FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Z tej strony nieleglany imigrant z filmwebu 114
simonperch

Siemano, filmwebu używałem od zawsze, jak większość, jakoś przełykałem co jakiś czas te absurdalne zmiany w layout’cie , które tam wprowadzają, ale po wczorajszej destrukcji strony profilu użytkownika szukam alternatywnych portali. Znalazłem się tu i pytanko mam czy jest jakaś opcja przeniesienia automatycznie ocen z fw do was? Bo z FW na imdb da się. Mam ich ponad 2000 i średnio chce mi się to robić ręcznie.

mingo

Mnie tak samo. Jakby pojawiła się taka funkcjonalność to tylko pobawię się z przeniesieniem ocen z filmweb i spadam stamtąd.

violcze

Ahoj! Postanowiłam i ja założyć tu konto po ostatnich "dobrych zmianach" na FW. Czy jest szansa na możliwość krótkich komentarzy przy ocenionym filmie, tak jak ma to miejsce na wyżej wymienionym portalu? :)

mala_madi

Chyba się nie da. Ale jak zostawiasz komentarz pod filmem, to w zakładce aktywność na profilu masz skrót tego komentarza. Możesz zobaczyć jak to wygląda u mnie na profilu, jest tam jeden komentarz.

GotenPrinceCG

Słusznie prawisz fan345 tylko że nie którzy z tych niezadowolonych za bardzo z fw sie z żyli aby stamtąd odejść . Tylko że tam mam kilku normalnych znajomych z którymi trudno mi sie rozstać . Może im zaproponuje by tu sie przenieśli jeśli będą chcieli

Adrenochrom

Witam, też z stamtąd uciekłem, filmweb sięgnął dna.

LoAnn

Cześć, ja też uciekłam z filmwebu, tutaj jest spoko.

Mam dla wszystkich ciekawą wiadomość, póki co jest możliwość przeniesienia wszystkich ocen do excela:

http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+eksportujący+oceny+do+excela,2628130

Grzegorz_Derebecki

Ten skrypt nie działa :) Autor pracuje nad aktualizacją jak mu się uda chętnie zrobię import takich danych.

ar23s

Ja też uciekłem z filmwebu, ale nie na dobre. Filmy i seriale dodałem całkowicie ręcznie, było tego ponad 1000 ocen, ale tutaj czasami brakuje tytułów w bazie i mam na razie nieco poniżej tysiąca. Ja jestem zadowolony, bo przynajmniej tutaj oceny nie znikają i wszystko jest w jednym miejscu. Jak tutaj na FDB pojawi się opcja eksportu na IMDB to chętnie bym skorzystał, bo filmweb oczywiście blokuje takowy dostęp ;)

Marac

Witam, tu kolejny rozbitek wyrzucony na FDB po zatonięciu Filmwebu.

Podobno skrypt eksportujący oceny z FW jest już naprawiony…

Też mi się marzą komcie przy ocenach w stylu FW. To im kurka wodna naprawdę wyszło… (to oczywiście teraz musieli roz.ebać). Super unikalna funkcjonalność, pozwalająca migiem zorientować się w guście innych użyszkodników. Mnóstwo filmów sobie dodałem do obejrzenia na podstawie tych komci.

Grzegorz_Derebecki

Mogłbym w takim razie prosić o podesłanie wyeksportowanych ocen na info@fdb.pl przyda się do testów.

Marac

Wspomniałem autorowi skryptu i miał się do Ciebie zgłosić na @. Najlepiej jak bezpośrednio wszystko obgadacie, tak żeby grało i buczało.

(Ja nie podeślę, bo jeszcze nie eksportowałem, może ktoś z osób wyżej.) Aha, gdybyś to rzeczywiście dodawał, to byłoby super, gdyby też listę "do obejrzenia" dało się importować.

Grzegorz_Derebecki

Mamy już wstępną wersje importera.

