• FDB.PL — 916

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Temat wątku - Dodawanie - problemy i informacje / brak/ nie działa/ inne kłopoty

• ZSGifMan

2018-05-22

Witam,
      chciałbym zgłosić mały problem z serialem tym a tym:
      https://fdb.pl/contents/add/movie/849884
      nie mam tam :/ >pozostałej ekipy<.
      Czy ktoś mógłby sprawdzić ewentualnie, czy u niego jest, czy tylko u mnie nie ma i dać ewentualnie znać dlaczego tak się stało i jaki może być tego powód/przyczyna…?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
      ZS.

• Nie ma pozostalej ekipy celowo.
      Ogolnie obsade w serialach powinno sie dodawac do odcinkow nie do samego serialu.
      Jako ze niektore seriale maja duzo odcinkow nie chcielismy by ludzie skupiali sie na pozostalej obsadzie a najpierw uzupelniali inne tresci:)

Do serialu mozesz dodac obsade ale jak tylko ktos doda ja do chocby jednego odcinka to bedzie sie ta z odcinkow wyswietlala :)

Grzegorz Derebecki
      mailto: grzegorz.derebecki@fdb.pl

• ZSGifMan

2018-05-23

Rozumiem, dziękuję za wytłumaczenie.
      Odcinki (sztuk 318 – wszystkie) dodane.
      .
      Teraz się wreszcie mogę skupić na tych "innych" treściach ;)
      .
      P.S.
      Bardzo miłe i dobre, że (tu) ktoś tak dokładnie tłumaczy…
      Inna jakość :))

• ZSGifMan

2018-05-26

Tak od samego początku sobie tu myślałem (czyli niezbyt długo, ale o tym pssst ;)
      że przeglądając treści "zatwierdzone" i "oczekujące" fajnie by było, gdyby po kliknięciu w nazwę kolumny dane sortowały się po nazwie, typie czy numerze kontrybucji itd.
      Jeśli kiedyś w ramach jakichś usprawnień można by wziąć to pod uwagę, pewnie wiele osób by się ucieszyło… nie tylko ja :)
      Dzięki, pozdrawiam.

• Khaosth

2018-05-28

Pozwolę sobie wykorzystać Twój temat do zgłoszenia kilku kwestii od siebie:

1. Nagrody

Ostatnio zająłem się dodawaniem saturnów i przy okazji zwróciłem uwagę, że w formularzu zgłoszeniowym nie działają podpowiedzi przy znakach zapytania. Powiedzmy że formularz jest dość intuicyjny, ale pole "wytwórnia" wprowadza w konsternację (zgaduję że jest zarezerwowane dla Emmy i innych nagród stricte serialowych)

Przy okazji w poradniku nie poruszono też kwestii odcinków, czyli jak dodawać nagrodę przyznaną za konkretny odcinek – czy linkować epizod, czy też ogólnie serial, a nazwę (może też numer) odcinka podawać w dodatkowych informacjach.

Wspomniałbym też o ich wyświetlaniu. Po pierwsze – co teraz przy saturnach dobrze widać – gdy nagrody były dodawane wyrywkowo bez ładu i składu nie ma opcji zmiany tej kolejności, a w podglądzie wszystkich roczników pokazywany jest plakat zwycięzcy z kategorii dodanej najwcześniej. Nie wiem na ile byłoby to kłopotliwe, ale może przydałoby się do kategorii poprzypisywać jakieś wagi wg których byłby wybierany plakat i sortowanie (przykładowo 1 dla najważniejszej kategorii, 2 dla kategorii kinowych dla filmów, 3 dla kinowych dla ekipy, 4 dla telewizyjnych za filmy, 5 dla telewizyjnych dla twórców, 6 dla reszty czyli przy saturnach kategorii DVD).

