FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Gra "Jaki to tytuł" 19
Chemas

W celu zachowania jeszcze funkcjonujących gier na upadającym forum FW, postanowiłem założyć takowe na FDB. Zaczynam od gry "Jaki to tytuł". Zobaczymy jaki będzie ruch w temacie. Jest już parę osób aktywnych znających ten temat, a po rychłym zamknięciu forum Filmy na FW, osoby grające będą miały już start na odpowiedniku na FDB

A więc za użytkownikiem Montago (chyba się nie obrazi ;)):

Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też tytuł całkowicie nieznany i w razie potrzeby dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do polskich wersji tytułów z bazy FW. Jeśli natomiast ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna filmu posiadającego również polski tytuł, wtedy należy to zaznaczyć w zagadce.
2. W zagadkach lub w podpowiedziach do nich nie używamy słów występujących w tytule (nawet w jakiejś odmianie), zastępujemy je pasującymi synonimami.
3. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie każdy chętny może ją przejąć.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę (możemy zaznaczyć, że to "tymczasowa"), a do potwierdzenia tamtej wcześniejszej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie autora, który może przepisać zagadkę jeszcze raz, aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem – "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło będzie gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Zagadkę publikujemy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu niepotrzebnego bałaganu.
9. Uwaga – to nie jest miejsce do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum…

Chemas

PS Mam nadzieję na w miarę aktywność. Na prawdę warto.
Opisy tytułów mogą być różniaste, ja zawsze najczęściej dawałem tak zwane przymrużki, czyli z przymrużeniem oka. Zaraz zapodam przykład takiej zagadki. Pojawiały się często sklejki, czyli sklejenie z kilku opisów słów jednego na przykład. Czy wręcz typowo opisowe, a nawet graficzne.

Zacznę więc ja, zagadka znana dla użytkowników FW:

Jest to przymrużka:

"M1 dla admirała."

10murzynkow

"Łódź ratunkowa"?

Adamus0101

"Kokon"

Oddaję

No co ty Chemas? Swoją starą zagadkę z FW wrzucasz? Oj komuś nie chciało się wymyślić nowej. ;)

10murzynkow

A, to o takiego admirała chodzi. Dobre :)

Chemas

> Adamus0101 o 2018-10-15 22:31 napisał:
> "Kokon"
>
> Oddaję
>
>
> No co ty Chemas? Swoją starą zagadkę z FW wrzucasz? Oj komuś nie chciało się
> wymyślić nowej. ;)

Witam serdecznie
Tak na początek wrzuciłem
Cieszę się, że jesteś tutaj :)

Chemas

> 10murzynkow o 2018-10-16 07:50 napisał:
> A, to o takiego admirała chodzi. Dobre :)

No to był właśnie przykład przymrużki :)

Montagos

@Chemas

" A więc za użytkownikiem Montago (chyba się nie obrazi ;)) "

Nie obraził, bo nawet nie wiedział że coś takiego istnieje :P
Poza tym Gry są "open source", nie trzeba na nie wykupywać licencji ;)

Widzę, że coś się tu gierka nie przyjęła :0
Choć i na FW słabiej idzie, wykruszyli się gracze, Ciebie wsadzili na katapultę, Marac sam praktycznie całkiem zrezygnował, ledwie parę osób jest… .
5 graczy to już teraz wielki sukces :P
Nawet niniejszy prowadzący rzadziej tam zagląda :P

Dla przykładu zapodam zagadkę, sklejekę opisową .

Zagadka .

" Rozumiem sens tej zagadki, gdzie Pani z Panem lub Panią robią to, używając sodu – i to komunistycznego" .

ZSGifMan

@Montagos

Na tych Waszych zagadkach się nie znam, ale chciałem tylko wtrącić jak już padło, że "Marac zrezygnował", że wspomnianego jegomościa już pewnie z ponad miesiąc nie widziałem. Ani tu, ani tam… przedziwna cisza.

@Marac Halo? Jest tam kto?
                                                  

Montagos

@ZSGifMan

@Marac 7 maja coś na FW ocenił, więc może tylko ostatnio czasu mu brak… .

Marac

@Montagos @ZSGifMan
Dokładnie. Zarobiony jestem ostatnio. Na razie jeszcze nie znikam w niebycie.
Jakbym miał zniknąć na stałe, to na pewno o tym uprzednio nie poinformuję, bez obaw.

ZSGifMan

@Marac

Dobra, dzięki za odzew i czujemy się uspokojeni :)
Na przyszłość proszę nie znikać na tak długo bez jakiegoś uprzedzenia!
                                             

Montagos

@ZSGifMan

@Marac powinien złożyć wniosek (w 3 egzemplarzach) o zgodę na takie zniknięcie :D
I czekać na zatwierdzenie przez nas :P

ZSGifMan

@Marac @Montagos

Popieram wniosek i poddaję pod głosowanie:
Kto się wstrzymał? Brak.
Kto przeciw? Nie widzę, dziękuje.
Kto za? Wniosek przeszedł sumą głosów równą dwa ;D

     

A co to za ranny ptaszek tu ćwierka oprócz mnie? ;p


     

Marac

@ZSGifMan @Montagos
No dobrze, dobrze! Spokojnie.
Mam już nawet formularz wniosku: https://img.joemonster.org/upload/zvq/22c229ae10958404162246031.jpg

ZSGifMan

@Marac @Montagos

Strasznie stary ten wniosek, piętnastoletni :O
Nie wiem czy możemy go uznać?

No dobrze, po długich analizach tego dokumentu stwierdzamy, że dopuszczamy warunkowo taki wzór, lecz konieczne są odpowiednie poprawki, głównie rozchodzi się o tę 'Warszawę 2004' ;D
                                   

Montagos

@ZSGifMan @Marac

Wypełnić (z właściwą datą), złożyć i czekać na akceptację ;)
Screen Capture
View Screen Capture

ZSGifMan

@Montagos @Marac

Mistrzu Painta – świetna robota! ;D

Pamiętasz Gumisie?
Na pewno, a tam mistrzem uległości i wazeliny był wspaniały Toudi (Toadie).

     

     

Czy to nie jest coś na kształt dominacji jak w BDSM, tylko wersja dla… dzieci? xD

     

Montagos

@ZSGifMan

Może to była ukryta indoktrynacja dzieci, ich przygotowanie jako "Tołdi" dla… producentów filmowych ? :P #pdk

Nie Painta, a zwykłej apki foto w smartfonie, z podstawowymi narzędziami ;)

ZSGifMan

@Montagos

> Nie Painta, a zwykłej apki foto w smartfonie, z podstawowymi narzędziami ;)

No tak, zupełnie zapomniałem, że Ty przecież jesteś "smart" ;)
                                                       

Proszę czekać…