• Forum image

FILMY — 1130

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Temat wątku - Najlepsze horrory!

Shirley

Proszę o napisanie jakie oglądaliście najstraszniejsze horrory. Napiszcie co w nim było naprawdę przerażającego.

Fullmetal Alchemist The Best

• 21x30 levikg

maaadz

Więc tak…
      najstraszniejszym horrorem,jaki oglądałem było Eden Lake – naprawdę mocny,tym bardziej,że bardzo realny.
      na drugim miejscu znajdują się chyba Nieznajomi,oglądałam w kinie,więc może efekt był spotęgowany,ale mimo wszystko świetne aktorstwo.
      a trzecim filmem może być Wzgórza mają oczy,może nie jest przerażający,ale na pewno potwornie obrzydliwy
      ;p

seeiko

Horror (łac. groza, strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i NIE DAJĄCE SIĘ WYTŁUMACZYĆ BEZ odwoływania się DO ZJAWISK NADPRZYRODZONYCH!!! Zadaniem horroru jest wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu. Pojawiające się w świecie utworu zjawiska fantastyczne podważają ustalone na początku i akceptowane przez bohaterów prawa świata. Różnica między horrorem a thrillerem polega na tym, że w thrillerze zagrożenie ma charakter realny (np. przestępca, epidemia),a w horrorze charakter nierealny (np. zjawiska nadprzyrodzone, paranormalne)!

Czyli słowami zwykłego człowieka: masz się bać z powodu rzeczy niewyjaśnionych.
      Dlatego się pytam skąd u diabła w wymienianych tytułach horrorów takie pozycje jak: dreszczowce, thrillery, dramaty, a nawet krwawe kina akcji…?

• 21x30 l375xf

Redox

Reputacja: ***

Bo to forum i nikt tutaj nie dostaje szwedzkiej pasji z powodu wykroczenia poza jakiś gatunek. A poza tym czasami trudno zakwalifikować film do jednego gatunku. Niekiedy fabuła waha się między horrorem a thrillerem.

Na przyszłość trochę więcej dystansu :)

Pozdrawiam

„Because nothing sucks more than feeling all alone. No matter how many people are around”

seeiko

nie dostałam szwedzkiej pasji :)

ani nawet nie zirytowałam się hihi… po prostu lubię konkret i tyle, kiedy na forum samochodowym proszę o porade na temat dużego, rodzinnego samochodu, który jak najmniej pali, to nie dostaję odpowiedzi – Cinquecento: suuuper oszczędny i wszędzie nim zaparkujesz ;p bo po prostu takie autko nie pasuje do mojego opisu
      wiem, że z filmami to już nie jest takie proste, a na dodatek sami dystrybutorzy często wypuszczają na nasz rynek filmy fabularne oznaczone jako np. kino akcji podczas gdy film jest klasycznym kryminałem, no ale przecież to my je oglądamy i klasyfikujemy i to w ocenie odbiorców z czasem dany obraz zaczyna egzystować w danym gatunku, czyż nie?

myślę, że osoby, które zaczną oglądać filmy z w/w listy będą często rozczarowane, właśnie tym, iż kilka z powyższych tytułów nijak nie pasuje do nawet bardzo rozległego gatunku horroru

może na przykładzie: Alien, bardzo duża grupa ludzi uważa ten film za klasyk gatunku Sci-Fi i równie duża grupa za wspomniany horror, moim zdaniem bez problemu można ten film traktować jako horror, gdyż spełnia wszystkie jego założenia

drugim przykładem jest niewątpliwie: Wywiad z wampirem, przepiękny film osadzony w gotyckich elementach ale nie można go w żaden sposób nazwać horrorem, film pomimo nacechowania mistyką i legendami, bardziej jest powieścią o egzystencji wampirów, z nieodzownym elementem romansu niż filmem grozy

wiem, że o gustach się nie dyskutuje!!! i nie krytykuję ludzi, którzy za najlepszy horror uważają “Underworld” ;-) czy “Osadę” … ale fajnie by było nazywać rzeczy po imieniu..

wiele lat temu, godzina 21, do maleńkiej restauracji na obrzeżach Gdańska “wsypała” się grupa młodych ludzi, wszyscy byli bardzo podnieceni i opowiadali jednym głosem, że właśnie widzieli najlepszy horror wszech czasów, a na moje pytanie jaki, padła odpowiedź “Urodzeni mordercy” :D

pozdrawiam serdecznie

nescafe

Witam wie ktoś kiedy ukażą się The Hills Have Eyes 3 ?

