Zapraszamy do dyskusji na temat ludzi kina, czyli aktorów, reżyserów, operatorów, kompozytorów etc., dzięki którym powstają dostarczające nam tyle radości filmy.

Najlepszy aktor 116
Shirley

Napiszcie jaki jest wasz ulubiony aktor i w jakim grał filmie! Co najbardziej podoba wam się w nim??

Darth_Artur

Al Pacino – "… i sprawiedliwość dla wszystkich", "Pieskie Popołudnie", "Glengarry Glen Ross" (i wiele innych, ale napisałem te bo nie są tak znane jak Ojciec chrzestny czy Zapach kobiety)
Marlon Brando – "Ostatnie tango w Paryżu", "Ojciec Chrzestny"

Trophy

James Dean – od początku uznawałam go za fascynującego człowieka. Przeczytałam jego biografię, jednak nie zaspokoiła mojej ciekawości. Uwielbiam jego rolę w "Buntowniku bez powodu". Wielka szkoda, że tak szybko zniknął z tego świata.

Brad Pitt – za wiele świetnych kreacji, począwszy od "Podziemnego kręgu", po "Tajne przez poufne", gdzie nawiasem mówiąc genialnie zagrał.

Bert

Ken Ogata – mało znany japoński aktor(niestety zmarły w 2008 r.), wykonawca tytułowej roli w filmie "Mishima". Zagrał ją znakomicie,co było o tyle trudne, że fizycznie Ogata był praktycznie zupełnie niepodobny do Yuiko Mishimy. W związku z tym kreacja Ogaty opierała się na odtworzeniu duchowości, mentalności i dużej ekspresji Mishimy. Zrobił to tak znakomicie,że nie znając wcześniej wyglądu japońskiego pisarza i patrioty, byłem przekonany, iż zewnętrznie bardzo przypominał Kena Ogatę. Później,oglądając dokumenty o Yuiko Mishimie(kręcił on też filmy eksperymentalne ze sobą w roli głównej), długo miałem przed oczyma aktora,a nie prawdziwego Mishime. Naprawdę, dużo tracimy bazując prawie wyłącznie na filmach europejskich i amerykańskich.

BuziakL

Mój najlepszy aktor:
1. Christian Bale
Po filmach Batman i Mechanik nie ma bata, by ktoś inny zajął tu 1 miejsce, poza tym oglądałam z nim 11 filmów, więc mam jeszcze sporo do nadrobienia. Uważam, że ten człowiek ma taki talent, potrafi się tak dostosować i wczuć w role, do tego robi to z tak niebywałą płynnością, że.. brak mi słów.

2. Bruce Lee.
Widziałam sporo filmów z nim, jak byłam młodsza, właściwie wychowałam się na jego filmach, podobnie jak na innych filmach związanych ze sztukami walki. Takiego miałam fajnego dziadka, który mi załatwiał vhs’y z filmami:P
Bardzo cenię sobie jego filozofię życia, postawę, konsekwencję i determinację…. za dużo, by tu wymieniać, ale możemy kiedyś założyć o nim temat:)
Mam zamiar w niedalekiej przyszłości powtórzyć sobie filmy z jego udziałem.

3. Keanu Reeves
Oglądałam z nim dopiero 10, czy 11 filmów, największe wrażenie zrobił na mnie w filmie Adwokat diabła, Matrix, Dom nad jeziorem. Poza tym prywatnie jest też fajnym człowiekiem, niby tak wynika z tabloidów..

4. Brandon Lee (syn Bruce’a Lee). Też aktor z dawnych lat, więc sentymentalnie, który poszedł w ślady ojca. Dla mnie jego kultowym filmem jest Kruk.

Mam jeszcze 1 ulubionego aktora (Paul Walker), ale to już bardziej poza składem, ponieważ lubię go tylko i wyłącznie z serii filmów Szybcy i wściekli, więc raczej chyba nie powinnam go wrzucać do ulubionych aktorów. Wielka szkoda, że odszedł tak szybko.., od tamtej pory nie jestem już mega fanką tej serii, odpadłam, ale części z jego udziałem uważam za rewelacyjne.

