FDB.PL 1128 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Zaskoczony 67
Faker

Jestem zaskoczony pozytywnie, ale i tez negatywnie.
Przyszedlem tu z filmwebu (tak. To te przereklamowane gowno) z nadzieja, ze sie juz tutaj zadomowie, ale. Malo ludzi tutaj macie. Serio, bardzo malo. Filmy maja po 20, 30 ocen.. i tak wiem, nie jest to wasza wina. I to bylo wlasnie te zaskoczenie negatywne. Pozytywne bylo to, ze nie spodziewalem sie tak dobrze zrobionej strony z tyloma filmami itd. Fw to shit i kazdy pisze, ze przechodzi na fdb i w ogole, ze fdb lepsze i czas na zmiane to i jestem, no ale gdzie ci wszyscy ludzie sa? dla mnie ilosc ludzi na takim serwisie jest dosc wazna, bo wiadomo, ze zawsze sie jakas ocenka trzeba zasugerowac i po filmie tez dodac mala recenzje, czy cos. ale tutaj to chyba nie przejdzie. Fw ma sporo bledow, znikajace oceny, niekompetentnych adminow i w ogole od kilku lat ten serwis jest totalnie shitowy i przereklamowany, przez co inne serwisy o takiej tematyce nie maja jak sie wybic, bo po co przechodzic na inny, jak mi tylko zalezy na tym, aby zapisywac i oceniac filmy. Zostane tutaj, moze fw sie kiedys powinie noga (licze na to. Fw jako 2 najwiekszy serwis filmowy na swiecie, powinien troche bardziej angazowac sie w swoja strone, a ni zeby liczyc tylko pieniadze z reklam) i ludzie przejda na ta strone.

Asmodeusz

tak to bywa jak się osiągnęło dominującą pozycje na rynku to zaczyna się mieć w nosie swoich użytkowników a liczy się już tylko złotówki Fw czy Alllegro to przykłady

Anonimowy

Myślę, że mogłoby być lepiej, gdyby były jakieś powiadomienia o odpowiedziach. Na pewno gorzej by nie było. Ciężko dyskutować, gdy się nie wie, że ktoś w ogóle zauważył komentarz, szczególnie w natłoku tych ostatnich transferów z FW.

Szczerze pisząc, to jedyne czego mi tu brakuje to możliwość dodawania komentarzy do filmów. Takich krótkich notek, widocznych tylko dla mnie, tylko na moim profilu. Nawiasem brakowało mi tego i na FW, zanim to dodali.

Reszta dzieje się sama.

Marac

Dokładnie. Powiadomienia o odpowiedziach i komcie przy ocenach. Zwłaszcza to pierwsze, bo to jest wydawałoby się taka dość podstawowa funkcjonalność na portalu oferującym możliwość dyskutowania. To jest brak tego kalibru co brak skrzynki nadawczej na Filmzjebie.

Siwy1984

Jeśli chodzi o powiadomienia to też się pod tym podpisuję i to obiema rękami , bo uważam że jest to w tej chwili najbardziej brakująca funkcja która bardzo by się tu przydała.
Mnie jeszcze też bardzo brakuje tutaj możliwości ręcznego ustawiania daty przy ocenie , bo bardzo się do tego przyzwyczaiłem że mogłem sobie te daty ustawiać po swojemu.

Anonimowy

Na FW dodali tyle społecznościowych opcji, że brak skrzynki dało się obejść. Tyle że powiadomienia zaczęły im szwankować.

Z tymi datami też miałam na początku problem, ale nie będę przecież dodawać filmów sprzed x lat, a jak ocena będzie kilka dni po obejrzeniu to też się nic nie stanie. Ważne, że będzie. Po jakimś czasie i tak nie będę pamiętać czy rzeczywiście "Zabójcze pomidory" obejrzałam w tym samym dniu co "Krwiożercze donaty", czy może donaty mnie zainspirowały do obejrzenia pomidorów. I obecnie mi to już nie przeszkadza.

ZSGifMan

To wszystko o czym ten Faker wypisuje, to są właśnie atrybuty małego portalu, lecz wraz z napływem użytkowników z szamba, co się z resztą cały czas dzieje, to się jak nic zmieni i to miejsce zatętni życiem, czego mu szczerze życzę :)

Anonimowy

Przecież można sobie ustawic żeby powiadomienia przychodzily na email więc nie widzę problemu.

ZSGifMan

> mania19 napisała: Przecież można sobie ustawic żeby powiadomienia przychodzily na email więc nie widzę problemu.

Można, oczywiście, że można. Tylko troszkę niefajnie i niezbyt wygodnie jest za każdym razem wchodzić dodatkowo na pocztę, tylko po to, by zobaczyć kto co napisał.