2. Daty premier

Przy obecnym połączeniu daty premier z kalendarzem premier wpisywanie w premierze światowej daty pierwszego pokazu (często festiwalowego) przekłamuje kalendarz międzynarodowy. Ostatnio uzupełniałem film który ma mieć premierę w grudniu, ale pierwszy pokaz miał już w kwietniu.

Ciekawym przypadkiem pod względem daty premiery polskiej jest "Thelma". Regularną dystrybucję kinową rozpocznie w czerwcu, choć pierwsze przedpremierowe pokazy odbyły się już w maju, a i w maju film zaliczył premierę telewizyjną. Jeszcze dziwniej jest z dziecięcym filmem "Zig zag kid", który z rok, czy dwa lata temu był emitowany w kablówce, a teraz zostanie wprowadzony do kin.

Ze względu na te dziwniejsze przypadki dystrybucyjne optowałbym za wprowadzeniem rozróżnienia na daty pierwszych pokazów festiwalowych i początku dystrybucji regularnej, zarówno w przypadku dat zagranicznych, jak i polskich – to by pozwoliło na uporządkowanie kalendarza premier, który nie uwzględniałby dat festiwalowych i telewizyjnych, a jedynie regularną dystrybucję kinową.

3. Tytuły

Przydałaby się możliwość dodania atrybutu przy tytule już w formularzu dodawania nowego filmu. Tak jak przy wcześniejszym przykładzie filmu "Zig zag kid" pozwoliłoby to ustalić, czy obecnie wyświetlany główny tytuł polski jest tytułem festiwalowym, telewizyjnym, czy może jednak kinowym, jeżeli okaże się że nowy dystrybutor wprowadza film do kin ponownie.

4. Profil – kosmetyczne

To już zwykła kosmetyka. Na FW lubiłem opcję ustawienia co ma przedstawiać główna strona profilu. Trochę żałuje że tu jej nie ma (właśnie ta zmiana przelała u mnie czarę goryczy i zmusiła do poszukiwań nowego portalu) – wolałbym tak jak tam ustawić zamiast skrótu wszystkich aktywności jedną otwartą notatkę ze swoimi kinowymi planami i polecanymi propozycjami.

Tak poza tym, to jestem mile zaskoczony portalem i chyba zostanę tu na dłużej (chcecie tego, czy nie ;)).
      Pozdrawiam serdecznie! :)

• Dzięki za uwagi. Jak uporam sie z bierzącymi sprawami to postaram się tutaj ustosunkować co do waszych sugestii.

Grzegorz Derebecki

• Sweet_­Foxy

2018-05-30

1. A co z ekipą przy odcinkach, niektóre mają różnych reżyserów i scenarzystów, nie wiem, czy dodawać do odcinków, czy do serialu ogólnie.

2. W przypadku wielu seriali obsada na filmpolski.pl jest podawana ogólnie do całego serialu. Czy wtedy w ogóle nie wolno dodawać tutaj obsady?

• ZSGifMan

2018-05-30

@Sweet_Foxy
      Ad. 1. Ostatnio się uderzyłem z tym w głowę, bo wyleciała mi pokaźna paczka, ale cóż, moje wina mogłem się lepiej rozeznać tutaj, a odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tylko do odcinków!
      ( źródło pewności: Czechu, https://fdb.pl/users/czechu )

• Sweet_­Foxy

2018-05-30

Dzięki za odpowiedź.

