FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Kolor działów do poprawy? 24
ar23s

Naprawdę razi mnie lista działów, a konkretnie ich szary background. Niewielka zmiana koloru na bardziej intensywny, ładniej i bardziej czytelnie oddzieli działy od tematów na białym tle strony. Zajmie to niewiele czasu administratorowi, a strona będzie przejrzysta i milsza dla oka niż obecnie.

Grzegorz_Derebecki

coś z tym trzeba będzie zrobić :)

ar23s

> Grzegorz_Derebecki o 2018-04-22 03:39 napisał:
> coś z tym trzeba będzie zrobić :)

I jak tam sprawy stoją?

ar23s

Podbijam! :P

Grzegorz_Derebecki

Jeszcze nie udalo mi sie nic z tym zrobic :)
Pomysle jak moglo by tonwygladac ale nie przepadam za zbytnim naduzywaniem kolorow :)

ZSGifMan

A ja sobie myślę, że szata graficzno kolorystyczna jest jak najbardziej OK.
Jak przelecieć po podstronach, to faktycznie jakby trąciło trochę myszką, ale to akurat jest na duży plus w zalewie tej "nowoczesności" i kolorowości na innych podobnych portalach.

Marac

Ja szczerze mówiąc nic nie mam do szarego na białym i nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat taki drobiazg tak bardzo kogoś boli. Na portalu jest już jeden intensywny kolor – pomarańczowy – i może już styknie, co?

Poza tym, ar23s, jako uciekinier ze zjebwebu, powinien najlepiej wiedzieć, że nie powinno się naprawiać rzeczy, które działają. Wszyscy na własnej skórze doświadczyliśmy, czym to się kończy.

Tu jest mało użytkowników, więc może nie byłoby tego efektu, ale na dużym portalu taka zmiana kolorystyki pociągnęłaby za sobą krzyki "po co?" "tamten kolor był lepszy". Bo ludzie mają różny gust. Trzymajmy się tego co działa. I piszę to jako osoba, która wcale nie jest zachwycona layoutem FDB. Ale cicho sza…

PS.
Nieśmiało przypominam o textilu – jakbyś znalazł wolną chwilkę, oczywiście…

ZSGifMan

Kolory kolorami, ale jak Ci ktoś nagle podstawia klaser pod nos i nie widzisz nic więcej jak dwa znaczki, to co zrobić jak on ma Cię głęboko w… i jest silniejszy i wszystko może, łącznie ze skasowaniem Ciebie…?
Prosisz, mówisz, tłumaczysz i… nic!
A to wszystko z szyderczym uśmiechem na twarzy.
.
To zostaje tylko ześlizgnąć się jak piskorz po kanapie i wyjść bez "do widzenia".

Marac

Chyba ktoś nie załapał, że Ty piszesz o Zjebwebie a nie FDB. :-D

ZSGifMan

Nooo, to smutne.
Sam sobie jestem winny :(

ar23s

Zmiana koloru to jest zwykły drobiazg i szczerze mówiąc, wystarczy ten szary odcień dać nieco ciemniejszy i tyle w temacie. Sprawa rozwiązana. Nikt nie będzie się dupą rzucał o taką pierdołę. Taka mała zmiana sprawi, że layout będzie milszy dla oka i przede wszystkim – o czym już wspomniałem – ładnie oddzieli od siebie tematy i działy, przez co nie będą się ze sobą zlewały. Kwestia gustu? Niekoniecznie. Apeluję o ciemniejszy odcień, a nie jakiś nowy, konkretny kolor z dupy, np fioletowy.

Redox

> ar23s o 2018-05-13 14:25 napisał:
> Zmiana koloru to jest zwykły drobiazg i szczerze mówiąc, wystarczy ten szary
> odcień dać nieco ciemniejszy i tyle w temacie. Sprawa rozwiązana. Nikt nie
> będzie się dupą rzucał o taką pierdołę. Taka mała zmiana sprawi, że layout
> będzie milszy dla oka i przede wszystkim – o czym już wspomniałem – ładnie
> oddzieli od siebie tematy i działy, przez co nie będą się ze sobą zlewały.
> Kwestia gustu? Niekoniecznie. Apeluję o ciemniejszy odcień, a nie jakiś nowy,
> konkretny kolor z dupy, np fioletowy.

