FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Wyzwanie filmowe 27
magdalenagabriela

Ma ktoś ochotę na wyzwanie filmowe? Zainspirowana wyzwaniem książkowym, poszukałam w internecie wyzwań filmowych (i dodałam coś od siebie). Ogólnie chodzi o to, że tworzy się listę filmów na podstawie listy, a później się je ogląda. Pomyślałam, że może osoby, które chcą wziąć udział mogłyby zrobić listy dla innych osób. Osobiście zauważyłam, że zamknęłam się trochę na filmy inne niż wyprodukowane przed 1970 (z pewnymi wyjątkami). Obejrzenie filmów z listy innej osoby mogłoby poszerzyć horyzonty filmowe i skłoni do dyskusji (ożywi forum..).
Wpisujemy filmy, które widzieliśmy i które chcemy polecić (oprócz punktów 15 i 25). Film może być wpisany tylko raz.

Lista:
1. Film z twojego dzieciństwa.
2. Film z 2016 roku.
3. Adaptacja książki lub sztuki.
4. Akcja dzieje się w kraju/regionie, w którym mieszkasz lub z którego pochodzisz.
5. Film wyreżyserowany przez kobietę.
6. Zdobywca Oscara za najlepszy film.
7. Film nieanglojęzyczny.
8. Film, który premierę miał w roku, w którym się urodziłeś.
9. Dokument.
10. Musical.
11. Film z jednowyrazowym tytułem.
12. Film, którego nie widziałeś co najmniej 5 lat.
13. Film, którego bałeś się oglądać.
14. Film, którego tematem przewodnim bądź ważnym wątkiem jest kuchnia/jedzenie.
15. "Klasyk", którego nie widziałeś.
16. Film, który w tytule ma imię.
17. Zdobywca co najmniej 4 Oscarów.
18. Film z lat 60.
19. Film z lat 70.
20. Film z lat 80.
21. Film z lat 90.
22. Film po 2000.
23. Film o rodzinie.
24. Film, który wywarł na tobie ogromne wrażenie.
25. Ulubiony film kogoś bliskiego, kolegi z pracy, znajomego.
26. Wspaniały film o miłości.
27. Z nutką absurdu.
28. Ze smutnym zakończeniem.
29. Ulubiony film ulubionego reżysera.
30. Ulubiony film ulubionej aktorki / ulubionego aktora.

Moje propozycje:
1. Amelia.
2. XIII poprawka (dokument).
3. Kto się boi Virginii Woolf?
4. Krótki film o zabijaniu (Polska).
5. Pervert’s Guide to Ideology.
6. Gigi (1958).
7. Jak utopić doktora Mraczka?
8. Nagi instynkt.
9. McLibel.
10. Cabaret.
11. Gilda.
12. Mr. and Mrs. Smith (1941).
13. Lśnienie (i czytać :)).
14. Mildred Pierce.
15. Życie jest piękne (1997).
16. Irma La Duce.
17. Przeminęło z wiatrem.
18. Co zdarzyło się Baby Jane?
19. Grey Gardens.
20. Mommie Dearest.
21. The Adventures of Priscilla Queen of the Desert.
22. Monster (2003).
23. The sound of music.
24. Dyktator (1940).
25. Zabriskie Point.
26. Spotkanie (1945).
27. Victor Victoria.
28. Carrie (1952).
29. Hitchcock: Sznur.
30. Humphrey Bogart: Skarb Sierra Madre.

Camizi

> 13. Lśnienie (i czytać :)).

Są dwa "Lśnienia" :)

W sumie fajny pomysł, chyba sobie wybiorę jakąś listę (jak się ich kilka uzbiera) i sam postaram się takową stworzyć.

