KINO DOMOWE 1059 nowy temat
szukaj Kategorie

W działach można znaleźć produkty, które producenci zdecydowali się sprzedawać na naszej stronie, jednak gorąco zachęcamy do dyskusji i dzielenia się własną opinią na temat innych produktów.

czy da się odtworzyć film hd na kinie lg ht552th-dh ? 12
pro

Mam taki problem. Ściągnęłam ostatnio film w jakości HD w formacie avi, nagrałam go na płytę dvd i chciałam obejrzeć na "dużym ekranie", kino domowe wyżej wspomniane ma wyjście HDMI w konwersji 1080i nie wiem czy dobrze to określiłam mam nadzieje że zrozumiałe to jest jak na razie, tv też ma wejście HDMI i obsługuje HD, dokupiłam kabel HDMI i myślałam że powinno działać jednak wyskakuje mi komunikat że nie może odtworzyć bo nieznany format jest… na kompie film działa. Więc jak to jest da się odtworzyć w ten sposób film w jakości HD i na tym kinie?

Quagmire

Wydaje mi się, że po prostu Twój odtwarzacz DVD nie odtwarza formatu avi, sporo starszych modeli tak ma. Jeśli twoje DVD odtwarza avi to przyczyną może być to, że grupa która zripowała film popełniła jakiś błąd, zdarza się, że wstawki od niescenowych grup nie działają na stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

pro

no właśnie zdziwiłam się widząc ten komunikat bo do tej pory avi działały na tym odtwarzaczu no i na kompie działa, więc spróbować po prostu z filmem z innego źródła?

Quagmire

Moim zdaniem tak, ale nie jestem jakimś ekspertem :)

ferhin2

Twoje kino nie odtwarza DivX-ów czyli filmów w formacie .avi w rozdzielczości większej niż 720×576,
to że ma wyjście HDMI i upscaling oznacza, że może podbijać do HD, ale niestety nie oznacz, że obsługuje pliki o takiej rozdzielczości.
Do odtworzenia takich plików potrzebujesz albo odtwarzacz DVD który takie obsługuje (jest tylko kilka takich na rynku) albo odtwarzacz Blu-Ray.

pro

hmm to po co w ogóle to HDMI w tym odtwarzaczu co mi po nim ? A da się podpiąć komputer pod tv kablem hdmi? Bo na kompie mi działa film.

ferhin2

HDMI jest po to aby np w filmie DVD o rozdzielczości 720×576 odtwarzacz sztucznie podbił sobie rozdzielczość do 1080i ii przekazał na TV. Oczywiście jest to "sztuczne" i mało widoczne, ale pieniądze od konsumentów lecą. Jeśli masz wyjście w swojej karcie graficznej DVI lub HDMI to tak.

lifemovie

Ludzie.. avi to kontener! Tak w skrócie:
Kontener to coś za pomocą czego można sklejać pliki w jeden czyli że np. ścieżka dźwiękowa i obraz będą w jednym i tym samym pliku.

Ludzie.. avi to kontener! Tak w skrócie:
Kontener to coś za pomocą czego można sklejać pliki w jeden czyli że np. ścieżka dźwiękowa i obraz będą w jednym i tym samym pliku.W kontenerze avi z powodzeniem można użyć kodeków h.264 i aac..
Z tym że w kontenerze mkv jest o wiele więcej ciekawych opcji jak chociażby możliwość wbudowania napisów, więcej niż dwóch ścieżek dźwiękowych czy menu dvd, a avi tego nie ma. MKV jest bardziej "liberalnym" kontenerem (też licencja)..

Ludzie.. avi to kontener! Tak w skrócie:
Kontener to coś za pomocą czego można sklejać pliki w jeden czyli że np. ścieżka dźwiękowa i obraz będą w jednym i tym samym pliku.W kontenerze avi z powodzeniem można użyć kodeków h.264 i aac..
Z tym że w kontenerze mkv jest o wiele więcej ciekawych opcji jak chociażby możliwość wbudowania napisów, więcej niż dwóch ścieżek dźwiękowych czy menu dvd, a avi tego nie ma. MKV jest bardziej "liberalnym" kontenerem (też licencja)..ferhin2: Co do rozdzielczości – to możliwe.
pro: Centrum multimedialne (jak najbardziej elastyczne urządzenie i soft np. atom/cortex+linux+brak sztucznych limitów w sofcie+różne gniazdka we/wy), może trochę droższe ale bardziej warte pieniędzy. Sam jestem niestety posiadaczem dvd – ten sam problem o którym wspomina ferhin2. ;)

PS. Nie wiem co jest ale u mnie źle wyświetla się mój/ten wpis.. Jeżeli u was też to czytajcie od trzeciego "Ludzie..[..]"

pro

no to dobrze że kupno nowego dopiero przede mną, a te multi odtwarzacze są w każdym sklepie rtv? bo nie rzuciły mi się nigdy w oczy

ferhin2

oczywiście MKV obecnie jest najlepszym "kontenerem" dostepnym w internecie i duzo lepszym niż avi, niestety wiekszosc kin domowych i dvd go nie czyta, dopiero nowe DVD są przystosowane oraz większość odtwarzaczy Blu-Ray. Oczywiście centrum multimedialne, czy odtwarzacz multimedialny to też bardzo ciekawe rozwiazanie.

ferhin2

raczej lepiej postawić na allegro lub inne sklepy internetowe, w sklepach rtv ciężko o nie.

pro

ok, dzięki wszystkim za rady.

lifemovie

> pro o 2011-07-08 21:44 napisał:
> no to dobrze że kupno nowego dopiero przede mną, a te multi odtwarzacze są w
> każdym sklepie rtv? bo nie rzuciły mi się nigdy w oczy

Chyba raczej w sklepie komputerowym (ze względu na to że bardziej to przypomina komputer) ale kto wie, może i w dobrym rtv znajdziesz. :)

Proszę czekać…