FILMY 1287 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Najbardziej oczekiwane w 2014 roku 7
Quagmire

Już grudzień, za chwilę duchowe i żołądkowe uniesienia Świąt Bożego Narodzenia, a potem miejmy nadzieję jedynie duchowe, a nie żołądkowe uniesienia Sylwestra. Po tym wszystkim nastanie 2014 rok. Na jakie filmy czekacie najbardziej? Na początek moja lista:

1. Wish I Was Here- czyli Zach Braff powraca do reżyserowania filmów, mam nadzieję, że ze skutkiem choć w połowie tak dobrym jak przy "Garden State"

2. Tusk- pod tym niepopularnym tytułem kryje się nowy film Kevina Smitha o dziwacznym pomyśle wyjściowym. Horror. Facet przebrany za morsa. Drugi facet który mu to każe. 20 kilo starszy Haley Joel Osment. Będzie strasznie, albo śmiesznie, albo Red State.

3. Interstellar- panowie z Filmwebu nie mogą się już doczekać widoku czarnej dziury Christophera Nolana. Ja też.

4. A Tale of Love and Darkness- Natalka Portman zmierzy się z reżyserią, Sławomir Idziak z poleceniami Natalki. Chcę zmierzyć się z tym filmem.

5. Noah- zwiastun zapowiada potop złych recenzji, ale mam nadzieję, że Aronofsky zaprowadzi mnie na suchy ląd pozytywnej opinii.

6. Dumb and Dumber 2- jestem ciekawy co tam u Paputka

7. X-Men: Days of Future Past- szkoda, że to nie jest samodzielna kontynuacja First Class, ale i tak czekam z niecierpliwością

8. Foxcatcher- Carell będzie cudowny jako psychopata, szkoda, że gdy chociaż raz trafił się przeciętny oscarowy rok na męskim drugim planie, to przenieśli mu premierę

9. Jane Got a Gun- za Natalką choćby na Dziki Zachód!

10. Godzilla- a tutaj wiele zależy od zwiastuna

Beznickowy

Nie lubię takich list (bo potem i tak przełożą premiery na następny rok), ale też się pobawię.

Kolejność bez znaczenia:
Noah – bo Aronofsky
Interstellar – bo Nolan
300: Rise of an Empire – bo pierwsza część to cudo
Sin City: A Dame to Kill For – j.w. (ciekawe czy 2014 rok okaże się pomyślny i w końcu nastąpi premiera)
Maleficent – zwiastun 3D, który widziałem w kinie, naprawdę jest zachęcający, a dobra bajka nie jest zła
Jersey Boys – oby to był koniec zniżkowej formy i żeby Eastwood powrócił do formy z tamtej dekady.
Miss Julie – Jessica <3
Slow West – Fassbender i dziki zachód, a na drugim planie niedoceniany przez pierwszy plan – Ben Mendelsohn
Gone Girl – Fincher chyba jeszcze nigdy nie zepsuł thrillera
The Grand Budapest Hotel – magia, magia, magia autorstwa Wesa Andersona
Wish I Was Here – Braff ma szansę udowodnić, że Garden State nie był jednorazowym wyskokiem, choć mam obawy, że jednak był
Pod Mocnym Aniołem – Smarzowski
Miasto 44 – ostatnia nadzieja na dobry, współczesny polski film historyczny

PS: Zapewne w pośpiechu pominąłem jakieś ważne pozycje, szczególnie kina niezależnego.

Kristo

Szybka "10" alfabetycznie i co przychodzi do głowy (bez komentarza):

Dark Places
Grace of Monaco
Jersey Boys
La belle & la bête
Non-Stop
Paradise Lost
Sabotage
Transformers: Age of Extinction
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
Yves Saint Laurent

Na pewno zmieni się w trakcie przypominania o zapomnianych pozycjach!

