FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Totalne zniechęcenie 16
Hans

Temat mówi sam za siebie. O co chodzi dokładnie? Jestem w serwisie stosunkowo od niedawna i zacząłem z „zapałem”, ale teraz dopadło mnie zniechęcenie, bo nie widać efektów mojej pracy. Już od około tygodnia nie została zatwierdzona żadna treść przeze mnie dodana (Nie licząc jednej odrzuconej z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, ale to inna bajka), mimo, że w kolejce czeka 60 treści (w chwili pisania tego) a niektóre jeszcze z zeszłego miesiąca. Fdb.pl jest młodym serwisem i mam nadzieję, że nie będzie tu takich sytuacji (choć zaczynam w to wątpić) jak na filmweb.pl gdzie ostatnio dodałem opis do nowego serialu „Smith” i ku mojej zgrozie zobaczyłem, że jeden gościu czeka na akceptację obsady już OD KWIETNIA!!!. Nie wiem czy to z powodu lenistwa, niekompetencji czy nawału pracy weryfikatorów, ale wiem jedno: CHCĘ ZOBACZYĆ EFEKTY MOJEJ PRACY!!! i aby kinomaniacy w całej Polsce też mogli je widzieć. A zapewnienia, że to tylko kwestia czasu, że werowie robią, co w ich mocy itp. mnie nie zadowalają. Problem już poruszany, ale zaczyna się pogłębiać coraz bardziej. I słusznie moim zdaniem ktoś wcześniej poradził, żeby werowie zaczęli zajmować się tylko weryfikacją a nie dodawaniem. To takie moje uwagi a teraz możecie mnie jechać albo popierać.

Trophy

> Hans o 2006-09-11 12:33:07 napisał:
>
> Temat mówi sam za siebie. O co chodzi dokładnie? Jestem w serwisie stosunkowo
> od niedawna i zacząłem z „zapałem”, ale teraz dopadło mnie
> zniechęcenie, bo nie widać efektów mojej pracy. Już od około tygodnia nie
> została zatwierdzona żadna treść przeze mnie dodana (Nie licząc jednej
> odrzuconej z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, ale to inna bajka), mimo, że
> w kolejce czeka 60 treści (w chwili pisania tego) a niektóre jeszcze z
> zeszłego miesiąca. Fdb.pl jest młodym serwisem i mam nadzieję, że nie
> będzie tu takich sytuacji (choć zaczynam w to wątpić) jak na filmweb.pl
> gdzie ostatnio dodałem opis do nowego serialu „Smith” i ku mojej zgrozie
> zobaczyłem, że jeden gościu czeka na akceptację obsady już OD KWIETNIA!!!.
> Nie wiem czy to z powodu lenistwa, niekompetencji czy nawału pracy
> weryfikatorów, ale wiem jedno: CHCĘ ZOBACZYĆ EFEKTY MOJEJ PRACY!!! i aby
> kinomaniacy w całej Polsce też mogli je widzieć. A zapewnienia, że to tylko
> kwestia czasu, że werowie robią, co w ich mocy itp. mnie nie zadowalają.
> Problem już poruszany, ale zaczyna się pogłębiać coraz bardziej. I
> słusznie moim zdaniem ktoś wcześniej poradził, żeby werowie zaczęli
> zajmować się tylko weryfikacją a nie dodawaniem. To takie moje uwagi a teraz
> możecie mnie jechać albo popierać.

Hmmm… spokojnie Twoje treści napewno zostaną sprawdzone! A ogólnie treści dodanych jest bardzo dużo. Nie wszyscy werowie mają czas na weryfikacje ich w dużych ilościach, ponieważ teraz przyszedł rok szkolny (np. w moim przypadku)… ale staram się jak moge! Rozumiem Twoją niecierpliwość sama przecież kiedyś dodawałam treści, i wiem jak to jest jak się długo czeka na zweryfikowanie ich. Wierz mi, staramy się jak możemy, aby to jakoś przyśpieszyć, musisz jedynie wykazać się odrobiną cierpliwości!

