FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Automatyczna weryfikacja 43
Grzegorz_Derebecki

Cześć,

Chcemy trochę rozładować kolejki więc pilotażowo tylko dla chętnych weryfikatorów wprowadzamy automatyczną weryfikację niektórych treści.

Treści określonego typu (obecnie są to Nowe filmy, Opisy, Recenzje) będą automatycznie akceptowane przez system dla chętnych weryfikatorów.

Jeżeli system będzie działał sprawnie rozszerzymy go o inne rodzaje treści.

Liczymy, że to przyspieszy weryfikację pozostałych treści.

Automatycznej weryfikacji nie dotyczą treści wykonujących akcje "usuń".
Więc jeżeli np w jednej treści dodajecie opis a drugi usuwacie to taka treść nie zostanie zweryfikowana automatycznie.

Dla dodających nie będących weryfikatorami taka opcja może się pojawić w przyszłości tam jednak będziemy musieli bazować na dodatkowych parametrach :)

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

Nie wiem czy jest to dobry pomysł. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i robimy błędy – nawet weryfikatorzy i dlatego może powstać poprzez to wiele bubli.

Grzegorz_Derebecki

Weryfikatorzy poprzez swoje doświadczenie popełniają tych błędów mniej.
Wiadomo jakieś zawsze się pojawią ale nasz system daje możliwość ich łatwego poprawienia.

Na razie jest to mocno ograniczony eksperyment zobaczymy jak się sprawdzi :)

Przy okazji poszukujemy nowych weryfikatorów.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

To zrób post na głównej stronie o poszukiwaniu weryfikatorów – niech się zgłoszą chętni i zobaczy się wtedy kto mógłby nimi zostać

W takim razie zgłaszam się do eksperymentu…

Grzegorz_Derebecki

Myśle, że ogłoszenie na stronie z dodawaniem treści lepiej się sprawdzi – bo wchodzą tam ludzie którzy dodają.

Dodałem Ci uprawnienia automatycznej weryfikacji.

Redox

Jak dla mnie dobrze to brzmi. Konkurencja już w 2016 r. o tym pisała, więc najwyższy czas i u nas przetestować, szczególnie przy takich kolejkach jak teraz.

jacks

Super sprawa. Kolejki rosną, a weryfikator popełnia najmniej błędów więc mała szansa na bubla. Osobiście zostawiłbym recki i opisy do sprawdzenia przez inną osobę, bo w teksty wkradają się po prostu literówki, a zautomatyzowałbym takie rzeczy jak multimedia czy obsady z ekipą. Ogólnie jestem za. Rozwój na plus.

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

To działa tylko do dodanych teraz treści, nie działa wstecz ??

Marac

> Agnieszka_Chmielewska_Mulka o 2018-10-24 06:55 napisał:
> Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i robimy błędy
> – nawet weryfikatorzy

Jeśli można moje 3 grosze… Oczywiście to co powyżej cytuję jest prawdą, ale dążenie do i tak nieosiągalnej perfekcji skutkuje tym co widać na Filmz…łebie – rocznymi kolejkami i frustracją dodających. Na IMDB jest nieporównywalnie więcej błędów niż na FW, ale jak chcesz poszukać info o nowym filmie to idziesz i tak na IMDB. Bo tam info jest a na FW nie ma. Po prostu. A błędy zawsze można poprawić.

Oczywiście potrzebna jest równowaga i nie można przeginać w żadną ze stron – ani perfekcji ani dodawania byle czego byle szybko. Ale wydaje mi się, że lepiej w tym samym czasie dodać do bazy 10 filmów, w tym 3 z błędami, niż tylko 1 perfekcyjnie uzupełniony.

Grzegorz_Derebecki

Nie działa wstecz jak wyjdą jakieś błędy to wolę nie zepsuć nie wiadomo ile treści na raz :)
Jak już potestujemy spokojnie można puścić na starszych treściach.

dwugrot

A czy wygląd profili także ma się zmienić w przyszłości?

