• FILMY — 1195

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Temat wątku - Poniedziałek z soundtrackiem

• Elizabeth_Linton

2018-05-21

Temat w którym możemy podzielić się swoimi ulubionymi soundtreckami, podyskutować na ich temat, pooceniać je, czy co tam nam przyjdzie do głowy.

Z okazji poniedziałku https://www.youtube.com/watch?v=l8Jud-6yXHM z filmu https://fdb.pl/film/1609-michael-collins

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2018-12-18

Adrenochrom o 2018-12-18 18:26 napisał:
      "Drive" https://youtu.be/MV_3Dpw-BRY

Fajne, klimatyczne, powoli się ciągnie, a la 80s, zupełnie jakoś nie zapamiętałem tego z Drive’a.

Przykład pt. soundtrack świetnie znany, a o filmie mało kto ma nawet pojęcie…

LILY WAS HERE 1989 – Soundtrack by David A. Stewart

Kawałek jest dzisiaj kanonem muzyki, stał się nim niemal od razu, film zaginął nie wiadomo gdzie, nawet wujowe kanały w telewizorze go nie puszczają :(

• -
      • +
      • 0
    • Siwy1984

2018-12-19

ZSGifMan o 2018-12-18 02:35 napisał:
      Kwintesencja lat 80-tych ;)

Faktycznie bardzo fajny kawałek.
      Dokken ma ogólnie jeszcze jeden świetny utwór z trójki :

https://www.youtube.com/watch?v=zydq3eGbRAQ

Swoją drogą mimo tego że nigdy nie byłem jakimś fanem muzyki rockowej , to muszę się przyznać że bardzo lubię takie właśnie utwory rockowe z lat 80-tych , ponieważ podobnie jak filmy z tego okresu , mają swój niepowtarzalny klimat.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-12-19

@Siwy1984

Świetne, fajne, było tego więcej:
      https://www.youtube.com/watch?v=QqiBB6oo86w

Chodzi za mną od dawna seria A Nightmare on Elm Street i czekam aż sobie któraś stacja wreszcie przypomni i odświeży, bo kiedyś nie było z tym problemu i leciały koszmary – można było oglądać ;)

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

2018-12-19

Marac o 2018-12-17 14:08 napisał:

Świetne. Jeden z lepszych soundtracków Ennio Morricone.

Mo i oczywiście muszę dodać soundtraki z moich dwóch ulubionych filmów: Human Traffic i Trainspotting

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2018-12-19

Chemas o 2018-12-19 06:32 napisał:

Mo i oczywiście muszę dodać soundtraki z moich dwóch ulubionych filmów: Human
      Traffic i Trainspotting

Trainspotting już był proponowany, HT chyba nie.

• -
      • +
      • 0
    • Siwy1984

2018-12-19

ZSGifMan o 2018-12-19 01:18 napisał:
      @Siwy1984
      Chodzi za mną od dawna seria A Nightmare on Elm Street i czekam aż sobie
      któraś stacja wreszcie przypomni i odświeży, bo kiedyś nie było z tym problemu i
      leciały koszmary – można było oglądać ;)

Oj ostatnio to raczej rzadko ją gdziekolwiek puszczają , a już na pewno nie w komplecie po kolei..

Ja to akurat nie mam z tym problemu , bo kilka lat temu sprawiłem sobie prezent i zakupiłem cały Box ze wszystkimi Koszmarami na DVD

Po za tym oprócz tego mam jeszcze też na swoim dysku jakieś Ripy z VHS ze starymi lektorami..

Chemas o 2018-12-19 06:32 napisał:

Mo i oczywiście muszę dodać soundtraki z moich dwóch ulubionych filmów: Human
      Traffic i Trainspotting

Jeśli chodzi o Trainspotting to moim ulubionym kawałkiem zawsze oczywiście będzie niekwestionowany Underwold – Born Slippy

https://www.youtube.com/watch?v=iTFrCbQGyvM

Kurde ile ja mam wspomnień z młodości z tym utworem związanych..Masakra !

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-12-19

@Siwy1984

Oj ostatnio to raczej rzadko ją gdziekolwiek puszczają , a już na pewno nie w komplecie po kolei..

Szkoda, właśnie szkoda wielka!

… Po za tym oprócz tego mam jeszcze też na swoim dysku jakieś Ripy z VHS ze starymi lektorami..