Beznickowy

1. Kickboxer (1989)
2. Neon Demon
3. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
4. Dom zły
5. Musimy porozmawiać o Kevinie
6. Ojciec chrzestny
7. Życie Adeli – Rozdział 1 i 2
8. Edward Nożycoręki
9. Sugar Man
10. Tańcząc w ciemnościach
11. Lśnienie (Kubricka oczywiście)
12. Requiem dla snu
13. Requiem dla snu (1976)
14. Ratatuj
15. Śniadanie u Tiffany’ego
16. Życie Adeli – Rozdział 1 i 2
17. Lot nad kukułczym gniazdem

18. Film z lat 60.
19. Film z lat 70.
20. Film z lat 80.
21. Film z lat 90.
22. Film po 2000.
23. Film o rodzinie.
24. Film, który wywarł na tobie ogromne wrażenie.
25. Ulubiony film kogoś bliskiego, kolegi z pracy, znajomego.
26. Wspaniały film o miłości.
27. Z nutką absurdu.
28. Ze smutnym zakończeniem.
29. Ulubiony film ulubionego reżysera.
30. Ulubiony film ulubionej aktorki / ulubionego aktora.

magdalenagabriela

Hej, jaki jest drugi film Lśnienie? Znalazłam tylko miniserial. Zapraszam! :)

Camizi

Fakt, mój błąd, sorki. Nie wiedziałem, że ten drugi ma taką formę, bo nawet go nie widziałem.

1. RoboCop 2
2. Siedem minut po północy
3. Wszystko za życie
4. Tato (1995)
5. Masz wiadomość
6. Bez przebaczenia
7. El habitante incierto
8. Niebieski cadillac
9. Jeszcze wyżej (1923)
10. Labirynt (1986)
11. Opona
12. Powrót (2003)
13. Noc żywych trupów (1990)
14. Tamten świat samobójców
15. Dziecko Rosemary
16. Przypadek Harolda Cricka
17. Mad Max: Na drodze gniewu
18. Psychoza
19. Mściciel
20. Zaklęta w sokoła
21. Misery
22. Ale jazda! (2002)
23. Co gryzie Gilberta Grape’a
24. Dom na papierze
25. Za wszelką cenę (2004)
26. Córka botanika
27. Wrong (2012)
28. Grobowiec świetlików
29. Zagraj dla mnie Misty
30. Truman Show

Przeglądając swoją listę ocenionych, nie trafiłem na nic, co bym z czystym sumieniem umieścił na pozycjach 9. i 14., więc wołałem już wstawić coś niepasującego do kategorii niż coś, czego nie uważam za film godny polecenia.

Marac

> magdalenagabriela o 2018-05-12 20:40 napisał:
> Ma ktoś ochotę na wyzwanie filmowe? Zainspirowana wyzwaniem książkowym,
> poszukałam w internecie wyzwań filmowych (i dodałam coś od siebie). Ogólnie
> chodzi o to, że tworzy się listę filmów na podstawie listy, a później się je
> ogląda. Pomyślałam, że może osoby, które chcą wziąć udział mogłyby zrobić listy
> dla innych osób. Osobiście zauważyłam, że zamknęłam się trochę na filmy inne niż
> wyprodukowane przed 1970 (z pewnymi wyjątkami). Obejrzenie filmów z listy innej
> osoby mogłoby poszerzyć horyzonty filmowe i skłoni do dyskusji (ożywi forum..).
> Wpisujemy filmy, które widzieliśmy i które chcemy polecić (oprócz punktów 15 i
> 25). Film może być wpisany tylko raz.

Tak się zbieram żeby odpowiedzieć i zbieram, ale to wymaga dłuższej chwili, żeby na spokojnie przysiąść i się zastanowić, więc na razie tylko odpisuję, że bardzo mi się podoba taki pomysł. :)
W wolnej chwili dorzucę swoją listę.

chudini0505

Pomysł dobry, tylko czasu brak ;/

magdalenagabriela

> Marac o 2018-05-21 13:30 napisał:
> Tak się zbieram żeby odpowiedzieć i zbieram, ale to wymaga dłuższej chwili, żeby
> na spokojnie przysiąść i się zastanowić, więc na razie tylko odpisuję, że bardzo
> mi się podoba taki pomysł. :)
> W wolnej chwili dorzucę swoją listę.

Właśnie to jest w tym ciekawe, że trzeba się zastanowić nad filmami, przypomnieć sobie i poukładać jakoś. Polecam też wyzwania książkowe, jeśli czytasz.