• 21x30 n5xkbc

Quagmire

Reputacja: *

Nie ma takich planów, zwłaszcza po rozczarowującym wyniku finansowym dwójki.

erni666

moze sprobuj MANHUNT, bo podane te tutaj to bajeczki. polecam ten film. a zna ktos orginalny tytul filmu ludzi z gor czy cos takiego???
      a najlepiej na fazie!!! wieczorem z komputerem i blantem. trzy razy zaczynalem(trzy wieczory) zanim do konca obejrzalem. zajebisty jest,az strach sie bac. naprawde polecam a nikt go nawet nie wymienil. chodzi mi o nowa wersje tego filmu. MANHUNT rzadzi. milego ogladania

• 21x30 ldh361

buszmennt

Ile Ty masz lat!!!! Co w tym filmie Ci się tak podobało? Strata czasu nic więcej!!!
      No chyba że przeraża cię las:) I głupie babki:)

erni666

wiec polec cos co moze przerazic . pozdr

• 21x30 ldh361

buszmennt

Obejrzyj ten film (Wrota do piekieł / Drag Me to Hell) Końcówka trochę denna ale w nocy się przyśni. Drugi niby na faktach to Paranormal Activity (2007) tu też końcówka zryta ale ogólnie spoko:)
      Jak moja nazwa nick wskazuje mieszkam w lesie i mnie takie filmy nie kręcą.
      Jak lubisz ten gatunek to możesz obejrzeć : (Droga bez powrotu) trzy części, trzyma w napięciu ale patrz na horror bo jest dużo filmów pod tym tytułem:)

Pozdrawiam!

gregory12

Shutter Paranormal Activity, The Eye

• 21x30 ldh361

buszmennt

I jak filmiki?

• 21x30 l1usa9

karamija

A oglądaliście Zarżniętych żywcem? Jutro w hbo ma lecieć, ale późno, bo prawie o północy…

• 21x30 ldh361

buszmennt

Wejdz na strone “kinolive” tam jest ten film i dużo dużo więcej filmów!!!! Wykup konto vip przez sms-a 3,66 i oglądasz filmy przez trzy dni a jest co oglądać!!! Ja już obejrzałem 360 filmików!!!
      Strona godna polecenia:)

• 21x30 n4cj5i

ferhin2

Reputacja: ****

Wrota do piekieł / Drag Me to Hell – zdecydowanie nie polecam jako horror chyba że ktoś ma 10-17 lat.

Redakcja fdb.pl

Eloiran

Ja moze i jestem sentymentalny…W kazdym badz razie za malolata ( i generalnie nic do tej pory ich nie przebilo ) najlepsze filmy grozy to:

Koszmar z Ulicy Wiazow (jak najbardziej 1…choc i druga czesc jest niezla)
      Omen (ale zaden remake..tylko i wylacznie starsza wersja)

Miskaa20

na mnie zrobił wrażenie horror “Martyrs” jeśli ktoś nie widział a lubi tego typu gatunek polecam. Podobał mi się również “przypadek 39”, który naprawdę warto zobaczyć!

orzechos

a mi naprawde bardzo ale to bardzo przypadło do gustu takie klasyki jak Bolek i lolek, reksio,przygód kilka wróbla cwirka, miś uszatek itp. SPRÓBUJCIE NIE ZAŚNIECIE.

pestka87

Ogladałam wczoraj “Czwarty Stopień”, zdecydowanie godny polecenia. Może nie jest bardzo straszny bo krew sie nie leje, ale film oparyjest na faktach, w fabułę wpleciono autentyczne nagrania audio. Bardzo realistyczny i daje do myślenia. Zdecydowanie przerażający.

magda6005

możesz spróbować “Lake Mungo”:) mi się osobiście podobał:).. następny tytuł, może mało przemawiający i może to tak do konca nie horror ale powinien zrobić wrażenie to “I spit on your grave”, do tego może jeszcze “Patologia”, “Udręczeni”,“Diabeł” z 2010r., film “Exam” coś psychologicznego podobno ale ciekawie się ogląda

Globczak

Hahaha pestka87 śmieszna jesteś. Jeżeli uważasz, że “Wzgórza mają oczy” jest zerżnięty z “Drogi bez powrotu” to Ci naprawdę współczuję. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Pierwszy film nakręcił Wes Craven w 1977, a drugi był zrobiony 2003 …. Nie wiesz, nie pisz, a jak już piszesz to zajrzyj czasem do słownika;) Są gusta i guściki, ale na temat Twojego wolę się nie wypowiadać;) pozdro600

pestka87

Przepraszam Cię chłopcze za swój nieprofesjonalizm, ale nie ogladam starych horrorów bo są dla mnie śmiechowe, stąd ta odwrotność. Ja z kolei współczuję Tobie kolego, bo widzę, że nie masz nic innego do roboty poza wchodzeniem na fora i krytykowaniem ludzi. Troszkę więcej luzu życzę.