• ZSGifMan

2018-05-31

Proszę Foxy ;)
      .
      @Grzegorz Derebecki
      Jeśli już tak mówimy i rzucamy propozycje, to powiem co mi przyszło po pierwszym kontakcie z tym portalem na myśl – selektor klasy hover rozszerzyć zmianę koloru tekstu i zamiast focus do zrobienia expand podlisty opcji z menu z paska głównego FDB dodać to właśnie do hover.
      To było dla wtajemniczonych, teraz dla zwykłych ludzi napiszę co miałem na myśli – gdy najeżdżamy kursorem na listę opcji głównej belki na samej górze podświetla się (zmienia kolor z szarego na pomarańczowy na wskutek selektora klasy hover) tylko nazwa tej opcji, natomiast aby rozwinęła się tabelka podlisty trzeba ją kliknąć (wywołac kliknięciem klasę focus). Bardziej intuicyjne i naturalne byłoby (tak mi się wydaje), aby po najechaniu kursorem ta lista sama się rozwijała i można było wybrać od razu żądana podopcję.
      Dodatkowo po prawej stronie tych nazw są strzałki sugerujące rozwijanie listy lecz także wymagają kliknięcia, zazwyczaj takie menu expandują same (bez klikania, hover).
      .
      Tyle ode mnie, dzięki za wzięcie tego pod uwagę, ciekawe co o tym sądzą inni użytkownicy…?
      .
      P.S.
      Aha, może coś źle robię, nie wiem, ale nie ma chyba nigdzie powiadomień o odpowiedziach na posty z forum. Pod filmami owszem coś się pokazuje w "aktywności", ale też chyba jakoś nie zawsze. Efekt jest taki, że trzeba pamiętać w jakich tematach się zabierało głos, wchodzić w nie i szukać ręcznie odpowiedzi.
      Wybaczcie, że tak się czepiam, ale mechanizm takich powiadomień niesamowicie ułatwiłby odpowiadanie na posty z tematów.
      .
      EDIT:
      Trochę byłem niesprawiedliwy i powiadomienia w "aktywności" owszem działają, ale TYLKO i wyłącznie dla założonych przez siebie tematów, reszta odpowiedzi na posty w innych tematach użytkowników jest enigmatyczna!

• Nie rozwijamy dropdowna po najechaniu myszką – tak to dziala w bootstrapie ktorego używamy i zostało to tam dość dobrze wyjaśnione (wymagany angielski)

http://markdotto.com/2012/02/27/bootstrap-explained-dropdowns/

Dodatkowo obecnie trend mobile first wyklucza praktycznie używania hovera do takich rzeczy.

Co do aktywności to jest ona daleka od doskonałości zdaje sobie sprawę z tego jednak na razie brak pomysłu i czasu by coś inaczej w tej kwesti zrobić.

Grzegorz Derebecki

• Khaosth o 2018-05-28 02:26 napisał:
      Pozwolę sobie wykorzystać Twój temat do zgłoszenia kilku kwestii od siebie:

1. Nagrody

Ostatnio zająłem się dodawaniem saturnów i przy okazji zwróciłem uwagę, że w
      formularzu zgłoszeniowym nie działają podpowiedzi przy znakach zapytania.
      Powiedzmy że formularz jest dość intuicyjny, ale pole "wytwórnia" wprowadza w
      konsternację (zgaduję że jest zarezerwowane dla Emmy i innych nagród stricte
      serialowych)

Często jak wprowadzamy jakaś treść to nie ma do niej jeszcze poradnika.
      Poźniej zdarza się zapomnieć i tak oto zostają nieuzupełnione znaki zapytania.

Już powinno być dobrze:)

Przy okazji w poradniku nie poruszono też kwestii odcinków, czyli jak dodawać
      nagrodę przyznaną za konkretny odcinek – czy linkować epizod, czy też ogólnie
      serial, a nazwę (może też numer) odcinka podawać w dodatkowych informacjach.

Wydaje mi się, że jest to opisane w Informacje uzupełniające.
      Czyli dodajemy do serialu + podajemy w informacjach tytuł odcinka – tak to było chyba dotychczas.
      Może weryfikatorzy zprezycują :)

Można by też to dokładniej opisać.

