FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Te clickbaity na fdb są straszne 8
michalje

Próbuję od dłuższego czasu "przesiąść" się na fdb z filmwebu.. i niestety to nie ma sensu między innymi przez tytuły wiadomości rodem z onetu, kilka przykładów z brzegu:

"W 8. sezonie Gry o Tron wróci ważny bohatera!" (poza tym co to znaczy 'wróci ważny bohatera'?)
"Henry Cavill odpowiedział na pytanie kiedy znowu zagra Supermana"
"Dwójka aktorów potwierdzona w filmie X-Force"

Co to ma być?! i czy planujecie zmienić się w poważny serwis czy jednak pudelek?

Marac

No chyba sobie jaja robisz… Może zajrzyj w niusy na Filmwebie? Nie mówię, że to co podałeś, to są fajne tytuły, no ale zobacz najpierw jakie są tam.

“Charlotte Rampling spotka "Błogosławioną dziewicę" Verhoevena"
“Kolejne osoby ofiarami remake’u "The Grudge – Klątwy""

To dwa z trzech ostatnich niusów na FW.

Tak więc… nice try, Mr. Gortych. ;-)

Elizabeth_Linton

> Tak więc… nice try, Mr. Gortych. ;-)

Śmiechłam. 10/10 Marac.

michalje

Owszem na filmwebie jest to samo. Spoko, po prostu myślałem, że fdb ma być lepsze, tymczasem nie przyjmujecie żadnej krytyki (niczym filmweb).

Przy filmach zero komentarzy lub pustki.. ciężko coś na to poradzić nie mając takiej bazy użytkowników co filmweb, więc szansą na ich pozyskanie mogą być np. informacje na poziomie. Ale nie, po co, lepiej zaminusować kogoś kto podpowiada co należy poprawić. Tak więc ja odpadam.

Adrenochrom

Nie od razu Filmweb aka. Filmbook zbudowano i zniszczono.

Marac

"Tak więc ja odpadam"

No tak, teraz jeszcze się obraź, bo ktoś wyśmiał Twój sposób krytyki. Właśnie takich nowych użytkowników potrzeba temu portalowi.

Chyba jestem ostatnią osobą, którą można oskarżać o efdebowe fanbojstwo? Przecież też jestem nachodźcą z Filmwebu. Po prostu bardzo niezręcznie to napisałeś – Twój post zdaje się właśnie sugerować, że tytuły na FDB odstają na minus w porównaniu z FW! Nie mogłeś zacząć od tego w pierwszym poście "Owszem na filmwebie jest to samo. Spoko, po prostu myślałem, że fdb ma być lepsze,"? Od razu całość by miała inny wydźwięk i można by ją traktować jak krytykę właśnie, a nie trolling Gortycha.

Movieman

Jeśli chodzi o "clickbaitowe tytuły" – jako redaktor nie do końca się z tym zgadzam. Zauważ, że w tygodniu pojawia się wiele newsów i tego typu tytuły są jakąś tam cząstką, a nie czymś nagminnym. Każdy portal ma z tym problem – o ile mówimy w tym wypadku o problemie – nie tylko te o tematyce filmowej – zwróć uwagę na portale polityczne, sportowe, muzyczne itd., czy nawet filmiki na YT. Tam również można znaleźć przykłady clicbaitów, które są jeszcze bardziej nachalne.

Czy zamierzamy coś z tym zrobić? Jasne, każdą konstruktywną krytykę bierzemy do siebie i staramy się uczyć na błędach.

Pozdrawiam :)

Bernadetta_Trusewicz

Witam serdecznie,
Ja, jako redaktorka za to odpowiedzialna, ze swojej strony przepraszam za literówkę w newsie i wyrażam ogromną skruchę z tego powodu. Jednak odnosząc się do formy newsów, chciałabym zauważyć, że musiałby pan przestać niestety szukać informacji w internecie, by to ominąć – to nie wymówka. :) Mamy zróżnicowaną formę publikacji i nie jest to u nas klasyką i codzienną praktyką, jak na wielu filmowych portalach. A gdybyśmy byli tym wymienionym pudelkiem to nie byłoby o kinie raczej, a o tym kto z kim co, gdzie poza planem. A nasz portal trzyma się definitywnie pisania o kinie.
Pozdrawiam!

ZSGifMan

+1
Fajnie, że to jednak człowiek po drugiej stronie :)
.
Jednak reakcja w pewnym stopniu uzasadniona, bo w internetach wszelkiej maści obserwujemy wysyp redaktorów po gimnazjach, czy nawet w trakcie, a może i bez…?
Jakość słowa pisanego bardzo upadła ostatnimi czasy w internecie, nawet duże portale nie radzą sobie ze słabizną jaką pompują ich pracownicy, lecz nic to, bo liczy się ilość nie jakość i tylko zera są ważne!
Te na koncie koncernowym, rzecz jasna.

Proszę czekać…