KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Moja Wiwa HD228USB nie czyta wszytskich filmów na DVD 13
leszczu19901

Witam
Posiadam Odtwarzacz Wiwy ponad 3 lata i nie miałem nigdy żadnych problemów z tym odtwarzaczem, aż do dzisiaj. :( Mój problem polega na tym że jak mam na płytce DVD nagrane 6 filmów to divx odtworzy mi tylko 1 film, a czasami nawet 2, a reszty nie che czytać, bo jak chcę odtworzyć to się wiwa zacina i muszę wysunąć tackę i ponownie wsunąć. Wiecie co jest grane.

ferhin2

trzeba kupić nowy odtwarzacz DVD :)
najlepiej lepszej firmy niż WIWA !!
Można też się uzbroić w odtwarzacz Blu-Ray czytający DiVXy np. Samsung lub LG

majak01

Sprawdzałeś z inną płytą DVD czy masz podobny problem czy tylko z jedną? Dla testów powinieneś popróbować TEŻ z nośnikami oryginalnymi. Jak problem się będzie powtarzał za każdym razem i z każdą płytą to może być wina lasera, jeśli natomiast tylko z niektórymi nośnikami to pewnie soft do aktualizacji.
Tak czy siak – stawiam na software, niż jakąś mechaniczną usterkę.
Pozdrawiam ;)

leszczu19901

Z innymi płytkami DVD nagranymi z filmami dzieje się to sam. A jeśli chodzi i aktualizacje software to próbowałem, ale mam problem bo robię wszystko jak jest w instrukcji, ze ściągam z ich strony software i nagrywam na czystą płytkę CD-R, ale jak otwieram ten folder upgrade to nic się nie dzieje. Napisałem nawet e-maila do serwisu i dostałem odpowiedz z załącznikiem ich software i robiłem tak jak w instrukcji i dalej było tak samo. Odpisałem do nich że nadal to samo i już nie odpisują. Chyba się już na mnie wypieli.

ferhin2

a ja nadal Ci mówię żebyś rozejrzał się za nowym odtwarzaczem,
skoro ten ma 3 lata to znaczy że gwarancji już nie ma,
Wiwa, Manta, Korr najbardziej awaryjny sprzęt, średnio 6 na 10 ma usterkę,
soft nie może raczej działać i nagle przestać, więc jest to uszkodzenie mechaniczne.
Naprawa nieopłacalna !

leszczu19901

Więc jaki odtwarzacz polecasz ??

majak01

Nie zgodzę się – soft może przestać działać tak nagle, ale jeżeli mówisz, ze nie chce się zaktualizować to może być to wina kontrolera jakiegoś, czyli usterka sprzętu.
Zresztą nie ważne czy jest to software czy nie, zgodzę się z tym, że naprawa w wypadku tego odtwarzacza będzie nieopłacalna.
Proponuję Samsunga, który moim zdaniem jest najlepszym wyjściem, później może to być Sony, LG.
Sam mam sprzęty typu odtwarzacz czy tv, tylko firmy Samsung i nigdy nie narzekałem.

A odtwarzacz jaki konkretnie tego raczej nikt nie powie w pełni uczciwie, nie wiedząc ile masz na to kasy i jakie wymagania co do specyfikacji.

leszczu19901

Jak coś to bym przeznaczył tak do 150 zł . A moje wymagania to żeby czytał wszystkie filmy dvix i xvid + oczywiście napisy txt lub sub, bo tylko do tego używam odtwarzacza.

A Samsung może być. Sam mam nagrywarkę DVD tej firmy od ponad 4 lat i nie miałem z nią nigdy żadnych problemów. (odpukać)

majak01

W tej cenie mniej więcej myślę, że kupisz model C550 (może nieco drożej). Z tego co się orientuję posiada nawet wejście USB, choć nie pamiętam na pewno. Odtwarza wiele formatów napisów co jest jego zdecydowaną zaletą.

elmo_krk

A ja się całkowicie nie zgadzam :P
Mam wiwę już ok 5-6 lat i nadal chodzi i nie narzekam. Uważam, że były to bardzo dobre odtwarzacze. Jako, że postęp zarówno w kodekach jak i w nośnikach poszedł już bardzo do przodu kupiłem dziś Fergusona (za 149 zł). Wykonanie może nie zachwyca, ale zainstalowane kodeki + USB na pewno sprawiają, że jest on ciekawą propozycją. Posiadam w drugim pokoju kino niższej klasy firmy Samsung i szczerze mówiąc na niego narzekałem bardziej niż na tą starą poczciwą Wiwę.

ferhin2

oczywiście, każdy kto kupił jeden z wymienionych odtwarzaczy i trafił na DOBRY egzemplarz będzie go sobie chwalił. Jednak odsetek DOBRYCH jest mniejszy od wadliwych.
Obecnie można kupić Samsunga, LG czy wspomnianego Sony w cenie do 200zł.
Ważne żeby to był model tegoroczny, wszystkie odtwarzają DiVX i XViD z napisami, problem może się pojawić przy filmie z Qpel, ale tych jest mniej.
Można też ponownie strzelić w Mantę i liczyć na szczęście, że akurat trafi się dobry :).

leszczu19901

A co sądzicie o tym odtwarzaczu ??
DVD FERGUSON D-890 HX

ferhin2

nie testowałem
ale po opisach wygląda OK

leszczu19901

Kupiłem dzisiaj ten odtwarzacz za 149 w Media Markt i puki co jestem zadowolony.

Proszę czekać…