FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Tytuły 16
Elizabeth_Linton

Jeżeli dodajecie nowy film, który na imdb ma inny tytuł niż na platformie (zakładamy, że nie ma tytułu w języku polskim) to który ustawiacie jako główny?

Camizi

Poproszę konkretny przykład. :P

Jankes

Powinniśmy dodać główny z IMDb a ten jako alternatywny, aby nie mieszać.

Elizabeth_Linton

A ktoś inny prócz Jankesa?

Camizi

Jak masz abonament na Netflixie, to możesz zerknąć, czy gdzieś tam na początku nie wyświetla się tytuł. Jeśli nie, to też w ciemno bym dał ten z imdb na oryginalny, a ten z Netlixa jako alternatywę (może warto przedyskutować dodanie atrybutu "tytuł VOD"?).

Jeśli chodzi o inne przypadki, to sama musisz czasem zdecydować, który tytuł jest poprawniejszy. Jak dodaję japońskie bajki, to tytuł z imdb daję zwykle na alternatywę, a tytuł oryginalny biorę z bardziej wiarygodnego źródła. Ważne, by zapobiec ewentualnemu powstaniu dubla.

Elizabeth_Linton

Jeśli miałoby być tak jak mówisz to dodałam akurat odwrotnie (patrz link). Dodałam tak a nie inaczej żeby nie trzeba było dopasowywać filmów do platform manualnie tylko by zapisywały się automatycznie.

nathalie

Filmy streamingowe dopasowują się również po tytułach alternatywnych, więc to nie powinien być problem.

Elizabeth_Linton

Czyli może zostać jak dodałam?

Camizi

Na karcie początkowej w filmie wyświetla się jedynie "Report from the Aleutians" (bez "WWII"), więc taki jest raczej poprawny.

Ale jak ci się nie chce zmieniać, to olej, bo to żadne wielce znane dzieło nie jest, a dubel nie powstanie.

Elizabeth_Linton

Ustawiłam pod Netflixa, duble nie powstaną. Jak się dorwie głupi albo złośliwy wer to odrzuci.

Grzegorz_Derebecki

Jeżeli na netflix jest inny tytuł to proponuję dodać go jako alternatywny z jakims stosownym atrybutem (tam czesto są np tytuły po Angielsku nawet do filmów spoza USA).

Elizabeth_Linton

No skoro ty tak mówisz. Na razie dodałam bez atrybutów bo nie wiem czy USA czy międzynarodowy niech tam weryfikatorzy ustawią jak im pasuje.

k_malecki

Ja trochę z innej beczki… Czy mamy gdzieś zdefiniowane w jaki sposób dodajemy podtytuły? Czasem jest to myślnik, czasem dwukropek. Na różnych stronach / portalach podtytuły zapisywane są różnie. Czy u nas jest dowolność? W poradniku nic na ten temat nie znalazłem …

Chemas

@k_malecki To jest ciekawe pytanie. Nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałem. Dodaję ogólnie tytuł zgodnie ze źródłem, ale może sprawa faktycznie warta jest sprawdzenia i przemyślenia. Jeśli chodzi o tytuły i podtytuły anglojęzyczne, to bazuję tylko na IMDb i dodaję tak jak tam jest i nigdy się na tym nie zastanawiałem. Może ta kwestia nie jest aż tak ważna.

k_malecki

@Chemas Zapytałem raczej z ciekawości, bo wyszukiwarka poprawnie wyszukuje niezależnie jak mamy w bazie.

Aladyn

@k_malecki Można dodawać przecież różne wersje tytułów jako alternatywne.

Proszę czekać…