Instrukcja nadal jest w przygotowaniu.

https://fdb.pl/me/votes_imports

Importujemy Oceny, Komentarz, Ulubione.

ZSGifMan

Jestem :)

Nie wiem jak to będzie finalnie, ale początek jakiś jest.

ZSGifMan

Witam wszystkich!
Na razie nie mówię, że tu do Was uciekłem (na stałe;) ale zaglądam z filmweba co tu słychać…?
Jak mnie wkur… doszczętnie mój "zarządca budynku", to jak nic zmienię adres na ten :)

Marac

Witaj ZSGifMan!

My emigranci musimy trzymać się razem! Ja na razie jestem zachwycony. Oczywiście brak paru rzeczy za którymi będę tęsknił (komcie!!!! buuuu….), ale za to materiały dodaje się ekspresowo i przyjaźnie (a jako źródło akceptują FW) no i są listy, których mi na FW brakowało. No i są wysłane wiadomości w skrzynce. ;→

Elizabeth_Linton

A czy aby ci z filmwebu się do tego skryptu nie przyczepią?

Marac

Jeżeli chodzi Ci, że od strony prawnej, to mogą Grzegorzowi nagwizdać – on tylko oferuje import – wolno mu. Z kolei użytkownikowi wolno pobrać swoje dane, więc twórcy skryptu też nic nie mogą zrobić.

A od strony technicznej mogą próbować – powodzenia. Raz, że każdą modyfikację, która będzie miała uniemożliwić pobieranie, da się obejść, a dwa, że to są totalni partacze, których przerastają najprostsze zadania a co dopiero takie coś.

Tak że niech się czepią maminej spódnicy, bo do tego się nadają.

Elizabeth_Linton

Tak od strony prawnej z konsekwencjami dla Grzegorza, ale jak mówisz, że ok to ok.

Adrenochrom

Hmmm… dziwna sprawa jak próbuje zapisać pobrane oceny do pliku XLS to otwiera się strona w Chrome: about:blank i nic się nie dzieje.

Adrenochrom

Pusta karta się otwiera.

Marac

> Elizabeth_Linton o 2018-04-20 18:56 napisał:
> Tak od strony prawnej z konsekwencjami dla Grzegorza, ale jak mówisz, że ok to
> ok.

Może tylko jedno – jak chce dmuchać na zimne, to może się zastanowić nad usunięciem "z Filmweb" ze strony importu. Niech to sobie będzie w domyśle. Wtedy może bez mrugnięcia powieki powiedzieć "Ja tylko oferuję import z pliku CSV. Ludzie przenoszą oceny z FW? Naprawdę???? No coś podobnego…"

Marac

> Adrenochrom o 2018-04-20 18:56 napisał:
> Hmmm… dziwna sprawa jak próbuje zapisać pobrane oceny do pliku XLS to otwiera
> się strona w Chrome: about:blank i nic się nie dzieje.

Pytaj w wątku o skrypcie na FW: http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Skrypt+eksportuj%C4%85cy+oceny+do+excela,2628130?page=4#post_15766479

Autor cały czas monitoruje sprawę i pomaga w przypadku problemów.

kapela86

Z tej strony autor powyższego skryptu :) Mój skrypt jest od 2015 roku jak był okres strasznych problemów z działaniem serwisu i też była "akcja emigracja" :) Admini filmwebu są na pewno świadomi istnienia mojego skryptu i mieli dużo czasu żeby go zablokować, mnie zbanować, nasłać CBA czy nawet https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_TNgB1EKqs2P2RJX4hEBGJ9iHTVKCJim0,w400.jpg
W regulaminie mają są zapisy na podstawie których mogą go zablokować, no ale jak widać mają to gdzieś. A nawet jakby chcieli, to mogę zrobić "półautomatyczny" skrypt, użytkownik by musiał samemu wchodzić na stronę z ocenami i przechodzić po kolei przez podstrony a skrypt by automatycznie zbierał oceny z danej strony, na koniec tylko zrobić eksport do pliku i dziękuję. Trochę więcej czasu by zajęło, ale takie zachowanie wg. regulaminu nie różniłoby się niczym od normalnego przeglądania swojej listy ocen.