To jest taki klasyk, że wlazłem na pierwsze 2-3 znane mi dobrze strony z treściami video i oczywiście są wszystkie części i sprawdziłem rzecz jasna i działają ;)
      No, ale ja chciałem w telewizorze sobie zobaczyć… a może je sobie w końcu ściągnę(?).

• -
      • +
      • 0
    • Siwy1984

2018-12-19

ZSGifMan o 2018-12-19 21:56 napisał:
      @Siwy1984
      No, ale ja chciałem w telewizorze sobie zobaczyć… a może je sobie w końcu
      ściągnę(?).

No jeżeli chcesz je obejrzeć wszystkie po kolei w telewizorze to raczej są tylko dwie opcje , albo zakup wszystkich części na DVD , albo po prostu ich ściągnięcie , bo na telewizję to raczej nie ma co liczyć , bo nawet gdyby zdecydowali się na puszczenie któryś części , to jak to u nas zwykle bywa puszczą je albo nie po kolei , albo nie wszystkie , więc ja bym sobie raczej telewizję odpuścił..

Rozumiem cię bardzo dobrze ponieważ też nigdy sobie nie wyobrażam oglądania filmów online , nie wiem jak ludzie to robią , ale ja tego po prostu nie potrafię.. : )
      Filmy zawsze oglądam w telewizorze , może być stary telewizor , nowy , mniejszy , większy , ale telewizor.
      Nie cierpię oglądania filmów na komputerach , laptopach , jakiś tabletach , telefonach i licho wie czym jeszcze..

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-12-20

@Siwy1984

No jeżeli chcesz je obejrzeć wszystkie po kolei w telewizorze to raczej są tylko dwie opcje , albo zakup wszystkich części na DVD , albo po prostu ich ściągnięcie

Tylko tutaj mój błąd jest wielki, bo nie napisałem, że chciałem sobie zobaczyć w telewizorze tylko i wyłącznie dla… HD!
      Kupowanie i oglądanie z DVD mija się z celem, bo to jest SD i te filmy na serwisach zazwyczaj mają też te 480p. Czasem się trafiają jakieś pochodne / udawane 576p, ale to zawsze mało jak na dzisiejsze standardy. Filmy z Freddym są stare i obecne w sieci ripy to słabe na dziś dzień kopie, bo… wykonane zapewne wiele lat temu. Tylko dlatego, bo tak to są okey.
      Mam kablówkę, dekoder z dyskiem i telewizor 1080i i w ciągu ostatnich kilku lat odświeżyłem sobie pokaźną partię filmów z lat 70, 80 90 w HD i właśnie o tym pisałem i tu.

bo na telewizję to raczej nie ma co liczyć , bo nawet gdyby zdecydowali się na puszczenie któryś części , to jak to u nas zwykle bywa puszczą je albo nie po kolei , albo nie wszystkie , więc ja bym sobie raczej telewizję odpuścił..

Jak chodzi o smarkatego czarodzieja z Hogwartu, to są wyjątkowo solidni i z tego co ja pamiętam to już w zaledwie ciągu ostatnich 5-6 lat leciały całe te serie trzykrotnie! Może nie doliczyłem czegoś i było tego nawet więcej ;)
      Koszmary puszczali jakoś całkiem często pod koniec lat 90-tych i na początku 2000, jak potem było nie pamiętam, bo już nie oglądałem. Teraz mi się przypomniało, bo chyba to mi zostało do odświeżenia na TV ale LCD.

Rozumiem cię bardzo dobrze ponieważ też nigdy sobie nie wyobrażam oglądania filmów online , nie wiem jak ludzie to robią , ale ja tego po prostu nie potrafię.. : )

To akurat mamy już wyjaśnione i też kiedyś niezbyt podobała mi się wizja filmów na komputerze, ale to był sam koniec lat 90-tych i wtedy były oczywiście inne komputery, a filmy to był DivX łamane na XviD, bo DVD na komputery były jeszcze pierońsko drogie.
      Pierwsze DVD na kompa miałem w listopadzie 2000 i byłem srogo zawiedziony. Jakość była żenująco kiepska na to co obiecywali zewsząd w mediach i jakoś rok później skusiłem się wreszcie na obejrzenie na swoim PC pierwszego DivX-a. To było coś bardzo podobnego do tego DVD, może nawet nieco lepsze, bo na wskutek większej kompresji bardziej zamazane były rozmycia.

