HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Temat sportowy - skoki narciarskie 82
Chemas

Już w najbliższy weekend otwarcie u nas w Polsce w Wiśle sezonu w pucharze świata w skokach narciarskich. Pytanko, będziecie śledzić ?
Ja już nie mogłem się doczekać

Zasumitra

Zaczepisty ten mamut, dalekie loty, polska wygra!

Elizabeth_Linton

@Chemas Kogo typujecie na mistrza Polski? Ja Piotra Żyłę.

O bardzo źle skoczył :o

Chemas

@Elizabeth_Linton

O kuźwa zapomniałem o skokach

Elizabeth_Linton

@Chemas Bój się Boga Chemas. Ty zapomniałeś o skokach?

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Albo to skoki zapomniały o nim, tak jak za każdym razem jak bawimy się kotem, jaką mamy pewność, że to kot nie bawi się nami?

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton
Takiego http://horror-buffy1977.blogspot.com/2012/12/kot-w-mozgu-1990.html
a tak na poważnie, mam ale nie całkiem swojego tzn. ciotka mieszka po sąsiedzku i jej kot Dzikus przychodzi do mnie do domu. Siedzi u mnie na kanapie i słuchamy razem "kociej muzyki". Kiedyś miałem swojego całkowicie osobistego kota ale był za bardzo ufny do nieznajomych i ktoś go zabił prawdopodobnie.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom No, że masz kota w głowie to akurat wiem bez pytania. Weź sobie drugiego ze schroniska.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton To nie to samo, musi być odchowany przez mnie od malutkiego kociątka.

KRCK

@Chemas "O kuźwa zapomniałem o skokach" :D

Czekam na TCS, Obersdorf i GaPa zobaczę na pewno.

Chemas

@KRCK

To się wie

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Może kociaka też można wziąć.

@KRCK Chciałam coś napisać, na szczęście ugryzłam się w język.

KRCK

@Elizabeth_Linton Domyślam się. :P

Zrobię fotki, jak będę miał okazję być. ;)

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Wolałbym kotkę, bardziej się przywiązują i są mniej niezależne od kotów. Dzikus lubi słuchać Kate Bush https://youtu.be/pllRW9wETzw bo podobnie sobie miauczy.

Elizabeth_Linton

@KRCK To by było super :)

@Adrenochrom Ja bym wolała kocura bo są właśnie bardziej niezależne. Papugę sobie kup https://www.youtube.com/watch?v=1CyxNcDNoFY XD.

ZSGifMan

Zwierzaki są bardzo różne i każde mają wady i zalety, ale jednak nie ma to jak pies!


Adrenochrom

@ZSGifMan Psy fajne ale śmierdzą i srają gdzie popadnie, poza tym szczekają i dają się całkiem "zniewolić" człowiekowi.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Hehe, to nie zniewolenie tylko oddanie, a dobrze 'wychowana' psina jak nie jest chora, to nigdy nie nasra tam gdzie wie, że nie wolno!


Adrenochrom

@ZSGifMan Dlatego napisałem to zniewolić w cudzysłowie.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Wiem, ale brzmi to dalej śmiesznie ;)


KRCK

@Elizabeth_Linton Choć wątpię, żebym trafił akurat na TCS. :-/

ZSGifMan


2018/2019


67. TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI


Oberstdorf
    29.12.2018, sobota
      14:30 – oficjalny trening
      16:30 – kwalifikacje
    30.12.2018, niedziela
      15:00 – seria próbna
      16:30 – pierwsza seria konkursowa

Garmisch-Partenkirchen
    31.12.2018, poniedziałek
      11:45 – oficjalny trening
      14:00 – kwalifikacje
    01.01.2019, wtorek
      12:30 – seria próbna
      14:00 – pierwsza seria konkursowa

Innsbruck
    03.01.2019, czwartek
      11:45 – oficjalny trening
      14:00 – kwalifikacje
    04.01.2019, piątek
      12:30 – seria próbna
      14:00 – pierwsza seria konkursowa