Ja popieram. Patrząc przykładowo na stronę z newsami filmowymi chętnie widziałbym jakiś drugi odcień szarości między czarnym górnym paskiem a dolnym – mocno szarą stopką na stronie. Myślę, że taka prosta zmiana byłaby dobrym rozwiązaniem dla wielu użytkowników, w tym mnie. :)

Marac

> ar23s o 2018-05-13 14:25 napisał:
> Apeluję o ciemniejszy odcień, a nie jakiś nowy, konkretny kolor z dupy, np fioletowy.

Aha, OK. No to rzeczywiście o taką zmianę chyba nikt nie powinien mieć pretensji.

Marac

> Redox o 2018-05-13 14:31 napisał:
> Ja popieram. Patrząc przykładowo na stronę z "newsami
> filmowymi":https://fdb.pl/wiadomosci chętnie widziałbym jakiś drugi odcień
> szarości między czarnym górnym paskiem a dolnym – mocno szarą stopką na stronie.

/zagląda/
Ale tu są przecież tylko zdjęcia i tytuły…? To co miałoby być na szaro?

Redox

Zastąpienie tej bieli odcieniem jakieś szarości. To moja propozycja. Inny kolor, jeśli będzie pasować, to również jestem OK.

Redox

> Marac o 2018-05-13 15:40 napisał:
> /zagląda/
> Ale tu są przecież tylko zdjęcia i tytuły…? To co miałoby być na szaro?

Na bardzo szybko – poniżej o który background mi chodzi:
https://i1.fdbimg.pl/0oa534y1_p8o685.png

Jak pisałem, opierałem się tylko na stronie wiadomości.

Marac

Aaaa… W sensie, że całego tła? Tylko to już jest taki design portalu przecież, że tło jest białe. Tak samo na stronach filmowych i wszędzie indziej. Więc to już by musiała być mała rewolucyjka.

PS.
Czy sygnaturki to jest przywilej redakcji czy też każdy sobie może ustawić?

Redox

> PS.
> Czy sygnaturki to jest przywilej redakcji czy też każdy sobie może ustawić?

O jakich sygnaturkach mowa?

Marac

> Redox o 2018-05-13 19:31 napisał:
>
> O jakich sygnaturkach mowa?

"There’s someone in my head but it’s not me."

Redox

> Marac o 2018-05-13 21:25 napisał:
> "There’s someone in my head but it’s not me."

Kiedyś można było to ustawić w ustawieniach profilu. Teraz znikło widzę. Hmm… może coś @Grzegorz będzie wiedział?

Marac

> Redox o 2018-05-13 23:30 napisał:
> Kiedyś można było to ustawić w ustawieniach profilu. Teraz znikło widzę. Hmm…
> może coś @Grzegorz będzie wiedział?

E, bez przesady, nie będę mu zawracał głowy takim drobiazgiem. Byłem po prostu ciekawy czy jestem ślepy i nie mogę znaleźć. :) Dzięki za odp.

Sebioslaw

> Redox o 2018-05-13 23:30 napisał:
> Kiedyś można było to ustawić w ustawieniach profilu. Teraz znikło widzę. Hmm…
> może coś @Grzegorz będzie wiedział?

Faktycznie było… gdzieś znikło. Dorzucę jeszcze nowość, czyli plusowanie samemu sobie swojego posta dalej funkcjonuje, kiedyś to było zablokowane oczywiście.

Marac

> Sebioslaw o 2018-05-17 15:59 napisał:
> plusowanie samemu sobie swojego posta dalej funkcjonuje, kiedyś to było zablokowane
> oczywiście.

Eeee… U mnie się nie da. Na moich postach przyciski są szare i nieaktywne.

Sebioslaw

Źle może sformułowałem wypowiedź. Komentarze pod filmami i w newsach. Możesz dla swojej wypowiedzi dać łapkę w górę lub w dół.

Marac

> Sebioslaw o 2018-05-17 19:30 napisał:
> Źle może sformułowałem wypowiedź. Komentarze pod filmami i w newsach. Możesz dla
> swojej wypowiedzi dać łapkę w górę lub w dół.

A, to chybażetak.

Proszę czekać…