FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Import z Imdb 13
kasia0504

Czy istnieje możliwość zimportowania ocen z Imdb?

Camizi

Nie ma takiej możliwości. Trzeba oceniać po kolei. Wiem, męczące, nie tak dawno sam przenosiłem tu moje 1500 ocen z Filmweb. ^^

FullMoon

Mnie chyba też to będzie czekać, choć moich ocenionych filmów na filmwebie jest o połowę mniej od Twoich :>

kasia0504

szkoda :) na próbę parę przeniosę i zobaczę jak mi sie tu podoba ;)

bizarre

Ja niedawno przeniosłem się z Filmwebu i jedyny minus dal mnie to mała liczba użytkowników (przez co na strona jest mało aktywna i średnie ocen są mało wymierne)

Camizi

Ze średnimi ocen jest tak, że obok większości tytułów wyświetla się też ocena z imdb. Gorzej z ilością komentarzy. :)

Ja alternatywy dla Filmweba zacząłem szukać na początku roku i najpierw poszedłem na Stopklatkę. Posiedziałem tam kilka miesięcy, ale jako baza filmów portal się nie sprawdza (za bardzo dziurawa, a uzupełnianie jej przez użytkowników nieprzemyślane, przez co nikt tego nie robi). Od niechcenia zajrzałem tutaj, myśląc, że to jakaś pseudobaza z setką filmów na krzyż, ale okazało się, że jest ok. Użytkowników mało, ale nie ma trolli i dzieci, które dostały komputer na komunię. xd Tak czy owak, brakuje rozgłosu.

bizarre

Tak tak, to wiem i jest to w sumie nie takie złe rozwiązanie (chociaż osobiście wolę średnie filmwebowskie od imdbowskich :p )
Ja zdecydowałem się na zmianę po tych słynych świetnich zmianach na FW, na tamtejszym forum w poście odnośnie alternatywnych portali większość wypowiadała się albo za imdb albo za fdb. Stwierdziłem, że będę wspierał Polskę :p O stopklatce słyszałem różne opinie i jakoś mnie tam nie ciągnie.
Dokładnie, nie ma trolli i gimbusów, ale przydałoby się więcej normalnych użytkowników. ;)

jacks

To może więcej tych "normalnych" z FW się z czasem przeniesie :P

Bluejohn_26

Raczej bym na to nie liczył. Po poprzednich wielkich zmianach na FW też było mnóstwo negatywnych opinii za równo na temat samych zmian jak i redakcji tamtego portalu, która zwyczajnie ignoruje głosy użytkowników, a żadnych nadzwyczajnych przenosin nie zauważyłem.
Z jednej strony trochę szkoda, bo fdb rozwija się w bardzo dobrym kierunku i przydałoby się trochę świeżej krwi, ale sumie niewielki ruch na portalu może wcale nie jest taki zły, gdyż nawet zbanowani na FW za trolling po pewnym czasie zdychają tu z nudów :)

bizarre

Wydaje mi się, że tym razem negatywne reakcje są dużo silniejsze niż przy poprzednich zmianach, ale też nie sądzę żeby dużo osób się tu przeniosło, bo z tego co wywnioskowałem z forum FW, pierwszą alternatywą jest zdecydowanie imdb.

Olaf89

Podnoszę temat. Udało się zorganizować jakiś skrypt do przenoszenia ocen z IMDb?

ZSGifMan

@Olaf89

<table>
  <tbody>
    <tr>
      <th>ID</th>
      <th>Tytuł polski</th>
      <th>Tytuł oryginalny</th>
      <th>Rok produkcji</th>
      <th>Ulubione</th>
      <th>Ocena</th>
      <th>Komentarz</th>
      <th>Kraj produkcji</th>
      <th>Gatunek</th>
      <th>Data</th>
    </tr>
 ...


Tak wygląda struktura danych w pliku importu, jeśli masz eksport z IMDb i będziesz w stanie go zaadoptować (w miarę swoich możliwości, umiejętności), by odpowiadał temu wzorcowi, to możesz śmiało importować w:
https://fdb.pl/me/votes_imports


Plik importu z pewnego innego polskiego portalu o filmach choć nosi rozszerzenie XLS jest prostą tabelą HTML.

Aha, zestaw znaków tylko UFT-8!


P.S.
Możliwe, że eksport z IMDb jest kompatybilny, nie miałem z takowym do czynienia i nie wiem, ale trzeba by sprawdzić, bo może być.

P.S. 2
Teraz (od niedawna) jak piszesz post, to nie wyjadaj dopisku:

 @Ktostam_Jakistam

bo nikt lub mało kto się nie dowie (jak nie śledzi tematu na bieżąco, wątpliwe w temacie 4 letnim), że coś napisałeś.


Grzegorz_Derebecki

@Olaf89 Jak jest jakiś exporter to postaram się dodam importera.

Marac

@Grzegorz_Derebecki
Na IMDB jest eksport. Trzeba wejść w "Your Ratings" i po prawej stronie kliknąć w trzy pionowe kropki. Od razu generuje plik CSV. Zawartości nie oglądałem.

Proszę czekać…