HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Na co wydajecie swoje pieniądze? 194
Zasumitra

W tym miesiącu kupiłem sporo książek, w poprzednim konsolę, w jeszcze poprzednim ubrania. Ostro obracam w gospodarce.

KRCK

@Elizabeth_Linton
Jaka jest ulubiona potrawa wigilijna henryczka?
.
.
.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bee0f35b165a.png

:D

KRCK

@Elizabeth_Linton Nie hejtuj, mają chłopaki swój klimat. ;)

BTW… Widzę, że nie wytrzymał ciśnienia nasz gimbusek…

Elizabeth_Linton

@KRCK Nie wytrzymał. Znów zalogowany.

KRCK

@Elizabeth_Linton Cały henryczek… Nie karm go już.

Elizabeth_Linton

@KRCK Rurką z kremem zawsze nakarmię.

KRCK

@Elizabeth_Linton Za dużo cukru, dlatego taki nerwowy. ;)

ZSGifMan

@Adrenochrom

> Żarty se robię :D

Ej, no… dowcipnisiu! ;D




@KRCK

Chyba przespałeś jak były tu podjęte ustalenia, że temat innego portalu o filmach kończymy raz na zawsze, a już na pewno nie wspominamy o nim tak wprost!




@Elizabeth_Linton

> ZSGifMan i Adrenochrom ależ z was ranne ptaszki są.

Tylko Adreno, bo ja nocny Marek jestem ;) i to taki aż do rana ;D no i dodatkowo w robocie wtedy byłem…


Adrenochrom

@ZSGifMan Ja jak mam wolne to w staje gdzieś tak koło południa :)

ZSGifMan

@Adrenochrom

Dużo zależy jak czasem skończę i ile mam jeszcze siły, to jak się klapnę około tego południa, to wstaję na obiad albo kolację.

Zawsze śmieszą mnie filmy z bohaterami jęczącymi o "jet lag", bo ja się przestawiam z nocki na dzień w kilka godzin! Potrafię jednego dnia przesiedzieć całą noc i ewentualnie pół następnego dnia, by kolejny dzionek spędzić zupełnie normalnie z resztą "zwykłych" ludzi i położyć się spać przed północą i wstać dla odmiany rano.

:)


rolnik_postepowy

@ZSGifMan Spokojnie. Już to zgłosiłem. Ten troll nie tylko w tym temacie wspomina o wiadomym portalu.

Elizabeth_Linton

@ZSGifMan "Chyba przespałeś jak były tu podjęte ustalenia, że temat innego portalu o filmach kończymy raz na zawsze, a już na pewno nie wspominamy o nim tak wprost!"

Chyba ja też przespałam. Tak się jednak zastanawiam na temat tego wspominania, dlaczegóż by nie? Jakoś tak z cztery lata temu nawet redaktorzy pisali o tym portalu na forum i było dobrze. Mówienie o nim nie spowoduje moim zdaniem odpływu tam użytkowników, wręcz przeciwnie krytyka błędów tam popełnionych może tylko pomóc fdb nie popełnić identycznych.

rolnik_postepowy

@rolnik_postepowy Ja pierdziele, co hipokrytka^ xD Najpierw sama się srała do mnie jak tu przyszedłem, żebym sobie darował gadki o wiadomym portalu, a teraz sama "henryczkuje" z tym obłudnikiem. Grzegorzu, widzisz i nie grzmisz.

Elizabeth_Linton

@rolnik_postepowy Nic podobnego. Pisałam, żebyś przestał trollować wiadome osoby, czego nie uczyniłeś. Ależ owszem, że Henryczkuje warto by właściciel portalu wiedział jakiego trolla tu wpuścił i co ta osoba wyrabia u konkurencji. Nie chcemy takich użyszkodników na tym portalu. Grzegorz widzi doskonale, nawet zaproponował mi funkcję wera (niestety nie mogę przyjąć), bo admina już mam.

Zasumitra

OMG! Nie chodzi o FILMWEB, chodzi o przenoszenie waszych patologicznych porachunków z tamtego portalu na TEN!

Trudno zakapować?

Szczerosc

Oj maluchy, maluchy.

ZSGifMan

@Elizabeth_Linton

> Chyba ja też przespałam. Tak się jednak zastanawiam na temat tego wspominania, dlaczegóż by nie? Jakoś tak z cztery lata temu nawet redaktorzy pisali o tym portalu na forum i było dobrze. Mówienie o nim nie spowoduje moim zdaniem odpływu tam użytkowników, wręcz przeciwnie krytyka błędów tam popełnionych może tylko pomóc fdb nie popełnić identycznych.

