HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Wybory samorządowe 105
Chemas

21 października wybory do samorządu. Jesteście w temacie i chcecie być aktywni, czy raczej macie to gdzieś ?
Ja osobiście jestem przygotowany. Nie wiem czy wiele zmienie, czy nie, ale przynajmniej będę miał prawo narzekać, bo głosowałem.

Zasumitra

Ciesze się z wyniku wyborów. Warszawa nie dała się skusić na obietnice!!

ramsay2

Nie zesrajcie się. Chyba tylko półmózg z Podkarpacia mógłby pomyśleć że Jaki (wiszą kłaki koło sraki) wygra z Waltz 2.0..

Brehen

> ramsay2 o 2018-10-22 18:31 napisał:
> Nie zesrajcie się. Chyba tylko półmózg z Podkarpacia mógłby pomyśleć że Jaki
> (wiszą kłaki koło sraki) wygra z Waltz 2.0..

Warszawa to miasto ukraińskie.

Adrenochrom

> Brehen o 2018-10-22 19:10 napisał:
>
> Warszawa to miasto ukraińskie.

mordercze, bandyckie

Niestety we Wrocławiu procentowo jest więcej Ukraińców.

Brehen

> Adrenochrom o 2018-10-22 19:44 napisał:
>
> mordercze, bandyckie
>
> Niestety we Wrocławiu procentowo jest więcej Ukraińców.

Wrocław jest płaski jak Chloe Grace Moretz.

Adrenochrom

> Brehen o 2018-10-22 19:54 napisał:
>
> Wrocław jest płaski jak Chloe Grace Moretz.

A jaki ma być, wypukły jak ryj tego knura https://youtu.be/xVpU0rfh2ww?t=232

Brehen

> Adrenochrom o 2018-10-22 20:08 napisał:
>
> A jaki ma być, wypukły jak ryj tego knura https://youtu.be/xVpU0rfh2ww?t=232

Konon to debil, ale i tak ma więcej klasy od ukraińców. We Wrocławiu też dużo szwabiszków (tfu!) się panoszy, nie?

Adrenochrom

> Brehen o 2018-10-22 20:25 napisał:
> Konon to debil, ale i tak ma więcej klasy od ukraińców. We Wrocławiu też dużo
> szwabiszków (tfu!) się panoszy, nie?

Trochę ich jest, ja akurat pracuje w niemieckiej firmie.

Adrenochrom

> Brehen o 2018-10-22 20:25 napisał:
> Konon to debil, ale i tak ma więcej klasy od ukraińców. We Wrocławiu też dużo
> szwabiszków (tfu!) się panoszy, nie?

Nawet Wojciech S. – ksywa Strusioszczur ma więcej klasy https://youtu.be/sViVfcvG7Ig

ramsay2

> Brehen o 2018-10-22 19:10 napisał:
>
> Warszawa to miasto ukraińskie.

Żeby nie było…nie głosowałem na cwela z Platfotrmy, na cwela z PiS też nie.

ZSGifMan

> ramsay2 napisał: Przydupas Gronkiewicz Waltz-Trzaskowski i leszcz z Opola-Jaki. Zaiste wybór zajebisty.

> Adrenochrom napisał: Jaki-sraki lepszy.

To jest zawsze jak wybór między syfilisem a rzeżączką!

ZSGifMan

> Brehen napisał: Warszawa to miasto ukraińskie.

To niestety prawda!
Nawpuszczali do kraju tyle tego banderowskiego dziadostwa, że szok. Na każdym kroku słuchać tylko jak piłują jadaki po 'zabużańsku'…

Anonimowy

> 10murzynkow o 2018-10-22 15:50 napisał:
> Co ci się tak ciśnienie dźwiga? Ani w PiSie nie są idealni, a ostatnio bardzo
> się popsuli, a i w PO znajdą się przyzwoici ludzie. Jednak trochę przykro, że
> ludzie głosują na kłamców i prostaków.
>
> Czyli Warszawa? XD

Jakie to ma znaczenie czy Warszawa, czy nie? Na PiSmaków nie głosuje dla zasady. Już powiedziałem, że jestem antysocjalistą, więc nie zagłosuje na najgorsze lewactwo w kraju. Jeżeli ktoś startuje pod szyldem PiS, to dla mnie jest wystarczający powód. W Polsce mamy taki paradoks, że "prawica" jest bardziej socjalistyczna niż postkomuniści… Efekt jest taki, że nie mamy w kraju prawdziwej umiarkowanej prawicy ani światopoglądowo, ani gospodarczo. Wybieram więc z tego, co mam… Wole tak niż nie głosować w ogóle.

10murzynkow

> Zuchwalec o 2018-10-23 08:59 napisał:
>
>
> Jakie to ma znaczenie czy Warszawa, czy nie? Na PiSmaków nie głosuje dla zasady.
> Już powiedziałem, że jestem antysocjalistą, więc nie zagłosuje na najgorsze
> lewactwo w kraju. Jeżeli ktoś startuje pod szyldem PiS, to dla mnie jest
> wystarczający powód. W Polsce mamy taki paradoks, że "prawica" jest bardziej
> socjalistyczna niż postkomuniści… Efekt jest taki, że nie mamy w kraju
> prawdziwej umiarkowanej prawicy ani światopoglądowo, ani gospodarczo. Wybieram
> więc z tego, co mam… Wole tak niż nie głosować w ogóle.

To były wybory samorządowe. Chyba miałeś większy wybór niż PiS czy PO? Może byli jacyś nowi,niezależni kandydaci?

Większość samorządów była zarządzana przez zasiedzianych kacyków z PO, którzy się upaśli na ciepłych samorządowych posadkach, robiąc przewały, wśród nich prym wiodła Warszawa z Hajką, Gdańsk z Adamowiczem, który ma kilka mieszkań i 36 kont, czy Kraków z Majchrowskim, patronem mafii reprywatyzacyjnej porównywalnej z tą warszawską. Albo Smogorzewski – on w ciągu swojego samorządowania zdobył taki majątek, że nie dorobiłby się takiego nawet gdyby z całą rodziną przez te wszystkie lata oszczędzał i jadł tylko chleb ze smalcem. I dziwi mnie, że tacy ludzie wygrali, albo przeszli do drugiej tury z ogromnymi szansami i pewnie wygrają.