Bluejohn_26

Myślę, że warto by było uruchomić taki automat przy podstawowych treściach: kraje, gatunki, wytwórnie, daty premier, czas trwania, kategoria wiekowa. Werzy raczej nie mylą się w przypadku takich prostych materiałów, a z pewnością w przypadku niektórych miałoby to spory wpływ na długość kolejek.

Grzegorz_Derebecki

Dodałem kilka treści:

Nowe filmy
Opis
Recenzja
Zarys fabuły
Kraje
Czas Trwania
Od Lat
Premiery
Dystrybutor
Wytwórnie
Budżet
Gatunki

Grzegorz_Derebecki

@dwugrot Na razie jeszcze nie mam tego w planie jednak jak masz jakieś pomysły to śmiało dodaj je do sugestii albo opisz na forum :)

ZSGifMan

Prezentuję praktycznie identyczny pogląd na problem co Marac, ale ja bym poszedł jeszcze dalej.
A mianowicie: dla wszystkich dodających, bądź ewentualnie tych z jakiegoś pułapu zaufania tzn. odpowiednia reputacja/punktacja, włączmy ten autoweryfikator na takie newralgiczne rzeczy jak nowe tytułu, ich dane opisowe, obsada, studio itp. oraz co za tym idzie osoby kina.
Takie pozycje mogłyby się pojawiać po kilku sekundach po zweryfikowaniu przez bota, że tytuł i opisy nie są wzięte z kapelusza, ani że dodający postanowił zrobić sobie żarcik czy coś w ten deseń i mogłyby być super szybko dostępne, jednak czekać jako tymczasowe na sprawdzenie przez grupę za to odpowiedzialną. Gdyby się okazało, że coś poszło nie tak i jest literówka, czy inny mały błąd, to weryfikator nic nie odrzuca(!), bo to strata cennego czasu i pracy, tylko sam poprawia i gotowe! W takim wypadku uzyskujemy szybkość publikacji nowych tytułów i nowych osób w połączeniu z… dotychczasową jakością!

Co Wy na to?
:)


P.S.
Tu jest i tak bardzo szybko, bo ja średnio na dodanie mojego nowego tytułu czekam około 6 dni, od 5 do 7, a na FW to jest już inna galaktyka, bo tam moje 'nowości' dojrzewają w zapewne dębowych beczkach po te średnio 12 miesięcy! TAK! Rok i nieraz więcej! Ostatni mój nowy tytuł został dodany po 13-tu miesiącach z okładem! Zazwyczaj tam się czeka (a przynajmniej mnie tam tak traktowali) na to od 8 do nawet 14 miesięcy!

Tylko tak ich pobijemy – szybkością w połączeniu z jakością!
;D

ZSGifMan

> dwugrot o 2018-10-24 16:33 napisał:
> A czy wygląd profili także ma się zmienić w przyszłości?

Domyślam się, że chciałeś uzyskać zapewnienie, że nic się tu (na razie!) nie zmieni, hehe :D

Grzegorz_­Derebecki, 2018-10-24: @dwugrot "Na razie jeszcze nie mam tego w planie…"


:[]

Siwy1984

Ja to jestem najbardziej ciekaw czy jest jakaś realna szansa w najbliższym czasie wprowadzenia powiadomień , które bardzo by się tutaj przydały.
Czy są jakieś plany w tym kierunku ?

ZSGifMan

> Siwy1984 o 2018-10-24 23:31 napisał:
> Ja to jestem najbardziej ciekaw czy jest jakaś realna szansa w najbliższym
> czasie wprowadzenia powiadomień , które bardzo by się tutaj przydały.
> Czy są jakieś plany w tym kierunku ?

Właśnie!
Siwy ma absolutną rację, to dosyć ważny aspekt i fajnie by było, gdyby te wszystkie powiadomienia, co trafiają owszem na mejla trafiały również do jakiejś zakładki tu na FDB i nie trzeba było mieć otwartych okien z FDB i pocztą naraz!
Widać, że sam mechanizm już jest, wystarczy tylko go przekierować w inne miejsce ;)

Agnieszka_Chmielewska_Mulka

Przydało by się odblokować:

słowa kluczowe
obsady

Grzegorz_Derebecki

Troche boję się obsad bo tam pewnie sporo błedów można popełnić.

