FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zaskoczony 67
Faker

Jestem zaskoczony pozytywnie, ale i tez negatywnie.
Przyszedlem tu z filmwebu (tak. To te przereklamowane gowno) z nadzieja, ze sie juz tutaj zadomowie, ale. Malo ludzi tutaj macie. Serio, bardzo malo. Filmy maja po 20, 30 ocen.. i tak wiem, nie jest to wasza wina. I to bylo wlasnie te zaskoczenie negatywne. Pozytywne bylo to, ze nie spodziewalem sie tak dobrze zrobionej strony z tyloma filmami itd. Fw to shit i kazdy pisze, ze przechodzi na fdb i w ogole, ze fdb lepsze i czas na zmiane to i jestem, no ale gdzie ci wszyscy ludzie sa? dla mnie ilosc ludzi na takim serwisie jest dosc wazna, bo wiadomo, ze zawsze sie jakas ocenka trzeba zasugerowac i po filmie tez dodac mala recenzje, czy cos. ale tutaj to chyba nie przejdzie. Fw ma sporo bledow, znikajace oceny, niekompetentnych adminow i w ogole od kilku lat ten serwis jest totalnie shitowy i przereklamowany, przez co inne serwisy o takiej tematyce nie maja jak sie wybic, bo po co przechodzic na inny, jak mi tylko zalezy na tym, aby zapisywac i oceniac filmy. Zostane tutaj, moze fw sie kiedys powinie noga (licze na to. Fw jako 2 najwiekszy serwis filmowy na swiecie, powinien troche bardziej angazowac sie w swoja strone, a ni zeby liczyc tylko pieniadze z reklam) i ludzie przejda na ta strone.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Ciekawe co na to włodarze FDB, bo jeszcze kilka lat temu werzy byli oburzeni, że jako źródło podałem FDB, a teraz może sie to odwrócić.

Tu nie ma takiego zadęcia, typowego dla FW, ale jakiś poziom trzeba trzymać, jak chyba wszędzie. Jak tak dalej pójdzie, to na filmzjebie pozostanie bardzo bogata baza danych, ale tylko ta do momentu zniechęcenia do siebie dodających, potem będą dziury jak w serze i właśnie wtedy zobaczymy, co dalej…

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-09 21:29 napisał:
> Tu nie ma takiego zadęcia, typowego dla FW, ale jakiś poziom trzeba trzymać, jak
> chyba wszędzie. Jak tak dalej pójdzie, to na filmzjebie pozostanie bardzo bogata
> baza danych, ale tylko ta do momentu zniechęcenia do siebie dodających, potem
> będą dziury jak w serze i właśnie wtedy zobaczymy, co dalej…

Widziałem, że podobała ci się ania z łonowego wzgórka.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Widziałem, że podobała ci się ania z łonowego wzgórka.

Prawdę mówiąc, to już o tym prawie zapomniałem, ale fajnie, że przypominasz, bo co się wtedy obśmiałem szczerze… to moje :)
Kto wymyśla takie teksty/nicki?

Marac

> ZSGifMan o 2018-10-09 21:29 napisał:
> Tu nie ma takiego zadęcia, typowego dla FW, ale jakiś poziom trzeba trzymać, jak
> chyba wszędzie. Jak tak dalej pójdzie, to na filmzjebie pozostanie bardzo bogata
> baza danych, ale tylko ta do momentu zniechęcenia do siebie dodających, potem
> będą dziury jak w serze i właśnie wtedy zobaczymy, co dalej…

O dziwo spadku w ilości kontrybucji na Filmzjebie nie widać, bo sprawdzam co jakiś czas.

Marac

> ZSGifMan o 2018-10-09 21:13 napisał:
> Ale jak na chwilę obecną – działa wspaniale i bez zarzutu! ;p

OK, na chwilę obecną to może i tak. :)

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-09 22:10 napisał:
> Prawdę mówiąc, to już o tym prawie zapomniałem, ale fajnie, że przypominasz, bo
> co się wtedy obśmiałem szczerze… to moje :)
> Kto wymyśla takie teksty/nicki?

