• FDB.PL — 916

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Z tej strony nieleglany imigrant z filmwebu

• simonperch

2018-04-10

Siemano, filmwebu używałem od zawsze, jak większość, jakoś przełykałem co jakiś czas te absurdalne zmiany w layout’cie , które tam wprowadzają, ale po wczorajszej destrukcji strony profilu użytkownika szukam alternatywnych portali. Znalazłem się tu i pytanko mam czy jest jakaś opcja przeniesienia automatycznie ocen z fw do was? Bo z FW na imdb da się. Mam ich ponad 2000 i średnio chce mi się to robić ręcznie.

• ar23s

2018-04-21

GotenPrinceCG o 2018-04-21 14:40 napisał:
      To chcesz nadal przebywać na Filmweb ar23s ?

Będę tam oceniał filmy na bieżąco tak jak tutaj, ale na FDB będę częściej. Ot cała tajemnica.

• Urbino

2018-04-21

Elizabeth_Linton:
      O kurcze ależ im te komentarze przenosi.

A ja się zastanawiałam co to za spam. Chaos zapanował w aktywności, ale na stronach filmów tak źle to nie wygląda (pomijając, że nieco naciągane są komentarze sprzed np. 8 lat w tym przypadku ;p). Ooo, i daty ocen nie są dzisiejsze, elegancko.

Czy taki import można cofnąć, czy to działa tylko w jedną stronę? Nie chcę sobie śmiecić w profilu.

• Obecnie brak możliwości cofniecia.
      Do oceny i do komentarza mamy odwołanie więc teoretycznie mogę taki import cofnąć.

Jeżeli do filmu jest już wystawiona przez Ciebie ocena to nie doda się druga ani nie nadpisze się :)

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• Adamus0101

2018-04-22

Ile tu znajomych twarzy z filmwebu

• simonperch

2018-04-22

przeniosłem sobie oceny, wszystko działa :)

• Jak na razie mamy 24 importy.

22223 głosów z czego:

434 miało błędną ocene (np 0)
      2166 już było zaimportowane (np jak ktoś importuje 2 raz albo sam ocenił dany film)
      933 nie znaleziono filmu
      18690 udanych zaimportowanych głosów :)

Do tego 2582 komentarzy, i 2316 ulubionych :)

Grzegorz Derebecki

• Camizi

2018-04-22

434 miało błędną ocene (np 0)

Może chodzi o to, że na fw da się zaznaczyć, że widziało się dany film bez oceniania go.

I zastanów się, czy serio jest sens przenoszenia notek do ocen. Przejrzyj kilka stron komentarzy i zobacz, jaki burdel się zrobił i jakie merytoryczne są.

• Co proponujesz? Bo drugiego rodzaju komentarzy nie planuje wprowadzic bo zbytnio mylace to bedzie.

Może ustalić minimalną długość komentarza jaki będzie importowany?

Grzegorz Derebecki

• Camizi

2018-04-22

Za drugim komentarzem też w sumie nie jestem. Minimalna długość to chyba niezły pomysł. Zostaną raczej normalne zdania, bez dziwnych haseł. Inną opcją jest olanie tego całkowicie. Bądź co bądź na fw nie są to komentarze do filmu, ale właśnie do oceny. Ich treść jako normalny komentarz jest bardzo często bezsensowna.

• Zrobiłem limit minimum 100 znaków. Myśle, że to jakiś kompromis.
      Dodatkowo poprawilem błąd zwiazany z usuwaniem komentarzy na ktory natrafił New_Age_Jesus :)

Grzegorz Derebecki

• sylphid

2018-04-22

434 miało błędną ocene (np 0) (…)

Do tego 2582 komentarzy, i 2316 ulubionych :)

Witam!
      Te zera i dziwne komentarze będące na FW prywatnymi uwagami do filmu są między innymi moje :) Mam pytanie czy w przyszłości będzie możliwość oznaczenia filmu jako "obejrzany" bez wystawiania oceny? I czy wprowadzenie odpowiednika "gustopodobnych", których oceny widzielibyśmy pod filmami jest technicznie możliwe? Przy okazji muszę napisać, że jestem zachwycona Pana stosunkiem do użytkowników, to miła odmiana po doświadczeniach z FW.