10murzynkow

> ZSGifMan o 2018-10-23 03:22 napisał:
> To niestety prawda!
> Nawpuszczali do kraju tyle tego banderowskiego dziadostwa, że szok. Na każdym
> kroku słuchać tylko jak piłują jadaki po 'zabużańsku'…

To, że są Ukraińcy,którzy pracują, w przeważającej wiekszości legalnie, płacą podatki i zarabiają na nasze emerytury nie jest takie złe. To są zwykli ludzie, przeważnie przyjaźni i nie mają nic wspólnego z banderowcami.Jasne, że lepiej by było, gdyby nie trzeba było sprowadzać obcokrajowców. W ogóle sytuacja migracji jest chora: 3 miliony naszych wyjechało za pracą za granicę, a 3 miliony obcych przyjechało w tym samym celu do nas. 500+ (tak znienawidzone przez Zuchwalca) miało poprawić sytuację w przyszłości. Czy poprawi? Jakaś zwyżka demograficzna była w 2016/17, a nie wiem jak badania wypadły w tym roku.

Anonimowy

Czy 500+ pomogło? Wystarczy wpisać w gugle… zresztą pomogę Ci i wkleję pierwszy lepszy link:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/kryzys-demograficzny-w-polsce-dane-gus/kkpcetv

Jak widać 500+ pomogło nieznacznie… szkoda, że nie chcesz zauważyć, że dali 500+ (i to nie każdemu), a potem to zabrali w postaci podwyżek (i to każdemu). Myślisz, że kasa spadnie z nieba… Jeszcze raz mówię, że ten program to bzdura. Trzeba stwarzać ludziom możliwości, by sami decydowali się na dziecko, a nie rozdawać mamonę. To tylko zadziała chwilowo i nieznacznie. W ogóle uważam, że to sztuczne pompowanie przyrostu naturalnego nie ma sensu. Trzeba inwestować w naukę i technologię, bo to jest przyszłość, a nie sponsorować nieudaczników i czarną mafię… Nie potrafimy wyprodukować nawet prostych porządnych narzędzi. Nie produkujemy maszyn przemysłowych. Nie produkujemy leków… o samochodach nawet nie będę wspominał – zresztą nie każdy musi je produkować, ale jest wiele dziedzin, w których leżymy i kwiczymy. Wszystko niemieckie, francuskie, włoskie, brytyjskie, a nawet czeskie. To śmieszne by 38 mln naród mógł się pochwalić Wiedźminem (super gra – z tego jestem dumny) i pryskanymi jabłkami.

dwugrot

Program 500+ miałby jakiś tam sens, gdyby pieniadze otrzymywali świeżo upieczeni rodzice. Jak w poprawie dzietności maja pomóc pieniadze na 15-letniego gimba to ja nie wiem.

ZSGifMan

> 10murzynkow napisał:
> To, że są Ukraińcy,którzy pracują, w przeważającej wiekszości legalnie, płacą
> podatki i zarabiają na nasze emerytury nie jest takie złe. To są zwykli ludzie,
> przeważnie przyjaźni i nie mają nic wspólnego z banderowcami.Jasne, że lepiej by
> było, gdyby nie trzeba było sprowadzać obcokrajowców. W ogóle sytuacja migracji
> jest chora: 3 miliony naszych wyjechało za pracą za granicę, a 3 miliony obcych
> przyjechało w tym samym celu do nas. 500+ (tak znienawidzone przez Zuchwalca)
> miało poprawić sytuację w przyszłości. Czy poprawi? Jakaś zwyżka demograficzna
> była w 2016/17, a nie wiem jak badania wypadły w tym roku.

Właśnie miałem prawie to samo wpisać, więc tylko zaznaczę, że z tymi banderowcami to taka nieco brzydka metafora z mojej strony, aczkolwiek sporo napłynęło też faktycznych 'czcicieli' bandery, potrafią sobie małą flagę w oknie wystawić, czy jeździć z niby 'dyskretną' naklejką w samochodzie… Także nie do końca tak pięknie jak byśmy chcieli, choć sporo nawet bardzo dużo z nich jak piszesz ciężko zasuwa na kromkę chleba w pustce jaka powstała po tych 'cwanych', co to uciekli z kraju na gotowe gdzieś za granice, rury przetykać, gary zmywać, pomyje wylewać, czy buty pucować.
Teraz pismaki smarują, że kolejne 2,5 mln chce emigrować, łamane na czeka tylko na okazję na wyjazd i już widzę co się będzie działo i kto zajmie po nich miejsce.
Smutne i denerwujące!

ZSGifMan

> Michael_Corleone napisał: Czy miał Pan na myśli tą flagę?
> https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:OUN-r_Flag_1941.svg

Dokładnie tę.
https://www.youtube.com/watch?v=GeEW77je09o
To nie jest u nas nic nowego, działo się hucznie już za platformiaków!
Jednak zwiększająca się liczba ukraińców w Polsce tylko zdaje się ich coraz bardziej ośmielać.
https://www.youtube.com/watch?v=DHxcnaWav-s

Michael_Corleone

Nie mam nic przeciwko fladze ukraińskiej lecz flaga UPA w Polsce to łajdactwo i jawna prowokacja. Wydaje mi się, że zgodzi się z tym niemal każdy Ukrainiec który ma podobny stosunek do nacjonalizmu jak ja.

ZSGifMan

Oby tych ukrów z podobnym stosunkiem do nacjonalizmu jak Ty było jak najwięcej, bo inaczej kiedyś będzie niewesoło, gdyż ich liczba w Polsce będzie tylko rosła, a po ostatnich zapowiedziach emigracji rodaków do zachodniej części eurokołchozu, to zapewne lawinowo.