ZSGifMan

Ja nie będę typował pozycjami, lecz przedstawię tylko listę, której nie podzielę dodatkowo na wiek, choć chyba powinienem.

Clint Eastwood, Anthony Hopkins, Gary Oldman, John Malkovich, Robert De Niro, Al Pacino, Keanu Reeves, Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Burt Reynolds, Bruce Lee, Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren i ostatni z racji największego upadku Steven Seagal ;)

                                                                                               

LakiLou

Trochę ich mam więc od razu przejdę do rzeczy: Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Keanu Reeves, Will Smith, Bill Murray, Robert De Niro, Tom Hanks, Leonardo DiCaprio, Christian Bale, Hugh Jackman, Russell Crowe, Jason Statham, Denzel Washington, Al Pacino, Anthony Hopkins, Dolph Lundgren, Jackie Chan, Harrison Ford.

ZSGifMan

@LakiLou

O właśnie, właśnie!
Zapomniałem o tych dwóch Tomach: Cruise’ie i Hanksie :)

Kurt Russel też dobry aktor, bardzo charakterystyczny jak np. Chris Christofferson, a Leonardo DiCaprio, Christian Bale, Hugh Jackman, Russell Crowe, Jason Statham to nie wiem jak mogłem nie wpisać?! Jest jeszcze Sean Penn.

Lubię jeszcze takich mniej trochę znanych jak Scott Glenn, Ted Levine czy Steven Bauer.
Pewnie zaraz mi się cała litania przypomni inych ;D
                                                                      

Cholera! Kevin Costner!
                                                                                                                        

BuziakL

Tym sposobem to ja też mogę, ale pisze- ulubiony :D A ja tu sobie zrobiłam listę tylko 4 miejsc, a Wy wymieniacie praktycznie, jak leci, wszystkich fajnych.
Może kiedyś, jak będzie czas, to zrobimy temat do głosowania na najlepszego aktora i aktorkę.
Wymienimy tych najbardziej topowych i zobaczymy, co nam wyjdzie z forumowego głosowania.

ZSGifMan

@BuziakL

Co racja to racja, więc chcąc się poprawić i jak ma być ulubiony, zauważmy liczbę pojedynczą, to ograniczę się do:
                                                                                               

                   

                                                                                                    

LakiLou

@ZSGifMan
Jest od groma świetnych aktorów i ciężko ich wszystkich wymienić za jednym zamachem ;)
Jak tak teraz patrzę to zapomniałem o Jacku Nicholsonie oraz Marlonie Brando.

@BuziakL
Trochę ciężko wybrać jednego ulubionego z pośród tylu świetnych aktorów, ale spróbuję ;)


W głównej mierze z sentymentu i za te jego niezapomniane teksty :D

BuziakL

@LakiLou i @ZSGifMan to jak już wszyscy mają broń, to ja też muszę dotrzymać kroku :D
Mój number one!

ZSGifMan

@LakiLou

Kur… Nicholson świetny też :)

Arnie jest mega fajny koleś i oglądałem kilka dokumentów o nim i kilka wywiadów, ten człowiek jest więcej wart niż myśli sobie o nim statystyczny widz, do wszystkiego doszedł zupełnie sam, a co zrobił nie tak, to sprawa między nim i jego żoną, a nie pismakami i ich publiką. Jak oglądałem jak się przyznał szczerze i wziął na siebie całą odpowiedzialność, to aż coś mnie zabolało, bo ja bym się chyba z tego wyłgał…

Ale Eastwood jak skończył grać, to stanął za kamerą i dopiero wtedy pokazał! :]




@BuziakL

Bale’a jakoś nigdy zbytnio nie lubiłem, aż… aż do czasów Bruce’a Wayna ;D


LakiLou

@BuziakL
Bale jest świetny :) Jego pierwsza genialna rola jaką pamiętam była ta w filmie American Psycho ;)

@ZSGifMan
Klasa sama w sobie ;)
Dokumentów o Arnim nie widziałem, ale za to wywiady już jak najbardziej i tak jak piszesz sympatyczny gość z niego jest.

