HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Najlepsze płyty muzyczne 2013 roku 10
Beznickowy

Filmy roku podsumowane, więc pora na muzykę. Czego najbardziej słuchaliście w minionym roku?

Moja lista wygląda następująco (kolejność raczej ze znaczeniem):
Haim – "Days Are Gone";
CHVRCHES – "The Bones of What You Believe";
Valerie June – "Pushin’ Against a Stone"
Daughter – "If You Leave"
Arcade Fire – "Reflektor";
Lorde – "Pure Heroine";
Sky Ferreira – "Night Time, My Time"
Blood Orange – "Cupid"
Emiliana Torrini – "Tookah"

Choć w minionym roku polski rynek muzyczny się ożywił, to jednak brakuje równej płyty, która mogłaby się załapać do listy.

Natomiast ze ścieżek dźwiękowych dobrze się słuchało do "Tylko Bóg wybacza" i "Transu". No i sporo utworów słuchałem ze ścieżki dźwiękowej do "Kongresu".

Pewnie czegoś zapomniałem, ale to najwyżej dopiszę, gdy mi się przypomni :)

Movieman

Fajnie, że doceniłeś płytę Lorde. Naprawdę solidna produkcja, kilka razy przesłuchałem.

Beznickowy

Choć Lorde hejterów nie brakuje, to trzeba mieć bardzo spaczony gust, żeby nie docenić jej płytki. Jednak palma pierwszeństwa powędrowała u mnie do Lauren z CHVRCHES, która ma niebiański głos: http://www.youtube.com/watch?v=ipE-tnRh4fE&feature=youtu.be&t=24m31s

ferhin2

przyznam się, że nie znam ani jednej z tych płyt baa… nie znam żadnego z wymienionych wykonawców.

Beznickowy

Miley Cyrus nie słucham, a ją na pewno kojarzysz :D

ferhin2

tak, widziałem na pudelku :D
a tak serio, to po prostu chyba dzisiejsza muzyka mi po prostu nie leży.

robgordon

U mnie wygląda to tak. Najpierw rozczarowania:
3. ESKIMO JOE – WASTELANDS
2. BELL X1 – CHOP CHOP
1. ARCADE FIRE – REFLEKTOR
Na te płyty czekałem, gdyż ich poprzednie rzeczy bardzo mi się podobały (Bell X1 to np moja płyta roku 2011). Ale niestety się zawiodłem.

A top 10 (a właściwie 11) wygląda tak:
10. STEREOPHONICS – GRAFFITI IN THE TRAIN/CLUBFEET – HEIRS AND GRACES
9. THE VEILS – TIME SAYS, WE GO
8. FENECH-SOLER – RITUALS
7. LORD HURON – LONESOME DREAMS
6. PACIFIC AIR – STOP TALKING
5. HURTS – EXILE
4. WHITE LIES – BIG TV
3. MS MR – SECOND RAPTURE
2. GOLD FIELDS – BLACK SUN
1. THE NAKED AND FAMOUS – IN ROLLING WAVES

Z płyt które Ty wymieniłeś podoba mi się Sky F., niezła jest płyta CHVRCHES, choć po fajnych singlach liczyłem na więcej. Lorde mnie jakoś nie przekonała, podobnie Daugher i Blood Orange. Jak widać wyżej Arcade Fire, których wcześniejsze płyty cenię, zawiedli mnie na całej linii. Valerie i Emiliany nie słyszałem.

Beznickowy

A z Twojej listy rozczarowała mnie płyta Hurts, o ile ich debiutancki krążek bardzo mi się podobał, to drugą płytę udało mi się w całości przesłuchać tylko raz.

robgordon

U mnie było odwrotnie. Tzn pierwsza była niezła, ale po wspaniałym "Wonderful Life" wydała się w dużej części zbyt miałka. Natomiast druga płyta nie ma już takiego hitu, ale jest dojrzalsza, równa, i posępna ;) Polecam mimo wszystko, zwłaszcza wersję rozszerzoną.

whitie

dla mnie Justin Timberlake świetny

rozia

ja wolę hip hop i VNM zrobił dobrą płytę w tym roku :)

Proszę czekać…