Michael_Corleone

Mimo stale rosnącej liczby Ukraińców w Polsce wydaje mi się, że manifestowanie takiej symboliki która stanowi wodę na młyn dla wrogich im polskich nacjonalistów może w przyszłości skończyć się niewesoło jedynie dla samych Ukraińców. A więc w ich interesie jest to aby takie flagi nie pojawiały się w naszym kraju.

ZSGifMan

Dla nas niewesoło, czy dla nich niewesoło, to już nie jest takie istotne, bo finał będzie taki, że i tak dla nas będzie nieciekawie, bo nawet jeśli to tylko sprytna prowokacja bez realnego zagrożenia dla Polski i Polaków, to zapewne kiedyś się przeleje czara goryczy i stanie coś na kształt tego o czym piszesz, a wtedy i tak zgarniemy po łbie od wszystkich lewych całego świata jaka to Polska ksenofobiczna i nietolerancyjna jest.

A ukry będą mieli poprzyznawane obywatelstwa czy karty pobytu i przecież nikt ich wtedy nie spakuje i nie poodsyła do siebie, bo by nas lewizna żywcem zjadła. Czyli już przegrywamy, a w przyszłości będzie tylko mat kiedyś…

Anonimowy

> dwugrot o 2018-10-23 19:06 napisał:
> Program 500+ miałby jakiś tam sens, gdyby pieniadze otrzymywali świeżo upieczeni
> rodzice. Jak w poprawie dzietności maja pomóc pieniadze na 15-letniego gimba to
> ja nie wiem.

Słuszna uwaga. Ja jestem ogólnie przeciwny takim daninom, ale mógłbym zaakceptować ten program, jeśli dostawaliby je ludzie młodzi na pierwsze dziecko, którzy mają jeszcze często słabo płatną prace i dopiero wchodzą w prawdziwe życie i te 500+ ułatwiłoby w jakimś stopniu decyzję, by mieć dziecko… ALE!!! To powinno dotyczyć tylko tych, gdzie w rodzinie pracuje przynajmniej jedna osoba! Tam, gdzie mamusia i tatuś nie pracują, to nie dałbym ani grosza. Automatycznie wyeliminowałbym z tego programu nierobów, leniów, pijaków i dzieciorobów dla pieniędzy… Niestety PiS zrobił wszystko odwrotnie, bo im zależy na głosach nierobów, nieudaczników i leniów – w końcu w większości to ich elektorat.

Anonimowy

> ZSGifMan o 2018-10-24 01:11 napisał:
> …a wtedy i tak zgarniemy po łbie od wszystkich lewych całego świata jaka to Polska
> ksenofobiczna i nietolerancyjna jest.

Jak ja lubię jak ktoś, wyzywa wszystkich od lewych albo lewaków… Może wytłumaczysz nam wszystkim na czy polega lewica a na czym prawica?? No słucham… Tylko żeby nie okazało się mądralo, że obecny polski rząd to właśnie m.in. lewactwo:-).

10murzynkow

> Zuchwalec o 2018-10-24 10:36 napisał:
>
> Słuszna uwaga. Ja jestem ogólnie przeciwny takim daninom, ale mógłbym
> zaakceptować ten program, jeśli dostawaliby je ludzie młodzi na pierwsze
> dziecko, którzy mają jeszcze często słabo płatną prace i dopiero wchodzą w
> prawdziwe życie i te 500+ ułatwiłoby w jakimś stopniu decyzję, by mieć
> dziecko… ALE!!! To powinno dotyczyć tylko tych, gdzie w rodzinie pracuje
> przynajmniej jedna osoba! Tam, gdzie mamusia i tatuś nie pracują, to nie dałbym
> ani grosza. Automatycznie wyeliminowałbym z tego programu nierobów, leniów,
> pijaków i dzieciorobów dla pieniędzy… Niestety PiS zrobił wszystko odwrotnie,
> bo im zależy na głosach nierobów, nieudaczników i leniów – w końcu w większości
> to ich elektorat.
Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że te kilkadziesiąt procent wyborców,którzy głosowali na PiS to nieroby, nieudacznicy i lenie. Takim nie chciałoby się ruszyć tyłka i pójść na wybory.

Nie zgadzam się również z twierdzeniem, że beneficjentami 500+ jest patologia. Naturalnie, tacy również, ale to margines. Zdecydowana większość to właśnie rodziny, gdzie rodzice ciężko harują za niskie pensje i ledwo wiązali koniec z końcem. Za 500+ mogli dzieciom kupić nowe meble, laptopa czy wysłać na zieloną szkołę.

Anonimowy

> 10murzynkow o 2018-10-24 11:35 napisał:
> Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że te kilkadziesiąt procent
> wyborców,którzy głosowali na PiS to nieroby, nieudacznicy i lenie. Takim nie
> chciałoby się ruszyć tyłka i pójść na wybory.

No właśnie taki nierób wie, że musi mu się chcieć iść i zagłosować na ten PiS… Bo PiS mu da i wtedy będzie mógł pierdzieć w fotel z piwem w ręku. Na tym Polega sukces PiS. To taka PiS DA:-).

> Nie zgadzam się również z twierdzeniem, że beneficjentami 500+ jest patologia.
> Naturalnie, tacy również, ale to margines. Zdecydowana większość to właśnie
> rodziny, gdzie rodzice ciężko harują za niskie pensje i ledwo wiązali koniec z
> końcem. Za 500+ mogli dzieciom kupić nowe meble, laptopa czy wysłać na zieloną
> szkołę.

A kto jest beneficjentem 500+?? Taki przykład: wiesz, że jak zarabiam 2600 na rękę i mam dziecko to nie dostane 500+… za duży dochód na jednego człowieka w rodzinie. Fajnie co? Nie chrzań więc tych pierdół o ciężko pracujących. Ten program jest tak skonstruowany, by pobierała go albo niepracująca patologia, albo zamożni ludzie, których stać na posiadanie dwójki czy trójki dzieci, ew. dla cwaniaków, którzy pracują na czarno. Dla takich, którzy są uczciwi i zastanawiają się czy stać ich na choćby jedno dziecko (największa grupa młodych ludzi) nie ma i nie będzie.