• Adamus0101

2018-04-22

Przeniosłem większość ocen ale zauważyłem 2 błędy – przy serialu LOST zamieniło mi ocenę z 9 na 6 oraz ocenę filmu "TO" przypisało mi do filmu "TO przychodzi po zmroku", którego nie oglądałem. Nie wiem czy i u innych też to jest czy to tylko jakieś pojedyncze błędy ale daję znać.

• Marac

2018-04-22

Adamus0101 o 2018-04-22 21:59 napisał:
      ocenę filmu "TO" przypisało mi do filmu "TO przychodzi po
      zmroku", którego nie oglądałem. Nie wiem czy i u innych też to jest czy to tylko
      jakieś pojedyncze błędy ale daję znać.

Cześć, Adamus!
      A to przypadkiem nie jest babol przyniesiony z FW? Przecież tam teraz ludziom podmienia ocenione filmy na inne. Sprawdź co masz ocenione na FW. :)

• Adamus0101

2018-04-22

Witam, witam
      A wiesz, że to pewnie będzie najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie tych błędów :)

• Spiff

2018-04-23

Ja tak samo uciekłem – konto od 2006 roku :-) Witam wszystkich!

• kapela86

2018-04-23

Akurat ta ocena "0" oznacza "brak oceny", po prostu filmweb w taki sposób przechowuje ją w bazie, a mi jakoś nie przyszło do głowy żeby zamieniać ją na słowa. Chyba to poprawię w następnej wersji więc miej to na uwadze w importerze, na pewno będzie to brak oceny bo taki zapis stosuje filmweb.
      Odnośnie ocen, to jestem ciekaw co byś powiedział na dodanie połówkowych ocen? Bo ja np. czasami używam komentarzy do tego. Filmowi daję 7 ale w komentarz wpisuję 6,5.

• kapela86

2018-04-23

Adamus0101 o 2018-04-22 21:59 napisał:
      Przeniosłem większość ocen ale zauważyłem 2 błędy – przy serialu LOST zamieniło
      mi ocenę z 9 na 6 oraz ocenę filmu "TO" przypisało mi do filmu "TO przychodzi po
      zmroku", którego nie oglądałem. Nie wiem czy i u innych też to jest czy to tylko
      jakieś pojedyncze błędy ale daję znać.

Pisałem o tym na filmweb, z resztą nie tylko ja, że takie pojedyncze dziwne kwiatki się zdarzają. Ja tego nie mam jak naprawić, to muszą zrobić ci "spece" z filmwebu

• @sylphid

Oznaczenie filmu bez oceny myśle, że możemy o tym pomyśleć i porozmawiać jednak już teraz możesz sobie zrobić taką listę gdzie możesz np dodawać filmy bez oceny.

Co do gustopodobnych to mieliśmy jakiś czas temu rekomendacje (tak naprawdę mieliśmy to zanim filmweb je wprowadził) ale zrezygnowalismy z nich z powodu skomplikowania algorytmu i zbyt małej liczby osób które z tego korzystały.

@kapela86 połówkowych ocen raczej nie wprowadzimy bo to jeszcze bardziej skomplikuje ocenianie. Ja przyznam się, że mam problem jaką ocene wystawić filmowi. Między innymi dlaego netflix odszedł od oceniania gwiazdkowego. Wiadomo, że jest pewna grupa ludzi którzy potrzebują tego ale trzeba tutaj zachować jakiś złoty środek :)

https://cl.ly/3f2I3G1y2t2C

Przy okacji polecam zapoznać się z naszym młodszym serwisem https://filmkrytyk.pl :)

Grzegorz Derebecki

• Camizi

2018-04-23

A co do wszelakich propozycji, to na samej górze, przy logo, jest przycisk sugestie, gdzie można dodać swoją lub zagłosować na już dodaną przez kogoś. Co jakiś czas coś z popularniejszych i lepiej uargumentowanych jest wprowadzane. :)

• mania19

2018-04-23

Siema Bzyczki :)

• Adamus0101

2018-04-23

Cześć Mania, ty też uciekasz przed filwebową inwigilacją?

