FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Czyżby wprowadzano nowe funkcjonalności 21
Elizabeth_Linton

Jeszcze nie wiem o co chodzi ale zgłaszam, że co się dzieje z twórcami: http://fdb.pl/film/223994-this-is-not-a-movie/obsada

Camizi

A jak już o błędach mowa – zgłaszanie ich przez formularz w sugestiach ma sens czy to gdzieś ginie w niebycie?

Grzegorz_Derebecki

Możesz dokładniej napisać o co chodzi? Co się dzieje? – już widzę poprawione
@camzi chyba lepiej tutaj zgłaszać błędy.

Elizabeth_Linton

:) Tylko jeszcze się średnie rozjeżdżają http://fdb.pl/film/717697-pasion-y-poder/obsada

Edit. Ładnie poprawione.

Camizi

Aha, bo kilka dni temu zgłosiłem brak bieżącego roku w filtrach obejrzanych.

A tę pierdółkę już kilka miesięcy temu:

Anonimowy

Czy to taka nowość już na stałe – wiadomości będą się rozwijać w nieskończoność?
Co do błędów to na forum wszystkie awatary są mocno porozciągane u mnie.

Grzegorz_Derebecki

poprawimy to niebawem :)

Elizabeth_Linton

Zmiany cały czas jakieś zmiany…. na lepsze.

Beznickowy

Na gorsze. Wiadomości mają zmienny margines – wygląda to tandetnie. Do minusów zaliczyć można także:
- Dodaj film przy logo,
- Sugestie przy avatarze,
- zbyt wysoki pasek menu,
- premiery w stopce, beznamiętnie zerżnięte z FW (jak mnie uczono – stopka nie taką powinna spełniać funkcję).
Jednak najbardziej cierpi wygląd wiadomości, który na ekranie monitora ma charakter tabloidowy, co nie jest komplementem.

Ogólnie powtórzę, co wielu użytkowników – byłych i obecnych – poruszało przy okazji takich zmian. Grzesiek, tracisz czas na bawienie się wyglądem FDB, zamiast wprowadzać nowe funkcjonalności, zwłaszcza społecznościowe – znajomi + powiadomienia już dawno by się znalazły na stronie, która aspiruje do miana społecznościowej. Tak bardzo wyeksponowałeś na pasku sugestie, może zacznij w końcu te sugestie czytać i realizować, bo z tego, co widzę, najwięcej lajków mają tam właśnie nowe funkcjonalności, a nie zmienianie wyglądu strony.

Pozdrawiam

Grzegorz_Derebecki

Przeważnie zmiana wyglądu ma służyć lepszej prezentacji nowych albo istniejących funkcjonalności bądź poprawą ogólniej użyteczności strony.

Pasek w nowym wygladze zajmuje odborine mniej miejsca niż stary.
Sugestie z prawej strony przeszkadzały niektórym użytkownikom więc przeniosłem je do góry nie zajmują tam dużo miejsca. (realizacja sugestii)

Dodaj film – mnie tam ten przycisk pasuje, nie wszystkim musi. Nie mam na to żadnych badań więc nie będę polemizował. Bez niego symetria między lewą a prawą stroną nie była zachowana więc postanowiłem go tam dodać :)

Dodawanie funkcjonalności nowych jest jak najbardziej ok ale muszą one być przemyślane te o których piszesz wymagają dobrego przemyslenia bo po co dodawać kogoś do znajomych dla samej ideii? Za taką funkcjonalnoscią musi iść wiele innych rozwiązań które spowodują, że będzie to użyteczne.

Na stronie mamy bardzo dużo funkcjonalności które są użytwane tylko przez garstę ludzi bo:

a) są mało popularne
b) są niedopracowane
c) są nieprzemyślane

Kluczem nie jest dodawanie nowych funkcjonalności (przez lata myślałem, że jest) ale skupienie się tylko na kilku i dopracowaniu ich do prefekcji.

Przykładem jest te forum które w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu i za jakiś czas zostanie usunięte z fdb.