To głównie moja specjalność. Tutaj masz kolejny przykład

https://www.filmweb.pl/user/Michal_walikonikiewicz

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Zastanawia mnie jedno. Gdy wypowiedź została zablokowana lub usunięta to liczba postów w ,,chmurce’’ zmniejszała się. Skoro usunęli cały dział to dlaczego katedra nadal ma 40 tysięcy komentarzy.

Tu pomaga znajomość systemów operacyjnych i baz danych, mianowicie pomimo, że wyświetla brak strony one dalej mogą istnieć, tylko nie są podpięte już do udostępniania dla 'świata'. To zapewne efekt prześmiewczych uwag jakie im wysmarowałem, w końcu coś ruszyło więcej niż tylko "usunięcie" linka do 'innych' ze strony głównej, ale dalej ewidentnie nie zostały te "inne" skasowane! Znalazłeś tym samym dowód na to, brawo! Bez kpin czy drwin.
A kasowanie postów widać opierało się na operacji usunięcia treści i pozycji z licznika o minus 1 czy ile tam wyszło z usuniętej ilości.

ZSGifMan

> Marac napisał: O dziwo spadku w ilości kontrybucji na Filmzjebie nie widać, bo sprawdzam co jakiś czas.

Tego nigdy nie pojmę!
Jak ludzie dalej chcą tam dodawać, skoro z drugiej strony jest taki beton, taka buta i takie olewanie połączone z samowolką 'budowlaną'?!

ZSGifMan

> dwugrot napisał: To głównie moja specjalność. Tutaj masz kolejny przykład ttps://www.filmweb.pl/user/Michal_walikonikiewicz

To już mnie tak nie śmieszy, ta Ania była debest!

Skoro już się tu nam niejako odtajniłeś, powiedz z łaski swojej jakie miałeś tam konta na tym zjebłebie? Plis!
;)

(ale te najciekawsze i najważniejsze dla 'tfurczości' ;)

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-09 23:03 napisał:
> To już mnie tak nie śmieszy, ta Ania była debest!
>
> Skoro już się tu nam niejako odtajniłeś, powiedz z łaski swojej jakie miałeś tam
> konta na tym zjebłebie? Plis!
> ;)
>
> (ale te najciekawsze i najważniejsze dla 'tfurczości' ;)

Nie pamietam wszystkich

https://www.filmweb.pl/user/wedzony_zboczek

Marac

> dwugrot o 2018-10-09 22:32 napisał:
> Zastanawia mnie jedno. Gdy wypowiedź została zablokowana lub usunięta to liczba
> postów w ,,chmurce’’ zmniejszała się. Skoro usunęli cały dział to dlaczego
> katedra nadal ma 40 tysięcy komentarzy.

Przecież katedra się głównie produkuje na forach poszczególnych filmów oraz pod niusami. Na forum ogólnym on się pojawiał od wielkiego dzwonu raz na parę miechów.

dwugrot

> Marac o 2018-10-09 23:06 napisał:
> Przecież katedra się głównie produkuje na forach poszczególnych filmów oraz pod
> niusami. Na forum ogólnym on się pojawiał od wielkiego dzwonu raz na parę
> miechów.

Na inne wypocił jakieś 30 000.

Marac

> dwugrot o 2018-10-09 22:23 napisał:
>
> To głównie moja specjalność. Tutaj masz kolejny przykład
>
> https://www.filmweb.pl/user/Michal_walikonikiewicz

Bochenka byś porozmnażał, a nie się znęcasz nad tym biednym Walkiewiczem. Moja propozycja: "Paweł Spleśniały".

dwugrot

> Marac o 2018-10-09 23:09 napisał:
> Bochenka byś porozmnażał, a nie się znęcasz nad tym biednym Walkiewiczem. Moja
> propozycja: "Paweł Spleśniały".