Wspomniałbym też o ich wyświetlaniu. Po pierwsze – co teraz przy saturnach
      dobrze widać – gdy nagrody były dodawane wyrywkowo bez ładu i składu nie ma
      opcji zmiany tej kolejności, a w podglądzie wszystkich roczników pokazywany jest
      plakat zwycięzcy z kategorii dodanej najwcześniej. Nie wiem na ile byłoby to
      kłopotliwe, ale może przydałoby się do kategorii poprzypisywać jakieś wagi wg
      których byłby wybierany plakat i sortowanie (przykładowo 1 dla najważniejszej
      kategorii, 2 dla kategorii kinowych dla filmów, 3 dla kinowych dla ekipy, 4 dla
      telewizyjnych za filmy, 5 dla telewizyjnych dla twórców, 6 dla reszty czyli przy
      saturnach kategorii DVD).

Jest taka opcja ale nikt tego jeszcze nie zaktualizował w panelu admina :)
      Osoby ktore mogą to zmienić: A_Biel, Camizi, Czechu, jacks, Jankes, Kristo, nathalie :)

2. Daty premier

Przy obecnym połączeniu daty premier z kalendarzem premier wpisywanie w
      premierze światowej daty pierwszego pokazu (często festiwalowego) przekłamuje
      kalendarz międzynarodowy. Ostatnio uzupełniałem film który ma mieć premierę w
      grudniu, ale pierwszy pokaz miał już w kwietniu.

Z premierami mamy trochę problemów. Między innymi z tego powodu polska premiera musi być premierą kinową a nie festiwalową.

Podejrzewam, że trzeba by całkowicie przebudować premiery i wprowadzić możliwość dodania wielu premier np: Festiwalowe, Kinowej, TV?

Z premierami TV też jest troche zabawy bo pytanie co oznacza premiera TV? Bo np film ma premiere na HBO a potem premiere ma tez na TVN.

Gdzie tu wpisać premiery np z Netflixa, HBO Go itp?

Ciekawym przypadkiem pod względem daty premiery polskiej jest "Thelma".
      Regularną dystrybucję kinową rozpocznie w czerwcu, choć pierwsze przedpremierowe
      pokazy odbyły się już w maju, a i w maju film zaliczył premierę telewizyjną.
      Jeszcze dziwniej jest z dziecięcym filmem "Zig zag kid", który z rok, czy dwa
      lata temu był emitowany w kablówce, a teraz zostanie wprowadzony do kin.

Ze względu na te dziwniejsze przypadki dystrybucyjne optowałbym za wprowadzeniem
      rozróżnienia na daty pierwszych pokazów festiwalowych i początku dystrybucji
      regularnej, zarówno w przypadku dat zagranicznych, jak i polskich – to by
      pozwoliło na uporządkowanie kalendarza premier, który nie uwzględniałby dat
      festiwalowych i telewizyjnych, a jedynie regularną dystrybucję kinową.

Odpisalem zanim doczytałem dalej:) Ale widac, że mniej wiecej się zgadamy. Jeszcze tylko zostają szczegoły do dogadania.

3. Tytuły

Przydałaby się możliwość dodania atrybutu przy tytule już w formularzu dodawania
      nowego filmu. Tak jak przy wcześniejszym przykładzie filmu "Zig zag kid"
      pozwoliłoby to ustalić, czy obecnie wyświetlany główny tytuł polski jest tytułem
      festiwalowym, telewizyjnym, czy może jednak kinowym, jeżeli okaże się że nowy
      dystrybutor wprowadza film do kin ponownie.

Uważam, że to niepotrzebnie skomplikuje dodawanie. Dla koncowego odbiorcy nie jest zbytnio istotne jaki tytuł widzi. Wazne by różne tytuły były dodane do bazy by dało się łatwo znaleść film. Nawet IMDb nie ma czegoś takiego w tytule głownym.

https://cl.ly/0E1W0Q1G2c2F

4. Profil – kosmetyczne

To już zwykła kosmetyka. Na FW lubiłem opcję ustawienia co ma przedstawiać
      główna strona profilu. Trochę żałuje że tu jej nie ma (właśnie ta zmiana
      przelała u mnie czarę goryczy i zmusiła do poszukiwań nowego portalu) – wolałbym
      tak jak tam ustawić zamiast skrótu wszystkich aktywności jedną otwartą notatkę
      ze swoimi kinowymi planami i polecanymi propozycjami.