MelER

moje najlepsze horrory to paranormal activity , paranormal activity 2 wprawdzie paranormal nie jest taki straszny ale ciekawy , egzorcyzmy emily rose to już mocne , the ring , shutter a z tych krwawszych
      teksańska masakra pila mechaniczna 2003 (:

Amilie

Może i to stary temat, ale z własnego doświadczenia wiem, że można na niego trafić szukając dobrego filmu do obejrzenia. Więc dodam swoje propozycje filmów, które oglądałam i serdecznie polecam.

1. Candyman – film dla każedgo konesera horrorów. Oglądałam go jako dziecko, później w tym roku PRÓBOWAŁAM go oglądać, ale po pierwszej akcji wyłączyłam z zamiarem nie korzystania więcej z toalety po zmroku :)
      2. 1408 – może nie najstraszniejszy, ale wciąga, oj wciąga :) Śwetna obsada, wykonanie i zaskakujący film.
      3. Wrong Turn (Droga bez powrotu) 1, 2, 3 – raczej ostre rżnięcie, dużo krwi i flaków. Ogólnie świetny
      4. Smętarz dla zwierzaków 1, 2 – zaskakujący, dobrze wykonany, niezapomniana rola dziecka głównych boaterów :) – nie chcę zdradzać dlaczego. Serdecznie polecam.
      5. Laleczka Chucky – oglądałam w zeszłym roku i całą noc bałam się zasnąć :) Okropna ta lalka…
      6. Oszukać Przeznaczenie 1, 2, 3 – bardziej taki thriller i film akcji w jednym. Wręcz ciekawy. Czwarta część jest mocno naciągana, ale da się przeżyć
      7. Piła (wszystkie siedem części) – to jest już klasyka. Nie polecam oglądać pojedynczych części, ponieważ oglądanie wszystkich po kolei daje niesamowity efekt.
      8. Sierociniec – (duchy) trzyma w napięciu, niespodziewane zakończenie
      9. Sierota – raczej thriller niż horror, ale godny polecenia
      10. Insidious – Łoosz, trzeba obejrzeć :)
      11. The Ring 1, 2 (amerykański) – jeden z klasyków, świetny, ciekawie zrobiony, ciarki przechodzą po plecach na widok Samary :)
      12. Dead Silence (Martwa Cisza) – film dość ciekawy, ładnie wykonany, zakończenie godne horroru – zaskakujące. Super.
      13. Trzynaście duchów – wykonanie naprawdę fajne, dość ciekawa fabuła, wciągający. Może nie aż tak straszny, żeby nie dawał zasnąć, jednak przyzwoity. Radzę oglądnąć.
      14. Nieproszeni goście – film pod względem wykonania niezły, raczej wyglądał na thriller z elementami horroru. Jednak końcówka przebija wszystko :D Polecam jak najbardziej
      15. Requiem dla snu – może nie typowy horror, jednak bardzo wstrząsający.
      16. Omen – nie powiem, co jest w nim najlepsze, bo już dawno oglądałam, ale też film świetny
      17.Koszmar z ulicy Wiązów – klasyka :D Freddy ze swoimi pazurami i ta nieświadomość czy to jawa czy już sen :) Jeśli oglądacie remake, to polecam z napisami, nie z lektorem, bo główne “straszydło” ma niesamowity głos w oryginale.
      18. Wrota do piekieł – w tym filmie praktycznie cały czas się coś dzieje. Wykonanie super, tematyka super, zwartość akcji super. Ogólnie film super. Byłam na nim w kinie i myślałam, że w pewnym momencie wybiegnę z sali :) A był to sam początek. No, niestety film w domu to nie to samo, ale jednak dalej pozostaje super.
      19. Hostel 1, 2 – fabuła dość ciekawa, nie przedłużają zbędnych akcji, dużo bólu (żeby nie powiedzieć krwi, bo krwi jest nawet mało). Ogólnie wyszedł im nieźle
      20. Motel – film już w rozpaczy, jeśli nie macie co oglądać aczkolwiek nie żałuję, że oglądnęłam.