• mania19

2018-04-23

Adamus0101 o 2018-04-23 21:46 napisał:
      Cześć Mania, ty też uciekasz przed filwebową inwigilacją?

Hej, nie, ja przed niczym nie uciekam :)

• ZSGifMan

2018-04-24

Heja Mania :)

• Adrenochrom

2018-04-24

Cześć Mania :)

• Marac

2018-04-24

@Grzegorz_­Derebecki

Zaczęło się… Pierwsze trolle z FW wylądowały. Zajrzyj do HydeParku.
      Filmweb naprawdę chyba tonie, skoro już nawet szczury uciekają.

• mania19

2018-04-24

To Raze, niedługo zaczną się tematy o Żydach i komisjach wojskowych :D

• Marac

2018-04-24

mania19 o 2018-04-24 20:22 napisał:
      To Raze, niedługo zaczną się tematy o Żydach i komisjach wojskowych :D

Miejmy nadzieję, że tu moderacja jest sprawniejsza niż na Portalu Którego Nazwy Nie Wypada Wymawiać.

• Marac

2018-04-24

I rada dla Grzegorza – nie lekceważ tego. Na Filmwebie zlekceważyli i skończyło się tak:
      https://youtu.be/lLXaRtc1f4I?t=3m54s

• mania19

2018-04-24

Jeżeli Moderacja raz dwa zadziała to powinno być w porządku :)

• Vojt

2018-04-25

Witam was! :-) Na filmwebie byłem 10 lat, ale mam dosyć, sami wiecie dlaczego. Tutaj oceniłem już pierwszy film, który przyszedł mi do głowy :)

• mala_­madi

2018-04-25

Grzegorz_Derebecki o 2018-04-20 20:22 napisał:
      Importer jest dość restrykcyjny i na razie bierze pod uwage tylko tytuł
      oryginalny + rok a te się nie zgadzają w tym przypadku. Dodam jeszcze obsługę
      polskiego tytułu.

Zauważyłam, że import podmienia filmy jak nie były wcześniej ocenione w bazie, np. zamiast https://fdb.pl/film/72661-serce zapisuje się https://fdb.pl/film/5210-koncert-na-50-serc

ale nie tylko wtedy, nie wiem czy jest jakaś reguła.
      Bo zamiast "The woman" oceniło "Kobietę z piątej dzielnicy" a filmy mają podobną liczbę głosów i są z tego samego roku.

• Adrenochrom

2018-04-25

Hehe, dobrze, że w moim przypadku import nie zadziałał. Miałem ocenionych ponad 6000 razem z serialami i krótkometrażówkami. Oprócz tego miałem wiele głupich i wulgarnych komentarzy do swoich ocen.

• Marac

2018-04-25

mala_madi o 2018-04-25 19:11 napisał:

Zauważyłam, że import podmienia filmy jak nie były wcześniej ocenione w bazie,

ale nie tylko wtedy, nie wiem czy jest jakaś reguła.

Sprawdziłaś, czy to nie są błędy na FW? Od "Dobrej Zmiany" FW sam podmienia ludziom w ocenionych filmy na inne.

• ZSGifMan

2018-04-26

Że nie wspominam wcale o kasowaniu ocen!
      Nikt nie wie jakich, skąd i dlaczego…

• mala_­madi

2018-04-26

Nie, na fw mi nie podmienia ani nie kasuje ocen.

• KRCK

2018-04-27

Witam.

Z tej strony kolejny imigrant, choć na pół gwizdka. ;)

Mam problem z importem ocen, tj. pojawia się błąd "jest nieprawidłowe". Ktoś, coś?