Tworząc Walikonikiewicza byłem po banie i nie wiedziałem, że on nie ma z tym nic wspólnego.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Nie pamietam wszystkich https://www.filmweb.pl/user/wedzony_zboczek

Dobre, dobre!
Masz chłopie fantazję ;D

ZSGifMan

> Marac napisał: Bochenka byś porozmnażał, a nie się znęcasz nad tym biednym Walkiewiczem. Moja propozycja: "Paweł Spleśniały".

Gortych to jeszcze może być Giertych, ale co z tym Bochenkiem?

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Andrea_Zbocelli, Franciszek_Piczka, Akira_Kurwosawa, Kim_Ir_Seks, HIV_Ledger…

Ale się obśmiałem ;D
O mój bosze… Kto to wymyśla?
A no tak, to Ty! XD


P.S.
Że te filmzjebowe pawiany to zostawiły, po wsze czasy będzie moszna ;) łzy ronić z tego!
No oni na serio potrzebują kogoś, kogokolwiek szczycącego się mianem 'posiadacza mózgu'! ;p
Na 'gwałt' potrzebują takiego osobnika :[]

Marac

> dwugrot o 2018-10-09 23:08 napisał:
>
> Na inne wypocił jakieś 30 000.

No to może przed ich usunięciem miał na liczniku 70 000?

ZSGifMan

> Marac napisał: No to może przed ich usunięciem miał na liczniku 70 000?

To niby jest wykonalne, bo średnia wychodzi na przestrzeni tych ośmiu lat na poziomie 24 postów dziennie, ale to świątek piątek i niedziela by musiał…

dwugrot

> Marac o 2018-10-10 12:03 napisał:
> No to może przed ich usunięciem miał na liczniku 70 000?

Nie. Zawsze miał okolo 40 kafli i nadal tyle ma.

Marac

> dwugrot o 2018-10-10 14:38 napisał:
>
> Nie. Zawsze miał okolo 40 kafli i nadal tyle ma.

Aha, to jeśli jesteś tego pewny, to nie mam racji, rzeczywiście. Musi być tak, jak Gifman pisze.

Zresztą chyba jak się próbuje wejść, to nie jest "Strona nie istnieje" tylko "Brak dostępu". Skoro brak dostępu, to treść jest, tylko niedostępna.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Nie. Zawsze miał okolo 40 kafli i nadal tyle ma.

To są tylko dwie możliwości i obie świadczą o głupocie i niekompetencji filmzjebowców:
1. usunięcie postów nie powoduje obniżenia licznika wypowiedzi o odpowiednią liczbę
2. 'usunięcie' forów i tematów było tylko kolejnym schowaniem ich i one gdzieś tam na serwerze dalej istnieją, tym razem nie będąc już udostępnione do wyświetlania


dwugrot

Pytanie co zrobili. Bo to wyglada jak czyszczenie, gdy Oro zaczął moderować inne. Blokował temat, czyścił i wypuszczał pusty.

ZSGifMan

I właśnie wtedy powinna następować zmiana liczników u wszystkich, którzy brali udział w tej rozmowie. Jeżeli tak się nie działo, to dokładnie jak w 1, albo 2… i dalej nie wiemy.
Jednak osobiście podejrzewam… oba, bo jak nic oni najpierw ukrywają te posty, do ewentualnych późniejszych roztrząsań, po czym i tak ktoś to kiedyś finalnie skasuje, a dodatkowo nie ma procedury korygującej poziom liczników wypowiedzi, albo nawet i jest, ale w momencie operacji na tych ukrytych postach ona już nie ma do tego dostępu.