Filmy zawsze oglądam w telewizorze , może być stary telewizor , nowy , mniejszy , większy , ale telewizor. Nie cierpię oglądania filmów na komputerach , laptopach , jakiś tabletach , telefonach i licho wie czym jeszcze..

Od dosyć dawna oglądałem też filmy na laptopach, szczególnie wakacje rodzinne w drugiej połowie lat 2000 to żeśmy brali ze sobą i jak pociecha poszła już wreszcie spać, to z żoną oglądaliśmy sobie wtedy.
      W listopadzie 2014 wpadł mi przypadkowo używany tablet i pomyślałem, że czemu nie i potestuję go do filmów. Wrażenia były całkiem miłe i oglądałem na nim kilka ładnych lat, nawet do dziś czasem mi się zdarza. Na telefonie też widziałem kilkanaście filmów, ale to już hardcore, bo o ile tablet ma 10 cali to mój smartfon tylko 4 i pół, a to ogromna różnica!

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2018-12-20

Adrenochrom o 2018-12-13 01:04 napisał:
      "Black rain" https://youtu.be/8IL9S5iB4aA

Iggy Pop świetny, ale sam soundtrack, czyli muzyka Zimmera, średnia. Tzn. może być, ale jak na Zimmera to słabo.

• -
      • +
      • 0
    • Siwy1984

2018-12-20

ZSGifMan o 2018-12-20 01:38 napisał:

Kupowanie i oglądanie z DVD mija się z celem, bo to jest SD i te filmy na
      serwisach zazwyczaj mają też te 480p.

Wiesz ja to ogólnie sobie kolekcjonuje horrory na DVD (oczywiście wyłącznie te dobre które są warte zakupu) i aż tak bardzo się tej jakości nie czepiam przy starych filmach , bo wiadomo takie filmy z lat 80–tych swoje lata już mają..
      Po za tym tak swoją drogą czy ja bym chciał oglądać stary film w idealnej jak szklanka jakości ?
      Chyba nie.. bo myślę że ten film stracił by chyba trochę swój urok starszych filmów.

Natomiast jak ściągam filmy to tak powiedzmy między 1,5 GB do powiedzmy 2,5 GB , w zależności jakie wersje są dostępne AVI lub MKV , choć ostatnio co raz częściej jednak MKV , i taka jakość mi wystarcza , nie jestem zbyt wymagający jeśli chodzi o te sprawy.

O wiele bardziej jestem natomiast upierdliwy jeśli chodzi lektorów przy starych filmach , stąd też w sieci najbardziej mnie interesują tak zwane wersje posiadające audio ze VHS , gdzie są właśnie tacy dawni lektorzy ery VHS , a nie ci obecni , po za tym tamte tłumaczenia dialogów a te dzisiejsze dzielą mile..

Koszmary puszczali jakoś całkiem często pod koniec lat 90-tych i na początku
      2000, jak potem było nie pamiętam, bo już nie oglądałem.

Ja jak pamiętam to pod koniec lat 90–tych Koszmary najczęściej puszczali na RTL7 (jeśli chodzi o polskie kanały) i zawsze leciały tam tylko pierwsze cztery części i Nowy koszmar z 1994 , a piątkę i szóstkę to się zawsze z wypożyczalni brało , tak pamiętam , co ciekawe w wypożyczalniach nigdzie kompletnie nigdzie nie było czwórki..!
      Pamiętam że czwórkę pierwszy raz po polsku oglądałem właśnie na RTL7 , bo wcześniej się z nią nigdy nie spotkałem po polsku ani na VHS–ie ani w telewizji , tylko oglądałem ją na niemieckich kanałach..

Od dosyć dawna oglądałem też filmy na laptopach

Na laptopie to akurat mi się nieraz coś zdarzało oglądać jak wyjeżdżałem i byłem po za domem , tutaj to trochę mój błąd wyżej , bo nie jest to też tak że ja nigdy w laptopie nie oglądałem filmów , tylko że po prostu robiłem to raczej z przymusu będąc po za domem , a nie z jakiejś chęci.

Ogólnie jest to kwestia przyzwyczajenia , ja się po prostu już jakoś przez lata przyzwyczaiłem do oglądania filmów głównie na telewizorze i trochę byłoby mi chyba ciężko się przestawiać na coś innego.. : )

• -
      • +
      • 0
    • Chemas

2018-12-21

Marac o 2018-12-19 10:52 napisał:

Trainspotting już był proponowany, HT chyba nie.