Grzegorz_Derebecki

Pomysl o exporcie do csv wg mnie duzo lepszy format :)
Ewentualnie json jeszcze lepiej :)

kapela86

Mój skrypt używa https://github.com/jmaister/excellentexport do wygenerowania tego "pseugo xls" i ma on też funkcję zapisu do csv, tylko nie dodawałem jej bo generalnie ideą było żeby zapisać swoje oceny "offline". Ale jak najbardziej mogę rozbudować do csv i json, ale to nie teraz. W pierwszej kolejności eksport "chcę zobaczyć/zagrać", potem oceny aktorów, programów tv i odcinków seriali. Do tego chcę dodać obsługę nowszej wersji excellentexport która umożliwia też eksport do xlsx.

Sprawdziłem twój importer i niektórych filmów nie zaimportował pomimo że są one w bazie, np https://fdb.pl/film/3423-policyjna-opowiesc i https://fdb.pl/film/771247-zombie-express

Grzegorz_Derebecki

Importer jest dość restrykcyjny i na razie bierze pod uwage tylko tytuł oryginalny + rok a te się nie zgadzają w tym przypadku. Dodam jeszcze obsługę polskiego tytułu.

Marac

Przy okazji, jak i tak będziesz gmerał w kodzie – literówki na stronie importu: "Sczegoły".

Grzegorz_Derebecki

Literówka poprawiona

Elizabeth_Linton

O kurcze ależ im te komentarze przenosi.

Grzegorz_Derebecki

Apropo notatki ktorą probwales dodać (w logach widzialem błąd) – to już możesz :)

Marac

Permanentna inwigilacja!!! ;-)

To na razie było tak bardziej testowo, ale dzięki. Dobrze wiedzieć, że tu naprawdę jest support (w odróżnieniu od pewnego portalu, którego nazwy nie wypada wymawiać w dobrym towarzystwie).

Grzegorz_Derebecki

Zadna inwigilacja po prostu dostajemy informacje jak wyskoczy 500 :)

Camizi

Z tymi komentarzami to się trochę pospieszyłeś i się mały bajzel zrobił. W komentarzach do oceny często wpisywało się jakieś ogólniki (typu "Polsat" – jako informacja, na jakieś stacji się film obejrzało, albo nawet emotki), które nie bez powodu znalazły się tam, a nie w dyskusjach. Już trzeba było roboczo na szybkiego taką funkcjonalność wprowadzić.

Elizabeth_Linton

> Camizi o 2018-04-21 06:30 napisał:
> Z tymi komentarzami to się trochę pospieszyłeś i się mały bajzel zrobił. W
> komentarzach do oceny często wpisywało się jakieś ogólniki (typu "Polsat" – jako
> informacja, na jakieś stacji się film obejrzało, albo nawet emotki), które nie
> bez powodu znalazły się tam, a nie w dyskusjach. Już trzeba było roboczo na
> szybkiego taką funkcjonalność wprowadzić.

Ale nie naliczają się za nie punkty więc wiesz.

Asmodeusz

Jak tak popatrzeć to coraz więcej ludzi ucieka w Filmwebu widocznie bajeczny portal przestaje być tak atrakcyjny jak zapewniają wszem i wobec może się czegoś nauczą

Grzegorz_Derebecki

Wydaje mi sie ze 2 rodzaje komentarzy to troche duzo i ludzie mogli by sie mylić.
Fakt nie przeeidzalem co kto w nich wpisuje na szczescie mamy je oznaczone (komentarz przypisany jest do oceny) i mozna jeszcze cos pomyslec.

GotenPrinceCG

To chcesz nadal przebywać na Filmweb ar23s ?