ZSGifMan

@LakiLou

Warto pooglądać, w telewizji leciał ostatni i najnowszy, pamięć słaba chyba Planete czy jakieś History, bardzo dobry obraz wspaniałego sportowca, całkiem fajnego aktora, świetnego biznesmena i dobrego polityka.

                                                                                     

     Arnold Schwarzenegger. Wszystko jest możliwe! 2019


                                                                                          

LakiLou

@ZSGifMan
W jakiś dzień na pewno sobie zobaczę :)

BuziakL

@LakiLou sporo osób lubi film American Psycho, czytałam, że jeden biznesmen ma u siebie w mieszkaniu, duży obraz z tym zdjęciem:

@ZSGifMan dokument też chętnie zobaczę. Muszę jeszcze nadrobić film o Van Damme’ie.

LakiLou

@BuziakL
Jakoś nie chciałbym poznać tego biznesmena :D

ZSGifMan

@LakiLou

Ja bym nie chciał spotkać tego:
                                                  

                                             

      :D

                                                  

LakiLou

@ZSGifMan
Ja bym tam z nim wypił browara :D

ZSGifMan

@LakiLou

Cały film niezbyt wyglądało, żeby miał ochotę na coś podobnego ;D
                             

                                                 

Ale jakiegoś hambuksa wciągnąć z colą, to chciał, hehe.
                                                                   

BuziakL

@LakiLou nie pamiętam, jak się nazywa ten biznesmen, ale było tam zdjęcie jego mieszkania i w living room’ie, na ścianie, sporej wielkości właśnie ten plakat w formie obrazu. Jeszcze się facet ustawił przy nim do pozowania.
Faktycznie, strach go odwiedzić, bo można z tego nie wyjść cało:P

Ja bym chyba zeszła na zawał przy spotkaniu z tym oto Panem! :D

ZSGifMan

@BuziakL

Niebieski jegomość niczym jakiś smerf, jednak o wiele bardziej powiedzmy… niepokojący ;D
Spotkanie go nie zażywając środków psychoaktywnych jest raczej mało prawdopodobne, jednak tego poniżej już jak najbardziej można by było spotkać, jak wieść niesie gdzieś w krajach byłego socrealizmu, najczęściej zapewne jednak na terenach byłej Czechosłowacji :P
                 

                                                                                                                             

LakiLou

@BuziakL
Fotografa, który robił mu zdjęcie przy tym obrazie pewnie nigdy nie odnaleziono :D
Dla tego Pana to byłaby mrożonka, choć nie wiem czy lubi :D

ZSGifMan

@LakiLou

Przykro mi, ale musisz nam znaleźć inne źródło linkowanego zdjęcia, bo to jest blokowane przed umieszczaniem i nie widać go.
Z góry dzięki :)
                 

Odnośnie "pięknisiów" z ekranu, to świetnie nieco ponad 30 lat temu Arnie jednego skomentował ;D
                 

                 

      }:╫

                                                                                                                             

LakiLou

@ZSGifMan
Dziwne, bo ja normalnie widziałem go, no ale może teraz będzie wszystko w porządku :)

Trafnie go w sumie skomentował, choć ten moim zdaniem jest paskudniejszy ;)

ZSGifMan

@LakiLou

Hannibal jest mistrzem, dżentelmen w każdym calu nawet, gdy… ćwiartuje ;D
                                   

No, faktycznie – wredny typ! Wygląda jak z czekoladowego herbatnika byłby zrobiony, haha!
To już Jasonowi lepiej w tej masce hokejowej było ;)
                                   

                                   

Kolejny piękny :O
Normalnie, tfu! zazwyczaj to oni jedli ludzinę :P ale ten już nie powiem co chyba chciał robić :D
                                   

ramsayek

@Shirley Tom Hardy. W każdym filmie wymiata.