Garret_Reza_fdb

Idea fajna, ale nie na polskie warunki. VoD i wypożyczalnie są tak biedne, że nie ma się większego wyboru. Ogląda się co jest, a nie to, co sobie zaplanujesz.

ZSGifMan

Grhmm, grhmm…
.
Pozwolę sobie tylko zauważyć, że internet aż trzeszczy w szwach od przeróżnych treści i raczej nie potrafię do tylu policzyć ile można by pozycji w nim znaleźć i to zupełnie za darmo ;p
Jeśli ktoś ma z dowolnych powodów awersję do tego typu źródeł, to zawsze są zupełnie legalne, czy to YouTube Red, a nawet nasze CDA Premium i można sobie oglądać, to co tam jest oraz z innych podobnych (Ipla, Player, VOD itd.).
.
Oczywiście zawsze można znaleźć listę tytułów, których nigdzie nie ma, ale to zupełnie tak samo jak wymyślić sobie potrawę spoza karty w restauracji – łatwo ;)

stoper667

Myślisz, że twórcy/producenci etc. zgodzą się z Tobą w kwestii legalności cda? Ja np. od lat się zastanawiam, czemu w naszym pięknym kraju nikt nie wydał dvd, następnie bluray "Martwicy Mózgu". Internet trzeszczy, ale jak zawsze, nie zawsze legalnie. ;)

ZSGifMan

> stoper667 napisał: Myślisz, że twórcy/producenci etc. zgodzą się z Tobą w kwestii legalności cda?

https://www.cda.pl/premium
Poczytaj…

stoper667

Jeszcze raz, czy uważasz, że TWÓRCY ORAZ ARTYŚCI tworzący filmy, seriale uważają cda, NAWET PREMIUM, za legalne źródło? :)

ZSGifMan

https://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Nowosci-filmowe-w-CDA-Premium-grudzien-2017-18663
.
Prawdę mówiąc to mnie guzik obchodzi co sobie myślą TWÓRCY I ARTYŚCI jak się przy nich upierasz niczym koń przy sianie ;), ale skoro dystrybutorzy licencjonują do tego serwisu filmy, to o co chodzi człowieku?!
Jak idziesz do kina na film też napadasz bileterkę czy ona może zeznać pod przysięgą, że TWÓRCY I ARTYŚCI występujący w tym filmie uważają to kino za legalne?!
No zastanów się moment…
.
Gdy kupujesz np. samochód, to kto gwarantuje jego legalność, niezawodność i całą resztę? Projektant nadwozia? Konstruktor silnika? A może majster z fabrycznej taśmy, czy jednak dealer, który go sprzedał? Co?!

stoper667

Idiotyczne argumenty, serio. Rozumiem, że jak wykupię pakiet premium, to wszystkie filmy dodane do "poczekalni" CDA i "czekające" na "weryfikację" są zawieszone(jeśli wiesz o czym mówię…), żeby było pięknie i transparentnie? A może CDA z Wrocławia jest potężniejsze od takiego netflixa i faktycznie płaci wszystkim dookoła za darmowe udostępnianie filmów chyba wszystkich wytwórni świata? Generalnie masz skrajnie wybiórcze podejście do tematu, i za wszelką cenę chcesz obronić jakąś tam palniętą tezę. Nie masz racji, ciężko o w pełni legalny, przejrzysty dostęp do szerszej bazy filmów. Cholernie mało wydań na płytach, baza wszelakich netfliksów i innych vod jest mocno ograniczona (chyba nie mają tak wielkiego budżetu jak CDA :)) Moim zdaniem nie jest to do końca fair.
Zwyczajnie, miej świadomość.

https://bezprawnik.pl/czy-strona-cda-pl-dziala-w-zgodzie-z-prawem-a-moze-podzieli-losy-kinomaniaka-czy-iitv-info/
https://www.spidersweb.pl/2016/11/cda-chromecast.html

wystarczy wpisać odpowiednią frazę, jednak trzeba się interesować czymś więcej niż guzikami ;) Wtedy zetkniesz się z różnymi punktami widzenia, a całe to trubo premium cda z niesamowitymi widowiskami udostępnionymi tylko dla użytkowników premium staje się nieco wątpliwym zagadnieniem. Polecam poczytać o właścicielach.