Kristo

Uważam, że jest to zmiana na lepsze. Może nie zmiana, ale jakieś lepsze przemyślenie uporządkowania strony głównej filmu.
Że "Sugestie" przy awatarze. To już lepsze od tego syfu "TWOJA SUGESTIA" przy pasku przewijania. Codziennie (a jestem na portalu kilka godzin dziennie) ten aplet wyświetlał mi mi się automatycznie przy przewijaniu (może nie ten wiek i nie trafiałem w pasek przewijania), ale miałem na pasku narzędzi pokaźną liczbę wyświetleń. Było to bardzo irytujące. I dzięki Grzegorz za przesunięcie go gdziekolwiek indziej!
"Dodaj film", przy logo. Fakt przyzwyczaiłem się do niego po prawej stronie. Jak się uśmiechniemy do Grzegorza to może przeniesie "Sugestie" koło logo, a "Dodaj film" koło awataru.
Zbyt wysoki pasek menu – jeśli chodzi o ten na górze to wydaje mi się mniejszy niż na innych portalach.
Zawsze uważałem, że wyświetlanie nowych premier na pasku na górze to poroniony pomysł. Jest przecież wejście do premier i zapowiedzi przez aplet "FILMY" i tu mamy całą gamę nowych filmów z danego roku. Powtórzenie tego w stopce na dole nie robi mi żadnej różnicy. Rzadko kiedy spadam (przechodzę) tak nisko … strony.

Sumując, odnosząc się tylko do tej kosmetyki, uznaję, że jest na plus.

Beznickowy

Zmiana wglądu (kolejna), świadczy, że z tamtą wcześniejszą musiało być coś nie tak. Ciekawe kiedy uznasz, że z tą jest coś nie tak? Bo jak pamiętam, poprzednie zmiany zachwalałeś.

1. Pasek menu ma wielkość jak na wielu stronach, tylko jest drobna różnica. Porównaj sobie z IMDb – tam pasek mają zapchany treścią, kiedy na fdb króluje puste czarne tło. Twoje wyjaśnienie, dlaczego wstawiłeś tam Dodaj film, tylko potwierdza, że coś Ci się nie podobało. I jeśli Ci się wydaje, że jeden przycisk przy logu rozwiązał sprawę, no cóż… to się tylko Ci tak wydaje na razie, może za kilka miesięcy przestanie Ci się podobać to rozwiązanie.
2. Premiery i zapowiedzi w stopce – rozwiązanie z cyklu: dobrze byłoby mieć premiery i zapowiedzi kinowe na stronie głównej, ale nie wiem, gdzie je umieścić, więc walnę w stopce.

Podsumowując te dwa punkty, dla użytkownika internetu, znającego polskie portale filmowe pasek i stopka wyglądają, jak marna kopia FW.

Wyróżniasz na stronie głównej repertuar kinowy, może w końcu zacząć wyróżniać też platformy streamingowe? W Polsce Netflix ma ok. 400 tys. użytkowników. Jak wszyscy wiemy, ma fatalny system wyszukiwania filmów i tu jest luka, którą konkurencja chyba zdążyła już wypełnić.

3. Funkcjonalności – zawsze głośno krzyczeliśmy, że były niedorobione, np. listy. Przecież listy przeważnie tworzy się dla rankingów i brak możliwości numerowania zabił tę funkcjonalność na samym starcie.

Kluczem nie jest dodawanie nowych funkcjonalności (przez lata myślałem, że jest) ale skupienie się tylko na kilku i dopracowaniu ich do perfekcji.

Jakich? Jeśli takich, jakie ma konkurencja, to chyba jest to klucz do grobowca. Każdy portal, który osiągnął sukces zrobił to, bo miał do zaoferowania coś nowego, czego inni nie mieli. Co z tego, że wypracujesz w swoim mniemaniu wygląd do perfekcji, jak będzie on pozbawiony treści. Przykład: rosnąca popularność portali upflix czy nflix nie bierze się z tego, że mają piękny wygląd i dopracowaną stronę, tylko stąd, że odpowiadają potrzebom rynku.

