FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Rozbitkowie z Filmwebu - zgłaszajcie filmy do dodania 73
Marac

Drodzy rozbitkowie z Filmwebu,

Tutejsza baza jest bardziej uboga, niż na FW, nie ma co tego ukrywać – to fakt. Ale tutaj kolejki wynoszą kilka dni a nie dwa lata a dodawanie to czysta przyjemność:

https://fdb.pl/contents/add/new/movie
https://fdb.pl/guides/9-nowy-film

Każdy może więc bardzo szybko uzupełnić bazę o filmy, których mu brakuje.

Gdyby jednak ktoś uważał, że tego nie ogarnie, nie miał czasu albo mu się po prostu nie chciało, może zgłaszać filmy, na dodaniu których mu zależy, w odpowiedzi na ten post, a postaram się je dodać (mam nadzieję, że inni pomogą, gdyby było tego więcej). Najlepiej będzie, jeśli podacie linki do filmów na FW (Filmweb jest dopuszczalny jako źródło do większości kategorii).

Elizabeth_Linton

Zastanawiam się czy autentycznie tylu pozycji brakuje, czy chodzi tu o brak jakichś niszowych produkcji z Timoru Zachodniego. Bo jak na mój gust to większość popularnych tytułów jest w bazie.

Marac

Tak ludzie piszą na FW, ja nie mam pojęcia, nie sprawdzałem jakoś hurtowo.

Moich na pewno będzie sporo brakować, bo oglądam dużo filmów festiwalowych online oraz krótkometrażówek – nawet na FW musiałem je sam dodawać, niektórych nie ma na IMDB. Do tej pory nie natrafiłem na brak, który by mnie zdziwił (że akurat ten powinien być).

Jak Grzegorz podawał wyniki importu, to 4% nie zaimportowało – przy 2000 ocenionych to będzie 80 tytułów.

Elizabeth_Linton

Krótkometrażówek i dokumentalnych może brakować. Ja sama przy ocenianiu rzadko trafiam na braki.

Marac

Ludzie narzekają jeszcze na małą ilość ocen i dyskusji pod filmami, no ale tego się już nie przeskoczy.

Elizabeth_Linton

No nie przeskoczy się.

jacks

Zapraszamy do oceniania i dyskutowania w takim razie :) Im więcej aktywnych użytkowników tym lepiej.

Marac

Jasne, ale gdy ktoś podaje przykład, że sprawdzony przez niego film ma na FW prawie 240 tys. ocen a na FDB niecałe 160…
sztuk, nie tysięcy – to o czym my mówimy? :)
Jeśli to dla kogoś jest konieczne kryterium, to jeszcze przez lata nie będzie miał tu czego szukać.

Grzegorz_Derebecki

Ale my mamy tez ocene z imdb i filmkrytyka :) wiec spokojnie mozna sie zorientowac jak oceniany jest film:)

Adrenochrom

Precz z filmwebem, tym siedliskiem trolli, spamerów i gimbusów!

Marac

> Grzegorz_Derebecki o 2018-04-24 19:38 napisał:
> Ale my mamy tez ocene z imdb i filmkrytyka :) wiec spokojnie mozna sie
> zorientowac jak oceniany jest film:)

No wiem, pewnie. :) Ja tylko powtarzam czyjś zarzut. Mnie to zupełnie nie przeszkadza. W ostatecznej ostateczności można, jeśli ktoś uważał filmłebową ocenę zbiorczą za reprezentatywną dla jakości filmu (co? rili?), wejść na FW i ją sobie sprawdzić.

ar23s

Ja akurat sam dodaję nowe tytuły, znalazły się też krótkometrażówki, więc raczej nie skorzystam z propozycji. Ja natomiast apeluję o tworzenie opisów, bo ich też całkiem sporo tutaj nie ma, a za taki jeden dostaje się 20 punktów.

Anonimowy

W sumie jeżeli Ci którzy najwięcej dodawali na fw zaczną dodawać tutaj materiały to baza filmów tutaj raz dwa się rozrośnie :)

Marac

Ja na razie skupiam się bardziej na recenzjach – ponieważ tu jest niższy limit długości, to trochę ich dojdzie.

Anonimowy

No ja recenzji nie dodawałam nigdy to nie jestem w temacie

Anonimowy

Czy musicie co chwilę podkreślać, że przyszliście z FW? Teraz jesteście z fdb. :P
No, chyba że planujecie powrót…

Marac

> Urbino o 2018-04-24 22:22 napisał:
> Czy musicie co chwilę podkreślać, że przyszliście z FW? Teraz jesteście z fdb.
> :P
> No, chyba że planujecie powrót…

To się nazywa "Zespół stresu pourazowego" ;-)

mala_madi

Zgłaszam. Ale na 2700 importowanych nie brakuje dużo. Dzięki dobrym duszom za umożliwienie przeprowadzki! :)

Grzegorz_Derebecki

Polecam tez zakladke https://fdb.pl/contents/missings :)

Pamietajcie ze u nas:
Kolejnosc weryfikacji zalezy od popularnosci filmu.
Weryfikatorzy moga sprawdzac kawalki tresci a nie calą:)
W jednej tresci mozna dodac / usunac / zmodyfikowac rozne elementy.

Za filmy z polska premiera sa podwojone punkty :)

Marac

> Grzegorz_Derebecki o 2018-04-24 23:42 napisał:
> Polecam tez zakladke https://fdb.pl/contents/missings :)
>
> Pamietajcie ze u nas:

O, to jak już osobiście doradzasz, to ja tutaj zapytam. Jak to jest z tymi limitami dodawanych treści? Bo w FAQ wyczytałem coś o bodajże 400 czy 200 elementach, ale w tytule strony było, że to jest "Stare FAQ". Nowego nie znalazłem. To jak to jest?

Grzegorz_Derebecki

Nie ma obecnie limitu :)

ZSGifMan

Super…
To jeszcze mi tylko powiedz jak z programami TV, chodzi mi nie o program TV, a o programy TV np. z Discovery (wszystkie), Travel Channel, National Geographic, Animal Planet, BBC (pakiet) itd. itp.
Pytam, bo na filmwebie to trzeba było być namaszczonym przez samego Antychrysta, żeby coś takiego dodawać i za próby i pytania sypały się gromy na głowę, a tutaj…? Każdy może, bo ja jestem chętny i mam taaaką pajdę za pazuchą!?

Grzegorz_Derebecki

No tak nie mamy typowego programu tv bo firmy ktore go zbieraja licza sobie horendalne stawki. Mamy zautomatyzowane kanaly np hbo i cinemax. Resztę mozna dodawac recznie przy konkretnym filmie serialu jednak jest to dosc pracochlonne

Ogolnie stawiamy bardziej na ogladanie z platform streamingowych.
Obecnie pracuje nad nowa strona glowna gdzie bardziej wyeksponujemy to co jest na netflixie itp.

Wersje rozwojowa fdb mozecie zobaczyc na http://fdb.xan.pl
Pamietajcie tylko ze to wersja rozwojowa nie gotowa :)

Asmodeusz

Czy to się dzieje naprawdę czy to tylko jedna osoba na multikontach a może faktycznie ludzie porzucają ten niedościgniony Filmweb ?

Proszę czekać…