ZSGifMan

Idiotyczne rzeczy to sam wpisujesz, sorry, ale ja piszę cały czas o CDA Premium – tam są TYLKO licencjonowane treści i zupełnie legalne! Natomiast ciągle mieszasz do tego "zwykłe" CDA, gdzie faktycznie jest to, co użytkownik wrzuci…
Nie widzisz o czym ja pisałem, czy nie chciałeś widzieć? A może czcionka za mała?
Tak się nie dogadamy, bo ja piszę o wódce z akcyzą (naklejka MF) i uzyskuję odpowiedź w stylu: "wódka jest nielegalna, bo u mnie na bazarze ruscy nią handlują!" No ręce mi opadają…
.
A z czymś takim się zgadzasz: na CDA Premium są JEDYNIE legalne i licencjonowane treści, aczkolwiek na samym CDA można znaleźć wiele innych wrzucanych przez poszczególnych użytkowników, które legalne już mogą nie być.
? ? ?
.
P.S.
Skoro twierdzisz, że:
" ciężko o w pełni legalny, przejrzysty dostęp do szerszej bazy filmów " – to weź skasuj sobie internet, bo zakładam, że chcesz być legalny za wszelką cenę, bo nawet tu treści na fdb tak na dobrą sprawę nie są do końca legalne, bo jak czytasz np. obsadę, opis filmu, życiorys aktora, cokolwiek, to to przecież zostało przeklejone, albo skopiowane i opracowane z jakiegoś innego miejsca w sieci! Taki mały plagiat na masową skalę, jednak powszechnie tolerowany ze względu na wartości informacyjne. Czyli nie do końca legalne i nie wiem czy fair?!
Jedynie recenzje są pewnie OK, bo ludzie piszą je całkowicie sami…

stoper667

Przecież nigdzie nie napisałem, "że chce być legalny". Odnoszę się do Twojej wizji CDA, wiesz CDA premium to dalej ta sama firma ;) Upraszczasz temat. Ręce opadają. Twoje argumenty i porównania znów idiotyczne, bo tą wódkę kupuję w tym samym sklepie/u dostawcy, i co proszę o jedna z i jedną bez akcyzy, za darmo :) To jest ta sama strona. Dodatkowo z tego co widzę pakiet premium oferuje priorytetowy transfer dla użytkowników premium, robi to tylko do bazy filmów z pakietu premium? (zapewne samych arcydzieł kinematografii…) Premium wyłącza również reklamy w CAŁYM SERWISIE. Czyli również jak sam przyznajesz przy filmach "które legalne już mogą nie być". Nie masz racji.

ZSGifMan

'Opadające ręce', to był mój tekst! Wymyśl sobie swój, a nie "kradnij" moje ;p
Chcesz dostać sprawę za plagiat? ;D
.
Dobra, nie dogadamy się! Ja po części rozumiem o co chodzi, ale z drugiej strony ściana i nic. Opór!
Z wódką nie dotarło, to może knajpa: właściciel zamawia wszystko legalnie, z banderolkami itp. ale co poradzi jak ma 20-tu pracowników i któryś sprzeda jakąś lewiznę? On o tym może pojęcia nie mieć, albo może ma, ale jak zwalnia tego jednego co go złapał za rękę, to się pięciu innych w tym czasie dilerką zajmuje…
.
Skoro masz takie stanowisko, to zastanawiające, czemu słowa nie wpisałeś o YouTube – tam jest analogiczna sytuacja i to na skalę światową, a nie lokalnie w małej Polsce…?

