FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zdjęcia do filmów 11
Elizabeth_Linton

Czy można dodawać do filmów zdjęcia na których widnieje logo producenta/studia?

miodzik

Tak, czasami nie ma innych jak z logo studia – szczególnie dotyczy to starszych produkcji.

Elizabeth_Linton

Ok. dzięki za odpowiedź.

miodzik

391 px × 304 px – nie spełnia wymogu minimalnego rozmiaru, więc już to je dyskwalifikuje. Poza tym to nie jest zdjęcie studia.

Anonimowy

Co to jest, że ostatnio po kliknięciu w zdjęcie do filmu nie wyświetla mi się podgląd, który można przewijać a zamiast tego otwiera się pojedyncze zdjęcie?

Elizabeth_Linton

> Urbino o 2018-06-12 17:49 napisał:
> Co to jest, że ostatnio po kliknięciu w zdjęcie do filmu nie wyświetla mi się
> podgląd, który można przewijać a zamiast tego otwiera się pojedyncze zdjęcie?

Też zauważyłam, bardzo niefunkcjonalne.

Grzegorz_Derebecki

Zbadam te sprawe:)

Poprawione.

ZSGifMan

@miodzik

> 391 px × 304 px – nie spełnia wymogu minimalnego rozmiaru, więc już to je dyskwalifikuje.

Z powodzeniem od dłuższego już czasu stosuję interpolowanie obrazów, czyli odpowiednie powiększenie w programie do obróbki grafiki tak, aby zmiana taka w jak najmniejszym stopniu wpływała na jakość obrazka.
To oczywiście tylko w przypadku, gdy nie istnieją i/lub nie mogę znaleźć odpowiednio większego zamiennika w sieci.


Grzegorz_Derebecki

@ZSGifMan bez sensu przecierz powiekszenie zdjecia nie doda mu detali.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

> bez sensu przecierz powiekszenie zdjecia nie doda mu detali.

Ale spełni wymogi i nie będzie odrzutu :P


A tak bardziej serio, to jak pisałem wcześniej szukam najpierw większych zamienników i dopiero w przypadku ich braku dorobię powiększenie, ale nie robię żadnej pikselozy(!) i to jest przeważnie kwestia kilkunastu/kilkudziesięciu brakujących pikseli w którymś wymiarze, np. 600×400, czy 620×440 do tych 640×480.

Efekty są zadowalająco dobre, tak nieskromnie trochę ale zapewniam, że obiektywnie.


Przykład :

  (już w oryginale dosyć słabe zdjęcie – screen z PAL z 2002 roku, trochę też brakuje na wysokości, nieco na długości ;)



      Oryginał IMDb 592×444 px              Kopia FDB 667×500px


  (zdjęcia są odsyłaczami do plików, można też powiększyć po PPM i 'pokaż obraz')


To są naprawdę 'minimalne' korekty wielkości, bo nie robię strugania plakatu z jakiejś miniaturki, o nie! Można by się pokusić o pytanie jakie ciągle w takich wypadkach samo chodzi mi po głowie: czy lepiej żeby nic nie było?


k_malecki

A jaki sens ma dodawanie kilku zdjęć z filmu, nieznacznie się różniących (klatka po klatce). Pojawiają się takie w odcinkach seriali. Przykłady: https://fdb.pl/film/805155-daleko-od-noszy-reanimacja-minister-i-ohydne-babsko-1×1, https://fdb.pl/film/269727-chuck-pilot-1×1/pictures

Podpisywać wszystkie czy usunąć te bardzo podobne???

jacks

@k_malecki fotosy zbliżone do siebie wyglądem, ale będące faktycznymi fotosami powinny być w bazie i zostać podpisane. Kwestia zweryfikowania czy dana galeria jest u nas dobrze dodana – od razu zauważyłem, że galerie do Chucka to praktycznie same screeny więc powinny zostać usunięte (łatwo to sprawdzić po rozmiarze tj. 1280x oraz jakości). Daleko od noszy ciężko stwierdzić, ale osobiście narazie bym je zostawił i podpisał. Trzeba by przejrzeć w sieci skąd pochodzą i czy to screeny.
Fajnie, że zabierasz się za galerie – osobiście dużo ich dodaję (podobnie jak plakatów) i staram się robić porządek. Jakbyś potrzebował rad to pisz śmiało wiadomość prywatną (ikona koperty po prawej u góry).

Proszę czekać…