Pewnie nie doczytałem

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2018-12-21

Elizabeth_Linton o 2018-11-05 11:10 napisał:
      https://www.youtube.com/watch?v=QjWDBEz_6p4 z filmu
      https://fdb.pl/film/582523-krol-artur-legenda-miecza

Łał! Rewelacja! Ale niesamowity klimat. Super wpleciono te motywy muzyki dawnej. I te wszystkie dziwne dzwięki. Oryginalne i porywające.
      I znowu kompozytor, którego w ogóle nie znałem.

• -
      • +
      • +1
    • Marac

2018-12-27

@Adrenochrom

"Oto kolejna porcja Iggy Popa, tym razem z filmu Arizona Dream (1993)"

O tak, znakomity kawałek (a film znowu bardzo średni).

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2018-12-27

@Marac

… (a film znowu bardzo średni).

To bardzo powściągliwa wypowiedź ;D

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2018-12-28

@ZSGifMan No jak widzisz wyżej ma swoich fanów. :)

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2018-12-28

@Adrenochrom
      Tak, już znam – cały OST przesłuchałem, gdy dałeś linkę do Popa.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-01-03

Wczoraj odświeżyłem sobie n-ty raz w HD taką klasyczną pozycję, a jako że nikt nie dodał nic w poniedziałek to pomimo, że już jest po nim to ja naprawię chętnie ten błąd ;)

Commando {1985} Soundtrack – James Horner

A żeby obraz był kompletny trzeba uzupełnić go o taki klimatyczny beacior lat 80-tych :D

Power Station – We Fight for Love {COMMANDO 1985}

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2019-01-03

@Kate_Bennet
      "Mój ulubiony
      https://m.youtube.com/watch?v=KfyxJtpvl7g"

Czyli "Titanic" Jamesa Hornera. A ja muszę powiedzieć, że jestem umiarkowanym fanem. Bardzo lubię Hornera – jego Braveheart to mistrzostwo, ale tutaj bywa nudnawo. Dla mnie taka czwóreczka w skali szkolnej.

• -
      • +
      • 0
    • KRCK

2019-01-11

@Elizabeth_Linton https://www.youtube.com/watch?v=_m3ZqO5Zc_0

"Manchester by the sea" Piękny, polecam.

• -
      • +
      • -1
    • ZSGifMan

2019-01-17

@Elizabeth_Linton

Serial był chyba słaby (jak dla mnie), bo niezbyt pamiętam i tylko ocena przypomina, ale muzyka – zupełnie inna sprawa, całkiem fajna, dobre kawałki są. Słucham sobie właśnie i całkiem miło :)
      Jest trochę nowej muzyki, reszta to znane hiciory w ewentualnie nowych aranżacjach, ale fajne.

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2019-01-18

@ZSGifMan

Ale jak jesteśmy przy Clincie, nie nie Eastwoodzie ;p tylko Masellu, to musowo Zapaśnik i Requiem dla snu.
      Clint Mansell – The Wrestler
      Clint Mansell – Requiem for a Dream OST
      oraz nie zapominajmy o naszym 'kochanym Vincencie' ;)
      Clint Mansell – Loving Vincent Music from the motion picture"

Mansell jest rewelacyjny. Czy ja dobrze widzę, że z "Zapaśnika" to da się znaleźć tylko jeden utwór Mansella? "Requiem" to wiadomo, ale bardzo mnie zaskoczył "Vincent" – oceniany w całości, pomijając zajebistość "Lux Aeterna", to "Vincent" mi się bardziej podoba. Cudowna muza.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-01-19

@Marac

Czy ja dobrze widzę, że z "Zapaśnika" to da się znaleźć tylko jeden utwór Mansella?

Boję się, że tak.

Clint Mansell – The Wrestler

Wiadomo, że głównym motywem dźwiękowym filmu jest "One trick pony" Bruce’a:

Bruce Springsteen – The Wrestler

Ale…

Ludziska są nieocenione i poukładali ścieżkę dźwiękową z Zapaśnika z kawałków dostępnych na Tubie :)
      ( dostępne trzy różne wersje )

1. The Wrestler Soundtrack

2. The Wrestler Soundtracks

3. Wrestler Soundtrack

Także da się posłuchać ;D

• -
      • +
      • 0
    • Marac

2019-01-20

@ZSGifMan

Ludziska są nieocenione i poukładali ścieżkę dźwiękową z Zapaśnika z kawałków dostępnych na Tubie :)

