Zapraszamy do dyskusji na temat ludzi kina, czyli aktorów, reżyserów, operatorów, kompozytorów etc., dzięki którym powstają dostarczające nam tyle radości filmy.

Nazwisko w ramce. 10
Elizabeth_Linton

Kilka razy widziałam w napisach końcowych nazwisko aktora/członka ekipy w ramce. Co to może oznaczać?

Quagmire

Wydaje mi się, że oznacza osobę która zmarła w trakcie prac nad filmem.

Beznickowy

Dokładnie tak jak pisze Quagmire.

Elizabeth_Linton

Dzięki za odpowiedź.

Anonimowy

Ok, lubię się podpinać pod tematy zamiast tworzyć własne.
Co może znaczyć zwrot "additional voices"? Słowa rozumiem, ale funkcja mi umyka.

Beznickowy

W skrócie można je określić głosami, jakie wydają postacie trzecioplanowe (statyści). Np. skandujący tłum, czy ludzie głośno rozmawiający w pubie.

Camizi

> Urbino o 2018-02-13 01:40 napisał:
> Ok, lubię się podpinać pod tematy zamiast tworzyć własne.
> Co może znaczyć zwrot "additional voices"? Słowa rozumiem, ale funkcja mi umyka.

Na anidb np. "additional voices" jest, gdy w napisach końcowych jest wyszczególniony aktor głosowy, ale nieokreślone jest, pod kogo podkładał głos. Niekoniecznie muszą to być postacie trzecioplanowe.

Anonimowy

A jeśli jest "dialogue coach for BlaBla additional voices"? Bo to tego nie rozumiem. Czy tu chodzi o to, że BlaBla:
1/ ma podłożony głos – jest dubbing postaci (i coach odnosi się do osób podkładających);
2/ ma nauczyciela akcentu czy wymowy innego języka (bo używano nieojczystego dla BlaBla języka);
3/ ma nauczyciela śpiewu;
4/ ktoś objaśniał BlaBla jak intonować głos;
5/ coś innego?

Camizi

W takim razie raczej chodzi o opcję nr 2.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dialect_coach

Anonimowy

Dzięki za pomoc. Trochę dziwna mi się wydawała przy tej opcji liczba mnoga (ale pewnie tak już ma ten zwrot) albo sformułowanie "dodatkowe", kiedy całość jest w tym języku i przez jedną osobą wypowiadana.

Chemas

> Elizabeth_Linton o 2015-08-06 12:44 napisał:
> Kilka razy widziałam w napisach końcowych nazwisko aktora/członka ekipy w ramce.
> Co to może oznaczać?

Rzeczywiście, czasami jest taka sytuacja, ale jakoś nie zastanawiałem się wcześniej nad tym.

Proszę czekać…