Dodatkowo planuję dodać blokadę, że jak jakaś treść czeka w kolejce danego typu to ta nowo dodana nie zostanie sprawdzona automatycznie bo nie chciałbym by ktoś nadpisywał treści innych.

Mała statystyka z ostatnich dni

https://cl.ly/dd3abd899ff6

Jak widać, sprawdzanych jest więcej niż dodanych :)

Grzegorz_Derebecki

@Siwy1984 – można by o tych powiadomieniach porozmawiać :)
Zanim coś wprowadzimy należało by ustalić dokładnie jak ma to działać.

Ale to wydaje mi się, że dyskusja na osobny temat a nie tutaj.

Obecnie pracuje nad aktualizacją strony głównej – jakąś wersje testową możecie zobaczyć tutaj https://fdb.xan.pl

ramsay2

> Grzegorz_Derebecki o 2018-10-25 17:25 napisał:
> @Siwy1984 – można by o tych powiadomieniach porozmawiać :)
> Zanim coś wprowadzimy należało by ustalić dokładnie jak ma to działać.
>
> Ale to wydaje mi się, że dyskusja na osobny temat a nie tutaj.
>
> Obecnie pracuje nad aktualizacją strony głównej – jakąś wersje testową możecie
> zobaczyć tutaj https://fdb.xan.pl

Powiadomienia by się przydały, ale to naprawdę portal fest.
Nie zastanawiam się czy ktoś mi nabluzgał albo założył mój alter.
Jest ok.

dwugrot

> ramsay2 o 2018-10-25 17:29 napisał:
> Powiadomienia by się przydały, ale to naprawdę portal fest.
> Nie zastanawiam się czy ktoś mi nabluzgał albo założył mój alter.
> Jest ok.

Hehe.

ramsay2

> dwugrot o 2018-10-25 19:01 napisał:
>
> Hehe.

Haha :D

dwugrot

> ramsay2 o 2018-10-25 21:18 napisał:
>
> Haha :D

I kolejny plus. Tutaj nie muszę się bać, że zapomniałem się przelogować.

ramsay2

> dwugrot o 2018-10-25 21:28 napisał:
>
> I kolejny plus. Tutaj nie muszę się bać, że zapomniałem się przelogować.

I nic Cię tu nie zaskoczy, hehe.

ZSGifMan

> ramsay2 o 2018-10-26 05:51 napisał:
>
> I nic Cię tu nie zaskoczy, hehe.

I nawet oceny się nie kasują :)


Marac

> ZSGifMan o 2018-11-16 08:16 napisał:
>
> I nawet oceny się nie kasują :)

No jakiś magik z tego Grzegorza normalnie…

ZSGifMan

> Marac o 2018-11-16 11:14 napisał:
> No jakiś magik z tego Grzegorza normalnie…

Nooo :)
A żaden z 'naczelnych' mu nie klika po klawiaturze, to i w bazie jest porządek ;D


Adrenochrom

No chyba macie długie te kolejki, bo na sprawdzenie dwóch nowych filmów, które chcę dodać do bazy czekam już chyba ponad 2 tygodnie.

Grzegorz_Derebecki

Wiemy o tym i pracujemy by rozwiazac ten problem

Marac

> Adrenochrom o 2018-11-17 22:57 napisał:
> No chyba macie długie te kolejki, bo na sprawdzenie dwóch nowych filmów, które
> chcę dodać do bazy czekam już chyba ponad 2 tygodnie.

Tu można sprawdzić kolejki: https://fdb.pl/contents/stats
Rzeczywiście urosły już prawie do poziomu ***złebowego. Różnica taka, że:

> Wiemy o tym i pracujemy by rozwiazac ten problem

Grzegorz_Derebecki

Na razie mamy 2 nowych weryfikatorów

Victor i fredaser

Wysłałem jeszcze zapytanie do kilku osób mam nadzieje, że się zgodzą :)

ZSGifMan

> Marac o 2018-11-19 11:36 napisał:
> Rzeczywiście urosły już prawie do poziomu ***złebowego.