A tak, to to znalazłem. Ale mnie chodziło właśnie o kawałki Mansella. Wychodzi na to, że on skomponował tym razem tylko ten jeden motyw. No bo gdyby było więcej, to by chyba wypłynęło na Jutubie, nawet gdyby nie było oficjalnie wydane.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-01-22

@Marac

Tak coś mi się właśnie wydaje, ale wiesz co?
      Od dłuższego czasu miałem/przymierzałem się do odświeżenia sobie "Zapaśnika", a że widziałem go właśnie wczoraj na Replayu, to obejrzę go w ten weekend specjalnie pod tym kątem, przyjrzę się też napisom końcowym i wtedy Ci powiem dokładnie.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-01-31

@Adrenochrom

Akurat nie widziałem tego filmu, ale zerknąłem co to jest i nie zanosi się na to żebym miał zamiar go kiedyś obejrzeć, nie mój "target" :P

• -
      • +
      • 0
    • KRCK

2019-01-31

@Elizabeth_Linton Jak nie poniedziałek, to czwartek. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A&list=PLNyrUf5_Oy3NxgkUx4TCfnHIQOE_N3lnz&index=6

Ile lat musiało upłynąć, żebym się w niej zakochał…? :-)

• -
      • +
      • 0
    • Elizabeth_Linton

2019-01-31

@KRCK Niezła, ale Gaga ma lepsze.

• -
      • +
      • +1
    • KRCK

2019-01-31

@Elizabeth_Linton Ehh… Możliwe. Bardzo zdolna dziewczyna, zresztą żeby się przebić na tamtejszym rynku nie może być inaczej. Przymierzam się do dokumentu o niej. Wyślij mi na privie, będę wdzięczny. :)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-01-31

@Elizabeth_Linton

Niezła, ale Gaga ma lepsze.

To są jakieś dwie Gagi??

• -
      • +
      • 0
    • Elizabeth_Linton

2019-02-01

@Adrenochrom Przesadzasz.

• -
      • +
      • 0
    • Elizabeth_Linton

2019-02-01

@ZSGifMan Nic nie kumasz.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-01

@Elizabeth_Linton

Trochę chyba się dałem wpuścić w maliny, ale coś podejrzewałem, że tak będzie.

Czy nie jest podobna za młodu do Clinton? Jakby nie było wiadomo, że to ona, to można by wmówić/pomyśleć, że to zdjęcie z jakiegoś yearbooka Hilary, nie?

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-01

@Adrenochrom

No, bardzo fajna, a jaka fajna szara myszka była z Pameli??

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-01

@Adrenochrom

Dla mnie niekoniecznie, ale mówisz – masz :)

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-01

@Adrenochrom

Tu była naprawdę piękna, młoda, śliczna, dziewczęca, bo to co potem z siebie zrobiła…

Tu jeszcze było dobrze:

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-02

@Adrenochrom

Dobra, było miło, ale skończmy tu z tym offtopem, bo zaraz się komuś za to oberwie i pewnie jak zawsze to będę ja.

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-02

@Adrenochrom

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-02

@Adrenochrom

Brad Pitt jako Jeffrey Goines z 12-tu małp

To jak już przy tym jesteśmy to w sobotę w nocy zadam soundtrack na poniedziałek :)

        12 Monkeys – soundtrack

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-05

@Elizabeth_Linton

Bardzo przyjemna muzyczka, ale wchodzę na stronę filmu i co ja paczę??
      Panna ma na imię Gugu…? ;D
      Całe szczęście, że nie Gugu Gaga ;p

• -
      • +
      • +1
    • Elizabeth_Linton

2019-02-05

@ZSGifMan Trochę z imieniem papugi mi się kojarzy.

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-02-06

@Adrenochrom
      @Elizabeth_Linton

Jedna z córek siostry mojej żony przedrzeźniała kiedyś (dawno temu;) tą drugą właśnie mówiąc "gugu gaga, mała dzidzia" no i tamta się wściekała, a my starzy (zwłaszcza ja ze szwagrem) zamiast ukrócić te śmiechy, to żeśmy się bez końca hahali, bo to było takie fajne!

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-02-13

@Elizabeth_Linton

Całkiem fajna piosenka, Jessica robi wrażenie ;)
      Ciekawy "motyw przewodni" serialu:

American Horror Story Theme Full Length

Ścieżka dźwiękowa z sezonów:

AHS Soundtrack: ALL SEASONS IN ORDER

• -
      • +
      • 0