Polecam wszystkie te filmy. Naprawdę warto je moim zdaniem zobaczyć.

Bodzia45

Lubię oglądać horrory, i nie bardzo mnie ruszają, może tylko ‘’ Koszmar ulicy wiązów’’ (pierwsze z lat 80 ). Z filmu wynikało że senny koszmar może przejść do świata rzeczywistego. Bardzo polecam wszystkie części. Niestety żaden inny horror tak bardzo mnie nie poruszył. Pozdrawiam : ))

https://sites.google.com/site/news048/

• 21x30 lyddbs

maciek00

według mnie najlepsze horrory jakie w życiu obejrzałem to " W paszczy szaleństwa", “Ukryty wymiar” i “Coś” totalny odjazd z niecierpliwością czekam na nową wersję “Coś” jestem ciekaw czy przebije oryginał!

5smakow

Nie będę uprawiać marketingu szeptanego i napiszę prosto z mostu że zapraszam na Koreańską Noc Grozy w ramach festiwalu Pięć Smaków. W programie:

Nocny połów (twórcy m.in. Oldboya i Pana Zemsty)
      Ujrzałem diabła
      Opowieść o dwóch siostrach.

Jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał, Azjaci naprawdę potrafią kręcić przerażające horrory, dlatego z czystym sumieniem zapraszam

http://www.piecsmakow.pl/index.php/pl/aktualnoci/305-333-koreanska-noc-grozy

szatan1988

moim zdaniem poglady na horrory sa rozne ,gdyz jedni boja sie krwi,ucietych glow itd a jedni duchow,demonow .. moimi ulubionymi horrorami sa:PARANORMAL ACTIVITY ,PARANORMAL ACTIVITY 2 ,PARANORMAL ENTITY, EGZORCYZMY EMILI ROSE-mocne i na faktach!

pestka87

Podobnie jak klega uważam, że Paranolmal Activity to świetny horror. Taka esencja horrorów, czysty strch bez sadystów, krwi, zombi czy wampirów. I jeśli ktoś naprawde chce podskoczyć na krześle to polecam w ciemnym pokoju, samamu w domu i najlepiej przy dobrym nagłośnieniu:)

wronyikruki22

Calkiem ładna lista sie zebrała.. Choc musze przyznac ze o wielu z tych pozycji słyszę po raz pierwszy i ciekawe czy pokryja sie nasze gusta filmowe:) ze swojej strony moge polecic The Doors. dopracowany do ostatniej sekundy,po prostu swietny. hehe.. w sumie to niemiecka robota wiec nie ma co sie dziwic:P link do filmu dla chetnych: http://ogladamy.org/film/the-door-die-tur-2009-lektor-pl

animatrix

zdecydowanie: “To” i “Paranormal Activity”

1asienka1554

Moim zdaniem najlepsze horrory jakie oglądałam:

Koszmar z ulicy wiązów 2010 – warty obejrzenia, po prostu świetny

Oddział – super, nie wiadomo o co do końca chodzi, na koniec sie dowiadujesz ale pozostawia jeszcze wiele do myślenia.

Amityville – oglądałam wczoraj, dobry.

Droga bez powrotu 1 – ogladalam pare lat temu, ale z tego co pamietam tez mi sie podobał

Udręczeni – świetny

Klucz do koszmaru – suuper

Pozwól mi wejść – też świetny

nie pamietam co mi sie jeszcze tak spodobało, ale jak sobie przypomne to dopisze.
      Mam zamiar oglądnąć w najbliższym czasie po waszych wypowiedziach:

Wrota do piekieł
      Silent Hill
      Stay Alive
      The legend of bloody mary
      Opętani
      The grudge
      Ostatni dom po lewej
      Egzorcyzmy Emily Rose bo juz nie pamietam kompletnie.

Pozdrawiam :)

Garfildo

Witam,
      To mój pierwszy post na tej stronie.