ZSGifMan

@ramsayek

                                                                       

                                                                                                           

BuziakL

@ZSGifMan zrobiliśmy z tego tematu ulubione zombie’s.. Strach tu teraz wchodzić! :D

@LakiLou pewnie tak. A filmy z Hannibalem są fajne;)

LakiLou

@ZSGifMan
Ale brzydal z niego :D Troszkę mi przypomina jakiegoś orka czy coś :D

@BuziakL
Dla mnie to nawet są genialne, a przynajmniej większość z nich ;)

BuziakL

@LakiLou o fujj.. Jej z pewnością będą się podobać, więc wrzucam, niech sobie popatrzy (błe)

ZSGifMan

@LakiLou

Niezły brzydal, zupełnie zapomniałem, a to całkiem "przystojne" chłopaki :)
                              

                                        

LakiLou

@BuziakL
No jej to się z pewnością podoba :D To teraz może coś, żeby inne panie mogły sobie popatrzeć ;)

@ZSGifMan
No przystojne chłopaki ;) Ten środkowy chyba najbardziej ;)
Jeszcze dorzucę tego jegomościa :)

BuziakL

@LakiLou masz oscara za ten look :D

ZSGifMan

@BuziakL
@LakiLou

Wielokrotnie z przeróżnych źródeł słyszałem, że ten facet jest najseksowniejszym mężczyzną wszech czasów:


Natomiast ten jest symbolem seksu:


Na obydwa te twierdzenia zawsze z bratem (jak był pod ręką) reagowaliśmy salwą śmiechu!
                                                                                 

LakiLou

@BuziakL
Jak za tamten oscara, to ciekawe co za ten :D

@ZSGifMan
Jak w przypadku Seana można się zgodzić, że dla niektórych mógł uchodzić za najseksowniejszego mężczyznę tak określenie Jaggera symbolem seksu jest dla mnie dziwne, ale może ja tam się nie znam ;D

ZSGifMan

@LakiLou

Jak Ty się nie znasz, to ja też muszę się nie znać, bo też nie rozumiem.

Jak kiedyś wałkowali George’a Clooneya, to nie ma o czym dyskutować, bo facet ma w sobie to coś i dla drugiego faceta jest oczywiste, że kobiety lecą na właśnie "coś takiego" i zostaje tylko pozazdrościć. To samo tyczy się Brada Pitta, czy choćby osławionego u nas za sprawą góralki ABC – Colina Farelkę ;) Choć on już może być trochę bardziej dyskusyjny od wcześniejszych…

Mnie osobiście zawsze ujmowało, że goście pokroju Jacka Nicholsona i Leonardo DiCaprio mają takie wzięcie, szczególnie ten drugi i zwłaszcza wśród supermodelek oraz aktorek, bo niby niczym się nie wyróżnia z tłumu jak dwaj zaczynający tę listę, a jednak jakiś magnes jest :)
Może koleżanka @BuziakL powie jak to ona widzi i jaki jest kobiecy punkt patrzenia na męskie "to coś"??
                                                                 

BuziakL

@LakiLou nieeeee, tu akurat nie wcelowałeś, poprzedni look lepszejszy haha!

@ZSGifMan mojego zdania raczej nie bierz pod uwagę, nie moje gusta;/
Aaa, Ty mnie jeszcze pytasz o kobiecy punkt patrzenia na męskie "to coś"- w moim przypadku to coś- nie wynika z wyglądu, ale ze sposobu bycia, z charakteru… :))

ZSGifMan

@BuziakL

Czasem (szczególnie ostatnio) wśród dziewczyn "to coś" sprowadza się do tego dla facetów pewnego żartu (dla większości mało śmiesznego)
                                             

                                                                                                    

BuziakL

@ZSGifMan eee raczej chyba nie jest aż tak źle. Wydaje mi się, co nie znaczy, że teraz piszę prawdę objawioną bo przecież nie wiem, jak to jest w rzeczywistości, ale sporo kobiet jest teraz samodzielnych, więc można patrzeć na takie memy z przymrużeniem oka.