Pozdrawiam!;)

szarlej

I słusznie moim zdaniem ktoś wcześniej poradził, żeby werowie zaczęli zajmować się tylko weryfikacją a nie dodawaniem.

zgadzam się z tym w 100%. Moim zdaniem weryfikatorzy nie powinni być brani pod uwagę w konkursie dodawania, ponieważ niejako oni rozdają punkty zatwierdzając treści. Nie jestem weryfikatorem, nie mam wglądu w treści i nei wiem kto ile z jaką częstotliwością dodaje, ale łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w któej 3 weryfikatorzy umawiają się, ze jak tylko zobaczą własną dodaną treść (możliwe że można też dać szybki namiar na taką treść np przez podanie ID) to szybko ją zatwierdzą bądź odrzucą. Daje im to olbrzymią przewagę nad innymi użytkownikami, którzy nie mając znajomości mogą czekać na dodanie swojej treści np.: miesiąc, a tym samym zdobywają w miesiącu mniej punktów (chociaż mogli w danym miesiącu dodać najwięcej treści ze wszystkich i były one bezbłędne).

Cała sytuacja jest oczywiście hipotetyczna chociaż zastanawiające jest że na 3 pierwszysch miejscach dodających są weryfikatorzy :P.

Poza tym, jeżeli tak dużo treści czeka na zatwierdzenie dlaczego nie dodać paru nowych weryfikatorów? Chyba nie jest tak źle, ze nie ma nikogo kto mógłby się nadać ???

kopsow

_I słusznie moim zdaniem ktoś wcześniej poradził, żeby werowie zaczęli
zajmować się tylko weryfikacją a nie dodawaniem _

Popieram całkowicie. Wydaje mi, się ze powinien być podział na weryfikatorów i dodających, a nie że ktoś może być i tym i tym. Rodzi to podejrzenia, ze niektóre treści dodawane są szybciej od innych, tak jak np. opisał to szarlej.

Arteq

Jak ja uwielbiam te teorie spiskowe…
Stosunkowo długo czeka się tylko na obsady, reszta jest weryfikowana szybko.
Co do możliwości dodawania to nie rozumiem. Zostałem weryfikatorem i niby dlaczego nie mogę pomagać przy rozbudownie tego serwisu. Na przykład lubię pisać recenzje czy opisy i tylko dlatego, że jestem weryfikatorem mam tego nie robić? Przecież opóźnienie nie jest duże, a wy ciągle narzekacie.

kopsow

Zostałem weryfikatorem i niby dlaczego nie mogę pomagać przy rozbudownie tego serwisu.

Ależ oczywiście możesz, ale spróbuj na to spojrzeć z naszego punktu widzenia. Nikt z nas nie twierdzi, ze takie sytuacje rzeczywiście maja miejsce. My tylko postawiliśmy taka hipotezę, w waszych rekach jest możliwość przekonania nas, ze jest to naprawdę tylko hipoteza :)

(…) a wy ciągle narzekacie.
Trochę krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)

Hans

Dodany przeze mnie plakat do "Angela’s Eyes" czeka już 18 dni i chyba poczeka jeszcze trochę. To chyba nie jest "szybko". Zgadzam się, że weryfikacja opisu może trochę potrwać bo źródła są często po angielsku i nie każdy wer może to sprawdzić. Ale plakat? Chyba nie wyszukujecie innych żródeł i nie sprawdzacie czy przypadkiem ktoś nie zrobił sobie żartu i narysował plakat w photoshopie według swojego uznania. Albo np wyszukiwanie przez werów innych źródeł do obsad i innych – po co to robić i utrudniać sobie pracę skoro wam podajemy źródła. A co do twojego pytania Arteq dlaczego miałbyś tego nie robić? To policz czasami sobie ile czasu zajmuję ci dodawanie a ile przez ten czas mógłbyś zweryfikować. Skoro masz pozycję wera to weryfikuj. Od dodawania jest reszta. To tak jakby szef jakiejś firmy przewozowej sam jeździł tirem bo lubi to robić a nie zajmował się sprawami firmy. Taka firma długo nie pociągnie.