ZSGifMan

Potwierdzam co mówi Marac!
Ludzie z FW to partacze i niedojdy – guzik zrobią i nic nie mogą!
Tu na FDB jest tylko import, czyli tylko wczytujecie moje oceny, podkreślam MOJE!
A te oceny są moje, ja je odklikiwałem przez 10 lat na FW i mogą mnie cmoknąć jak będę chciał je skopiować/wyeksportować! Mam do tego pełne prawo, dają mi je odpowiednie przepisy i jest to moja własność intelektualna.

Dziękuję za uwagę ;)

ZSGifMan

Witaj!
Na razie jestem tu tylko jedna nogą, ale zobaczymy jak to wyjdzie…?

Jak znajdę chwilę czasu muszę przejrzeć czego tu ewentualnie brakuje, bo każdy ma jakieś swoje niszowe cacka i pewnie znajdzie się i kilka moich.

ZSGifMan

> Asmodeusz o 2018-04-21 09:11 napisał:
> może się czegoś nauczą

Szczerze wątpię, są NIEEDUKOWALNI!

ar23s

> GotenPrinceCG o 2018-04-21 14:40 napisał:
> To chcesz nadal przebywać na Filmweb ar23s ?

Będę tam oceniał filmy na bieżąco tak jak tutaj, ale na FDB będę częściej. Ot cała tajemnica.

Anonimowy

> Elizabeth_Linton:
> O kurcze ależ im te komentarze przenosi.
A ja się zastanawiałam co to za spam. Chaos zapanował w aktywności, ale na stronach filmów tak źle to nie wygląda (pomijając, że nieco naciągane są komentarze sprzed np. 8 lat w tym przypadku ;p). Ooo, i daty ocen nie są dzisiejsze, elegancko.

Czy taki import można cofnąć, czy to działa tylko w jedną stronę? Nie chcę sobie śmiecić w profilu.

Grzegorz_Derebecki

Obecnie brak możliwości cofniecia.
Do oceny i do komentarza mamy odwołanie więc teoretycznie mogę taki import cofnąć.

Jeżeli do filmu jest już wystawiona przez Ciebie ocena to nie doda się druga ani nie nadpisze się :)

Adamus0101

Ile tu znajomych twarzy z filmwebu

simonperch

przeniosłem sobie oceny, wszystko działa :)

Grzegorz_Derebecki

Jak na razie mamy 24 importy.

22223 głosów z czego:

434 miało błędną ocene (np 0)
2166 już było zaimportowane (np jak ktoś importuje 2 raz albo sam ocenił dany film)
933 nie znaleziono filmu
18690 udanych zaimportowanych głosów :)

Do tego 2582 komentarzy, i 2316 ulubionych :)

Camizi

> 434 miało błędną ocene (np 0)
>

Może chodzi o to, że na fw da się zaznaczyć, że widziało się dany film bez oceniania go.

I zastanów się, czy serio jest sens przenoszenia notek do ocen. Przejrzyj kilka stron komentarzy i zobacz, jaki burdel się zrobił i jakie merytoryczne są.

Grzegorz_Derebecki

Co proponujesz? Bo drugiego rodzaju komentarzy nie planuje wprowadzic bo zbytnio mylace to bedzie.

Może ustalić minimalną długość komentarza jaki będzie importowany?

Camizi

Za drugim komentarzem też w sumie nie jestem. Minimalna długość to chyba niezły pomysł. Zostaną raczej normalne zdania, bez dziwnych haseł. Inną opcją jest olanie tego całkowicie. Bądź co bądź na fw nie są to komentarze do filmu, ale właśnie do oceny. Ich treść jako normalny komentarz jest bardzo często bezsensowna.

Grzegorz_Derebecki

Zrobiłem limit minimum 100 znaków. Myśle, że to jakiś kompromis.
Dodatkowo poprawilem błąd zwiazany z usuwaniem komentarzy na ktory natrafił New_Age_Jesus :)

Proszę czekać…