FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Chcę zobaczyć 8
sylphid

Dziękuję za możliwość importu filmów i seriali, które chcę zobaczyć :)

sylphid

Udało się pobrać do Xcela, niestety przy próbie importu pojawia się komunikat "jest nieprawidłowe". Co robię źle?

Marac

Może otworzyłaś w Excelu po czym zapisałaś? To nie jest tak naprawdę format Excela – po otwarciu i ponownym zapisie plik staje się nieczytelny dla "importera".
Jeśli z jakiegoś powodu musisz go edytować przed wgraniem na FDB, musisz użyć jakiegoś zaawansowanego edytora czystego tekstu (windziany Notatnik się nie nadaje, bo pewnie zepsuje łamanie linii).

sylphid

> Marac o 2018-05-11 14:15 napisał:
> Może otworzyłaś w Excelu po czym zapisałaś?
Nie otwierałam ani nie edytowałam. Robiłam wszystko jak podczas importu filmów i seriali.

Marac

> sylphid o 2018-05-11 16:57 napisał:
> Nie otwierałam ani nie edytowałam. Robiłam wszystko jak podczas importu filmów i
> seriali.

Uuuuu… No to nie mam pojęcia. :-(
Zaraz, a jesteś pewna, że import "chcę zobaczyć" został już dodany przez naszego Gospodarza?

sylphid

> Marac o 2018-05-11 18:25 napisał:

> Zaraz, a jesteś pewna, że import "chcę zobaczyć" został już dodany przez naszego
> Gospodarza?

Założyłam, że skoro na wiadomej stronie pojawiła się opcja skopiowania list do Excela, to tak… Może jednak masz rację – to, że jest skrypt nie musi oznaczać możliwości importu tutaj.

ZSGifMan

Pewnym rozwiązaniem mogłoby być przeedytowanie ocen na np 0 (zero), bo tu nie łyka zera jako oceny, potem import jako obejrzane i ręczne odkilknięcie "do obejrzenia".
I da się wtedy obejść nie działającą (jeszcze) funkcje importu.
.
EDIT:
Aha, a edycja musi się odbyć w odpowiednim narzędziu np Notepad++ i przy zachowaniu istniejącej struktury pliku, wtedy zadziała OK.
Lepiej jednak zmian dokonać edytorem heksów jeśli ktoś boi się, że nie utrzyma szkieletu.

sylphid

> ZSGifMan o 2018-05-12 06:28 napisał:
> Pewnym rozwiązaniem mogłoby być przeedytowanie ocen na np 0 (zero), bo ty nie
> łyka zera jako oceny, potem import jako obejrzane i ręczne odkilknięcie "do
> obejrzenia".

Dzięki :) Mam tych filmów i seriali prawie 2000 i odklikiwanie ich byłoby traumatycznym przeżyciem, poczekam aż import zacznie działać. Grunt, że mam je wszystkie w pliku.

ZSGifMan

Proszę bardzo, poczekaj ile będzie trzeba, ważne żeby kolekcja była cała :)

Proszę czekać…