Quagmire

Przypomnieliście mi o paru ciekawych filmach, szczególnie Gone Girl jest intrygujący (Fincher kierujący Benem Affleckiem, Neilem Patrickiem Harrisem i Tylerem Perry).

alter_ego

Czekam na wiele, wiele filmów, ale wymienie parę tych naj:

1. The Angriest Man in Brooklyn – podoba mi się Mila Kunis na zdjęciach z planu tego filmu, licze na sympatyczną komedie.

2. Turks & Caicos oraz Salting the Battlefield – "Ósma strona" to świetne kino z najlepszym szpiegiem w historii kina – Bill Nighy, więc z checia obejrze dwie kontynuacje tego filmu.

3. Predestination – uwielbiam filmy w których pojawiają się podróże w czasie.

4. Nailed – no może wreszcie w 2014 doczekam się Jessici Biel jako kelnerki-nifomanki z gwoździem w głowie, a czekam juz chyba z 6-7 lat :)

5. Jack Ryan: Shadow Recruit – licze na dobre kino akcji/sensacji

6. Three Days to Kill – Kevin Costner jako zabójca.

7. Edge Of Tomorrow – Tom Cruise w s-f.

8. X-Men: Days of Future Past – nowi i starzy mutanci do tego podróze w czasie.

9. Dark Places – Charlize Theron w thrillerze, jestem za, fajne sie prezentuje na fotce promocyjnej.

10. Solace – niezła obsada, do tego thriller , moze byc ciekawie.

alter_ego

Jako że jestem dużym fanem filmu Królestwo Niebieskie, a że właśnie pojawiła się fotka z nowego epickiego filmu Ridleya Scotta Exodus , to ten film umieszczam na miejscu drugim najbardziej przez mnie oczekiwanych premier 2014.

Świetna fota i do tego sfinks ma nos :)

Santanico

Interstellar – co tu dużo mówić – nazwisko Nolan wystarczy
Pod Mocnym Aniołem – premiera już za chwile a uzasadnienie j.w. – nazwisko reżysera mówi samo za siebie
Edge of Tomorrow – lubie takie klimaty i (pewnie wbrew większości użytkowników) lubie też Toma :-)
Jack Strong – Pasikowski "Pokłosiem" pokazał,że nie zapomniał robić filmów plus chyba najlepszy trailer polskiego filmu
X-Men: Days of Future Past – bo to film o X-Menach
Godzilla – intrygujący teaser i licze,że wreszcie Godzilla doczeka sie godnego filmu
Noah i Exodus – bo Aronofsky i Scott w widowiskach historycznych
The Expendables 3 – bo liczę na czystą frajdę jak w drugiej części
Sin City: A Dame to Kill For – bo ile można było czekać na ten sequel a poza tym to Rodriguez w filmie nie opowiadającym o małych agentach lub wujku Maczecie
Sabotage – dobrych filmów akcji nigdy za wiele a David Ayer ma do tego ręke
Three Days to Kill i Non-Stop – Costner i Neeson w filmach akcji jak najbardziej

i dodatkowo 3 sequele filmów,które lubie
300: Rise of an Empire
Dawn of the Planet of the Apes
Captain America: The Winter Soldier

i na koniec
Need for Speed – który gracz nie marzył o tym filmie?
Jupiter Ascending – spróbuje zaufać Wachowskim po raz ostatni
Jane Got a Gun – western plus obsada

alter_ego

Wczoraj natrafiłem na info o filmie o którym nie miałem pojęcia i z miejsca stał się jednym z najbardziej oczekiwanych moich tytułów, choć nie wiem czy pojawi się jeszcze w 2014 czy też dopiero w 2015:

Harbinger Down – film twórców niewykorzystanych efektów specjalnych z filmu Coś 2011r. czyli efektów robionych stara metodą (animatronika) i ja jako fan takowych wręcz nie moge się doczekać tego filmu, w roli głównej legenda horroru Lance Henriksen.

Terror is beneath the surface:

Proszę czekać…