Ja osobiście nie lubie takich funkcjonalności z kilku powodów.

- są cieżkie w utrzymaniu (wiecej opcji, wiecej błędów)
      - powodują niespójny wygląd profili / stron itp
      - potem garstka tylko ludzi z nich korzysta.

Kiedyś mieliśmy taką opcje gdize można było zdecydować czy storna głowną to lista notatek czy standardowo profil. Mało ludzi z tego korzystało więc zostało wyrzycone.

Jestem zdania, że czasem lepiej robić mniej ale robić to dobrze :)

Tak poza tym, to jestem mile zaskoczony portalem i chyba zostanę tu na dłużej
      (chcecie tego, czy nie ;)).
      Pozdrawiam serdecznie! :)

Mamy tu dość ograniczone zasoby ale staramy się jak możemy :)

Grzegorz Derebecki

• Marac

2018-06-04

Grzegorz_Derebecki o 2018-06-02 02:37 napisał:
      Co do aktywności to jest ona daleka od doskonałości zdaje sobie sprawę z tego
      jednak na razie brak pomysłu i czasu by coś inaczej w tej kwesti zrobić.

Szkoda, bo to praktycznie uniemożliwia prowadzenie jakichkolwiek dyskusji na stronach filmów/osób.

• na razie istnieje mechanizm notyfikacji o pojawieniu sie odpowiedzi na komentarz. Wiem, że jest to dalekie od doskonałości ale jest :)

Grzegorz Derebecki

• Marac

2018-06-04

Grzegorz_Derebecki o 2018-06-04 14:27 napisał:
      na razie istnieje mechanizm notyfikacji o pojawieniu sie odpowiedzi na
      komentarz. Wiem, że jest to dalekie od doskonałości ale jest :)

Hmmm… Chodzi o te wpisy na liście "Aktywność" o odpowiedziach na własny temat? Jeśli tak, to "dalekie od doskonałości" to eufemizm. :) Bo jak ja komuś odpowiem na jego temat, a on mnie, to już się o tym nie dowiem.

• Marac

2018-06-05

ZSGifMan o 2018-06-04 23:35 napisał:
      Zawsze zostaje to…
      https://www.google.pl/

Teraz ja się powinienem obrazić. ;-P
      Rozumiem, że to taka zemsta za tamto na Filmzjebie? ;-)

• ZSGifMan

2018-06-05

:-D
      Mściwy to nie jestem, ale mały przytyk to faktycznie czekał tylko na okazję dla Ciebie ;p

• Khaosth

2018-06-06

Grzegorz_Derebecki o 2018-06-02 03:14 napisał:
      Często jak wprowadzamy jakaś treść to nie ma do niej jeszcze poradnika.
      Poźniej zdarza się zapomnieć i tak oto zostają nieuzupełnione znaki zapytania.

Już powinno być dobrze:)

Sprawdzone – już działa. Dzięki za szybki odzew! :)

Wydaje mi się, że jest to opisane w Informacje uzupełniające.
      Czyli dodajemy do serialu + podajemy w informacjach tytuł odcinka – tak to było
      chyba dotychczas.
      Może weryfikatorzy zprezycują :)

W takim razie chyba popełniłem ze dwie gafy. :D
      Trochę mylące jest to, że przy wpisywaniu tytułów podpowiadane są wszystkie wyniki z bazy, łącznie z każdym pojedynczym odcinkiem serialu. Może dałoby się je wyciąć z podpowiedzi w obrębie dodawania nagród?