10murzynkow

Rozumiem cię. Zapewne w twoim otoczeniu nie ma takich rodzin,które są podobnie uposażone jak ta z twojego przykładu, może nieco lepiej, ale mają dwójkę czy trójkę dzieci. Dlatego głosujesz na tych, co żadnemu dziecku nic nie dali, mówili, że pieniędzy nie ma i nie będzie i są tak oderwani od rzeczywistości, że myślą , że za 6000 pracuje tylko złodziej albo idiota, że o kradzieży 150 miliardów z OFE nie wspomnę. Spoko.

Michael_Corleone

Inni wolą głosować na tych dzięki którym za każde 500zł ich dziecko w przyszłości zapłaci 2000zł jeśli nie więcej. Przypominam Panu/Pani, że premier Morawiecki na spotkaniu z sympatykami PIS w przypływie szczerości przyznał, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność – powiedział Premier. Jak wygląda ta poprawa dzietności to już pokazały dane.
Poza tym łatwo być Świętym Mikołajem w szczycie cyklu koniunktury gospodarczej. O wiele trudniej było nim być przy największym światowym kryzysie gospodarczym po II Wojnie Światowej w jakim przyszło rządzić PO.
Jeśli ktoś myśli że dobra kondycja polskiej gospodarki jest zasługą dwóch lat rządów PISu a nie wszystkich pozostałych rządów które prowadziły odpowiedzialną politykę gospodarczą to jest ignorantem. PIS ma co wydawać lecz to nie potrwa wiecznie tak jak w Grecji.
W Grecji też przez lata wybierali sobie Świętych Mikołajów i skończyli bankructwem. Kiedy Tusk z Rostowskim robili sobie konferencję prasową z Zieloną Wyspą na tle czerwonej od spadków Europy to nie wszyscy zauważyli że na dole była jeszcze jedna zielona wyspa – Grecja.

Anonimowy

> 10murzynkow o 2018-10-24 14:12 napisał:
> Rozumiem cię. Zapewne w twoim otoczeniu nie ma takich rodzin,które są podobnie
> uposażone jak ta z twojego przykładu, może nieco lepiej, ale mają dwójkę czy
> trójkę dzieci. Dlatego głosujesz na tych, co żadnemu dziecku nic nie dali,
> mówili, że pieniędzy nie ma i nie będzie i są tak oderwani od rzeczywistości, że
> myślą , że za 6000 pracuje tylko złodziej albo idiota, że o kradzieży 150
> miliardów z OFE nie wspomnę. Spoko.

Afery aferami. Każdy ma je na koncie. Ja też tak potrafię… Głosujesz na PiS skoro wszystko drożeje. Głosujesz na tych co dają pijakom. Głosujesz na tych, co ukradli ze SKOKÓW. Głosujesz na tych, co budują pomniki za nie swoje. Głosujesz na tych, co mln zł przelewają rydzykowi, żeby w swoich mediach nawoływał na kogo głosować. Głosowałeś na tych, którzy nawet w jednostkach spec. zatrudniają kolesi i znajomych. Wiesz jak się nazywają takie rzeczy? To zwykłe łapownictwo w białych rękawiczkach, nepotyzm i kolesiostwo. A wiesz po co były wycinane drzewa w Puszczy? Korniki to bzdura… wycinane były zdrowe 100-letnie drzewa i zabierane po wycięciu na sprzedaż. Taki materiał kosztuje… wiem, bo mój Ojciec jest stolarzem. Myślisz, że twój GURU jest święty?… ale wróćmy do rzeczy… tyle razy mówiłem, że z założenia uważam, że dawanie 500+ to psucie i demoralizowanie społeczeństwa. Dlatego głosuje na tych, co nie rozdają za nic i nie zadłużają państwa w takim tempie co PiS. Każdy powinien zapracować sobie sam. Powiedziałem, że mógłbym ten program zaakceptować czy bardziej zrozumieć, gdyby trafiał do tych, z których państwo ma pożytek, czyli do ludzi, którzy pracują i płaca podatki… a jaki pożytek ma państwo z dotowania patologii? Żaden.

10murzynkow

> Michael_Corleone o 2018-10-24 14:18 napisał:
> Inni wolą głosować na tych dzięki którym za każde 500zł ich dziecko w
> przyszłości zapłaci 2000zł jeśli nie więcej. Przypominam Panu/Pani, że premier
> Morawiecki na spotkaniu z sympatykami PIS w przypływie szczerości przyznał, że
> 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy
> promować dzietność – powiedział Premier. Jak wygląda ta poprawa dzietności to
> już pokazały dane.
> Poza tym łatwo być Świętym Mikołajem w szczycie cyklu koniunktury gospodarczej.
> O wiele trudniej było nim być przy największym światowym kryzysie gospodarczym
> po II Wojnie Światowej w jakim przyszło rządzić PO.
> Jeśli ktoś myśli że dobra kondycja polskiej gospodarki jest zasługą dwóch lat
> rządów PISu a nie wszystkich pozostałych rządów które prowadziły odpowiedzialną
> politykę gospodarczą to jest ignorantem. PIS ma co wydawać lecz to nie potrwa
> wiecznie tak jak w Grecji.
> W Grecji też przez lata wybierali sobie Świętych Mikołajów i skończyli
> bankructwem. Kiedy Tusk z Rostowskim robili sobie konferencję prasową z Zieloną
> Wyspą na tle czerwonej od spadków Europy to nie wszyscy zauważyli że na dole
> była jeszcze jedna zielona wyspa – Grecja.

Kiedy się porówna 150 mld z OFE i 20 mld z 500+, to faktycznie nie jest to "zbyt wygórowany koszt w przyszłość Polski".
A jak rządziło PO? Do czego doprowadzili ojcowie polskiej transformacji, Leszek Balcerowicz, Donald Tusk i Waldemar Pawlak? Wyprzedali, zlikwidowali lub sprywatyzowali za grosze większość polskiego przemysłu, dzięki czemu z biednych staliśmy się jeszcze biedniejsi. Polskie cukrownie, przemysł chemiczny,tekstylny, włókniarstwo, przetwórstwo, polski handel, to wszystko zostało zniszczone albo oddane obcemu kapitałowi. Na czym mieliśmy zarabiać i się bogacić?