Bischofshofen
    5.01.2019, sobota
      15:00 – oficjalny trening
      17:00 – kwalifikacje
    06.01.2019, niedziela
      15:30 – seria próbna
      17:00 – pierwsza seria konkursowa


Chemas

@ZSGifMan

Będzie co oglądać. Już nie mogę się doczekać. Po tym co Stoch zrobilł w Mistrzostwach Polski jestem pełen optymizmu

ZSGifMan

@Chemas

Też czekam pełny nadziei i też zacieram ręce na nowe triumfy Kamyka, innych też ;)


KRCK

@Chemas Podbijam.

Niezły konkurs się zapowiada w wykonaniu naszych na mamucie w Obersdorfie. Pierwsze dwa miejsca i czterech w dziesiątce. :)

Straszna wtopa w Zakopanem, ale wygląda na wypadek przy pracy. Ogólnie jak się obserwuje ten sezon, to jest piekielnie nierówny. Ciężko utrzymać formę skoczkom.

…i Kobayashi się wysypał, ewidentnie traci formę, powtarzalność.

ZSGifMan

@KRCK

Nikt nie jest He-Manem!
Nie można być całe życie w formie…


KRCK

@ZSGifMan To prawda, choć jak patrzyłem na Ole Einara Bjørndalena, to zacząłem w to wątpić. ;)

ZSGifMan

@KRCK

Był taki etap w Małyszomanii, że w wiadomościach padały niby żartobliwe "znowu wygrał Adam Małysz", ale to było mało śmieszne i się po pewnym czasie skończyło.

Ja w podobny sposób patrzyłem przez lata na Schumachera, był niesamowity nawet w czasach jak jeszcze Senna żył, ale jak się to wszystko skoczyło sami wiemy – niewesoło.
Sam Ayrton też był lata moim idolem był niesamowity i szczerze go podziwiałem, jak zginął na Imoli, to długo nie mogłem w to uwierzyć… Pamiętam doskonale ten dzień: rano coś chyba nawet o nim było, ja wsiadłem w samochód i pojechałem z kilkaset kilometrów odwiedzić dziadków, dzień był piękny, ciepły i słoneczny, a jak dojechałem popołudniem na teleexpress… już nie żył i wszystkie media tym trąbiły.

Życie pisze straszne scenariusze…


Chemas

@KRCK

No i nagle się okazuje, że Kobayashi jednak ma formę

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Spieszmy się kochać skoczków, tak szybko skaczą w kalendarz.

ZSGifMan

@Elizabeth_Linton

A to smutny psikus :[
A dosłownie ze 2-3 dni temu pisałem z goście o nim, na tym innym portalu i coś tam wyjaśnialiśmy sobie, a tu nagle o!

     

Chemas

@Chemas

No i proszę Stoch jednak dokazuje

Elizabeth_Linton

@Chemas Wygląda na to, że się co do niego pomyliliśmy.

KRCK

@Chemas Ma formę, ale liczę, że zgubi regularność. Bodajże 430 punktów straty, w tym wyczerpujące skoki w Skandynawii i sporo mamutów. Kto wie…? :)

@Elizabeth_Linton O Nykaenenie oglądałem kiedyś reportaż na TVP, jeszcze za czasów Małysza. Popłynął gostek niewiarygodnie… Zresztą w ogóle fińscy skoczkowie mieli problem z alko, żeby wymienić choćby Ahonena.

Chemas

@Elizabeth_Linton

Na to wygląda

KRCK, nie liczę, że wygra puchar

Elizabeth_Linton

@KRCK No i jeszcze Harri Olli.

ZSGifMan

                    
Ale chłopakom poszło całkiem nieźle w drużynówce, a Kamilowi w ostatnią niedzielę… bajka! Ale im pokazał klasę, prawie knockout jak poprzednio, tym razem więcej litości pokazał, bo trochę mniejszy ;p
                    


innywymiar

co myślicie o skokach z ostatniego weekendu?