Marac

Wg. mnie oni na razie tylko ukryli z tego samego powodu, z którego usuwają forum etapami. Żeby w razie czego móc się wycofać, gdyby ludzie się za bardzo pluli. Ponieważ wielkiego buntu nie widać (ci co się mieli zbuntować, to już się zbuntowali w marcu albo dostali teraz bana), to za jakiś czas usuną całkiem.

dwugrot

Ja na FW wchodziłem z dwóch powodów. Robienia syfu lub czytania opinii na temat danego filmu. Jeśli zlikwidują fora to nie mam po co tam wchodzić i mam nadzieję, że takich jak ja bedzie kilkadziesiąt tysięcy.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Ja na FW wchodziłem z dwóch powodów. Robienia syfu lub czytania opinii na temat danego filmu. Jeśli zlikwidują fora to nie mam po co tam wchodzić i mam nadzieję, że takich jak ja bedzie kilkadziesiąt tysięcy.

Pierwszego nie pochwalam, ale drugie to bym bardzo chciał aby tak było, jednak doświadczenie podpowiada, że Marac ma rację i większość pozostałych potulnie spuści główki, bo buntownicy albo już odeszli, albo zostali właśnie na dniach wyrzuceni.

ZSGifMan

@Marac
Całkiem możliwe…

Ciekawe tylko jaki los spotka komentarze pod filmami i te wśród znajomych, bo jak to też poleci, to słabo widzę siebie na filmzjebie, a i wtedy ci inni pewnie tez wymiękną…

Anonimowy

> ZSGifMan napisał:
> Całkiem fajną funkcją tutaj jest: https://fdb.pl/activities
> Żeby nie było, że tylko marudzę, to trzeba czasem i pochwalić ;)
Właśnie zauważyłam kolumnę po prawej "Typ aktywności". To nowe?

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-11 00:16 napisał:
> Pierwszego nie pochwalam, ale drugie to bym bardzo chciał aby tak było, jednak
> doświadczenie podpowiada, że Marac ma rację i większość pozostałych potulnie
> spuści główki, bo buntownicy albo już odeszli, albo zostali właśnie na dniach
> wyrzuceni.

E tam nie pochwalasz. Pamiętaj o defekacji do śmietnika.

ZSGifMan

> Urbino napisała: Właśnie zauważyłam kolumnę po prawej "Typ aktywności". To nowe?

Raczej żadna nowość, jest od jakiegoś (pewnie dłuższego) czasu, ale dokładnie od kiedy nie powiem, bo nie wiem. Widziałem to już jakiś czas temu, ale używam w ustawieniu "wszystkie".

ZSGifMan

> dwugrot napisał: E tam nie pochwalasz. Pamiętaj o defekacji do śmietnika.

Wczoraj ktoś zasrał cały FW, a dzisiaj ludzie tam zachwyceniu, bo nagle ktoś to w końcu posprzątał…

Anonimowy

Używam tego często, a nawet nie zwróciłam uwagi na drugą kolumnę.

ZSGifMan

> Urbino napisała: Używam tego często, a nawet nie zwróciłam uwagi na drugą kolumnę.

Czyli nie tylko mi się zdarza :D
Od razu się lepiej poczułem, bez uszczypliwości ;)

dwugrot

,,Mówi się, że robią forum ekskluzywne z dostępem tylko dla niektórych, albo pracują nad jakąś superbronią na trolle i niewidoczne fora kiedyś powrócą. Chodziła też plotka ze źródeł rzekomo poinformowanych, że ktoś (naprawdę) zgłosił coś do prokuratury wraz ze screenami, jakieś groźby karalne czy cuś i stąd taka nagła, nerwowa reakcja, a teraz władze czyszczą portal z dowodów przestępstw xD’’

ZSGifMan

> dwugrot o 2018-10-12 23:55 napisał:
> ,,Mówi się, że robią forum ekskluzywne z dostępem tylko dla niektórych, albo
> pracują nad jakąś superbronią na trolle i niewidoczne fora kiedyś powrócą.
> Chodziła też plotka ze źródeł rzekomo poinformowanych, że ktoś (naprawdę)
> zgłosił coś do prokuratury wraz ze screenami, jakieś groźby karalne czy cuś i
> stąd taka nagła, nerwowa reakcja, a teraz władze czyszczą portal z dowodów
> przestępstw xD’’
Bosch!
Te pawiany na prawdę myślą, że jak poukrywają to problem zniknie?
No a te screeny?