Grzegorz_Borowiecki

Od samego poczatku robimy wszystko zeby takie glosy sie nie pojawialy – sa one bardzo wazne, ale jak sie pojawiaja to znaczy ze cos nie gra :) a u nas ma wszystko grac jak w zgarku ;-)

wiem ze to dziwnie zabrzmi ale u nas sa wszyscy rowni i zawsze tym sie kierujemy – wszyscy sa rowni, ale kazdy ma sie prawo mylic i popelniac bledy – jesli masz jakis pomysl jak mozna cos naprawic i ulepszyc daj nam znac a na pewno wprowadzimy twoje uwagi w zycie ;) razem tworzymy ten serwis :) staramy sie WERYFIKOWAC wszystko jak najszybciej, bo w interesie wszystkich uzytkownikow jest zeby ta baza sie rozwijala ;-) pozdrawiam

ps: zasada jest jedna :) jesli jestes Werem oceniamy Twoja prace jak Wera … jesli zaniedbujesz swoje obowiazki tracisz ten przywilej ;-) jesli Dodajesz tresci i dobrze weryfikujesz to tylko cieszyc sie z takiego uzytkownika ;-)

Yasha

Hans, słoneczko ty moje o wschodzie :)

Masz pragnienie mieć coś zweryfikowane poza kolejką, swędzi cię w uchu i nie możesz spokojnie czekać, tak jak każdy inny, to nie pleć trzy po trzy o jakichś spiskach, tylko poproś któregoś weryfikatora, aby ci sprawdził. Tak robi każdy, jeśli mu zależy z jakiejś przyczyny na szybszym zweryfikowaniu treści.
Na przykład mnie możesz poprosić – moje gg wisi na mojej stronce.
Naturalnie, w granicach rozsądku, nie zawal mnie.

I kolejna sprawa dla wszystkich narzekających – proszę składać swoje kandydatury na weryfikatorów.
Będzie nas więcej, to pójdzie szybciej.
Nie macie pojęcia o tym, jak bredzicie, chłopcy.
Większość weryfikatorów spędza każdą wolną chwilę na sprawdzaniu treści. Jest nas ok 20, a dodających kilka tysięcy…

nathalie

> Yasha o 2006-09-11 17:40:47 napisał:
>
> Większość weryfikatorów spędza każdą wolną chwilę na sprawdzaniu
> treści. Jest nas ok 20, a dodających kilka tysięcy…

Dokładnie! jest nas tutaj mało, a nie jesteśmy na etacie… każdy ma jakieś swoje życie i sprawy.. więc troche zrozumienia ;)

Hans

Oczywiście nie podważam życia osobistego ani nie domagam się względów ale pozycja wera trochę zobowiązuje. I naprawdę nie chcę żeby było tak jak na filmweb.pl, że niektóre treści tam chyba już wcale nie zostaną zweryfikowane. Nie wiem czy już padła gdzieś tak propozycja (zapewne tak) ale można przecież zatrudnić kogoś do sprawdzania takich banalnych treści i nie wymagających dużego doświadczenia jak gatunek, czas czy kraj a opisy i obsadę zostawić weteraną.

opatrznik

Opóźnienie:
Obsady ~4600
Plakaty ~1800
Opisy ~130

Reszta idzie na bieżąco. Liczby oznaczają ilość treści w kolejce.
Obsady spadają, jak mam czas to staram sie dziennie spadać o 100 i na następny dzień równać do nowego poziomu i znowu zejść niżej.. Zobaczymy co będzie dalej..

MrWirus

Tak sobie patrze na ilosc plakatow czekajacych w kolejce i uswiadomilem sobie ze 50% z nich to moje konurbacje :Dm Poaztym twierdzicie ze jest 20 weryfikatorow a tak naprawde aktywnych jest okolo 8 wiec chyba przyda sie zwerbowanie kogos nowego. Liczba dodajacych z dnia na dzien rosnie a z weryfikatorami nic.

Arteq

W momencie kiedy piszę tego posta jest tak:

Film: 2006-09-10 21:38:47
Obsada: 2006-07-05 10:59:08
Plakat: 2006-08-19 09:45:47
Pozostałe: 2006-09-10 22:37:34
Kraj: 2006-09-10 22:36:38
Gatunek: 2006-09-10 22:36:52
Opis: 2006-09-02 11:36:49

Daty oznaczają czas, w którym została dodana najstarsza treść. Tak, więc wygląda na to, że tylko z obsadami i plakatami jest problem (to się zawsze zmienia, kiedyś z "Filmem" był problem, a "Plakaty" nie czekały więcej niż dzień). Na zweryfikowanie obsady czeka się aktualnie 2 miesiące, a w przypadku plakatu trzeba czekać 3 tygodnie. Natomiast w wypadku innych rzeczy jest to najwyżej kwestia paru dni.