stoper667

Mistrzu, w końcu masz rację, tak tam też, a CDA to tylko jeden z problemów. Twoje personalne wycieczki, i irytujące argumenty naprawdę nijak mają się do prawdy, powtarzam to jest zero-jedynkowe podejście, i w żadnym wypadku nie buduje Twego autorytetu :). Nie chcę Ci mówić, że znam ludzi z CDA, że znam wytrych, do którego zresztą się odniosłem bodajże w drugim komentarzu etc. ale tak jest, wiem jak to działa, jakie są założenia, i że teraz jest premium bo… Nie idealizuję świata, oczywiście, że oglądałem filmy w sieci. Jednak meritum sprawy to Twoja wypowiedź dotycząca legalnego nabywania oraz banalnego dostępu do treści "kulturalno-oświatowych". Mylisz się, i tworzysz jakieś jarmarczne/knajpiane porównania nie oddające stanu rzeczy. Zaraz będziesz chciał mi wmówić, że cda nic nie wie, bo przecież nie musi:) No nie musi, ale wie :)

Więc, tak są legalne źródła, gdzie ludzie z awersją do piractwa mogą sięgać, jednak ich oferta jest mocno okrojona, ale CDA, nawet z tym wypaśnym premium bez reklam i szybciutkim transferem nie będzie w pełni legalnym źródłem. Zresztą, myślę, że te osoby również nie obejrzą filmu na Youtubie i gdziekolwiek indziej, gdzie wrzuci to pan Janek.

ZSGifMan

Dobra, uznajmy, że doszliśmy do jakiegoś przełomu, nawiązaliśmy jakiś konsensus, czy co tam tylko, żebyś był wreszcie kontent i dał mi spokój, bo poziom Twej protekcjonalności niebezpiecznie rośnie i przemawiasz do mnie z coraz wyższej ambony…
Enigmaty, że tu się odniosłeś do tego, tam do tamtego, w sumie chyba coś tam wiesz, ale nie powiesz itp. Aura tajemniczości spowiła te wypowiedzi, które miały zwalić z nóg i zmieszać z błotem.
Ja wyraźnie wpisałem na samym początku, że mnie guzik obchodzą twórcy i artyści oraz ich zdanie, powinienem był tylko rozszerzyć to o te całe CDA, YT i wszystkich co muszą dostać pięć metek i dziesięć paragonów zanim sięgną po film z sieci! Nic mnie to nie obchodzi, tak jak czy w CDA wiedzą, czy nie, czy też robią to z premedytacją. Efekt jest taki z tym CDA jak z Żabkami – robią w wuja wszystkich i przemalowali się na pocztę, ale zrobili to z głową i choć wszyscy wiedzą o co chodzi, to każdy może im skoczyć! Tak i możliwe, że CDA przemalowało się na Premium by mieć piękny płaszczyk, ale co byś nie gadał na nich, to w świetle prawa zrobili co było trzeba i mają spokój. A prawo jest ślepe i dla niego tylko to się liczy.
Nawet jeśli mieliby tony pirackich filmów na serwerach oznaczanych CDA, to w momencie, gdy w usłudze CDA Premium są tylko licencjonowane filmy, to CDA Premium jest legalne, czy Ci się to podoba, czy nie, ponieważ nazwa ta określa te legalne zasoby! CDA Premium, nie zwykłe CDA.
Ale i tak mnie to nie obchodzi, ajdontgiwesziet ;p
Więc może być nielegalne, OK?
.
Dobra teraz znowu napisz, że g*wniane mam argumenty i jakieś festynowe, że żaden ze mnie autorytet, że żaden adwersarz, coś mnie ośmiesz znowu i będzie po kłopocie…
Baj.

stoper667

Nie, teraz uważam, że mimo kolejnych personalnych wycieczek faktycznie doszliśmy do jakiegoś porozumienia i nie ma sensu dalej tego drążyć. Pozdrawiam.

ZSGifMan

Szybki jesteś ;)
Uff! To kończymy, również pozdrawiam.
Cześć.

stoper667

Co masz na myśli twierdząc, że jestem szybki?

