KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

Wiwa 280U przestała pokazywać obrazki JPEG 4
MDW

Hi!

Nie wiem co się stało ale jak od pewnego czasu gdy na swojej Wiwie 280U próbuję pokazywać obrazki w formacie JPEG to widzę czarny ekran. Na wyświetlaczu odtwarzacza widzę, że co 5 sekund (standardowy czas slideshow) liczby się zmieniają więc kolejne obrazki są czytane. No ale widzę tylko czarny ekran. Co ciekawe – wtedy nie mogę też już powrócić do menu. Mogę tylko wyłączyć odtwarzacz. Filmy DVD i DivX/XviD są odtwarzane normalnie z tej samej płyty.

Co się mogło stać? Wszystko przez długie miesiące działało bez problemu i nagle coś takiego. Płyty nie można winić, bo to było sprawdzane na kilku płytach na których też były filmiki i one były odtwarzane poprawnie.

Czy jest gdzieś jakieś tajne menu w którym jest opcja powrotu do ustawień fabrycznych? Może to by pomogło.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

ferhin2

Na początek można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne ( w tym
celu należy wysunąć kieszeń odtwarzacz – wcisnąć przycisk
"SETUP" – Ustawienia preferencji – Ust. Fabryczne".
Jeśli to nie pomoże zmienić softa na serwisie ;]

MDW

Dzięki za odpowiedź. Wiwy powoli odchodzą w niepamięć i bałem się, że nikt się nie odezwie. :)

> Na początek można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne ( w tym
> celu należy wysunąć kieszeń odtwarzacz – wcisnąć przycisk
> "SETUP" – Ustawienia preferencji – Ust. Fabryczne".

Świetnie. Spróbuję na pewno. Właśnie nie wiedziałem jak wywołać jakieś ukryte serwisowe menu pozwalające przywrócić ustawienia fabryczne.

> Jeśli to nie pomoże zmienić softa na serwisie ;]

Soft niby mogę zainstalować sam. Tylko zastanawiam się co się mogło stać. Wszystko przez wiele miesięcy działało poprawnie. Soft się sam przecież nie zmodyfikował. :) Dziwna sprawa.

ferhin2

już raz komuś pisałem,
Wiwa, Korr, Manta nie należy dopatrywać się co i dlaczego im sie coś dzieje,
tylko jak szybko to się stanie.

MDW

> ferhin2 o 2010-12-25 23:48 napisał:
> już raz komuś pisałem,
> Wiwa, Korr, Manta nie należy dopatrywać się co i dlaczego im sie coś dzieje,
> tylko jak szybko to się stanie.

Hehe. Ale moi rodzice mają jeszcze Wiwę 228B i działa od lat bezawaryjnie. Ja prywatnie używam 228U i też całe lata działa bez problemu. Tylko ta najnowsza 280U u teściów tak się dziwnie zaczęła ostatnio zachowywać.

Proszę czekać…