HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Jaki bank wybrać? 19
Trophy

Czy możecie polecić mi dobry bank? Oczywiście, aby było jak najtaniej i porządnie, bo wiem, że na zupełną darmochę nie mam co liczyć.

Beznickowy

> Trophy o 2011-10-18 18:32 napisał:
> Czy możecie polecić mi dobry bank? Oczywiście, aby było jak najtaniej, bo wiem,
> że na zupełną darmochę nie mam co liczyć.

Ja korzystam głównie z Alior Banku, gdyż spełnia moje oczekiwania:
- utrzymanie konta nic nie kosztuje, jedyna stała opłata to 5 zł/m-c za kartę debetową;
- przelewy bez prowizji,
- wypłacanie gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów.

Więc jest to dobre konto, ale jeśli zamierzasz znaleźć bank np. z dobrą ofertą lokaty, czy kredytu, to doradzam poszukać oferty wśród innych banków.

ferhin2

polecam ING lub jeśli mieszkasz w większym mieście mBank.

Trophy

A BZ WBK jest ok? Miał ktoś doświadczenia z tym bankiem?

miodzik

Ja miałem – ale złe – niestety nie mogę się o tym rozpisywać publicznie ;/ Ja osobiście korzystam niemal od początku powstania z Inteligo (kiedyś to Bankgeselschaft Berlin, teraz PKO BP, ale zachowali jakość BB, a nie swoją pekaowską ;) I złego słowa nie powiem, natomiast o np. mBanku poczytaj na forach – raczej nie polecam.

Trophy

No właśnie im więcej czytam na forach tym bardziej wątpię w jakikolwiek bank, a coś muszę wybrać. Szukam czegoś pewnego dla studenta, który raczej będzie miał niskie miesięczne dochody, albo "nieregularne" wpłaty.

mBank nie zachęca mnie, bo nie ma placówki, a przez infolinie nie chce mi się pierdzielić jak coś pójdzie nie tak.
Alior troszki drogi jak dla studenta, te 5zł miesięcznie…

Zastanawiałam się też nad Deutsche Bankiem, ale on też ma mankamenty.

Ale to wkurzające :)

miodzik

No to dla studenta PKO BP ma właśnie konto darmowe, zakładasz w placówce w 15 minut. Niedawno właśnie byłem tego świadkiem, bo mam studentkę "na stanie", że się tak wyrażę :)

Trophy

Mówisz? :)

A długo już ta Twoja studentka używa tego konta? Można stwierdzić, że na pewno jest "w pełni" darmowe?

ferhin2

ja używam mBanku od 4 lat, i jak dotąd 0 opłat, a wpłat nie musi być w ogóle :)

miodzik

No od początku października – odkąd jest studentką :) Na razie jest w pełni darmowe, no i masz największą liczbę bankomatów i oddziałów :)

Trophy

A jednak nie jest w pełni darmowe, bo jest opłata 5zł/mies. za kartę debetową. ;)

Co do mBanku to też ostatnio wprowadzili opłatę 2zł/mies.

No nic, pomyślę nad tymi bankami. Mam jeszcze trochę czasu.

ferhin2

2zł jeśli nie zrobisz tranzakcji na 200zł i tyczy sie to karty Visa, a możesz wybrac MasterCard

opatrznik

Ja korzystam z konta studenckiego w WBK od kilku dobrych lat. Za prowadzenie konta nie płacę, bankomatów jest sporo więc nie ma problemu z wypłaceniem gotówki, placówek też jest dużo jeśli trzeba przekroczyć limity. Nie wiem jak aktualnie wygląda sprawa z przelewami, ja mam ograniczoną ilość bezpłatnych z potwierdzeniem przez smsa przelewu. Dostęp do konta przez internet także bez opłat.
Start konta walutowego także bez opłat. Jeśli zdecydujesz się na konto w WBK to wydaje mi sie, że jest opcja na niepłacenie za debetówkę, aczkolwiek przywilej posiadania debetówki przeważnie jest odpłatny z oczywistych powodów.
Dodać mogę, że nigdy nie miałem żadnych problemów z kontem a wszelkie sprawy załatwiałem sprawnie i szybko.