Jest taka opcja ale nikt tego jeszcze nie zaktualizował w panelu admina :)
      Osoby ktore mogą to zmienić: A_Biel, Camizi, Czechu, jacks, Jankes, Kristo,
      nathalie :)

Klawo – już wiem kogo będę nękał w weekendzik ];)

Z premierami mamy trochę problemów. Między innymi z tego powodu polska premiera
      musi być premierą kinową a nie festiwalową.

Podejrzewam, że trzeba by całkowicie przebudować premiery i wprowadzić możliwość
      dodania wielu premier np: Festiwalowe, Kinowej, TV?

Z premierami TV też jest troche zabawy bo pytanie co oznacza premiera TV? Bo np
      film ma premiere na HBO a potem premiere ma tez na TVN.
      Gdzie tu wpisać premiery np z Netflixa, HBO Go itp?

Ja to bym widział jako tabelkę 2×4.
      Kolumny to premiera światowa i premiera polska.
      W rzędach kolejno 1. premiera festiwalowa; 2. premiera kinowa; 3. premiera dvd; 4. premiera streamingowa lub tv

Można by też zaznaczyć, że datę premiery festiwalowej dodajemy tylko w przypadku, gdy miała ona miejsce przed premierą kinową.

Odnośnie premiery telewizyjnej raczej optowałbym za brakiem podziału na stacje ogólnodostępne, streaming i kablówkę. Raz, że teoretycznie możemy obecnie dodawać każdą polską emisję filmów i seriali, więc można tę informację zgłębić samemu. Dwa, ten podział raczej nie posłuży do stworzenia nowego kalendarza analogicznego do premier kinowych i DVD (chyba że faktycznie masz to w planach). W końcu głównym pożytkiem z dodania premier festiwalowych i premier DVD/streamingowych będzie nie tyle rozszerzenie bazy, co oczyszczenie kalendarzy premier kinowych i dvd.

Uważam, że to niepotrzebnie skomplikuje dodawanie. Dla koncowego odbiorcy nie
      jest zbytnio istotne jaki tytuł widzi. Wazne by różne tytuły były dodane do bazy
      by dało się łatwo znaleść film. Nawet IMDb nie ma czegoś takiego w tytule
      głownym.

Myślałem o tym raczej nie tyle pod kątem odwiedzających stronę internautów, co dodawaczy natrafiających na kolejne tłumaczenie tytułu. Informacja o pochodzeniu tytułu nie pojawiałaby się na stronie głównej, tylko byłaby widoczna dopiero po rozwinięciu listy wszystkich alternatywnych tytułów. Dodającym i weryfikującym ułatwiłoby to wybór pomiędzy zmianą głównego tytułu, a dodaniem alternatywnego tytułu. Na przykład "Raid 2" był u nas wyświetlany na festiwalu Pięć smaków pod tytułem "Raid 2 – Bardacha". Gdy film wydano na DVD zyskał tytuł "Raid – Infiltracja". Jeżeli film zostałby dodany z tytułem festiwalowym, a ktoś nie wiedziałby skąd pochodzi tytuł "bardacha" to miałby dylemat czy pozostawić obecny tytuł jako główny a ten z DVD dodać jako alternatywny, czy na odwrót.

https://cl.ly/0E1W0Q1G2c2F

E tam! Początek na IMDb jest jeszcze w porządku. Zwątpiłem dopiero przy dodawaniu producentów z określeniem kraju i dystrybutorów z określeniem na jakie media mają prawa dystrybucyjne. :)

Ja osobiście nie lubie takich funkcjonalności z kilku powodów.

- są cieżkie w utrzymaniu (wiecej opcji, wiecej błędów)
      - powodują niespójny wygląd profili / stron itp
      - potem garstka tylko ludzi z nich korzysta.

Kiedyś mieliśmy taką opcje gdize można było zdecydować czy storna głowną to
      lista notatek czy standardowo profil. Mało ludzi z tego korzystało więc zostało
      wyrzycone.

