FDB.PL 1126 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Edytuj ostatnią wypowiedź zamiast tworzyć kolejną (jedna pod drugą). 25
Chemas

Jak wyżej.
Pojawia mi się taki tekst, gdy próbuję odpowiedzieć na post i to bez znaczenia czy faktycznie niechcący robię kolejkę, czy odpowiadam na ostatni komć. Poza tym nie rozumiem tego, ponieważ jak w takim razie mam odpowiedzieć na konkretny skierowany do mnie komć ?
Pytanie do administracji. Może to tylko jakiś błąd.
Pojawia się to w temacie "Afera Hajzera" z forum HydePark, gdy próbuj ę odpowiedzieć użytkownikowi Corleone

dwugrot

Mi też się to pojawiło. Rób tak jak Marac lub ZSGifman. Cytat szarym drukiem i odpowiedź. Do kilku osób w jednej wiadomości.

Chemas

Dzięki za pomoc. Chociaż i tak mi się wydaje, że coś jest nie tak, ale dzięki wielkie

Elizabeth_Linton

> Chemas o 2018-11-18 11:11 napisał:
> Jak wyżej.
> Pojawia mi się taki tekst, gdy próbuję odpowiedzieć na post i to bez znaczenia
> czy faktycznie niechcący robię kolejkę, czy odpowiadam na ostatni komć. Poza tym
> nie rozumiem tego, ponieważ jak w takim razie mam odpowiedzieć na konkretny
> skierowany do mnie komć ?
> Pytanie do administracji. Może to tylko jakiś błąd.
> Pojawia się to w temacie "Afera Hajzera" z forum HydePark, gdy próbuj ę
> odpowiedzieć użytkownikowi Corleone

No cóż ostatnio wprowadzono kilka zmian, pewno ze względu na działalność trollarni.

Siwy1984

Podejrzewam że jest to jakieś zabezpieczenie przed trollami , żeby za szybko nie mieli tych pięćdziesięciu komentarzy , z wiadomych oczywiście powodów.
W sumie całkiem mądre rozwiązanie.

Marac

> Siwy1984 o 2018-11-18 13:04 napisał:
> Podejrzewam że jest to jakieś zabezpieczenie przed trollami , żeby za szybko nie
> mieli tych pięćdziesięciu komentarzy , z wiadomych oczywiście powodów.
> W sumie całkiem mądre rozwiązanie.

Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Oczywiście rozumiem i popieram cel walki z trollami, ale to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Ten portal i tak ma problemy ze śledzeniem dyskusji, a takie rozwiązanie powoduje, że w ogóle nie dostajemy powiadomienia o tym, że ktoś nam odpowiedział, jeśli akurat jesteśmy kolejną osobą, do której wypowiedzi ktoś się odnosi w takim "multikomciu".

rolnik_postepowy

> Marac o 2018-11-19 11:35 napisał:
>
> Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Oczywiście rozumiem i popieram cel walki z
> trollami, ale to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Ten portal i tak ma problemy
> ze śledzeniem dyskusji, a takie rozwiązanie powoduje, że w ogóle nie dostajemy
> powiadomienia o tym, że ktoś nam odpowiedział, jeśli akurat jesteśmy kolejną
> osobą, do której wypowiedzi ktoś się odnosi w takim "multikomciu".

Popieram. Rozwiązanie jest trochę do kitu. Mi osobiście się nie podoba.

Siwy1984

W sumie tutaj masz faktycznie absolutną rację , o tym akurat szczerze mówiąc nie pomyślałem.
No niestety jest to taki trochę efekt uboczny tego rozwiązania.
Może wśród użytkowników często zaglądających na forum nie jest to aż tak duży problem ponieważ mogą sobie wejść w dany temat w którym coś skomentowali bądź zaczęli jakąś dyskusję i sprawdzić czy ktoś coś do nich nie odpisał , ale na pewno na dłuższą metę jest to trochę upierdliwe , szczególnie gdy ktoś zagląda tu rzadziej.
Swoją drogą bardzo by się przydały tutaj te powiadomienia o których już było nie raz wspominane , bo na mailu nie każdy zawsze jednak siedzi.
A na pewno też by to mocno ułatwiło korzystanie z forum.

ZSGifMan

> Marac o 2018-11-19 11:35 napisał:
> Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Oczywiście rozumiem i popieram cel walki z
> trollami, ale to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Ten portal i tak ma problemy
> ze śledzeniem dyskusji, a takie rozwiązanie powoduje, że w ogóle nie dostajemy
> powiadomienia o tym, że ktoś nam odpowiedział, jeśli akurat jesteśmy kolejną
> osobą, do której wypowiedzi ktoś się odnosi w takim "multikomciu".

Domyślam się, że przy okazji tego, jak Grzegorz śledził tematy pod kątem nagminnego minusowania zauważył również po dwie, trzy, cztery odpowiedzi jednej osoby na zupełnie różne posty różnych osób, lecz nie wiem czy nie zwrócił na to uwagi, czy może uznał, że to nie ważne, ale to był duży błąd i bardzo zła decyzja! Odpisywanie w jednym poście kilku osobom przynosi tylko jeszcze większy chaos i zamieszanie dodatkowo, że nie ma wspomnianych przez Maraca powiadomień. Nawet gdyby się takowe kiedyś pojawiły, to skąd system ma wiedzieć komu odpisuje użytkownik skoro odpisuje kilku osobom naraz?!


  Multiodpowiedź jednopostowa to bardzo zła decyzja i wnioskuję o jej cofnięcie!  