Wybór banku to wybór najlepiej dopasowanej oferty do własnych oczekiwań, dlatego zastanów się dobrze i posprawdzaj oferty oraz warunki umów w poszczególnych bankach. Pamiętaj, że niektóre opcje nie są sztywnymi i możesz ponegocjować (pamiętajać o zasadzie coś za coś).
Zastanów sie co Ci jest najbardziej potrzebne, do jakich placówek, bankomatów masz dostęp w okolicy, w której będziesz mieszkać / mieszkasz. Weź także pod uwagę w jakim banku mają konto Twoi rodzice lub osoby, z którymi może dochodzi do transakcji. Dlaczego? Ponieważ przelewy wewnątrz bankowe są realizowane natychmiastowo w większości przypadków. Także jak Ci zbraknie na waciki masz możliwość manewru bezpośrednio pod ścianą płaczu. ;)
Aha, jak będziesz zakładać konto nie spiesz sie. Zaplanuj sobie jakieś 1/5h i dokładnie przeczytaj najważniejsze warunki umowy, wypytaj się o niejasności, nie podpisuj nic bez 100% pewności, że jest tak jak chcesz. Unikniesz problemów w przyszłości.
PS odpuść sobie debet na karcie, jak wszystko będzie spoko sami Ci zaproponują po ~pół roku.

Trophy

Ja nigdy się nie spieszę, zawsze myślę "sto razy" zanim coś zrobię. W tym przypadku też nie ma co się spieszyć.

Póki co, to myślę nad PKO BP, bo ma dużo bankomatów i wychodzi dosyć tanio. To rzeczywiście sprawa indywidualna, jakie kto ma oczekiwania, ale tak czy inaczej, ciężko wybrać, bo na temat każdego banku znalazłam jakąś negatywną opinię.

Redox

Ja też od jakiegoś czasu korzystam z WBK z konta studenckiego połączonego z rachunkiem walutowym. Za kartę nic nie płacę, jednak trzeba m.in. raz na miesiąc dokonać nią zapłaty, w przeciwnym razie koszt prowadzenia jej wynosi 3 zł.

Trophy

Nad WBK zastanawiałam się najdłużej. Zachęca mnie również to konto walutowe, które oferują razem z wypukłą MasterCard. Jakbym chciała gdzieś wyjechać to uniknęłabym przewalutowania.

I nie masz żadnych problemów z tym bankiem Redox? Jakieś dodatkowe, ukryte opłaty, oprócz za kartę jeśli nie wykonam jednej transakcji bezgotówkowej?

opatrznik

O nie wykonanie jednej operacji bezgotówkowej trzeba sie naprawde postarać, przynajmniej według mnie, po przecież po to się zakłada konto z kartą żeby móc z niej korzystać. ;)

Wyjeżdzając za granicę i dokonując płatności zawsze jest przewalutowanie.. no chyba, że masz konto w walucie , w której dokonujesz płatności i są tam dostępne środki.

Trophy

No to o tym mówię, jakbym do zwykłego konta miała jeszcze walutowe USD z kasą na nim i chciała coś kupić w USA przypuśćmy to przewalutowanie nie miałoby miejsca. ;)

Trophy

Założyłam w WBK. Zobaczymy jak to będzie. Oby dobrze.

Ronaldinho

Ja polecam mBank pod każdym względem, do tej pory prócz ubezpieczenia karty (nie jest obowiązkowe) nie zapłaciłem za fakt posiadania konta nawet grosza. Bankomaty Euronetu są dosłownie na każdym kroku, czyli nie ma problemu z bankomatami, a jak ktoś jest wybredny za 5zł miesięcznie może mieć bankomaty na całym świecie za darmo. Płatności kartą elektroczne – za darmo, to dla tych co lubią kupować przede wszystkim za granicą, ale i w Polsce. Trudno mi w mBanku znaleźć jakiekolwiek wady, poza faktem, że należy do Niemców, ale to tylko osobiste urazy. A tak to jest wiele, już płatnych fajnych bajerów, np ekspresowy przelew do dowolnego banku w 15 min, powiadomienia o przelewach i stanie konta sms-ami… A jeszcze np taka fajna opcja darmowa, której używam, to doładowania do telefonów, nie mam nic na koncie telefonu, to wysyłam sms-a np o treści "5" na numer 3388 i w ciągu kilku minut, zazwyczaj jednej, mam doładowany telefon w kwocie 5 zł tyle samo ściągając z konta bankowego, a doładować mogę wtedy z każdego miejsca, jedyny warunek to zasięg sieci i kasa na koncie bankowym.

A co do kosztów przewalutowań to z doświadczenia wiem, że one są, ale są to sprawy tak groszowe, że nie zwraca się na nie uwagi, w mBanku płatności elektroniczne można robić kartą debetową (bankomatową), ten koszt przewalutowania to coś a’la 50 gr przy kwocie 50 zł, naprawdę niezauważlna kwota.

Proszę czekać…