Grzegorz_Derebecki

Wlasnie o tym pisze na podstawie np upflix u nas to jest od dawna ale co z tego skoro to tylko jedna z funkcji i ginie w gąszczu innych.

Lepiej robic proste serwisy typu upflix filmkrytyk itp niz skomplikowane kombajny.
Poza tym w dzisiejszych czasach to ze zrobisz cos innowacyjnego duzo ci moze nie dac bo zaraz ktos to podpatrzy i zaadoptuje.

Menu bedzie rozbudowywane na pewno.

Sam zreszta podajesz funkcjonalności ktore ma konkurencja a potem mówisz by ich nie robic.

Beznickowy

Wlasnie o tym pisze na podstawie np upflix u na to jest od dawna ale co z tego skoro to tylko jedna z funkcji i ginie w gąszczu innych.

Na fdb nie ma funkcji jak na upflix, gdzie możesz dowiedzieć się, co zniknęło, a co się pojawiło danego dnia na Netfliksie. Jak już są platformy streamingowe, to dobrze byłoby zrobić dla nich przyjazny katalog, żeby wiedzieć, co ostatnio tam dodane.

Poza tym w dzisiejszych czasach to ze zrobisz cos innowacyjnego duzo ci moze nie dac bo zaraz ktos to podpatrzy i zaadoptuje.

Jak zrobisz to pierwszy i wypromujesz, to nie. Gdzie piszę, żeby nie robić? To Ty piszesz, że najlepiej skupić się tylko na kilku i resztą się nie przejmować.

Wiele osób, które tutaj się udzielały, już przestały i nigdy sobie nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego zniknęły. Bo miały coś czego FW nie miało, a teraz już ma, więc fdb przestał być dla tych osób atrakcyjny.

Grzegorz_Derebecki

Gdybys bywał na naszym kanale to bys wiedział duzo wiecej a tak to piszesz o czymś co juz jest w planach :)

Elizabeth_Linton

Zamieniłeś miejscami sugestie i dodaj film, tak jest lepiej, chociaż poprzednio też było ok.

Grzegorz_Derebecki

Tak kilka osób mi to zasugerowało i w sumie mi to pasowało bo koło loga znajdują się sugestie które dotyczą wlasnie FDB.

Dodawanie filmu znajduje sie koło awatara czyli tam gdzie zalogowani userzy :)

Anonimowy

Dlaczego ta strona przypomina mi Filmweb?
Na razie tylko w wyglądzie. Oby więcej podobieństw nie zaszło…

Beznickowy

> Urbino o 2018-01-14 14:32 napisał:
> Dlaczego ta strona przypomina mi Filmweb?
> Na razie tylko w wyglądzie. Oby więcej podobieństw nie zaszło…

Czyli nie jestem sam :D Czarny pasek miał być już kilka lat temu, ale Grzesiek w ostatnim momencie zmienił na biały. W międzyczasie FW wprowadziło czarne menu.

Ale żeby nie krytykować tylko, zmiany wyszły na dobre… w wyglądzie strony na urządzeniach mobilnych.

Anonimowy

> Grzegorz_Derebecki o 2018-01-05 16:20 napisał:
> poprawimy to niebawem :)

Rozumiem, że to się odnosiło do rozciągniętych awatarów, a rozwijające się wiadomości zostają?
Myślę, że za bardzo skaczą, kiedy się je przewija, ciężej się przez to dostać do komentarzy.

Grzegorz_Derebecki

Tak wiadomości rozwijające zostają. Sprawdzałeś może na innej przegladarce? Dodatkowo mozesz bardzo prosto dostac się do komentarzy wystarczy tylko kliknać na ich liczbę która znajduje sie zaraz pod nazwą autora :)

Anonimowy

Mam w zwyczaju czasem przewijać przyciskiem "end", stąd ten problem.

14.04 / Te czarne nieużyteczne pasy na górze strony zostają czy wszyscy o nich zapomnieli i korzystacie z tej uśpionej czujności? ;-P

Proszę czekać…