ZSGifMan

                                                                      

A było całkiem niedawno tak dobrze, o się chłopakom coś forma popsuła…
                                                                      

Anonimowy

@ZSGifMan

Coś się zacięło. Niepewna sytuacja z Horngacherem też pewnie nie pomaga. Prawdopodobnie odejdzie do drużyny niemieckiej (jak by miał zostać, ogłosiłby to raczej przed mistrzostwami). Miejmy nadzieje, że mimo wszystko powalczymy dziś o medal na normalnej skoczni.

AKTUALIZACJA

Haha, ale jaja… Takiego czegoś nikt by się nie wymyślił. Kubacki z 27 miejsca po 1 serii wskakuje w 2 serii na 1 mistrzowskie miejsce. Pewnie jak ktoś nie oglądał i nie zna wyników pomyśli, że się naćpałem:-). 2 miejsce Kamila gdy po 1 serii był 18. Brawo, choć trzeba przyznać, że konkurs to była loteria, ale nasi skakali w 2 serii koncertowo i zasłużyli.

ZSGifMan

@Zuchwalec

AKTUALIZACJA
Haha, ale jaja… Takiego czegoś nikt by się nie wymyślił. Kubacki z 27 miejsca po 1 serii wskakuje w 2 serii na 1 mistrzowskie miejsce. Pewnie jak ktoś nie oglądał i nie zna wyników pomyśli, że się naćpałem:-). 2 miejsce Kamila gdy po 1 serii był 18. Brawo, choć trzeba przyznać, że konkurs to była loteria, ale nasi skakali w 2 serii koncertowo i zasłużyli.

Sytuacja bez precedensu i chłopaki przejdą do historii tym wyczynem! :D
                                              

W drugim temacie też o tym było:

https://forum.fdb.pl/temat/41817-slowo-na-piatek#post-123017

Ale uprzedzając słuszne pretensje: tak, tu jest na to miejsce ;)

                                            

Elizabeth_Linton

@Chemas Chemasie oglądałeś wczoraj? Jak wrażenia?

Chemas

@Elizabeth_Linton

Cześć, oglądałem. Coś nieprawdopodobnego się odbyło

Elizabeth_Linton

@Chemas Dokładnie coś czego jeszcze nie było, tylko czy to było sprawiedliwe?
@ZSGifMan No i widzisz w skokach tak już czasem jest.

Chemas

@ZSGifMan

Ciekawe, że po pierwszej serii Geiger nie był zly na jury, że w ogóle dopuścili do konkursu, jakoś dopiero w drugiej się wkurzył.

@Elizabeth_Linton

I było i nie było. Przede wszystkim konkursu w ogóle nie powinno być w takich warunkach i to by było najbardziej sprawiedliwe. Zobacz jakie wspaniałe warunki b yły dzisiaj w konkursie mieszanym.
Z drugiej strony najbardziej niesprawiedliwe było ciągłe podwyższanie belki, od 9 do aż 14, co nic nie dawało technicznie a odbierało punkty. Zobacz ilu leszczy załapało się na pocątku pierwszej serii. W tej sytuacji sprawiedliwe dla naszych były dobre warunki na początku drugiej serii, które wspaniale wykorzystali.\
HOUK

KRCK

@Chemas Jakoś nie oglądałem tych mistrzostw, raptem chwilę konkurs miksta. Co do konkursu na średniej skoczni to w pełni się z Tobą zgadzam, już któryś raz z kolei na imprezie rangi mistrzowskiej FIS ma za nic zdrowie skoczków, sprawiedliwe warunki i kibiców, i na siłę kontynuuje konkurs, żeby tylko sprostać telewizjom. To przykre i niewiele ma wspólnego z zasadami fair play.

Chemas

@KRCK

No właśnie, niestety to prawda. Trzeba jeszcze dodać, że na skoczni średniej, zwiększanie belki i to jeszcze w złych warunkach nijak się ma do przeliczanych za to punktów. Za małe są różnice w punktach

Proszę czekać…