Do pewnego momentu można było legalnie wspominać ten portal i jego nazwę, lecz w pewnym momencie miareczka się przebrała i Grześkowi puściły nerwy. Wydał wtedy zarządzenie, że zabrania się mówić o tym i koniec, kropka.

Też nie jestem z tego zadowolony, ale nic nie poradzę…


Elizabeth_Linton

@ZSGifMan Dobrze, wyjaśniłeś sprawę i uważam ten temat za zamknięty.

ZSGifMan

@Elizabeth_Linton

To było jakoś wtedy, jak w którymś już temacie o lokalnych sprawach temat został zasrany porównaniami i wspomnieniami z tym innym. Wtedy, to wyczyścił te wpisy i wydał zakaz. W pełni to rozumiem w przypadku spraw FDB i miał prawo być zły, ale żeby na całym forum…
No, ale kara musi być jakaś :)

Miałaś prawo nie wiedzieć.


P.S.
Niemniej jednak ludzie potrafią być nieustępliwi, uparci a przy tym kreatywni, więc zakaz jest raczej respektowany i czasem tylko w razie potrzeby obchodzony przy pomocy sformułowania "ten inny portal z filmami" ;D

Temat jest teraz i zamknięty i wyczerpany.


Zasumitra

@Adrenochrom Ale drożyzna.

Adrenochrom

@Zasumitra Trochę by kusiło żeby zrobić parę head-shotów.

Zasumitra

@Adrenochrom jestem marksistą. Nie lubię gdy pomiędzy mną a ofiarą są tak nierówne szanse.

Adrenochrom

@ZSGifMan Wow, prezentuje się przy "moim" Barrett’cie jak Ford Mustang przy Fiacie Punto xD

ZSGifMan

@Adrenochrom

Absurdalne niczym Dodge Viper, ale tak jak on pobudza fantazję i rozpala pożądanie ;D


KRCK

@Elizabeth_Linton "Nic podobnego. Pisałam, żebyś przestał trollować wiadome osoby, czego nie uczyniłeś. Ależ owszem, że Henryczkuje warto by właściciel portalu wiedział jakiego trolla tu wpuścił i co ta osoba wyrabia u konkurencji."

Z trolnikiem nie warto rozmawiać i nic mu tłumaczyć, bo on tu jest tylko i wyłącznie dla trollowania. I tak mają farta, że nie ma tu lepszych userów, bo wyglądaliby jeszcze bladziej.

@Zasumitra Nie, chodzi de facto o łamanie prawa, co najwyraźniej użytkownikowi rolnik się podoba.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Polacy nie gęsi, też swoją półcalówkę mają ;D

WKW Wilk – Wielkokalibrowy Karabin Wyborowy Zakłady Mechaniczne Tarnów


Na naboje 7.62×51mm NATO i .338 Lapua Magnum też mamy coś swojego ;D

Bor rifle - OBR SM Tarnów


Hehe ;)




Ale rekordzista i tak jest z hameryki i wcale nie jest to Anzio, bo jest to…

.950 JDJ – SSK Industries


Strzela nabojami… UWAGA! … 24.1×70mm :O

Worlds Largest Caliber Rifle In Action 905


to jest dopiero 'pierdnięcie' :P


Adrenochrom

@ZSGifMan Tego Wilka to już widziałem, zajebisty. Kiedyś w jakimś temacie pisaliśmy o dyskach, co powiesz na ten? https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-wd-gold-3-5-10tb-256mb-sata-iii-6-gb-s-7638036277?reco_id=4f517e59-0b84-11e9-a796-246e9683c530

ZSGifMan

@Adrenochrom

Nooo, nieźle, nieźle ;)
I wygląda na to, że to całkiem dobra cena tam jest, pytanie tylko czy sklep rzetelny?

Jak już iść na całość to jest jeszcze większy debeściak:
https://www.morele.net/dysk-serwerowy-western-digital-wd-gold-3-5-12tb-wd121kryz-1671024/

Znając mój talent i manię chomikowania to bym go zapchał szybciej niż mi się teraz wydaje ;D

A zobacz jeszcze tego wudeka:
https://www.x-kom.pl/p/468763-dysk-hdd-wd-western-digital-ultrastar-12tb.html


Większe wrażenie robi taki maluch:
https://www.camino.pl/hdd-2-5-serial-ata-600-5tb-seagate-barracuda,twr,88469.html

Wsadzić go sobie w lapka i masz… 5TB w laptopie, hehe ;p


P.S.
Jakoś wcześniej przegapiłem tego posta, ale lepiej późno niż wcale, nie? ;)


Adrenochrom

@ZSGifMan Muszę sie pochwalić nowymi zakupami https://zapodaj.net/349cf4dedb46f.bmp.html

