FILMY 1287 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Ocenianie filmów 5
Redox

Nie rozumiem pewnej rzeczy dotyczącej oceniania filmów. A raczej komentarzy do ocen, których dodanie umożliwia m.in. Filmweb. U niektórych userów zauważyłem oceny w stylu 6,49 (wtf) albo 4,75 (lol).

Zazdroszczę naprawdę tak precyzyjnego pomiaru własnego gustu. Mi często trudność sprawia ocenienie w 10-stopniowej skali (dlatego jakoś bardziej przemawia do mnie oceny A-F, które można częściej spotkać u krytyków za oceanem).

Polecam przy okazji dobrą analizę dot. tego jak trudne jest ocenianie filmów, szczególnie z perspektywy wielu lat:

https://youtu.be/CSonz-GfgHs

Grzegorz_Derebecki

A ja wolę 2 stopniową ocenę: Podobał / Nie podobał :)

LukeInside

To tutaj też jesteś? :) Myślałem, że filmweb wystarczy :) Jak się tutaj rejestrowałem to nie było jeszcze tych wszystkich opcji. Widzę, że się dużo zmieniło, chociaż bardzo rzadko tutaj bywam. Może fdb kieruje się ocenami jak na "Rotten Tomatoes" i "Metacritic" (76% itd.)?

Lamper

Dokładnie jestem bardzo podobnego zdania co Grzegorz.
Film albo się podobał, Skala 6 i wyżej.
Film nie podobał skala 4 i niżej. No i 5 jako średniak.

Nigdy nie wiedziałem czy dobra ocenę wystawiałem, a tym bardziej jak popatrzę na swoje oceny filmów sprzed kilku lat to już całkiem się zastanawiam skąd mi się to wzięło.

Camizi

Ja w sumie często mam dylemat, czy ocenić np. na 6 czy na 7. Nawet gdyby była możliwość ocenienia z plusem czy minusem to bym się wahał między 6+ a 7-. :D W takich sytuacjach często pomocne były opisy ocen ("5 – średni" itd). Duzo łatwiej opierać się na określeniu niż liczbie, ale w nowej wersji strony tego już nie ma. : p

justangel

> Grzegorz_Derebecki o 2016-05-25 18:52 napisał:
> A ja wolę 2 stopniową ocenę: Podobał / Nie podobał :)

Ja bym dodała jeszcze "Trudno powiedzieć":) W moim odczuciu jest sporo filmów, co do których mam mieszane uczucia;)

Proszę czekać…