Jestem zdania, że czasem lepiej robić mniej ale robić to dobrze :)

W sumie to podobnie jak z dodającymi – każdy może to robić, ale z tej opcji korzysta mniejszość. ;)
      Sam startując ze swoją notatką miałem problem by znaleźć kogokolwiek z choćby jedną widoczną notatką. Tym bardziej że textile nie wydaje się tak intuicyjny jak edytor sami-wiecie-gdzie (chyba z HTMLa korzystają?), a i fakt że cały czas tworzymy w konspekcie i nie można przełączyć na podgląd też nie ułatwia edycji (wciąż nie mam pojęcia dlaczego nie mogę podlinkować "Black & Silver").

No ale rozumiem podejście, zwłaszcza że to tylko kosmetyka, a jeszcze wiele wyzwań i funkcjonalności przed Wami.

Mamy tu dość ograniczone zasoby ale staramy się jak możemy :)

I Chwała Wam za to! :)
      Pozdrawiam serdecznie!

PS. Jeszcze jedna kwestia – podwójny dystrybutor.
      Obecnie można dodać tylko jednego dystrybutora, a potem można go tylko zmienić. Ostatnio zaś w kinach gościliśmy np. "Zabić Gunthera" na którego plakacie widniała informacja o dwóch dystrybutorach Spectator i Kino Świat.
      Może dałoby się chociaż weryfikatorom udostępnić opcję dodania drugiego dystrybutora na podobne wypadki?

• Marac

2018-06-19

Khaosth o 2018-06-06 23:55 napisał:
      Sam startując ze swoją notatką miałem problem by znaleźć kogokolwiek z choćby
      jedną widoczną notatką. Tym bardziej że textile nie wydaje się tak intuicyjny
      jak edytor sami-wiecie-gdzie (chyba z HTMLa korzystają?), a i fakt że cały czas
      tworzymy w konspekcie i nie można przełączyć na podgląd też nie ułatwia edycji
      (wciąż nie mam pojęcia dlaczego nie mogę podlinkować "Black & Silver").

Przede wszystkim to tutejsza implementacja Textile’a jest niestety nie do końca zgodna ze specyfikacją:
      https://forum.fdb.pl/temat/40992-textile-na-blogasku
      co powoduje, że próby jakiegokolwiek bardziej zaawansowanego formatowania nie mają niestety sensu. :-(

• textile używamy z powodzeniem do pisania wiadomości i sprawdza się całkiem dobrze.
      Jego zadaniem nie jest jednak zawansowane formatowanie tekstu tylko bardzo podstawowe.

Np @marc to co ty chciales zrobić nie jest np zbyt dobre do wyświetlania na telefonie dlatego my nigdy nie układamy w newsach grafiki i nie opływamy jej tekstem.

Do textile używamy bilbioteki http://redcloth.org.

Prawda jest taka, że obecnie bardziej popularny jest markdown jednak on ma jeszcze mniej możliwości formatowania niż textile.

Grzegorz Derebecki

• Jeszcze jedna kwestia – podwójny dystrybutor.
      Obecnie można dodać tylko jednego dystrybutora, a potem można go tylko zmienić.
      Ostatnio zaś w kinach gościliśmy np. "Zabić Gunthera" na którego plakacie
      widniała informacja o dwóch dystrybutorach Spectator i Kino Świat.
      Może dałoby się chociaż weryfikatorom udostępnić opcję dodania drugiego
      dystrybutora na podobne wypadki?