IGLOOPOL zatr. 35 tys. pracowników, posiadał chłodnie, zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego, mięsnego itp. Bardzo ważne przedsiębiorstwo ze względu na sezonowość owoców czy mięsa. Po restrukturyzacji nie opłacało się tu produkować wody z gazem.
https://pbs.twimg.com/media/DjpkZRgXsAA0VUw.jpg

Zakłady Wytwórcze Urządzeń Telefonicznych, trzy olbrzymie zakłady po 6, 8 tys. pracowników, sprzedane wielkiej korporacji za łapówki i 10-15 % wartości w trybie wrogiego przejęcia.
https://pbs.twimg.com/media/DiHvi1zX4AUjx9V.jpg

Fabryka Obuwia Gumipol Chełmek po restrukturyzacji. Sprawcy na wolności…
Bardzo dużo pozostawionych dokumentów, składowiska różnych kolorów gum i skór. Brama główna wyważona, wszystkie wejścia do budynków otwarte, fabryki nikt nie pilnuje.
https://pbs.twimg.com/media/DhjqS7iX0AAqiVW.jpg
Mogę tak wklejać kilometrami. Jesteśmy krajem jak po wojnie i proszę mi nie bredzić o koniunkturach i kryzysach.
Tak jak Balcerowicz przeprowadził restrukturyzację polskiego przemysłu, tak Nawałka zreformował drużynę narodową. W obu przypadkach zero odpowiedzialności.

Żeby nie było, że jestem ślepym pisiorem, PiS nie pociagnęło winnych do odpowiedzialności, a oni za to co zrobili polskiej gospodarce powinni siedzieć.Co więcej nie zatrzymało procesu (może tylko nieco spowolniło)
5 czerwca 2018 Sąd ogłosił upadłość Próchnika, spółki posiadającej największy staż na GPW. Wcześniej Próchnik próbował się ratować, wyprzedając majątek, m.in . markę Rage Age.
Fabryka Wilhelma Lürkensa w Łodzi budowana była od roku 1898, początkowo dziewiarnia po 1905 przędzalnia bawełny z budynkiem maszynowni i kominem. W 1974 została oddziałem Zakładów Odzieżowych im. A. Próchnika. Obecnie po restrukturyzacji i prywatyzacji.
https://pbs.twimg.com/media/DfzbBTUW4AEnqU3.jpg

A bronię 500+ , bo obecnie to jedyny sposób, żeby wydobyć polskie rodziny z biedy.

10murzynkow

> Zuchwalec o 2018-10-24 15:39 napisał:
> Afery aferami. Każdy ma je na koncie. Ja też tak potrafię… Głosujesz na PiS
> skoro wszystko drożeje. Głosujesz na tych co dają pijakom. Głosujesz na tych, co
> ukradli ze SKOKÓW. Głosujesz na tych, co budują pomniki za nie swoje. Głosujesz
> na tych, co mln zł przelewają rydzykowi, żeby w swoich mediach nawoływał na kogo
> głosować. Głosowałeś na tych, którzy nawet w jednostkach spec. zatrudniają
> kolesi i znajomych. Wiesz jak się nazywają takie rzeczy? To zwykłe łapownictwo w
> białych rękawiczkach, nepotyzm i kolesiostwo. A wiesz po co były wycinane drzewa
> w Puszczy? Korniki to bzdura… wycinane były zdrowe 100-letnie drzewa i
> zabierane po wycięciu na sprzedaż. Taki materiał kosztuje… wiem, bo mój Ojciec
> jest stolarzem. Myślisz, że twój GURU jest święty?… ale wróćmy do rzeczy…
> tyle razy mówiłem, że z założenia uważam, że dawanie 500+ to psucie i
> demoralizowanie społeczeństwa. Dlatego głosuje na tych, co nie rozdają za nic i
> nie zadłużają państwa w takim tempie co PiS. Każdy powinien zapracować sobie
> sam. Powiedziałem, że mógłbym ten program zaakceptować czy bardziej zrozumieć,
> gdyby trafiał do tych, z których państwo ma pożytek, czyli do ludzi, którzy
> pracują i płaca podatki… a jaki pożytek ma państwo z dotowania patologii?
> Żaden.

Za poprzednich rządów nie drożało? Co do reszty – już ci pisałam, że nie zgadzam się z twoimi twierdzeniami.
21 nie głosowałam na PiS, ale u mnie będzie II tura i pewnie zagłosuję.

Michael_Corleone

Uwielbiam czytać takie farmazony. Polska była w ruinie a nagle trafia do listy krajów rozwiniętych. Dzięki komu? No przecież nie dzięki wszystkim rządom które prowadziły odpowiedzialną politykę gospodarczą lecz dzięki temu że od dwóch lat rządzi PIS! Dobre sobie.
A co do tego wyprzedawania polskich przedsiębiorstw za bezcen to przypominam, że towar jest wart tyle za ile się sprzedaje. Kto jest winien temu że "renomowane" PRLowskie przedsiębiorstwa padały albo były wyprzedawane za bezcen? Prawackie buractwo!!
To właśnie to środowisko po 89r. rzucało się na zachodnie produkty jak świnia na gwiazdy jednocześnie tworząc określenie Polska Chała! Pamiętam jak handlowcy spotykali się często z takim pytaniem: Panie a czy ten produkt to krajowy czy zagraniczny? No polski ale dobry. Aha to pyerdolę polskiej chały kupować nie będę.
I kto to miał kupować? Niemcy, Francuzi??? Przecież to oczywiste że przy takiej postawie każde przedsiębiorstwo się zwijało.
Nie inaczej było z wędlinami. Masarz który sprzedawał uczciwe wędliny co rusz spotykał się z komentarzem…. Panie co tak drogo? Przecież w Kerfurze widziałem tą samą szynkę dwa razy taniej. Dla ówczesnego buractwa liczyła się tylko i wyłącznie cena i dlatego przedsiębiorcy wychodząc na przeciw tym oczekiwaniem partolili te wędliny coraz bardziej a ten kto chciał robić uczciwie padał.
Teraz buractwo oprzytomniało, jak i stało się trochę bardziej majętne, więc nagle przypomniało sobie jakie to dawniej były zayebiste wędliny, jakie to były przedsiębiorstwa itd. To właśnie prawackie buractwo doprowadziło je wszystkie do upadku a teraz szuka usprawiedliwienia.