Raczysz sobie żartować oczywiście, tak? Hahaha ;)

Uściślijmy dane, bo faktycznie ostatnimi czasy obserwuję wzrost czasu oczekiwania, ale do wspomnianego portalu brakuje jeszcze jeszcze kilku jednostek wielkości w mnożniku! Czyli to mniej więcej tyle ile zwykłemu Kowalskiemu brakuje do zakupu… Maybacha ;D
Tu największą wartością jest póki co 126 dni, co odpowiada powiedzmy tym 4 miesiącom, tam natomiast jest to… 947 dni! Nie muszę chyba nikomu mówić, że to się już mierzy latami, a nie miesiącami! Których jest w tym wypadku 31 i dwa tygodnie, na lata to będzie 2 plus 7 miesięcy i 1 tydzień. Do tego wartości trzycyfrowych jest tam 19 na listę zawierającą 32 pozycje! Tu zaledwie 4 na 37.
Tyle jak chodzi o porównywanie ;p


Grzegorz_Derebecki

Daty najstarszych treści nie są do końca miarodajne – na fdb obowiazuje weryfikacja wg popularności danego filmu a nie wg daty dodania materiału.

Dzieje się tak, ponieważ chcemy dostarczyc w pierwszej kolejności uzupelnione filmy które sa najechetniej odwiedzane przez użytkownikow.

ZSGifMan

@Grzegorz_­Derebecki

To 'automatyczna weryfikacja', a rozważałeś coś takiego jak 'automatyczne dodawanie'?
Weryfikatorzy mogliby w oparciu o doświadczenie z osobami dodającymi nadawać im uprawnienie 'automatycznego dodawania' np. takich newralgicznych rzeczy jak nowe tytuły, osoby, podstawowa obsada, kraj, premiera, czas trwania, wytwórnia itp. Taka treść byłaby zamieszcza od razu i była widoczna dla świata, ale jako niezatwierdzona dalej czekałaby na sprawdzenie. Po zweryfikowaniu czy nie ma drobnych błędów, które czasem zdarzają się każdemu oraz czy pozycja nie jest żartem dodającego, byłaby zapisywana na stałe do bazy. Weryfikator poprawiałby te drobne błędy jak np. literówka czy numer osoby, a gdyby stwierdził dowcip kasowałby wpis i odbierał uprawnienia automatycznego dodawania takiemu delikwentowi.

W ten oto sposób moglibyśmy na FDB uzyskać praktycznie natychmiastową szybkość pojawiania się nowości przy równoczesnym zachowaniu dotychczasowej jakości danych. Kolejki weryfikacji byłyby owszem dalej, lecz nie rzutowałyby już w żadnym stopniu na opóźnienia publikacji treści. No, i jak to brzmi…?


Grzegorz_Derebecki

Tak myślałem też o czymś takim jednak nie jest to idealne rozwiazanie

- nadal trzeba tresc sprawdzic wiec kolejki sie nie zmniejszaja
- jezeli osoba 1 zmieni date premiery i potem osoba 2 znow ja zmieni to Sprawdzanie
Tresci 1 osoby troche mija sie z celem – znow wycofanie tresci osoby 2 powinno sie do jakiej wersji? Chyba nie 1?

Tak czy inaczej mysle nad roznymi rozwiazaniami.
Moze taka pół automatyczna weryfikacja bedzie tez wprowadzona
Np dla czesci osob z odpowiednia poprawnoscia i dla odpowiednich tresci :)

Marac

> Grzegorz_Derebecki o 2018-11-20 01:08 napisał:
> Daty najstarszych treści nie są do końca miarodajne – na fdb obowiazuje
> weryfikacja wg popularności danego filmu a nie wg daty dodania materiału.
>
> Dzieje się tak, ponieważ chcemy dostarczyc w pierwszej kolejności uzupelnione
> filmy które sa najechetniej odwiedzane przez użytkownikow.

A to akurat jest bardzo mądre rozwiązanie. :)





> Grzegorz_Derebecki o 2018-11-20 07:29 napisał:

> – jezeli osoba 1 zmieni date premiery i potem osoba 2 znow ja zmieni to
> Sprawdzanie
> Tresci 1 osoby troche mija sie z celem – znow wycofanie tresci osoby 2 powinno
> sie do jakiej wersji? Chyba nie 1?