Chemas

> Marac o 2018-11-19 11:35 napisał:
>
> Pozwolę się z Wami nie zgodzić. Oczywiście rozumiem i popieram cel walki z
> trollami, ale to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Ten portal i tak ma problemy
> ze śledzeniem dyskusji, a takie rozwiązanie powoduje, że w ogóle nie dostajemy
> powiadomienia o tym, że ktoś nam odpowiedział, jeśli akurat jesteśmy kolejną
> osobą, do której wypowiedzi ktoś się odnosi w takim "multikomciu".

No właśnie

rolnik_postepowy

> Chemas o 2018-11-25 10:47 napisał:
>
> No właśnie

Już naprawione.

Chemas

> rolnik_postepowy o 2018-11-25 11:56 napisał:
>
> Już naprawione.

Zauważyłem

ZSGifMan

> rolnik_postepowy o 2018-11-25 11:56 napisał:
> Już naprawione.

Naprawione, ale na jakiej zasadzie?
Powiadamiania wszystkich osób z tematu, czy tylko kilku ostatnich?


rolnik_postepowy

> ZSGifMan o 2018-11-28 12:04 napisał:
> Naprawione, ale na jakiej zasadzie?
> Powiadamiania wszystkich osób z tematu, czy tylko kilku ostatnich?
>
>

Znowu włączone. Czemu? Przecież to głupie.

ZSGifMan

> rolnik_postepowy o 2018-12-08 12:59 napisał:
> Znowu włączone. Czemu? Przecież to głupie.

Ale co konkretnie?


rolnik_postepowy

> ZSGifMan o 2018-12-08 13:34 napisał:
> Ale co konkretnie?
>
>

No to, że nie można pisać postów jeden pod drugim.

ZSGifMan

> rolnik_postepowy o 2018-12-08 13:36 napisał:
> No to, że nie można pisać postów jeden pod drugim.

A tak!
Tego cały czas nie można od zmiany z systemem plusowania i minusowania.
Faktycznie bardzo utrudnia pisanie!


Grzegorz_Derebecki

Na razie tak zostaje jednak postaram się niebawem dodać możliwość odpowiadania wielu osobom w jednym wpisie.

rolnik_postepowy

> Grzegorz_Derebecki o 2018-12-08 16:58 napisał:
> Na razie tak zostaje jednak postaram się niebawem dodać możliwość odpowiadania
> wielu osobom w jednym wpisie.

A czy w ten sposób będzie się dało podbić stary temat?

ZSGifMan

> Grzegorz_Derebecki o 2018-12-08 16:58 napisał:
> Na razie tak zostaje jednak postaram się niebawem dodać możliwość odpowiadania wielu osobom w jednym wpisie.

To dobra wiadomość pomimo, że wielu z nas już się przyzwyczaiło i zaczęło sobie dobrze radzić z taką niedogodnością. Żebyś tak jeszcze mógł zaimplementować obsługę obiektów "object" i znaczników "embed" i/lub "iframe" jakby do tego działały, to już byłaby prawie pełnia szczęścia! Prawie, bo mogłoby się jeszcze pojawić wsparcie do obsługi stylów i to tych deklarowanych czy nawet wpisywanych w tagi, a nie tylko klas i to tych zdeklarowanych odgórnie w CSS.

Choć dla większości i łatwiej i szybciej byłoby, gdyby istniała możliwość umieszczenia wideo z YT czy CDA na zasadzie kliknięcia przycisku apletu, który zrobi resztę za użytkownika, w tym np. pobierze sam link ze schowka, ale ręczne umieszczanie w poście jak wyżej pisałem też byłoby super!


Zasumitra

Mnie się podoba to rozwiązanie, nie można spamować. Poza tym brak drzewka skłania nas do czytania nie tylko wypowiedzi zaadresowanych do nas. Nie widzę problemu.

Poza tym, to w jednym z tematów znowu rozmowa o filmwebie i jego administracji: https://forum.fdb.pl/temat/41721-nowy-herb-warszawy

Grzegorz_Derebecki

Proszę zgłaszać mi takie rzeczy w wiadomości prywatnej zajmę się tym :)

ZSGifMan

Jak się przyzwyczaić, to struktura kolejki zamiast drzewka nie jest wcale taka zła.

A widzę ty dalej swoje, a było już dziesiątki razy mówione jak się zgłasza takie rzeczy, no i słuchasz dokładnie tak samo uważnie jak ci co tam w tym temacie piszą…


Chemas

> Zasumitra o 2018-12-08 23:13 napisał:
> Mnie się podoba to rozwiązanie, nie można spamować. Poza tym brak drzewka
> skłania nas do czytania nie tylko wypowiedzi zaadresowanych do nas. Nie widzę
> problemu.
>
>
> Poza tym, to w jednym z tematów znowu rozmowa o filmwebie i jego administracji:
> https://forum.fdb.pl/temat/41721-nowy-herb-warszawy

A czy wyskoczenie nagłe w temacie technicznym o jakiiejś tam śmiesznej dyskusji o FW, to czasami nie próba spamu ?

ZSGifMan

> Chemas o 2018-12-09 05:39 napisał:
> A czy wyskoczenie nagłe w temacie technicznym o jakiiejś tam śmiesznej dyskusji o FW, to czasami nie próba spamu ?

Dyskusja była całkiem śmieszna, lecz tylko do momentu, gdy ktoś się nie dowiedział, że założył ją Raze, a wtedy i ja dostałem po uszach ;)


   


Marac

> ZSGifMan o 2018-12-11 02:36 napisał:
>     src="https://img4.dmty.pl//uploads/201106/1308059186_by_bartek1042_600.jpg"
> width="35%" height="35%">
>
>
>

Można by tu zrobić meta-mema: Częsta skarga trolli internetowych.

;-P

Proszę czekać…