A faktycznie było paru, co powinni się przed temidą tłumaczyć za swoje karygodne wpisy!

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-13 01:12 napisał:
> Bosch!
> Te pawiany na prawdę myślą, że jak poukrywają to problem zniknie?
> No a te screeny?
>
> A faktycznie było paru, co powinni się przed temidą tłumaczyć za swoje karygodne
> wpisy!

To wiadomość od Suchego Wilka. Z nim musisz pomówić, jeśli chcesz wiedzieć coś ekstra.

ZSGifMan

@dwugrot
Dobra, dzięki, może zapytam, a może coś weźmie i sam powie… z drugiej strony nie jestem jakoś strasznie ciekawy, z dnia na dzień nawet coraz mniej.

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-13 20:56 napisał:
> @dwugrot
> Dobra, dzięki, może zapytam, a może coś weźmie i sam powie… z drugiej strony
> nie jestem jakoś strasznie ciekawy, z dnia na dzień nawet coraz mniej.

Mi też. Prawie spadło do zera.

ZSGifMan

> dwugrot o 2018-10-13 22:23 napisał: Mi też. Prawie spadło do zera.

Ale ciekawe, czy coś z tego będzie, jakaś sprawa, czy proces może? Trzeba poczekać cierpliwie, to się pewnie dowiemy…

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-14 00:12 napisał:
> Ale ciekawe, czy coś z tego będzie, jakaś sprawa, czy proces może? Trzeba
> poczekać cierpliwie, to się pewnie dowiemy…

Ludzie honoru 2.

ZSGifMan

> dwugrot napisał: Ludzie honoru 2.

Ludzie horroru ;)
Pewnie będzie temu bliżej do jakiejś farsy pt. sędzia A.M.Wesołowska, ale to trzeba by się udać na salę rozpraw i zobaczyć samemu.

Chemas

> Urbino o 2018-10-11 14:51 napisał:
> Właśnie zauważyłam kolumnę po prawej "Typ aktywności". To nowe?

No właśnie też teraz dojrzałem, bardzo dobra opcja

Marac

> dwugrot o 2018-10-13 16:01 napisał:
>
> To wiadomość od Suchego Wilka. Z nim musisz pomówić, jeśli chcesz wiedzieć coś
> ekstra.

Brzmi bardziej jak wiadomość od Gokusa…
Wczoraj podczas mycia zębów usłyszałem szepty w kanalizacji…

Marac

> dwugrot o 2018-10-14 00:19 napisał:
>
> Ludzie honoru 2.

Raczej prequel. Ludzie 1/2 honoru.

dwugrot

> Marac o 2018-10-15 11:14 napisał:
>
> Raczej prequel. Ludzie 1/2 honoru.

Wizarrd kontra ostatni użytkownik walczący o stare profile i fora

https://youtu.be/yV-LQvAMIpo?t=126

ZSGifMan

Wysłannik filmłeba pewnie jakiś kawałek bochenka, haha (w tej roli znakomity i jedyny – Justin Bieber ;) przyjechał firmowym vanem na FDB proponować 'dobre zmiany' i siać inne defetyzmy związane z brakiem 'jedynego słusznego' postępu i spotkał na swej drodze użytkowników tegoż forum i rozjuszonego konserwatywnego obrońcę swobód userskich Maraca (w tej roli niepokonany John Rambo ;) i oto jak go przywitano:
https://www.youtube.com/watch?v=gAuY6W-d7oI
XD

dwugrot

Bochenek odwiedził Maraca w hotelu

https://youtu.be/2z4o-jBlqq0?t=76

ZSGifMan

Bochenek zbiera 'wyrazy wdzięczności' za tegoroczne zmiany, a Gortych musi się temu przyglądać:
https://youtu.be/VGTdlKk2IFE?t=46
Zresztą on sam też dostaje na co zasłużył:
https://youtu.be/ZwWCxIV6-GQ?t=130
;p

Proszę czekać…