Może po prostu taka treść dodana_nie_zweryfikowana mogłaby być zablokowana do dalszej edycji do momentu zweryfikowania przez weryfikatora?

Wg. mnie pomysł Gifmana jest znakomity. Zwłaszcza dla dodawania nowych filmów by się to przydało, bo wg. mnie całkowity brak filmu w bazie to jest coś, co ma największy "efekt odrzucający" potencjalnych nowych użyszkodników. W końcu (tak mi się wydaje) na taki portal jak FDB wchodzi się głównie (albo w dużej części) aby tu prowadzić notatnik z ocenami i dyskutować o filmie (wiem, że na razie dyskutantów brak, ale to inna para kaloszy). A gdy filmu nie ma w ogóle to nawet nie można ocenić, a więc… trzeba ocenić gdzieś indziej. Bo takie rzeczy jak obsada czy inne dane filmu to można sobie sprawdzić na IMDB lub filmpolski.pl (nie to, że to bez znaczenia, ale to nie są podstawowe funkcjonalności, jak możliwość oceny).

A z innej beczki… Gdybym tego komcia napisał w odpowiedzi dla Gifmana, po czym skomentował też Twoją wypowiedź, to nie dostałbyś powiadomienia, że Ci odpisałem. To tak odnośnie Twojej ostatniej "antytrollowej" zmiany systemu komciowania.

Na Portalu_Którego_Nazwy_Nie_Wymawia_Się_W_Dobrym_Towarzystwie można chociaż "zasubskrybować" cały temat i wtedy dostaje się powiadomienie, jeśli w temacie pojawi się jakakolwiek nowa wypowiedź. Tutaj tego brak.

Grzegorz_Derebecki

Spoko, pomyśle o jakimś mechanizmie powiadomień :)

Siwy1984

> Marac o 2018-11-20 11:40 napisał:
> Wg. mnie pomysł Gifmana jest znakomity. Zwłaszcza dla dodawania nowych filmów by
> się to przydało, bo wg. mnie całkowity brak filmu w bazie to jest coś, co ma
> największy "efekt odrzucający" potencjalnych nowych użyszkodników. W końcu (tak
> mi się wydaje) na taki portal jak FDB wchodzi się głównie (albo w dużej części)
> aby tu prowadzić notatnik z ocenami i dyskutować o filmie (wiem, że na razie
> dyskutantów brak, ale to inna para kaloszy). A gdy filmu nie ma w ogóle to nawet
> nie można ocenić, a więc… trzeba ocenić gdzieś indziej. Bo takie rzeczy jak
> obsada czy inne dane filmu to można sobie sprawdzić na IMDB lub filmpolski.pl
> (nie to, że to bez znaczenia, ale to nie są podstawowe funkcjonalności, jak
> możliwość oceny).

Zgadzam się w tej kwestii w 100%
Dla każdego potencjalnego przyszłego użytkownika liczy się pierwsze wrażenie.
Jeżeli ktoś taki tu zajrzy i żałużmy nie znajdzie filmu który go interesuje i który by chciał ocenić , to wiadomo że będzie tego filmu szukał w innych miejscach i wtedy jest właśnie duże ryzyko że się zakotwiczy gdzie indziej zniechęcając się na wstępie do tego portalu.
Lepiej niech już sobie ten film będzie z jakimiś tam nawet małymi błędami ALE BĘDZIE.
Poprawić później to i owo zawsze można.

@ Grzegorz_Derebecki
Ja też nie ukrywam że bardzo by się tutaj przydał taki mechanizm :)

Marac

> Siwy1984 o 2018-11-21 00:09 napisał:
> Zgadzam się w tej kwestii w 100%
> Dla każdego potencjalnego przyszłego użytkownika liczy się pierwsze wrażenie.
> […]
> Lepiej niech już sobie ten film będzie z jakimiś tam nawet małymi błędami ALE
> BĘDZIE.
> Poprawić później to i owo zawsze można.

