FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Brakujące gatunki 4
Adannyel

Może warto byłoby wprowadzić gatunki "obyczajowy" i "sensacyjny".O ile sensacyjne da inaczej opisać, to wiele filmów obyczajowych nie jest ani komedią, ani dramatem.

Grzegorz_Derebecki

Myśle, że temat nie jest prosty i należało by dość skrupulatnie przejrzeć gatunki. Każdy gatunek musi mieć swoją dokładną definicję w naszym poradniku by była jasność które filmy klasifukują się do danej kategorii.

Adannyel

Wydaje mi się, że ten gatunek jest dosyć dobrze opisany. A jego brak stwarza duże nieścisłości. Mam dobry przykład filmu, który ostatnio dodałem. "Wielkie rzeczy: System". Historia emeryta, który mieszka sam z psem i cały dzień siedzi przed telewizorem. Kiedy ten się psuje, zaczyna wpraszać się do sąsiadki na telewizję. I tak zaczyna się relacja, staruszek wychodzi do ludzi i przekonuje się, że telewizor to nie wszystko.
Prosta historia, po prostu obyczajowa. Nie jest to komedia, bo akcenty humorystyczne są, ale nie wybijają się. Nie jest to dramat, bo historia nie ma poruszyć człowieka. Ani romans, bo wątek relacji emeryta z sąsiadką jest poboczny. Pasuje tylko film obyczajowy. ;)

Grzegorz_Derebecki

Gatunek dodany :)

Adannyel

Super :)

Proszę czekać…