• Adrenochrom

2018-04-27

Haha i baardzo dobrze :)

• mala_­madi

2018-04-27

Hmm. Nie wiem, ale taki komunikat się wyświetla jak się wybierze inny plik niż ten xls z filmwebu.

• KRCK

2018-04-27

mala_madi o 2018-04-27 20:47 napisał:
      Hmm. Nie wiem, ale taki komunikat się wyświetla jak się wybierze inny plik niż
      ten xls z filmwebu.

Dzięki za odp., ale to jest właśnie xls. :-/

• Cześć.

Plik ktory importujemy nie jest normalnym plikiem xls. To tak naprawdę html więc jeżeli go wyedytujesz sam w exelu i zapiszesz to już nie zadziała – musisz wgrać czysty plik bez modyfikacji (polecam obejrzeć film instruktarzowy).

Grzegorz Derebecki

• KRCK

2018-04-28

Grzegorz_Derebecki o 2018-04-28 09:06 napisał:
      Cześć.

Plik ktory importujemy nie jest normalnym plikiem xls. To tak naprawdę html więc
      jeżeli go wyedytujesz sam w exelu i zapiszesz to już nie zadziała – musisz wgrać
      czysty plik bez modyfikacji (polecam obejrzeć film instruktarzowy).

Dziękuję. Już po imporcie. ;) Tak właśnie było, poddawałem go edycji, żeby mieć łatwiejszy dostęp do zawartości.

• Khaosth

2018-04-28

Melduje się kolejny imigrant! :)

Na wstępie wielkie podziękowania dla Ciebie @Kapela86 za skrypt i @Grzegorzowi_Derebeckiemu za wprowadzenie możliwości prostego zaimportowania tych ocen! Nie wiem czy chciałoby mi się przenosić te 3000 filmów z filmwebu sztuka po sztuce (nawet jeżeli teraz mam zamiar je posprawdzać w ten sposób, oceniając je równocześnie na IMDb) :)

W kwestii ocen pamiętam, że FW miało kiedyś taką opcję jak zaznaczenie "nie chcę obejrzeć". Na pewno przy kilku pozycjach ją zaznaczyłem i nie wiem czy też nie zrobiła psikusa w imporcie. Po imporcie jedną z omijanych przez siebie komedii zauważyłem tu ocenioną na 10/10. :) Niestety nie pamiętam co jeszcze tak oznaczyłem by sprawdzić czy to to, czy tylko kwestia podmiany tytułu.

Z największą niecierpliwością czekam na skrypt do "chcę obejrzeć", bo tam to się nie ograniczałem za bardzo (7000+).

EDIT:
      A jednak ta 10 przy komedii to błąd importu – ocena krótkometrażówki "More" trafiła do "Sposobu na blondynkę", tak jak ocena animacji "9" trafiła do "9 Kompanii". :)

• ZSGifMan

2018-04-28

EDIT:
      (jakieś 2 godz. później)
      ALARM ODWOŁANY :D
      – problem rozwiązany, poszło, w komentarzach z FW były… znaki Unicode.
      – trzeba by dodać coś, żeby je ignorowało/kasowało, bo wywala się na takiej głupocie!
      Ja znalazłem przyczynę, ale inni???
      .
      P.S.
      Na 4628 pozycji weszło 4274, czyli brakuje… 354! Ale będzie dodawania :O
      .
      -——————————————————————————————————————————————————
      .
      Hej, borykam się z "błędem: 500" przy imporcie filmów, seriale poszły jak ta lala.
      Jakieś pomysły, porady?
      Z góry dziękuję.
      .
      P.S.
      Seriali miałem równo 900, z czego tu brakuje … 93!
      Nie ma strachu, dodam wszystkie, tylko czy ta lista mi się zachowa/nie skasuje pod tamtym adresem?

• Marac

2018-04-29

ZSGifMan o 2018-04-28 19:31 napisał:
      – problem rozwiązany, poszło, w komentarzach z FW były… znaki Unicode.
      - trzeba by dodać coś, żeby je ignorowało/kasowało, bo wywala się na takiej
      głupocie!
      Ja znalazłem przyczynę, ale inni???

