobie odpowiednio większą liczbę krótkich tekstów w stylu: "Chyba spodziewałem sie czegoś nieco innego nie to, ze film jest jakiś specjalnie zły ale bywały lepsze w temacie" i wrzucić je tuż przed północą, by wygrać zestawienie, a skoro udało się raz, będzie można próbować ponownie. Sytuacja raczej nie ulegnie poprawie jeśli ranking będzie widoczny dla wszystkich.
Wyjdę tu może na dupka który nie potrafi pogodzić się z przegraną, ale nie o to tu chodzi. Gdyby wspomniany osobnik naprawdę przyłożył się do tego co robi, przez cały miesiąc i wygrał ranking nie siląc się na kombinacje, wtedy nie byłoby całej sprawy.

PS W jaki sposób można otrzymać zero punktów lub punkty ujemne za aktywność?

Quagmire

Za usunięcie swojej wypowiedzi.

Rozumiem Twój ból, ale ten system nigdy nie będzie doskonały, a nie przychodzi mi do głowy lepszy sposób na podtrzymanie forum przy życiu. Postuluję aby wrócić do punktowania wypowiedzi pod newsami, bo tam jest straszna posucha od czasu wprowadzenia nowego systemu, a kiedyś trafiało się kilkadziesiąt komentarzy na tydzień.

Grzegorz_Derebecki

Dobry pomysł niedługo go wdrożymy :)

Bluejohn_26

Ja bym sugerował również punktowanie wypowiedzi dot. ludzi filmu, bo tam sytuacja jest jeszcze gorsza niż przy newsach.

Grzegorz_Derebecki

już jest dla komentarzy pod wiadomościami i pod wypowiedziami dla osób.

Quagmire

Brawo! Świetna decyzja.

jacks

Chyba coś nie działa, bo wczoraj skomentowałem 2 newsy i nie mam żadnego punktu w aktywnościach…

Grzegorz_Derebecki

Fakt, już działa :)

jacks

Nadal nie ma mnie w rankingu aktywnych, chyba, że te dwa komenty się nie zaliczają do punktacji jeszcze.

Grzegorz_Derebecki

Tamtych już nie będzie ale nowe powinny się pojawiać już.

Movieman

Hmm, coś swię chyba ranking reputacji walnął. Miałem ponad 100 pkt (chyba 111), dodałem newsa ze zwiastunem Exodus i zrobiło się 56.

jacks

Bo to kiepski news był :P

Beznickowy

Punkty ujemne to też punkty :)

Movieman

Mało zabawne.

jacks

Oj tam, trochę dystansu :) Grzesiek pewnie to naprawi jak tylko znajdzie czas. Trochę się mu tych zaległości zrobiło ostatnio więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Beznickowy

Ale ja nie żartuję. Tutaj dostaje się ujemne punkty, tak jak za usunięcie komentarza tracisz 10 punktów w aktywnościach, tak samo w redakcji można stracić za:

- usunięcie opublikowanego newsa,
- usunięcie komentarza w newsie,
- cofnięcie polecenia,
- edytowanie newsa, polegające na zmniejszeniu ilości znaków.

Grzesiek pewnie sprawdzi w weekend tę sytuację.

Movieman

No ja jestem tego świadomy, że po usunięciu newsa traci się te punkty, które zdobyto, to logiczne. Chodzi o to, że newsa nie usunęło, jacks próbował, ja próbowałem ze trzy razy – dopiero wtedy sprawdziłem ranking i się okazało, że mi punkty zabrało.

Elizabeth_Linton

Nie żebym broniła i_darek1xa, bo wiadomo że to troll, ale kasowanie mu punktów za regulaminowe wypowiedzi to chyba jednak przesada.

Jankes

Nikt mu nie skasował punktów, tylko jak zostały mu skasowane komentarze – a w zasadzie opisy filmów w komentarzu – to automatycznie kasują się też punkty. Był już proszony kilka razy aby dodawał opisy tam gdzie należy lub nie robił tego wcale, ale nie dociera do Trola więc inaczej się nie da.

Elizabeth_Linton

Rozumiem, ale byłam pewna, że miał kilka normalnych wypowiedzi z odpowiednią ilością znaków, by dostać za nie punkty. No z tymi opisami to racja, ktoś się będzie produkował i dodawał normalne wypowiedzi, a ten skopiuje skądś tekst i ma punkty, szkoda, że mu to uszło płazem dwa razy, bo były osoby, które bardziej zasłużyły na nagrodę.

Grzegorz_Derebecki

Usunołem opisy z 5 dni więc punkty ktore miał naliczone w tamtym miesiącu odjeły mu się w tym.
Specjalnie pisałem do niego by zaprzestał dodawania opisów do filmów jednak zignorował moją prosbę.

Dodatkowo dostał bana na 7 dni.

Proszę czekać…