10murzynkow

Lewackie buractwo. Prawacy wiedzą, że jeżeli coś jest dobre, to musi kosztować.

I proszę sobie wyobrazić, którą bylibyśmy gospodarką, gdyby nie Balcerowicz.

Michael_Corleone

Dlatego pisałem o prawactwie a nie o prawicy, przez szacunek dla tej drugiej.
Prawicowy wiedzą dlatego poparcie dla jedynej partii autentycznie prawicowej w Polsce, czyli dla Korwina, wynosi 1%. Tyle jest właśnie w Polsce prawicy.
W naszym kraju najlepiej sprawdza się Narodowy Socjalizm czyli rozdawnictwo pieniędzy podlane bogoojczyźnianym sosem i tym jest dla mnie właśnie prawactwo.

10murzynkow

Proszę Pana,niewątpliwie ma Pan sporo racji, niemniej jak już rozdawać, to czy lepiej rozdać swoim, którzy bądź co bądż pracują i wypracowują ten dobrobyt, czy tak jak w postępowej Szwecji, przybyszom, którzy nie chcą się asymilować i tkwią w swoim allahowym bądź szariackim sosie?

Michael_Corleone

Odpowiem Panu jak tylko uporam się z kilkoma zajęciami :-) Możliwe że dopiero jutro

Anonimowy

> 10murzynkow o 2018-10-24 17:01 napisał:
> Proszę Pana,niewątpliwie ma Pan sporo racji, niemniej jak już rozdawać, to czy
> lepiej rozdać swoim, którzy bądź co bądż pracują i wypracowują ten dobrobyt, czy
> tak jak w postępowej Szwecji, przybyszom, którzy nie chcą się asymilować i
> tkwią w swoim allahowym bądź szariackim sosie?

Najlepiej to nie rozdawać nikomu. To psuje ludzi. Każdy sam powinien zapracować na swoje. Bezrobocie jest niskie jak nigdy (oczywiście wielka to zasługa PiS dzielców:-). Także jak ktoś chce znaleźć pracę, to znajdzie. Rozdawnictwo nie jest potrzebne… a jak komuś się nie chce, to niech żyje w nędzy i zdycha.

Anonimowy

> Michael_Corleone o 2018-10-24 16:23 napisał:
> Dlatego pisałem o prawactwie a nie o prawicy, przez szacunek dla tej drugiej.
> Prawicowy wiedzą dlatego poparcie dla jedynej partii autentycznie prawicowej w
> Polsce, czyli dla Korwina, wynosi 1%. Tyle jest właśnie w Polsce prawicy.

Niestety w dużej mierze jest to wina samego Korwina… Kiedyś mówił mądrze (wtedy ludzie go nie słuchali), a dziś też powie coś mądrego i ciekawego, by za 5 min palnąć taką głupotę, która spycha go na margines w polityce. Mam wrażenie, że odjebało mu całkowicie na stare lata. Podoba mi się jego podejście do spraw gospodarczych, ale… po co te bzdurne wypowiedzi o kobietach? o niepełnosprawnych? Sam pozbawił się szans na to, by istnieć w polityce. Mnie się marzy prawica po prostu normalna… Dbająca o historię, kulturę i gospodarkę wolnorynkową, ale żeby nie wpierdalała się ludziom do życia prywatnego, nie lizała i całowała dupska czarnej mafii z rydzykiem na czele i nie pitoliła głupot o tym, że kobiety są mniej inteligentne (innych głupstw Korwina nawet nie będę wymieniał). To nie te czasy na takie bzdury…

Michael_Corleone

> 10murzynkow o 2018-10-24 17:01 napisał:
> Proszę Pana,niewątpliwie ma Pan sporo racji, niemniej jak już rozdawać, to czy
> lepiej rozdać swoim, którzy bądź co bądż pracują i wypracowują ten dobrobyt, czy
> tak jak w postępowej Szwecji, przybyszom, którzy nie chcą się asymilować i
> tkwią w swoim allahowym bądź szariackim sosie?

