ŚWIAT TV 85 nowy temat
szukaj Kategorie

Spędzamy 4 godzin dziennie przed telewizorem i tutaj możesz podzielić się swoimi uwagami na temat programów, które lubisz oglądać i podyskutować o wszystkim co związane z TV.

Platformy streamingowe 13
Beznickowy

Netflix przestał mi wystarczać i myślę nad stałą subskrypcją kolejnej platformy. Z czego korzystacie i jak oceniacie. Wypisałem plusy i minusy.

Amazon
+ dużo dobrych seriali – nie tylko Amazonu, ale też FX czy USA;

Czy produkcje posiadają polskie napisy, skoro nadal nie mają interfejsu po polsku?
Niby mają też filmy oryginalne, które trafiają do kin, ale w ofercie platformy nadal ich nie widać.

HBO GO
+ dobre klasyki serialowe
+ szybko pojawiające się nowe filmy, zwłaszcza niezależne

- nowe seriale to raczej pasmo rozczarowań

Showmax
+ Opowieść podręcznej

- resztę pozycji można w zasadzie znaleźć na innych serwisach

Grzegorz_Derebecki

Amazon ma bardzo atrakcyjną cene obecnie (o ile pamietam 12 zł / msc) ale mało tam rzeczy oglądam. Sytuacja napisów bardzo się ostatnio poprawiła.

Ja z amazonu polecam:
https://fdb.pl/film/674202-the-man-in-the-high-castle

Hbo go ostatnio ogladam więcej np Krypton, Syrena, Dolina Krzemowa, teraz bedzie tez Westword.

Showmax:
https://fdb.pl/film/839474-the-crossing-przeprawa
Ostatnio też obejrzałem całe https://fdb.pl/film/259088-downton-abbey :)

Beznickowy

Jednak Hbo go wybrałem, ale może na Amazon też się w końcu skuszę, a Showmax generalnie słabo wygląda :o

Grzegorz_Derebecki

Czy ja wiem wiecej ogladam showmaxa niz amazona :)

Beznickowy

Zdecydowaną większość filmów na Showmaxie można znaleźć gdzieś indziej. No i wiadomo, jaki serial Amazon szykuje :D

Garret_Reza_fdb

Najlepszy obecnie jest bez wątpienia FilmStruck – ilość klasyki i perełek kinowych tam urywa głowę (można nawet obejrzeć "Chłopiec z ulicy Guling"!). Serwis wyszedł z inicjatywy TCM i Criterion Collection, dostępny jest obecnie wyłącznie w Ameryce. W Polsce trzeba korzystać z VPN, żeby móc oglądać.

A z tych polskich VoD to Amazon ma najlepszy serwis. Co do bazy filmów to chyba wszystkie są biedne, dlatego co miesiąc korzystam z innej strony.

Beznickowy

Zbliża się miesiąc, odkąd zacząłem korzystać z HBO GO i na razie zostanę, bo mam dużo seriali do obejrzenia, ale dużo minusów ma ten serwis:
- wsparcie techniczne – zgłosiłem błąd, który uniemożliwiał włączenie serialu – szybko dostałem odpowiedź, że błąd jest im znany (ciekawe od jak dawna?) i że pracują nad rozwiązaniem. Po tygodniu dalej ten błąd występuje;
- strona – nieprzyjazna, bez funkcjonalności; dodaje się do swojej listy, do której nie znalazłem jeszcze linka, żeby przejrzeć wszystkie dodane przez siebie pozycje – pojawia się kilka pozycji na stronie głównej;
- logo stacji na ekranie – są platformy, które starają się upodobnić do kin i są takie, które upodabniają się do TV – HBO GO należy niestety do tych drugich;
- niezadowalająca jakość – wizualnie porównując do Netfliksa to przepaść, z bliska łatwo dostrzec piksele, zwłaszcza przy filmach akcji, niektóre pozycje (np. Transformers) mają lepszą jakość na jakichś pirackich serwisach.

chudini0505

No Westworld to nie jest rozczarowanie :)

Beznickowy

Mijają kolejne tygodnie i dalej bug występuje. Wsparcie techniczne HBO GO na poziomie mniej niż zero.

ZSGifMan
  1. > Beznickowy napisał:
    > bliska łatwo dostrzec piksele, zwłaszcza przy filmach akcji, niektóre pozycje
    > (np. Transformers) mają lepszą jakość na jakichś pirackich serwisach.
  1. >
    No to faktycznie skucha po całości, sam pamiętam coś podobnego jak jakiś portal (zostawmy jego legalność czy nie), ale był płatny, a jakże i to chyba sporo nawet, no i tam jakieś te 5-6 lat temu jak był na fali swojej popularności francuski film "Nietykalni" dziewczyna brata się uparła, że go sobie razem obejrzymy, zapłaciła SMSem i… okazało się, że rozdzielczość to jakieś 360p i nie byłoby jeszcze takiego dramatu, gdyby nie… te kur** 10 klatek na sekundę!!!
  2. >
    Już dokładnie nie pamiętam jak się skończył ten seans, ale na bank wyłączyliśmy tę żenadę po 5-6 minutach próbowania, czy da się to znieść. Chyba jakieś dwa miechy później widzieliśmy wspólnie ponownie i tym razem cały, bo z DVD.
  1. >

___ ZSGifMan ___

Anonimowy

Takie rzeczy to nie dla mnie. Z seriali to Ja jedyne co oglądam to Shogun z Richardem Chamberlainem…

ZSGifMan

Jak ten wspomniany Shogun leciał premierowo, co warte podkreślenia, w polskiej telewizji, to mi mama nie za bardzo chciała pozwalać na jego oglądanie i widziałem tylko fragmenty kilku odcinków, bo byłem "wypraszany" ;)
Potem już nie oglądałem…

Anonimowy

To musisz nadrobić. Odświeżam sobie Shoguna raz na jakiś czas. Jedyny serial do którego wracam. Zazwyczaj jak coś obejrzę, to przestaje mnie to interesować. Taki serial wielokrotnego użytku. Fajna historia, dobrze opowiedziana, realizacja na najwyższym poziomie, no i dobre aktorstwo. Mimo upływu lat wciąż trzyma wysoki poziom. Nawet jak Ci nie przypadnie do gustu to i tak nie powinieneś żałować. Warto zapoznać się z tym (można już powiedzieć) klasykiem seriali.

ZSGifMan

Dzięki, jak to będzie, to zobaczymy, bo na razie nie mam czasu ani werwy na nowości i jakieś "dobroci" polecane mi ze świeżych, a co dopiero mówić o starociach i to jak dla mnie z dalszej półki…

Proszę czekać…