Polecam obejrzeć program Top10 – najlepsze horrory. Program przedstawiający 10 naj horrorów, które trzeba obejrzeć.

http://www.orange.pl/kid,4000000436,id,4002556005,title,Top-10-MOVIES-odc-11-Kultowe-horrory,video.html

Garfild

• 21x30 kkd35m

nekroskop

Ja najbardziej lubie produkcje azjatyckie jak i również europejskie, ale to nie znaczy że nie obejrzę za oceanu

Moja lista

1408
      13 duchów
      30 dni mroku
      Antychryst
      Arang
      Ciemność
      Czwarty stopień
      Delikatna
      Demon: Historia prawdziwa
      Detektyw nocnych koszmarów
      Dom na Przeklętym Wzgórzu
      Dom szaleńców
      Egzorcysta
      Egzorcyzmy Emily Rose
      Frontière(s)
      Gothika
      Honogurai mizu no soko kara
      Hostel 2
      Inni
      Izolacja
      Kiedy dzwoni nieznajomy
      Klątwa 2
      Klątwa Ju-on 2
      Kwarantanna
      Las śmierci
      Lęk
      Lęk
      Lustra
      Lustro
      Martwa cisza
      Mgła
      Nienarodzony
      Nieodebrane połączenie
      Nieodebrane połączenie
      Nieodebrane połączenie 2
      Nieproszeni goście
      Od-rodzenie
      Oko
      Omen
      Opętanie
      Ostatni dom po lewej
      Paranormal Activity
      Piątek 13-go
      Piła
      Pogłos
      Pora mroku
      Posłańcy
      Pozwól mi wejść
      Przesilenie
      Przypadek 39
      Rasa
      Rec
      Room 6
      Ruiny
      Sadysta
      Shutter – Widmo
      Shutter – Widmo
      Sierociniec
      Sierota
      Silent Hill
      Sl8n8
      Stay Alive
      Sztuka diabła
      Teksańska masakra piłą mechaniczną
      The Final
      The Grudge – Klątwa
      The Grudge 3
      The Ring 2
      Udręczeni
      Wezwani
      Wizje
      www.strach
      Wzgórza mają oczy
      Zabójcze ciało
      Zakonnica
      Zejście
      Zejście 2

wojtekF1

Oszukać przeznaczenie bardzo mi się podobowało ale ogólnie jest ich wiele.

Marlena79

Witam ogólnie jakos malo boje sie horrorów,ale film(a raczej postac) króra mnie przyprowadza o ciarki do tej pory jest Miasteczko Twin Peaks -Bob byl straszny brrrr

wiktoria1919

zgadzam się :D

Kinokoneser

Polecam zapoznanie się z moim rankingiem ;) http://www.youtube.com/watch?v=ENZ_IDHaxEg

• 21x30 mgikcf

krzyk4

np nieznajomi horror

lobo2008

horror vhs,serpski film,gabinet,box of shadow

talibzawisza

Witam społeczność miłośników kina niszowego:)
      Oglądam tylko filmy typu thriller, horror lub gore. Czy mógłby mi ktoś polecić dobre filmy, chodzi mi o filmy w których pojawiają się dziwni ludzie:) Chodzi mi o społeczności dziwne jak jak to było w teksańskiej masakrze, populacja 436 czy nawet kalwaria. Nic na tą chwile mi nie przychodzi do głowy ale rozumiecie prawda:)
      pozdrawiam

• 21x30 mt2b0n

Katlin

zdecydowanie ‘’Droga bez powrotu’’ & ‘’Anonimowi pożeracze ciał’ .

Alpinus

Reputacja: *

Ostatnimi czasy to Obecność i Sinister…

www.polishtracker.org - najlepsza torrentownia w polsce

rubyrose

Smętarz dla zwierzaków, Krzyk, Obcy, Omen, Ring, Mgła, Lśnienie

Doskonałe projekty sanitarne - http://www.eran.com.pl/

enigma46

Oni, Klątwa, Omen, Dziecko Rosemary, Lustro, Psychoza.

Świetnie wykonane foteliki samochodowe gwarantujące dziecku bezpieczeństwo - http://www.satya.pl/

meggy

ostatnio obecność – opętania są straszne

tlumaczenia-waw.pl

malpka

ja się bardzo bałam lśnienia, ringu i wszelkich filmów o opętaniach

digitel.pl

Ziomaleczko

super dzięki za tą listę :> zamierzam zebrać wszystkie fajne filmy z tego wątku i zebrać na mojej stronie o horrorach http://najlepsze-horrory.pl

tymontez

Proszę o pomoc. Szukam filmu – stary dom dziecka, zakonnice i dziewczynki które powtarzają “pani jest zła” :/

dankowa

obecności się bałam, prawda