Czy może mi Pan wyjaśnić, czym różni się poziom chęci asymilowania się Polaków za granicą od Muzułmanów?
Nie trzeba mi uświadamiać oczywistych faktów, że Polakom nie zdarzają się zamachy samobójcze i tego, że w zdecydowanej większości nasi rodacy ciężko pracują, czego nie można powiedzieć o przybyszach z Bliskiego Wschodu. Pytam wyłącznie o asymilację. Z tego co wiem, o ile Polki z powodzeniem podejmują próby asymilowania się w tamtejszych społeczeństwach, to nie można tego powiedzieć o polskich mężczyznach, którzy izolują się w podobnym stopniu jak Muzułmanie. Statystyczny polski emigrant obraca się wyłącznie w towarzystwie sobie podobnych, pracuje u Polaka, robi zakupy w polskim sklepie itd. Część z nich nawet wracając po kilku latach z UK nie zna angielskiego bo nigdy nie był im do niczego potrzebny poza kilkoma grzecznościowymi oficjalnymi zwrotami.
Także byłbym ostrożny z wypominaniem tego braku chęci asymilowania się przez Muzułmanów.
Mam nadzieję że postępowość Szwecji ocenia Pan na podstawie ostatnich kilkudziesięciu lat a nie tylko w odniesieniu do ostatnich kilku lat na które wpływ ma olbrzymi napływ uchodźców.
Osobiście uważam, że wszelkie skrajności są złe czyli zarówno lewicowe rozdawnictwo pieniędzy na lewo i prawo z kieszeni przyszłych pokoleń jak również bezduszny prawicowy wyzysk i brak solidarności z biedniejszymi. Zuchwały Pan pisząc o tym, że jak się komuś nie chce to niech żyje w nędzy i zdycha mówi to zapewne z perspektywy osoby która osiągnęła w życiu przyzwoitą pozycję społeczną. Nie bierze jednak pod uwagę, że gdyby wprowadzone w życie skrajnie prawicowe propozycje to znowu o poziomie życia decydowałoby pochodzenie a nie ciężka praca.
Ponad miliard ludzi żyje za mniej niż 1,25$ dziennie. Proszę mi odpowiedzieć jakie możliwości mają takie osoby na poprawę swojej sytuacji? Przecież to nieodłącznie wiąże się ze wzrostem przestępczości bo zdesperowani ludzie nie mają nic do stracenia.
Wg mnie Państwo powinno promować ludzi przedsiębiorczych i pracowitych lecz jednocześnie powinno pomagać ludziom którzy sobie nie radzą, poprzez oferowanie możliwości na wyjście z biedy czyli poprzez wędkę a nie przez rozdawnictwo pieniędzy czyli rybę.
W przypadku programu 500 plus mamy do czynienia wyłącznie z kiełbasą wyborczą, która nawet nie jest pomocą dla najuboższych czy najsłabszych lecz kupowaniem sobie głosów wśród możliwie jak największej ilości odbiorców. O tym jak pisowskie państwo traktuje najsłabszych mogliśmy obserwować przy okazji protestu rodziców wychowujących najciężej chore dzieci.
Dlaczego państwo postanowiło wbrew sugestiom ekonomistów obniżyć wiek emerytalny i rozdawać bez opamiętania pieniądze? Plan był następujący. Tuż po wygranych wyborach w 2015r. korzystając ze sprzyjającej koniunktury i dobrej sytuacji gospodarczej państwa która jest wynikiem pracy wszystkich poprzednich rządów (w tym PISu z 2005r.) partia rządząca postanowiła rozdawać pieniądze na maxa licząc, że w kolejnych wyborach uzyska dzięki temu tak jak Orban większość konstytucyjną. No i PIS się mocno rozczarował bo mimo rekordowo niskiego bezrobocia, miliardów wyłożonych na pomoc socjalną okazuje się, że może sobie tylko pomarzyć o wynikach powyżej 40%, a przecież jeszcze nie tak dawno sondaże potrafiły wskazywać na takie właśnie poparcie.

ZSGifMan

> Zuchwalec o 2018-10-24 10:47 napisał:
> Jak ja lubię jak ktoś, wyzywa wszystkich od lewych albo lewaków… Może
> wytłumaczysz nam wszystkim na czy polega lewica a na czym prawica?? No
> słucham… Tylko żeby nie okazało się mądralo, że obecny polski rząd to właśnie
> m.in. lewactwo:-).

Pyskaty jesteś.
Doucz się, poczytaj, a dopiero wtedy znowu zabierz głos:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica

Prawica : "Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii."
Lewica : "Cechą wspólną ugrupowań lewicowych są wartości takie jak egalitaryzm, kolektywizm – wyższość równości nad wolnością oraz dobra grup społecznych nad jednostką."


Tu jest w miarę dobrze opisany ten problem (choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że kibicuje z lewej strony ;) i nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko mi się podoba, ale poczytaj sobie, to może coś ci się rozświetli w głowie:
https://www.forbes.pl/wiadomosci/prawica-a-lewica-roznice/5h6x3lt


Tyle w temacie, dziękuję – do widzenia ;p


Michael_Corleone

Dziękuję za świetny artykuł z Forbes.

Najbardziej utkwił mi w pamięci ten fragment

"Według marcowego badania instytutu Dalia Research „skrajnie lewicowi” wyborcy Mélenchona byliby bardziej skłonni oddać swój głos w drugiej turze na „skrajnie prawicową” Marine Le Pen niż na François Fillona – „umiarkowanego prawicowca”. Hasła lewicy, które gwarantowałyby jej wyborczy sukces, przejęła twarda prawica. Skrajnym przykładem jest Polska. Wyborcy, którzy w tradycyjnym systemie zagłosowaliby na socjalną lewicą, oddali głos na zsocjalizowaną prawicę. Skończyło się tak, że na lewo od prawicy w Sejmie jest już tylko ściana."

Anonimowy

Do ZSGifMan – Ja nie muszę się tego uczyć. Skończyłem Politologię i się obroniłem, chociaż dziś ten papierek nie jest mi potrzebny… Ogólniki i regułki z Wikipedii wsadź sobie w dupę:-).

Tyle w temacie, dziękuję – do widzenia ;p

Anonimowy

> Michael_Corleone o 2018-10-24 23:20 napisał:
> Dziękuję za świetny artykuł z Forbes.
>
> Najbardziej utkwił mi w pamięci ten fragment
>
> "Według marcowego badania instytutu Dalia Research „skrajnie lewicowi” wyborcy
> Mélenchona byliby bardziej skłonni oddać swój głos w drugiej turze na „skrajnie
> prawicową” Marine Le Pen niż na François Fillona – „umiarkowanego prawicowca”.
> Hasła lewicy, które gwarantowałyby jej wyborczy sukces, przejęła twarda prawica.
> Skrajnym przykładem jest Polska. Wyborcy, którzy w tradycyjnym systemie
> zagłosowaliby na socjalną lewicą, oddali głos na zsocjalizowaną prawicę.
> Skończyło się tak, że na lewo od prawicy w Sejmie jest już tylko ściana."

Właśnie tak. Między skrajną lewicą a skrajną prawicą jest bardzo cienka granica… Niestety niewielu to dostrzega…

ZSGifMan

> Zuchwalec o 2018-10-24 23:29 napisał:
> Do ZSGifMan – Ja nie muszę się tego uczyć. Skończyłem Politologię i się
> obroniłem, chociaż dziś ten papierek nie jest mi potrzebny… Ogólniki i regułki
> z Wikipedii wsadź sobie w dupę:-).