Oczywiście jest też mało weryfikatorów, ale to sprawa zależna wyłącznie od administracji.
Nie każdy jest aktywny, ale nie każdy też zawsze ma czas. Ja kiedyś weryfikowałem więcej, przez wakacje mnie nie było, a teraz też mam mało czasu. To też trzeba brać pod uwagę.

Trophy

> Hans o 2006-09-11 17:18:24 napisał:
>
> Dodany przeze mnie plakat do "Angela’s Eyes" czeka już 18 dni i chyba poczeka
> jeszcze trochę. To chyba nie jest "szybko". Zgadzam się, że weryfikacja
> opisu może trochę potrwać bo źródła są często po angielsku i nie każdy
> wer może to sprawdzić. Ale plakat? Chyba nie wyszukujecie innych żródeł i
> nie sprawdzacie czy przypadkiem ktoś nie zrobił sobie żartu i narysował
> plakat w photoshopie według swojego uznania. Albo np wyszukiwanie przez werów
> innych źródeł do obsad i innych – po co to robić i utrudniać sobie pracę
> skoro wam podajemy źródła. A co do twojego pytania Arteq dlaczego miałbyś
> tego nie robić? To policz czasami sobie ile czasu zajmuję ci dodawanie a ile
> przez ten czas mógłbyś zweryfikować. Skoro masz pozycję wera to weryfikuj.
> Od dodawania jest reszta. To tak jakby szef jakiejś firmy przewozowej sam
> jeździł tirem bo lubi to robić a nie zajmował się sprawami firmy. Taka
> firma długo nie pociągnie.

Plakaty to nie taka łatwa sprawa… zawsze powinno się sprawdzać czy nie jest przypadkiem zdeformowany, bądź źle obcięty. A do obsad to polecam je brać z imdb.com tak samo jak inne :] Innych nie radze brać z filmwebu bo mogą być błędne.

Yasha

Bledy sa wszedzie, bo wszedzie bazy danych sa tworzone przez omylnych ludzi :P
Ja dodaje tresci do imdb, filmy i obsady. Nie wiem, czy sprawdzaja co ja wyprawiam, bo zatwierdzaja jak leci… w ciagu kilku dni.
O wiele trudnej miec dodana obsade do filmwebu, niz na imdb.
Prosze sprobowac samemu :-)
Pisze to w tym celu, aby nikt nie nabral mylnego przekonania, ze serwis imdb posiada jakas szczegolna pieczatke koszernosci. Do kazdego nalezy mniec ograniczone zaufanie i najlepiej produkowac opisy i obsady do filmow, o ktorych ma sie jakies najmniejsze nawet pojecie.

Hans

> Yasha o 2006-09-11 23:08:52 napisał:
>
> Bledy sa wszedzie, bo wszedzie bazy danych sa tworzone przez omylnych ludzi :P
> Ja dodaje tresci do imdb, filmy i obsady. Nie wiem, czy sprawdzaja co ja
> wyprawiam, bo zatwierdzaja jak leci… w ciagu kilku dni.
> O wiele trudnej miec dodana obsade do filmwebu, niz na imdb.
> Prosze sprobowac samemu :-)
> Pisze to w tym celu, aby nikt nie nabral mylnego przekonania, ze serwis imdb
> posiada jakas szczegolna pieczatke koszernosci. Do kazdego nalezy mniec
> ograniczone zaufanie i najlepiej produkowac opisy i obsady do filmow, o ktorych
> ma sie jakies najmniejsze nawet pojecie.

To, że na imdb jest szybka weryfikacja dla mnie raczej oznacza to, iż jest tam bardzo wielu werów z racji, że jest to chyba najpopularniejszy i największy serwis tego typu na świecie. Ja osobiście (z racji, że zajmuję się przeważnie serialami – bo już coraz mniej oglądam ostatnio normalne filmy, ale to inna bajka) korzystam częściej niż z imdb z serwisu poświęconego serialom www.tv.com. Tam jest taki patent, że początkujący (level 1), mogą jedynie komentować lub pisać recenzję. Żeby móc dodawać coś innego trzeba zdobyć doświadczenie (punkty) i awansować na kolejne poziomy.

Proszę czekać…