ZSGifMan

@Adrenochrom

Mam nadzieję, że ta muzyka z Blade Runnera 2049 jest lepsza niż sam film ;p


Tak tylko zapytam: a nie lepiej by Ci było wyprowadzić dźwięk na DACa i z niego na jakiś wzmak?
Taki np. Cambridge Audio DacMagic 100 to porównywalne pieniądze, a jeszcze nie tak dawno miał dwa razy wyższą cenę i zbierał rewelacyjne opinie


Adrenochrom

@ZSGifMan Film jest genialny, co do DAC’a to miałem kiedyś Audinst HUD-mx1 i z niezłymi słuchawkami grał gorzej niż np. karta Audiotrak Prodigy HD2 za niecałe 400 zł. Poza tym ja lubię wewnętrzne karty dźwiękowe.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Jak nie masz dużego zewnętrznego zestawu stereo (czy w ogóle zestawu), to faktycznie wewnętrzna karta może być lepszym wyborem, bo nie ma konieczności wyprowadzania daleko sygnału audio.

Poza tym DAC DACowi nierówny, jak i karta karcie też ;)


Wisznia30

@Zasumitra Ja ostatnio kupiłam to: https://www.mediaexpert.pl/czytniki-e-bookow/czytnik-e-bookow-amazon-kindle-paperwhite-3,id-750927 – więc też będzie dużo czytania:) No a przynajmniej zabiorę go ze sobą wszędzie.

ZSGifMan

Bardzo dużo na części i mechaników, choć części to brat przez kumpla załatwia z rabatami dla branży moto, a ostatnio czasy coraz więcej się z nimi (mechaniorami;) mam "za pan brat" i płacę tylko po skończonej konkretnej robocie, ale i tak co się człowiek po nich najeździ i naprosi, żeby się zajął jak swoim i przyłożył do roboty…


ZSGifMan

@Adrenochrom

Nooo… Hahaha!     
32 rdzenie ;) Ale się tego porobiło/namnożyło, nie? :]
               
Czekać tylko jak będzie ze 128 rdzeni, albo jak nic i 256 za parę latek…


Adrenochrom

@ZSGifMan Ale taktowanie niskie, do gier się nie nada.

ZSGifMan

@Adrenochrom

I ma do tego zadziwiająco kiepski benchmark w porównaniu do takiego np. o połowę mniejszego Xeona…

               https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-EPYC-7501-vs-Intel-Xeon-E5-2682-v4/3153vs3081
     


Adrenochrom

@ZSGifMan Wracając całkiem do tytułu tematu to najwięcej do tej pory wydałem na swojego kompa, razem z peryferiami jakieś 8 koła.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Ja już drugi raz, a właściwie to trzeci raz, tyle nie wydam na kompa!
Pierwszy poważny komp i nowiutki pachnący świeżością to miałem w 1997 roku i budżet był nieco ponad 6 tys. Drugi, gdy ten pierwszy się dosyć szybko postarzał, pomimo jego niesamowitych na tamte czasy parametrów, kupiłem jakoś pod koniec 2000 i też kosztowała 6 tys. Trzeci byłem zmuszony kupić w 2008, ale już nauczony, że bez sensu jest przepłacać nie wiadomo ile za super sprzęty kupiłem sobie sam części i włożyłem w piękną aluminiową obudowę, a kosztowało mnie to około 3,5 tys. Ale używałem go tylko do jakoś połowy 2013.


innywymiar

ja wydaje głównie na kosmetyki, książki i akcesoria do mojego hobby. Dobrze, że mam z czego wydawać :D

ZSGifMan

                         
Choć najwięcej zapewne idzie na alkohol, to jednak na jedzenie też całkiem sporo wydaję.
I tak tylko w styczniu byliśmy dwa razy na krewetkach i raz na hambuksach, ale to takich po byku ;)
Dużo poszło też na mięcho, kilka pudełek sushi, na słodycze całkiem mało, choć były dwie paczki ciastek w czekoladzie i jakichś wafelków.
                         


innywymiar

@ZSGifMan i to rozumiem :) na jedzenie, zwłaszcza dobre budżet zawsze warto wydawać

ramsayek

@Zasumitra na rachunki xD

ZSGifMan

@innywymiar
                                        
Jutro (w sumie to dzisiaj ;) już jesteśmy zmówieni i jedziemy na hambuksy z Burgera ;)
Ach, znowu się napałaszuję Triple Whoppera!
                                        
Oczywiście nie wyglądają one nigdy tak:
                                        

                                        
Tylko zawsze raczej tak:
                                        

                                        
Ale i tak są bardzo smaczne :]
                                        

Proszę czekać…