HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Imieniny 24.04 23
Elizabeth_Linton

Dzisiaj imieniny obchodzą Horacy i Grzegorz. Wszystkiego najlepszego.

KRCK

W imieniu swoim i wszystkich Horacych serdecznie dziękuję za życzenia. Jestem wzruszony, że pamiętałaś. ;*

Elizabeth_Linton

Temat dla beki sam wiesz dlaczego.

KRCK

Wiem.

Całkiem udanie podrobiłaś pisklaka. ;)

Elizabeth_Linton

Chciała dawać taki temat codziennie ale to by była przesada.

KRCK

Za malutki, za młode forum. :) Może się rozrusza, jak się pojawi więcej userów.

KRCK

Na pewno, tylko FilmWeb musi skuteczniej zniechęcać swoich użytkowników, bo wczorajsze poprawki, trochę uratowały sprawę…

Inna kwestia, że FDB jest mało znane, tzn. ja dowiedziałem się o nim stosunkowo późno, tj. ponad rok temu. Wszedłem na stronę, chwilę się rozejrzałem i wyszedłem. Ludzie może i zakładaliby tutaj konta, tylko wydaje mi się, że nie wiedzą o istnieniu tej bazy.

Marac

> KRCK o 2018-04-27 14:30 napisał:
> Na pewno, tylko FilmWeb musi skuteczniej zniechęcać swoich użytkowników, bo
> wczorajsze poprawki, trochę uratowały sprawę…
>
> Inna kwestia, że FDB jest mało znane, tzn. ja dowiedziałem się o nim stosunkowo
> późno, tj. ponad rok temu. Wszedłem na stronę, chwilę się rozejrzałem i
> wyszedłem. Ludzie może i zakładaliby tutaj konta, tylko wydaje mi się, że nie
> wiedzą o istnieniu tej bazy.

No to trzeba ewangelizować. :)
Dopóki nie usuną, polecam: http://www.filmweb.pl/user/Marac/blog/583031-Filmweb+%5B1+10%5D
;→

KRCK

I ewangelizuję właśnie dwójkę userów. ;)

Sam też myślałem o notce, co by jedynie wspomnieć o istnieniu FDB i że można się tutaj przenieść.

Hehe, Patkot w formie. xD

Elizabeth_Linton

patkot to taki trochę lizus musicie mu wybaczyć.

KRCK

xD Lizus, nie lizus, ale ma ładną kartę w banowaniu trollików na FW. ;)

Elizabeth_Linton

patkot?

KRCK

Oui, niebezpośrednio, ale coś tam się przyczynił do sprzątania co większych szkodników.

Stare dzieje, nie znam szczegółów.

Marac

> Elizabeth_Linton o 2018-04-27 17:12 napisał:
> patkot to taki trochę lizus musicie mu wybaczyć.

Wybaczam. W końcu każdy kot to lizus: https://www.youtube.com/watch?v=JRtR4BjXZOE

KRCK

> Marac o 2018-04-27 17:52 napisał:
>
> Wybaczam. W końcu każdy kot to lizus:
> https://www.youtube.com/watch?v=JRtR4BjXZOE

xDDD

Zasumitra

Dobrze, że podniosłaś kwestię imienin, otóż mam dylemat – od którego roku życia powinienem się przerzucić z obchodzenia urodzin na imieniny? I czy wiąże się to z faktem, że w pewnym wieku im więcej się ma lat tym gorzej?

Elizabeth_Linton

Hm. Wszystko zależy czy co się obchodzi w stronach w których mieszkasz. W Małopolsce np. obchodzono (nie wiem czy nadal) imieniny a urodziny olewano. Na Śląsku odwrotnie.

Marac

> Zasumitra o 2018-04-27 20:37 napisał:
> od którego roku życia powinienem się przerzucić z obchodzenia urodzin na imieniny?

Ja słyszałem, że obchodzenie imienin to rusycyzm (jeśli można użyć tego słowa w odniesieniu do zwyczaju). Poza tym to zawsze wydawało mi się idiotyczne. Obchodzi się ważne wydarzenia. Takie jak narodziny. A co to są imieniny? Arbitralnie wybrany dzień, w którym mają świętować osoby o tym samym imieniu? WTF? (Tak, wiem o religijnych konotacjach, ale to niczego nie zmienia w absurdzie całej zabawy.) No i wreszcie co? Nie obchodzimy urodzin, bo żałujemy, że się urodziliśmy? (No może taki Lord Truffel powinien, rzeczywiście.) Bo się wstydzimy swojego wieku? Bo jak ich nie będziemy obchodzić to się będziemy wolniej starzeć? Aićpanwchuj… :)

A więc ja nie przerzucał bym się nigdy.

Anonimowy

> Marac:
> No i wreszcie co? Nie obchodzimy urodzin, bo żałujemy, że się urodziliśmy?
Jak już się tak czepiamy, to powinniśmy w dniu swoich urodzin dawać prezenty innym. Raz, że ich zapraszamy, więc trochę nieładnie, że jeszcze czegoś oczekujemy od gości, dwa, że skoro jesteśmy tacy radośni z powodu naszych narodzin, to powinniśmy się dzielić szczęściem. No, przynajmniej prezent dla rodziców.

Ja tam zapraszam i w urodziny, i w imieniny, bo gości mamy raczej rzadko i nikt inny nie zaprasza. Przynajmniej jest okazja zaprosić rodzinę, bo bez okazji to tak specjalnie nikomu się nie chce jeździć.

Marac

> Urbino o 2018-04-28 20:54 napisał:
> No, przynajmniej prezent dla rodziców.

Hehe… No coś w tym jest. :) Trochę się do tych narodzin przyczynili.

> Ja tam zapraszam i w urodziny, i w imieniny,

To luz. Ja tylko nie rozumiem, jak można I tak a U nie.

Adrenochrom

Ja nie świętuje ani urodzin ani imienin.

Anonimowy

> Marac:
> To luz. Ja tylko nie rozumiem, jak można I tak a U nie.
Znam takich, którzy nie lubią się przyznawać do swojego wieku. Słyszałam też, że na urodziny gości się zaprasza, a na imieniny sami się wpraszają. Szczególnie jak się ma urodziny w zimie, a imieniny w lecie.

Marac

> Urbino o 2018-05-03 16:33 napisał:
> Znam takich, którzy nie lubią się przyznawać do swojego wieku.

Zgadza się. Tego też nie rozumiem. :)

Proszę czekać…