ZSGifMan

Ta odpowiedź pojawiła się w dosłownie 2-3 minuty po tej mojej długiej ostatniej… dlatego szybki, przynajmniej takie odniosłem wrażenie, z mojego punktu widzenia tak to wyglądało.
Tyle miałem na myśli.

stoper667

1. Plazma
2. Zwierzęta nocy
3. Lokator
4. Pętla
5. Kobieta samotna
6. Francuski łącznik
7. 37°2 le matin
8. Idź i patrz
9. Jodorowsky’s Dune
10. Rocky Horror Picture Show
11. Rykszarz
12. Neon Maniacs
13. Koszmar z ulicy wiązów
14. Po tamtej stronie
15. Nostalgia
16. Harry Angel
17. Lawrence z Arabii
18. Kapryśne lato
19. Suspiria
20. Reanimator
21. Nad rzeką, której nie ma
22. Fong juk
23. Delta
24. Ostatni dzień lata
25. Trzy kolory: Niebieski
26. Martwica mózgu
27. Włóczęga ze strzelbą
28. Powrót
29. Ridley Scott – 2001: Odyseja kosmiczna
30. -

Anonimowy

1. Fantaghiro (1991)
2. Whiskey, Tango, Foxtrot (2016)
3. Upadek domu Usherów (1928)
4. Hook (1991)
5. Skrawki życia (1995)
6. Amadeusz (1984)
7. W pełnym słońcu (1960)
8. Sny (1990)
9. The Great White Silence (1924)
10. Wagabunda (1964)
11. Sekretarka (2002)
12. Edward Nożycoręki (1990)
13. Ściana (1982)
14. Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek (1989)
15. Wielkie żarcie (1973)
16. Ludwig (1972)
17. American Beauty (1999)
18. Żegnaj, przyjacielu (1968)
19. Piorun i Lekka Stopa (1974)
20. Wielki Błękit (1988)
21. Cztery pokoje (1995)
22. Lapońska odyseja (2010)
23. Rozumiemy się bez słów (2014)
24. Furman śmierci (1921)
25. Tańczący z wilkami (1990)
26. Mucha (1986)
27. Sens życia oraz jego brak (2014)
28. Moja dziewczyna (1991)
29. Za kilka dolarów więcej (1965)
30. The Three Must-Get-Theres (1922)

Mniej więcej.

Anonimowy

1. Wojownicze żółwie ninja III :-)
2. Żaden, który by mnie zachwycił.
3. Potop
4. Pianista
5. Panie przepraszam was, ale żaden.
6. Infiltracja
7. Popiół i diament
8. Full Metal Jacket
9. Home – S.O.S. Ziemia!
10. Blues Brothers
11. Pluton
12. Efekt motyla
13. Omen
14. No myślę i myślę i nic mi do głowy nie przychodzi.
15. Chinatown
16. Forrest Gump
17. Ojciec chrzestny II
18. Dobry, zły i brzydki
19. Lot nad kukułczym gniazdem
20. Dawno temu w Ameryce
21. Adwokat diabła
22. Piękny umysł
23. Wichry namiętności
24. Czas Apokalipsy
25. Cztery wesela i pogrzeb
26. Przed wschodem słońca
27. Pulp Fiction
28. Pokuta
29. Ojciec chrzestny
30. Łowca Jeleni

fredaser

1. Pociąg z forsą
2. Objazd (Detour)
3. Kod da Vinci
4. Tylko umarły odpowie
5. Na fali (1991)
6. Ojciec chrzestny II
7. Krzyk góry
8. Szklanką po łapkach
9. Datong (The Chinese Mayor)
10. Deszczowa piosenka
11. Terminator
12. Projekt A 2
13. [Rec]
14. Kwiat wiśni i czerwona fasola
15. Titanic
16. Harry Brown
17. Łowca jeleni
18. Francja naprzód!
19. Klute
20. Powrót do przyszłości
21. Pamięć absolutna (1990)
22. Stare grzechy mają długie cienie
23. Wakacje rodziny Johnsonów
24. Oddział 731
25. V jak Vendetta
26. Uwierz w ducha
27. Porachunki (1998)
28. Życie Carlita
29. Pulp Fiction
30. Zhong an zu (Przestępcza opowieść)

Proszę czekać…