Jeżeli już to zmiana musiala by być dostępna dla wszystkich – np można dodać ile sie chce dystrybutorów :) Jest wiele wyjątków w prawie każdej możliwej treści tylko pytanie jest zasadnicze: Czy chcemy obsłużyć wszystkie wyjątki? Czy może powinnismy sporzytkować ten czas ulepszając np inne rzeczy w serwisie jak np listy? Wtedy Marc nie musialby robić notatki :) tylko moglby sobie zrobić listę :D

Grzegorz Derebecki

• ZSGifMan

2018-06-20

Przykro mi, ale potestowałem dokładniej tego przywołanego redclotha i nie działają:

1. - listy numerowane
        – listy zagnieżdżone
        – listy mieszane
        – tabelki/tablice
        – CSS style
        – CSS style definiowane
        – paragraf ułożenie
        – paragraf położenie
        – wcięcia bezwzględne
        – bloki HTML

Z tego co działa teraz, a i wcześniej już widziałem, to:

1. - pogrubianie
        – kursywa
        – podkreślenie
        – przekreślenie
        – indeks górny
        – indeks dolny
        – markery linii
        – cytaty/cytowania
        – linki
        – wcięcia tekstu i wcięcia list numeracji ręcznej
        – paragrafy
        – nagłówki
        – kod źródłowy liniowy
        – kod źródłowy blokowy
        – przytoczenia, źródła
        – akronimy
        – obiekty graficzne
        – linkowanie do grafiki
        – definicje
        – symbole
        – CSS klasy i id
        – preformatowanie tekstu

Oprócz tego działa pewna partia kodów UTF-16, w szczególności Unicode w zakresie 1D00-2E20.

___ ZSGifMan ___

• ZSGifMan

2018-06-30

@Grzegorz_­Derebecki

Witaj,

Proszę o sprawdzenia w wolnej chwili, bo ludzie mi się żalą, że nie mogą wchodzić na mojego bloga (tutaj "notki"):

https://fdb.pl/users/zsgifman/notes
      https://fdb.pl/users/zsgifman/notes/874-podpis-na-forum
      https://fdb.pl/users/zsgifman/notes/873-textile-formatowanie-wypowiedzi-na-forum-oraz-wpisow-na-blogu

Dodam tylko, że ja sam wcześniej sprawdzałem siebie na różne sposoby i nic nie wykryłem i u mnie to ładnie działa, z trybu prywatnego, z "gołej" przeglądarki, bez cache’a, bez logowania itp. dlatego się dziwię, ale może jakbyś mógł sprawdzić, czy ktoś inny jak u niego działa i czy widać, bo ludzie mi piszą, że jest 404!
      No i, że nic nie widzą…?

___ ZSGifMan ___

• ar23s

2018-06-30

To prawda. Blog zsgifmana nie istnieje, a na profilu widać komunikat, że nie stworzył żadnej notki. Sprawdzone na PC na starym systemie i na nowo wgranym, ta sama sytuacja z poziomu telefonu. Wina leży po stronie fdb, bo gdyby coś się schrzaniło na PC, to w wersji mobilnej na pewno by działało. Po wejściu w link wywala error 404 "strona nie istnieje".

• ZSGifMan

2018-07-03

Słuchaj ar23s, a teraz jak?
      Sprawdź i powiedz czy teraz jest OK, bo kolega gospodarz Grzesiek ;) sprawdził i odpisał, że u niego jest w porządku i się wyświetla bez problemów. Jak masz dalej jakieś problemy, to może byś zamieścił screena i to najlepiej takiego z paskiem adresu, co?

Jak problem będzie występował dalej i inni, którzy też nie mogą wejść w te linki niech mi napiszą, to na Wasze życzenie zrezygnuję z bloga i założę temat temu poświęcony, oki?!

• ZSGifMan

2018-07-04

Okey, poddaję się, nie będę ani negował, ani dociekał: co, jak, dlaczego?
      tylko obchodzę problem (niczym mistrz Miyagi ;) i… zakładam osobny nowy temat.

1. Textile – formatowanie wypowiedzi na forum oraz wpisów na blogu

Zapraszam do lektury :)

I mam nadzieję, że teraz będzie już dostępny już dla WSZYSTKICH!

• Marac

2018-07-13

Potwierdzam, próba wejścia w Twoją notkę na blogasku prowadzi do 404.