FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Kolekcje, modele, klocki itd. 70
botakijuz

Joł,
jesteście posiadaczami jakichś kolekcji?
Zbieracie coś, kleicie modele?

Adrenochrom

Ja zbieram oryginalne płyty cd z muzyką, mam około 300.

Asmodeusz

od metra komiksów

Elizabeth_Linton

Mam małą kolekcję minerałów, ale chcę ją powiększyć.

KRCK

Posiadam niewielką kolekcję kart telefonicznych, pocztówek i znaczków pocztowych, ale to bardziej pozostałości z dzieciństwa, niż "dorosła" kolekcja.

Od pewnego czasu interesuję tradycyjnym goleniem i perfumami i tutaj z wolna rozbudowuję coś, co można określić mianem kolekcji, ale nie robię tego świadomie. ;)

fredaser

Kiedyś zbierałem komiksy – Kaczory Donaldy ;) Teraz zabieram się za filmy, na razie na płytach, ale chciałbym też kiedyś mieć jakieś na kasetach.

botakijuz

> Elizabeth_Linton o 2018-08-14 17:50 napisał:
> Mam małą kolekcję minerałów, ale chcę ją powiększyć.

oo całkiem ciekawe!

botakijuz

Ja kiedyś też zbierałem płyty Cd, ale faza mi minęła i większość rozdałem;)

Od kilku lat jestem fanem Gwiezdnych Wojen i zbieram wszystko co popadnie, mam kolekcje komiksów, maski, miecze, teraz będę budował z Sokoła z De Agostini.

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się też …rogami:D Chodzę często po lasach,ale jeszcze żadnego poroża niestety nie znalazłem :(

Elizabeth_Linton

> botakijuz o 2018-08-20 15:51 napisał:
> Ja kiedyś też zbierałem płyty Cd, ale faza mi minęła i większość rozdałem;)
>
> Od kilku lat jestem fanem Gwiezdnych Wojen i zbieram wszystko co popadnie, mam
> kolekcje komiksów, maski, miecze, teraz będę budował z Sokoła z De Agostini.
>
> Od jakiegoś czasu zainteresowałem się też …rogami:D Chodzę często po
> lasach,ale jeszcze żadnego poroża niestety nie znalazłem :(

Poroże to chyba tylko na wiosnę.

Asmodeusz

no chyba, że ktoś już mu jakieś przyprawił

botakijuz

Dokładnie, tzn najczęściej można znaleźć od lutego do czerwca. Ale zdarza się to także o tej porze roku, jeśli poroże nie zostało wcześniej przez kogoś odnalezione;)

mala_madi

Teraz biblioteczkę rozwijam. Kiedyś kupowałam filmy na dvd, wcześniej kasety z muzyką, a po ojcu mam znaczki pocztowe. Nie czuję specjalnie parcia na kolekcjonowanie.

Anonimowy

Czy można nazwać to kolekcją, to nie wiem, ale kupuje filmy. Kiedyś jak leciało, teraz bardziej to co już znam i lubię. Część filmów, tak 1/3 oddałem bo nie przepadałem za tymi tytułami i nie chciałem żeby mi zalegały, bo nie mam za dużo miejsca na półkach. Więc może kolekcja nie jest imponująca, ale skupuje i staram się ją cały czas powiększać. Miałem też sporą biblioteczkę. Z większością książek się rozstałem, również powodem był brak miejsca.

Adrenochrom

> Akira_Kurosawa o 2018-11-20 18:11 napisał:
> Czy można nazwać to kolekcją, to nie wiem, ale kupuje filmy. Kiedyś jak leciało,
> teraz bardziej to co już znam i lubię. Część filmów, tak 1/3 oddałem bo nie
> przepadałem za tymi tytułami i nie chciałem żeby mi zalegały, bo nie mam za dużo
> miejsca na półkach. Więc może kolekcja nie jest imponująca, ale skupuje i staram
> się ją cały czas powiększać. Miałem też sporą biblioteczkę. Z większością
> książek się rozstałem, również powodem był brak miejsca.

filmy na blu-ray?