No ale super, że Ci się udało zdiagnozować! Wiadomo przynajmniej, co można doradzać innym, gdyby zgłaszali ten problem.

.
      P.S.
      Na 4628 pozycji weszło 4274, czyli brakuje… 354! Ale będzie dodawania :O

Tylko 8% brakujących! Uważam, że całkiem nieźle.

• ZSGifMan

2018-05-05

Jak przepuściłem ten plik eksportu przez "wizualizer" ;) w N++ to od razu zobaczyłem w czym problem, bo wcześniej nie było to widoczne, nic nie było widoczne wcześniej!

8% to faktycznie wydaje się mało, ale to 354 już robi wrażenie zwłaszcza gdy nie wystarczy do tylu policzyć, tylko wpisać tyle kontr :)

• Marac

2018-05-06

ZSGifMan o 2018-05-05 02:54 napisał:
      8% to faktycznie wydaje się mało, ale to 354 już robi wrażenie zwłaszcza gdy nie
      wystarczy do tylu policzyć, tylko wpisać tyle kontr :)

No tyż prawda… Ale ja i tak spodziewałem się raczej dwucyfrowej liczby (w procentach).

• ZSGifMan

2018-05-06

Procent jest w większości przypadków mylący, bo napisz komuś, ze tylko 1%…
      I to z takich np 100.
      .
      Ale ten sam 1% z miliona, czy miliarda, albo milionów miliardów jak np. w Ośmiornicy :D

• Akira_­Kurosawa

2018-06-07

Witam, Ja również jestem uciekinierem z fw. Chociaż mnie do opuszczenia tamtej stronki nie skłoniła zmiana layout’u. Wg mnie mogło być, trochę dziwacznie wyglądały te nowe profile, ale ujdzie. Ale tak czy inaczej stronka jest krok po kroku rozwalana. Jeden wielki chaos nad którym nikt już nie panuje. Dziwna polityka właścicieli portalu. Żenujący poziom artykułów na stronie głównej. Nie wypada żeby dziennikarze pisali tak słabe i niechlujne teksty o które nawet nie podejrzewałbym uczniów zawodówek. Ale cóż liczą się tylko kliknięcia. I do tego wszechobecne trolle. Już nie było z kim pisać. Odpowiadam na czyjś komentarz, a ten wyskakuje z wyzwiskami. Bez sensu. I tak kilka razy z rzędu. Dałem sobie spokój. Zobaczymy, może tutaj będzie lepiej. Profil usunąłem za wcześnie i teraz będę musiał od nowa wszystko oceniać, ale jakoś to przeżyje.

• Adrenochrom

2018-06-07

Akira_Kurosawa o 2018-06-07 19:56 napisał:
      Witam, Ja również jestem uciekinierem z fw. Chociaż mnie do opuszczenia tamtej
      stronki nie skłoniła zmiana layout’u. Wg mnie mogło być, trochę dziwacznie
      wyglądały te nowe profile, ale ujdzie. Ale tak czy inaczej stronka jest krok po
      kroku rozwalana. Jeden wielki chaos nad którym nikt już nie panuje. Dziwna
      polityka właścicieli portalu. Żenujący poziom artykułów na stronie głównej. Nie
      wypada żeby dziennikarze pisali tak słabe i niechlujne teksty o które nawet nie
      podejrzewałbym uczniów zawodówek. Ale cóż liczą się tylko kliknięcia. I do tego
      wszechobecne trolle. Już nie było z kim pisać. Odpowiadam na czyjś komentarz, a
      ten wyskakuje z wyzwiskami. Bez sensu. I tak kilka razy z rzędu. Dałem sobie
      spokój. Zobaczymy, może tutaj będzie lepiej. Profil usunąłem za wcześnie i teraz
      będę musiał od nowa wszystko oceniać, ale jakoś to przeżyje.

Bravo, duch w narodzie nie ginie!

• Adrenochrom

2018-06-09

FDB przy filmwebie jest jak Luwr przy oborze, taka prawda.