FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Plakaty 10
Wafel88

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy do tak starych filmów jak na przykład http://fdb.pl/film/782569-buffalo-running można dodać własny plakat, lub stworzony plakat z klatki filmu? W tamtych czasach nie robiono plakatów, a film bez plakatu wygląda tak smutno :)

ZSGifMan

@Wafel88

Podbiję ten temat, bo w pełni się zgadzam z tym, że…

> … film bez plakatu wygląda tak smutno :)

Dlatego też mam pytanie o filmy mające jako "plakat" kadr z filmu, a dodam, że takich na IMDb jest cała masa! Ale o tym zapewne większość doskonale już wiem. Może u nas złagodzenie przyniosło by pozytywne skutki w postaci dekoracji pustego miejsca takim "plakatem"? Nie byłoby ładniej i lepiej? ;)


Marac

@ZSGifMan

O o o! Również całym sercem popieram takie rozwiązanie. Nie mam nic przeciwko byciu restrykcyjnym w stosunku do kolejnych plakatów, jeśli jakikolwiek oficjalny da się znaleźć online. Ale jeśli online żadnego nie ma, to powinien być dopuszczalny "plakat" zrobiony z kadru. Fanowskie plakaty z napisami moim zdaniem nie, bo one by wprowadzały w błąd, że są prawdziwymi plakatami.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Wafel88 jestem za dodawaniem kadru jeśli nie ma plakatu ani dvd-vhs-bluray

Marac

@Wafel88 Ehem… Czy wola ludu zostanie wysłuchana? ;-)

Siwy1984

@Wafel88

Też się pod tym podpisuje.
Puste białe pole bez żadnego plakatu lub zdjęcia wygląda naprawdę kiepsko..

ZSGifMan

@Wafel88

Pewien problem bardzo podobny do tego to zdjęcia osób, zwłaszcza mniej znanych lub z dawnych czasów, bo wtedy zdjęć jest bardzo mało, zazwyczaj jak są to słabe i raczej nie spełniają norm, choć na IMDb potrafią być, to może i tu też się to zmieni…?


fredaser

@ZSGifMan Akceptowane są zdjęcia portretowe do osób niespełniające wymagań: minimalna szerokość: 260 pikseli, minimalna wysokość: 375 pikseli, o ile właśnie nie ma zdjęć mieszczących się w normie. Wystarczy napisać komentarz, że np. dana osoba nie posiada lepszego zdjęcia. Jednakże należy podchodzić z rozsądkiem, bo niektóre ujęcia mogą być zbyt rozpikselowane czy nieczytelne.

ZSGifMan

@fredaser

Dzięki wielkie za odpowiedź i takie podejście do problemu :)
Osobiście wiele razy widziałem jak ciężko jest znaleźć coś sensownego i już nawet nie mówię spełniającego wymogi, choć na IMDb chyba przymykają oko/oczy po całości, bo niektóre zdjęcia profilowe osób są takie, że mi by do głowy nie przyszło coś takiego dodawać. Zapewne skutek autoweryfikacji :P
Zapewne też dalej pokutują u mnie złe wspomnienia i nawyki z pewnego innego portalu filmowego, gdzie dodanie zdjęć/plakatów podlinkowanych prosto z konkretnej strony z IMDb graniczy z cudem, bądź jak inaczej zwał – jest wielką loterią.
Tutaj jednak wygrywa rozsądek, dzięki, cześć ;)


Marac

@fredaser Cieszy rozsądek jeśli chodzi o portrety osób – a co z plakatami, od których rozpoczęła się ta dyskusja?
Czy grono weryfikatorskie tudzież Szef Wszystkich Szefów mogliby podjąć jakąś decyzję, bo wola ludu jak widać jest sprecyzowana i mamy też poparcie koleżanki Agnieszki z Waszego obozu. :)
Marudzę tak o tym, bo akurat oglądam i dodaję bardzo dużo krótkometrażówek, a tam plakaty zdarzają się od wielkiego dzwonu i te puste szare prostokąty w miejscu plakatów są strasznie denerwujące.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

@Marac Ten sam problem jest ze spektaklami telewizyjnymi…

Proszę czekać…