FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Strony osób i przeprojekowany system dodawania treści 21
Grzegorz_Derebecki

Dziś dodajemy nową treść dla osób: Strony.
Było to zadanie na pierwszym miejscu z listy sugestii.

Obecnie lista stron dodanych do osoby znajduje się na samym dole strony jednak nie wykluczam zmiany tego miejsca jak pojawi się więcej dodanch stron.

Przy okazji wyglad systemu dodawania treści uległ faceliftigowi.

- Zmiany graficzne wygladu formularza
Treści są obecnie bardziej oddzielone jedna od drugiej dzięki czemu łatwiej powinno się dodawać i weryfikować bo nie będzie się wszystko ze sobą zlewało.

- Dynamiczne wczytywanie formularzy
Od teraz jak wybierzecie, że chcecie dodać jakaś treść nie będziecie musieli klikać przycisku "Dalej" by zobaczyć formularz.

- Dodatkowe przyciski na poszczególnych kategoriach formularza
Dodatkowe przyciski Sprawdź poprawność (z statusem) i pokaż wszystkie kategorie znajdują się teraz przy każdej kategori dodawanej treści. Powinno to ułatwić dodawanie i wychwycić szybko popełnione błędy.

Zmiany te mają głownie na celu ułatwienie dodawania nowym użytkownikom ale myśle, że doświadczeni dodający również na tym skorzystają.

Przykładowe strony z formularzem
https://fdb.pl/contents/add/movie/702106
https://fdb.pl/contents/add/person/2619

Camizi

A gdzie znajdę listę stron, które można, a które nie można dodawać do profilu osoby? Bo jak można dodawać profil z imdb, to zgłaszam sprzeciw. ^^

Zgłaszam też błąd. Jak się jest na stronie z uzupełnianiem treści i wpisze się coś w wyszukiwarkę tak, by znalazło jakąś osobę, to ma wielki portret.

https://image.ibb.co/cH4frk/Bez_tytu_u.jpg

Grzegorz_Derebecki

Co do stron to trzeba jeszcze napisać poradnik i tam określić zasady.
Zgłaszany błąd poprawiony.

Elizabeth_Linton

> Camizi o 2017-08-31 05:48 napisał:
> A gdzie znajdę listę stron, które można, a które nie można dodawać do profilu
> osoby? Bo jak można dodawać profil z imdb, to zgłaszam sprzeciw. ^^

Ani wikipedii, ani faceboka, ani twittera.

Grzegorz_Derebecki

Naprawdę nie chcemy zadnych linków dodawać ?:)
Wg mnie fb twitter fajnie było by dodać.

Bluejohn_26

Zwłaszcza przy gwiazdach filmów dla dorosłych będą się cieszyć dużym powodzeniem ;)

Camizi

Ja tylko uzasadnię moje obiekcje co do imdb. Dla mnie równie dobrze można by było dać link do profilu na filmwebie. Żadna różnica – to i to konkurencyjna baza. W przypadku filmów rozwiązuje to chociaż w jakiś tam sposób mała ilość ocen, ale u osób to nie występuje. Aż się rodzi pytanie – po co dodawać treści, jak można dać link i sprawa załatwiona.

Wikipedia to moim zdaniem kiepskie źródło informacji. Też bym sobie darował, ale dramatyzował nie będę, jak pozostali są na tak.

Do fb/ćwierkacza,insta nic nie mam. Ktoś znajduje sobie tu link to osoby, która go interesuje, i może zacząć ją na danym portalu obserwować. Sam korzystał nie będę, ale opcja moim zdaniem fajna.

Grzegorz_Derebecki

Camizi sama prawda.

PS. na filmach jeszcze jest teraz filmkrytyk :D

Elizabeth_Linton

Czyli jest Strona oficjalna, Facebook i Imdb?

Grzegorz_Derebecki

Jeszcze nie mamy napisanych zasad. Camizi pomożesz z zasadami?

Camizi

Uwaga! Na chwilę obecną dodajemy tylko i wyłącznie strony oficjalne, np:
http://www.cezarypazura.pl/

To, jakie inne portale będą akceptowane, jest do przedyskutowania.

Jesteś za imdb? A może uważasz, że portale społecznościowe to zły pomysł? Napisz i uzasadnij. Tylko warto sklecić coś sensowniejszego niż "bo ja chcę", "bo można będzie dostać za to punkty", "im więcej tym lepiej". Wszystkie propozycje mile widziane.

Animek84

Twitter, jestem za tym żeby dodawać gdyż większość gwiazd ma tam swoje oficjalne konta i większość fanów gwiazd przeważnie lubi wiedzieć co się dzieje u ich ulubieńców.

Elizabeth_Linton

Tak, jestem za imdb jest przy filmach i serialach, to przy ludziach też może być. Dobrze by mi się dodawało do nich informacje gdyby znaczek był na profilu. Zastanawiam się tylko czy ocena byłaby widoczna tak jak w przypadku filmów?

Camizi

> Elizabeth_Linton o 2017-09-03 19:46 napisał:
> Zastanawiam się tylko czy ocena byłaby widoczna tak jak w przypadku filmów?

Pytanie za 100 pkt. – gdzie na imdb widzisz ocenę przy osobach?

Elizabeth_Linton

Widzę ranking i się zastanawiam jak by to wyglądało tutaj. Na imdb przy osobach jest więcej filmów, zdjęć i biografii do podejrzenia, o ułatwieniu dodawania już pisałam.
I po co mi zminusowałeś poprzednią wypowiedź. Ja się z twiterem nie zgadzam, a w życiu by mi nie przyszło do głowy minusy tam stawiać.

Camizi

To tylko link w pozostałych informacjach, na dole karty z osobą. Nic więcej.

https://fdb.pl/osoba/896-cezary-pazura

W przypadku imdb byłoby to "IMDb (angielski)".

Elizabeth_Linton

Dobra, myślałam, że będą małe ikonki przy zdjęciu profilowym.

Camizi

> Elizabeth_Linton o 2017-09-04 09:11 napisał:
> Ja się z twiterem nie zgadzam

Z jakiegoś konkretnego powodu?

Jest jeszcze jedna kwestia. W przypadku osób jest jak z filmami – dodajemy na razie tylko strony polsko- i anglojęzyczne. Ja bym był za rozszerzeniem do każdego możliwego języka, a wy?

Elizabeth_Linton

I po co mi zminusowałeś poprzednią wypowiedź. Ja się z twiterem nie zgadzam, a w życiu by mi nie przyszło do głowy minusy tam stawiać.

Asmodeusz

Biografi wiele sie nie pisze jest to raczej czasochłonne i troche trzsba sie wysilic a dostajesz za to kilka marnych punktów tu masz bariere wiec alternatywa to inne strony z bogatsza baza

Camizi

Do akceptowanych stron zostały dodane profile na fb, ćwierkaczu i instagramie. Miłego dodawania.

Elizabeth_Linton

Zostały już zaakceptowane jakieś oficjalne strony?

Proszę czekać…