Jak sobie na ciebie patrzę i 'jakość' tego co tu wpisujesz, to jedyne co na pewno skończyłeś to tanie wino pod sklepem! XD

Szkoda, że takie 'indywidua' ściągają tu po wykastrowaniu fora na FW. ;)
Wielka szkoda!


ZSGifMan

> Michael_Corleone o 2018-10-24 23:20 napisał:
> Dziękuję za świetny artykuł z Forbes.
>
> Najbardziej utkwił mi w pamięci ten fragment
>
> "Według marcowego badania instytutu Dalia Research „skrajnie lewicowi” wyborcy
> Mélenchona byliby bardziej skłonni oddać swój głos w drugiej turze na „skrajnie
> prawicową” Marine Le Pen niż na François Fillona – „umiarkowanego prawicowca”.
> Hasła lewicy, które gwarantowałyby jej wyborczy sukces, przejęła twarda prawica.
> Skrajnym przykładem jest Polska. Wyborcy, którzy w tradycyjnym systemie
> zagłosowaliby na socjalną lewicą, oddali głos na zsocjalizowaną prawicę.
> Skończyło się tak, że na lewo od prawicy w Sejmie jest już tylko ściana."
>

Proszę bardzo :)


Mnie z kolei inny fragment zaciekawił:

"Lewica z kolei odrzuca te hasła, w centrum ma się znajdować człowiek. Patrzy na ludzi z niemałą dawka idealizmu. Jeśli ktoś sobie nie radzi i jest biedny, to nie jest to jego wina, a systemu. Systemu składającego się ze skonfliktowanych ze sobą klas. Tymczasem lewica chce, aby wszyscy byli równi. Równość to niezbędny składnik zdrowego społeczeństwa. Państwo ma nie tylko ingerować w gospodarkę, ale i nadzorować podział dóbr. Odbierać bogatym i dawać biednym. Celem jest egalitarne państwo dobrobytu."

Lewica ma bardzo piękne założenia i z punktu widzenia zwykłego człowieka, to one są najlepsze dla niego i zapewne dla całej reszty jemu podobnych też. Lecz jak zawsze fundamentalny problem, to wprowadzenie tego w życie i wykonanie według założeń owego planu, a z tym jak wiemy zawsze jest na opak… No i wychodzi coś zupełnie odwrotnego.


Anonimowy

> ZSGifMan o 2018-10-24 23:46 napisał:
>
> Jak sobie na ciebie patrzę i 'jakość' tego co tu wpisujesz, to jedyne co na
> pewno skończyłeś to tanie wino pod sklepem! XD

Wino też skończyłem i to nie jedno:-) Zdarzyło się, że i alpagę się wypiło. Człowiek po to żyje, by próbować i wyciągać wnioski. Na zdrowie!

> Szkoda, że takie 'indywidua' ściągają tu po wykastrowaniu fora na FW. ;)
> Wielka szkoda!

Ciekawe, że gość o takim samym nicku jak TY też ma konto na FW… tam pewnie też tak pierdolisz, jak byś się czegoś naćpał:-). Nie wypowiadaj się na tematy polityczne (chyba że w gronie takich półgłówków jak TY), bo się ośmieszasz…

A teraz PiSmaku – weź koło i jebnij się w czoło:-) Może pomoże…

ZSGifMan

> Zuchwalec o 2018-10-25 08:37 napisał:
> Ciekawe, że gość o takim samym nicku jak TY też ma konto na FW… tam pewnie też
> tak pierdolisz, jak byś się czegoś naćpał:-). Nie wypowiadaj się na tematy
> polityczne (chyba że w gronie takich półgłówków jak TY), bo się ośmieszasz…
> A teraz PiSmaku – weź koło i jebnij się w czoło:-) Może pomoże…

Klasa sama w sobie rodem z szamba czy innego ścieku.
Wszystko co wpisałeś wcześniej, wszystkie te silenia się na mądrości, cały ten wysiłek – to teraz poszło się walić! Tak to jest jak się nie myśli, to w mig prostota takiego typa jak ty wyłazi niczym słoma z butów. Nawet się nie musiałem wcale starać, żeby cię obnażyć. Sam się załatwiłeś na perłowo…
Politologię… HAHAHA!
Jak skończyłeś na miernych podstawówkę to wielki sukces wtedy! ;D

A teraz żegnam!


P.S.
A na FW należysz jak nic do grona samozwańczych omnibusów, wydalających z siebie domorosłe mądrości na prawo i lewo.
Przyznaj się kim tam jesteś!
No i po kiego grzyba tu się przyszwędałeś?

Anonimowy

> ZSGifMan o 2018-10-25 09:40 napisał:
> Klasa sama w sobie rodem z szamba czy innego ścieku.
> Wszystko co wpisałeś wcześniej, wszystkie te silenia się na mądrości, cały ten
> wysiłek – to teraz poszło się walić! Tak to jest jak się nie myśli, to w mig
> prostota takiego typa jak ty wyłazi niczym słoma z butów. Nawet się nie musiałem
> wcale starać, żeby cię obnażyć. Sam się załatwiłeś na perłowo…
> Politologię… HAHAHA!
> Jak skończyłeś na miernych podstawówkę to wielki sukces wtedy! ;D
>
> A teraz żegnam!
>
>
>
> P.S.
> A na FW należysz jak nic do grona samozwańczych omnibusów, wydalających z siebie
> domorosłe mądrości na prawo i lewo.
> Przyznaj się kim tam jesteś!
> No i po kiego grzyba tu się przyszwędałeś?

Zawsze, gdy uda mi się wkurwić PiSmaka to kawa z rana smakuje lepiej:-) Poczytaj swoje komentarze i zobacz "panie elokwentny" kto kogo zaczął najpierw obrażać. Tak cię szanują, jak ty szanujesz innych. A teraz – piątka na zgodę i spierdalaj XD

Proszę czekać…