Podobnie można sobie żartować z dzieci, których edukacja, wychowanie… kosztuje dość sporo :))

LakiLou

@ZSGifMan
Nie ma co się dziwić, że DiCaprio ma takie wzięcie. Wszystko zależy od gustu, jednym będzie się podobał Clooney, a innym właśnie DiCaprio ;) W tym zestawieniu na przykład właśnie Leo jest wyżej ;)
https://www.youtube.com/watch?v=6MCwy_VZ4WU

@BuziakL
Następnym razem wceluje lepiej ;)

BuziakL

@LakiLou @ZSGifMan ale wiecie co, żeby w tym zestawieniu Johnny Depp był na praktycznie samym końcu? Szokłam ;D

@LakiLou no przecież wcelowałeś za pierwszym razem:]

ZSGifMan

@BuziakL

Mnie się niestety zdarzało spotykać dużo na swojej drodze takich dziewczyn, zanim nie poznałem swojej żony oraz jednej przed nią, ale tamta z kolei trochę w co innego celowała, nie była do końca bezinteresowna, choć nie chodziło o pieniądze.

Depp to dziwak, grywał freaków i tak niestety mu zostało! ;p




@LakiLou

Leo w zestawieniu wyżej, bo… młodszy ;D
George zapewne bardziej dojrzałej żeńskiej publice przypadnie do gustów ;)
                                                                                                         

LakiLou

@BuziakL
Ja to bym go w ogóle w tej 10 nie umieścił ;D
No wiem, że za pierwszym mi się udało, ale liczyłem, że znowu mi się ta sztuka uda i do tego tym razem będzie się podobało jeszcze bardziej ;)

@ZSGifMan
Ale podobno kobiety wolą starszych mężczyzn, więc to, że Leo młodszy powinno być na jego niekorzyść ;)

ZSGifMan

@LakiLou

> Ale podobno kobiety wolą starszych mężczyzn…

Podobno! ;)
Przyznam się tutaj, ze sam jakoś tego wcale nie zaobserwowałem, zupełnie nic. Może źle patrzę, może na mnie się nie da patrzeć, nie wiem,a le to chyba faktycznie trzeba być DiCapriem lub Pittem :)

Bo tak to tylko marzenia zostały…
                                                                                                    

LakiLou

@ZSGifMan
No albo wystarczy po prostu zaopatrzyć się w gitarę ;) Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale podobno dziewczyny lubią chłopców z gitarami ;)

ZSGifMan

@LakiLou

Podziwiani niczym wspaniali iluzjoniści, oklaskiwani niczym niesamowici akrobaci wirtuozi takich gitar…

                                                  

                                  

Do tego rzecz jasna będą wzdychać:

        

        

Ale czy do tego też:

        

        

…dyskusyjne! ;D

LakiLou

@ZSGifMan
Zależy jak dobrze gra na tej gitarze :D Jeśli potrafi bardzo dobrze, to jestem pewien, że znajdą się takie, które będą wzdychać ;D

ZSGifMan

@LakiLou

Tak, wiem, bo w końcu jak głosi ludowe porzekadło:
"na każdego potwora znajdzie się amatora" ;D

A że mamy równouprawnienie, to zarówno kobiety nie muszą się obawiać od dawna, że dla nich "coś" się znajdzie, tak i teraz faceci też oficjalnie mogą się czuć spokojniej ;)

         

                                         

Gargamelu

Clint Eastwood jest genialnym aktorem, ale zdecydowanie cenię go jeszcze bardziej jako reżysera

Proszę czekać…