Dodam tylko, że ja – na wypadek, gdyby Grzegorz miał opory przed wdrożeniem takiego rozwiązania – pisałem o wersji "minimum" i przez dodanie ekspresowe "nowego filmu" miałem na myśli wyłącznie kontrę "nowy film". Zgadzam się z Tobą i Gifmanem, że ważniejsze jest więcej danych niż absolutna bezbłędność, ale jeśli nasz Gospodarz się z nami nie zgadza, to przynajmniej dla samej kontry "nowy film" powinien zostać zrobiony wyjątek.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki

Marac poruszył bardzo ważny aspekt komentowania jaki został ostatnio wprowadzony i jeśli taka blokada pisania kolejnego posta pod swoim wcześniejszym postem miała uniemożliwi trollom naklepanie w krótkim czasie dziesiątków komentarzy, to może warto ją tylko stosować właśnie do tych wspomnianych?! Innym dyskutującym to bardzo utrudnia odpisywanie i jeszcze jak Marac wspomniał kwestia tych powiadomień, bo gdy odpiszę dwóm-trzem osobom, to takowe na maila dostaje przecież tylko jedna z nich.

Wprowadźmy więc proszę tę blokadę dla osób nowych i ustawmy poziom jak dla plusów i minusów na te 50, albo może nawet i na 100 dla świętego spokoju, ale przywróćmy poprzednie zasady, bo były i lepsze i wygodniejsze! :)


Siwy1984

> ZSGifMan o 2018-11-21 01:42 napisał:
> Wprowadźmy więc proszę tę blokadę dla osób nowych i ustawmy poziom jak dla
> plusów i minusów na te 50, albo może nawet i na 100 dla świętego spokoju, ale
> przywróćmy poprzednie zasady, bo były i lepsze i wygodniejsze! :)

I to jest chyba właśnie najlepsze rozwiązanie tej kwestii.
Jak najbardziej popieram !
Wydaje mi się że tak samo jak jest to obecnie z plusami i minusami 50 naprawdę w zupełności wystarczy.
Najważniejsze że nowo przybyli będą mieli ograniczenie w dodawaniu ilości postów , przez co nie będzie ryzyka że tak szybko napiszą te 50 postów i zaczną uprawiać tu trolling.
A co ważne w takiej formie ta funkcja nie będzie już utrudniała korzystania z forum innym użytkownikom.
Bardzo dobry pomysł ZSGifMan : )

ZSGifMan

> Siwy1984 o 2018-11-21 02:16 napisał:
> I to jest chyba właśnie najlepsze rozwiązanie tej kwestii.
> Jak najbardziej popieram !
> Wydaje mi się że tak samo jak jest to obecnie z plusami i minusami 50 naprawdę w
> zupełności wystarczy.
> Najważniejsze że nowo przybyli będą mieli ograniczenie w dodawaniu ilości postów
> , przez co nie będzie ryzyka że tak szybko napiszą te 50 postów i zaczną
> uprawiać tu trolling.
> A co ważne w takiej formie ta funkcja nie będzie już utrudniała korzystania z
> forum innym użytkownikom.
> Bardzo dobry pomysł ZSGifMan : )

Dzięki za poparcie i słowa uznania, lecz to jak na razie tylko propozycja, a z jakim spotka się odzewem dopiero zobaczymy.
Oby jednak, dla naszego dobra i wspólnej wygody, pozytywnym :)




@Grzegorz_­Derebecki

     (przeklejone z tematu o plusach/minusach wcelu zwiększenia prawdopodobieństwa szybszego przeczytania przez adresata)

Jednak dalej będę twierdził, że tylko transparentność w kwestii minusów rozwiązuje całkowicie sprawę, bo pomimo wprowadzonych ograniczeń i tej ostatniej zmiany, to pomogło to tylko tyle, że minusów jest nieco mniej, niemniej jednak ciągle obserwuję jakiegoś psychofana, który gdzie nie zobaczy moje posty i czego by one nie dotyczyły – namiętnie je minusuje!

I nawet nie wiadomo co to za artysta…

Proszę czekać…