ZSGifMan

Każdy coś zbiera i zbieranie czegoś wyszukanego, to przekleństwo bo zajmuje w huk czasu i energii, a gdy są to przy okazji drogie przedmioty, to wtedy kaplica ;)

Ja w młodości zbierałem pięćdziesiątki ze Świerczewskim jako, że był to najniższy nominał banknotów i wszędzie ich było pełno, a ich wartość nabywcza systematycznie spadała. Mam sporą pajdę do dziś.
Jakoś na przełomie wieków coś mnie znowu napadło, prawdopodobnie brak tego zbieractwa i zacząłem zbierać jednogroszówki, ale już te nowe, też ich wartość znikoma, no i też ich wszędzie pełno. Zbieram już jakiś 18-ty rok i mam 9 puszek po MD, takich 0,33l jakby ktoś był ciekaw.

To tyle jak chodzi o zbieractwo, meczą mnie czasem zbierania czegoś innego i nie napiszę co , bo wstyd jak cholera ;) ale walczę z tym jak umiem najlepiej, bo to straszna choroba i tylko pozwalam sobie na te grosiki ;D


Anonimowy

Różnie. Blu-ray i DVD. Ale większość jest na DVD. Od niedawna kupuje BR. A po za tym nie wszystko zostało wydane w Polsce w tym formacie. Te nowe premiery to owszem, ale niektóre starsze tytułu wciąż się nie doczekały wydania BR. A po za tym, sklepy trochę przesadzają z tymi cenami za Blu-ray. Ja rozumiem jakby to była nowinka, ale to już dawno przestało być czymś nowym.

ZSGifMan

> Akira_Kurosawa o 2018-11-21 07:33 napisał:
> A po za tym, sklepy trochę przesadzają z tymi cenami za Blu-ray. Ja rozumiem jakby to była nowinka, ale to już dawno przestało być czymś nowym.

I właśnie dlatego praktycznie nie kupuję żadnych filmów na płytkach, a ich wersje w HD oglądam jak lecą w telewizorni, najciekawsze do kilkukrotnego obejrzenia nagrywam na PVR. W ten sposób odświeżyłem sobie znaczą ilość pozycji z czasów VHS :)


Anonimowy

Ale ja jednak lubię sobie postawić film na półce ;)

ZSGifMan

Półki mam zajęte jakimiś szpargałami, słownikami, albumami na zdjęcia i kobita trzyma różne zdjęcia i babskie bibeloty, ale na jednym parapecie mam sporą kolekcję, taką na jakieś pewnie 30 sztuk… butelek z napojami dla prawdziwych facetów, a i rotacja w nich jest dosyć duża ;D


Anonimowy

Prawidłowo. A mam pytanie, bo widzę że bywasz tu dosyć często. O co chodzi z tymi numerami i tymi plusami i minusami przy nich? Bo widzę że jest to narysowane, ale jest nie aktywne. Po co to jak nie działa?

ZSGifMan

> Akira_Kurosawa o 2018-11-21 16:12 napisał:
> Prawidłowo. A mam pytanie, bo widzę że bywasz tu dosyć często. O co chodzi z
> tymi numerami i tymi plusami i minusami przy nich? Bo widzę że jest to
> narysowane, ale jest nie aktywne. Po co to jak nie działa?

Hehe, powinien Grzegorz odpowiedzieć, bo to był jego pomysł i wykonanie, ale OK:
– to jest blokada antytrollowa :D Serio!

Abyś mógł korzystać z nich jak inni i aby 'narysowane' cyfry i znaczki zaczęły działać, musisz napisać co najmniej 50 postów tu na forum. To miało ukrócić zakładanie fake kont tylko do minusowania!
Przegapiłeś widocznie moment jak żeśmy tu o tym dyskutowali i testowali…


Proszę czekać…