Całkiem fajną funkcją tutaj jest: https://fdb.pl/activities
Żeby nie było, że tylko marudzę, to trzeba czasem i pochwalić ;)

Marac

> ZSGifMan o 2018-10-09 18:06 napisał:
> Całkiem fajną funkcją tutaj jest: https://fdb.pl/activities
> Żeby nie było, że tylko marudzę, to trzeba czasem i pochwalić ;)

Taki stream wszystkich wypowiedzi na portalu? Nie widzę sensu, szczerze mówiąc… Dla kogo by to miało być? Dla kogoś, kto chce czytać wszystko?

ZSGifMan

> Marac napisał: Taki stream wszystkich wypowiedzi na portalu? Nie widzę sensu, szczerze mówiąc… Dla kogo by to miało być? Dla kogoś, kto chce czytać wszystko?

:((


Tak, np. dla mnie.
Ja korzystam z tego od prawie samego początku (oczywiście mojego tutaj ;) i odbieram bardzo pozytywnie ten gadżet, bo widać nie tylko fora, ale również dyskusje i opinie pod filmami/serialami itp. W każdej chwili mogę odpisać komuś, jeżeli wypowiedział się w nurtującym mnie temacie. Dodatkowo mam podgląd na wszystko i widząc co się tam dzieje czuję się spokojniejszy, i że mam 'ręką na pulsie' ;p

Asmodeusz

cos takiego było by praktyczne przynajmniej przy wielu wpisach było by wiadomo czy ktoś odpowiedział choć z drugiej strony zalew takich wiadomośći również mógł by przeszkadzać

Marac

> ZSGifMan o 2018-10-09 20:24 napisał:
> Tak, np. dla mnie.
> Ja korzystam z tego od prawie samego początku (oczywiście mojego tutaj ;) i
> odbieram bardzo pozytywnie ten gadżet, bo widać nie tylko fora, ale również
> dyskusje i opinie pod filmami/serialami itp. W każdej chwili mogę odpisać
> komuś, jeżeli wypowiedział się w nurtującym mnie temacie. Dodatkowo mam podgląd
> na wszystko i widząc co się tam dzieje czuję się spokojniejszy, i że mam
> 'ręką na pulsie' ;p

No ale kamą… To się może sprawdzać teraz, gdy jest trzech użyszkodników na krzyż, ale gdyby portal się rozrósł, to przecież tam by się pojawiało więcej postów niż byś w stanie był ogarnąć, choćbyś czytał bez przerwy 24/7. No przecież nie da się czytać wszystkiego co jest publikowane na portalu społecznościowym! Litości…

PS.
Na Filmzjebie to akurat mieli fajnie ogarnięte, bo można było dodać sobie cały dział do obserwowanych i tak np. śledzić każdy nowy post na forum danego filmu, który Cię interesuje.

dwugrot

Jak Artur Giertych zamknie fora to nagle FDB stanie sie potęgą.

Anonimowy

Marac, masz rację i nawet nie musi być tysiąc użytkowników aktywnych. Wystarczyło, że przenosiliście swoją działalność z FW i był taki zalew komentarzy, że dałam sobie spokój ze sprawdzaniem. Może ktoś tam w komentarzu na osiemdziesiątej siódmej stronie dał wyraz pogardy mojemu milczeniu w temacie, a ja żyję w błogiej nieświadomości, bo nie pamiętam, w których wątkach pisałam. :P

ZSGifMan

> Marac napisał: No ale kamą… To się może sprawdzać teraz, gdy jest trzech użyszkodników na krzyż, ale gdyby portal się rozrósł, to przecież tam by się pojawiało więcej postów niż byś w stanie był ogarnąć, choćbyś czytał bez przerwy 24/7. No przecież nie da się czytać wszystkiego co jest publikowane na portalu społecznościowym! Litości…
> PS. Na Filmzjebie to akurat mieli fajnie ogarnięte, bo można było dodać sobie cały dział do obserwowanych i tak np. śledzić każdy nowy post na forum danego filmu, który Cię interesuje.

Ups!
Aż tak daleko nie sięgnąłem w przyszłość i faktycznie nie pomyślałem o hektolitrach potu, jakie otrzymam kiedy portal będzie wielkości zjebu… Silly me :)
Tu masz rację i tam, gdzie mówisz o FW i jego obserwowaniu tematów też.


Ale jak na chwilę obecną – działa wspaniale i bez zarzutu! ;p


ZSGifMan

> dwugrot napisał: Jak Artur Giertych zamknie fora to nagle FDB stanie sie potęgą.

Nie tak od razu, ale z czasem z pewnością pogoni kota filmzjebowi ;p

dwugrot

> ZSGifMan o 2018-10-09 21:16 napisał:
> Nie tak od razu, ale z czasem z pewnością pogoni kota filmzjebowi ;p

Ciekawe co na to włodarze FDB, bo jeszcze kilka lat temu werzy byli oburzeni, że jako źródło podałem FDB, a teraz może sie to odwrócić.

Proszę czekać…