FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Aktywność na forum HYDE PARK 91
Grzegorz_Derebecki

Myśle, że miarka z aktywnością na forum HYDE PARK powoli się przebiera.

Dziś blokady kont dostało bardzo dużo osób i wyczyściłem ich aktywność. Jeżeli nadal będą się tam pojawiały tematy polityczne, rasistowskie, wulgarne całkowicie zamknę ten dział forum.

Dodatkowo tematy poruszające temat innych portali filmowych bądź ich użytkowników będą również usuwane a osoby które te tematy będą tracić możliwość pisania na forum.

Pozdrawiam.

Szczerosc

Z tej okazji pozwolę sobie zgłosić temat sprzed miesiąca, bo moim zdaniem kwalifikuje się to do usunięcia:
https://forum.fdb.pl/temat/41118-

Elizabeth_Linton

> Grzegorz_Derebecki o 2018-11-25 00:10 napisał:
> Myśle, że miarka z aktywnością na forum HYDE PARK powoli się przebiera.
>
> Dziś blokady kont dostało bardzo dużo osób i wyczyściłem ich aktywność. Jeżeli
> nadal będą się tam pojawiały tematy polityczne, rasistowskie, wulgarne
> całkowicie zamknę ten dział forum.
>
> Dodatkowo tematy poruszające temat innych portali filmowych bądź ich
> użytkowników będą również usuwane a osoby które te tematy będą tracić możliwość
> pisania na forum.
>
> Pozdrawiam.

Czyli głównie Raze na swoich alterach. Mimo wszystko dobre posunięcie.

Brodivi

Bardzo dobrze, trzeba tępić robactwo, dbajmy o to, by na forum filmowym można było rozmawiać z klasą i kulturą!

rolnik_postepowy

> Brodivi o 2018-11-25 09:56 napisał:
> Bardzo dobrze, trzeba tępić robactwo, dbajmy o to, by na forum filmowym można
> było rozmawiać z klasą i kulturą!

LOL^

Brodivi

> rolnik_postepowy o 2018-11-25 11:28 napisał:
>
> LOL^

Wymowna odpowiedź

rolnik_postepowy

> Grzegorz_Derebecki o 2018-11-25 00:10 napisał:
> Myśle, że miarka z aktywnością na forum HYDE PARK powoli się przebiera.
>
> Dziś blokady kont dostało bardzo dużo osób i wyczyściłem ich aktywność. Jeżeli
> nadal będą się tam pojawiały tematy polityczne, rasistowskie, wulgarne
> całkowicie zamknę ten dział forum.
>
> Dodatkowo tematy poruszające temat innych portali filmowych bądź ich
> użytkowników będą również usuwane a osoby które te tematy będą tracić możliwość
> pisania na forum.
>
> Pozdrawiam.

Większość kont, które Pan usunął, należą do góra dwóch osób. Byłoby niesprawiedliwością, gdyby usunął Pan Hyde Park, bo wiele osób tam rozmawia na tematy jakże różne od np. polityki. Rozmowy o konkurencyjny portalu filmowym praktycznie zniknęły, więc jest chęć współpracy, w przeciwieństwie co wypisuje np. jedna frustratka, która już zdążyła się tu wpisać. Po za tym usunięcie Hyde Park wiele nie pomoże, bo owe dwie osoby przeniosą się np. tu. Trzeba po prostu czyścić forum co jakiś i tyle. Lepiej, że kontrowersyjne tematy pojawiały się tam, niż tu. Nie sądzi Pan?

Pozdrawiam.

PS. Myślał Pan o coś o powiadomieniach na odpowiedzi na posty? Bardzo by to ułatwiło korzystanie z forum.

PS. Widzę, że jest Pan narciarzem ;) Które ośrodki narciarskie Pan poleca? Za chwile zaczyna się sezon i myślę nad nowymi miejscówkami.

dwugrot

Ktoś oprócz Raze’a jeszcze wyłapał?

Ja nie mogę szprotawy idź do pracy zamiast mnie minusować.

dwugrot

> Gozer_Traveler o 2018-11-25 14:02 napisał:
>
> Raze dostał bana? Za co?

No pomyślmy. W sumie to nie wiem za co. Hehe.

Marac

> Gozer_Traveler o 2018-11-25 14:02 napisał:
>
> Raze dostał bana? Za co?

Za niewinność. Jak każdy troll ze …złebu.

Michael_Corleone

Jeśli mogę coś zasugerować, to myślę że wobec tego zasadne byłoby określenie w opisie subforum Hyde Park listy tematów
na które nie można rozmawiać. To że nie powinno być tam miejsca na teksty wulgarne, czy też po prostu łamiące polskie prawo treści rasistowskie, antysemickie, gloryfikujące faszyzm, komunizm itd. jest dla mnie oczywistym (choć znajdą się tacy dla których będzie to szok) ale jest dla mnie zaskoczeniem, że nie przewidujecie Państwo możliwości prowadzenia rozmów dotyczących zagadnień związanych z polityką, światopoglądowych lub potępiających patologiczne zjawiska.
Czy temat piętnujący rasizm to treści rasistowskie?
Biorąc pod uwagę to co się dzisiaj dzieje z operatorem TVN takie pytanie jest chyba w pełni zasadne.
Przez przypadek otworzyłem dzisiaj ten temat i zorientowałem się dlaczego mój temat na Hyde Park o nepotyzmie został usunięty.
Na obecną chwilę opis brzmi – Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać. z którego wynika, że jeżeli tylko użytkownik używa kulturalnego języka i nie prezentuje poglądów łamiących polskie prawo, to może pisać w zasadzie na dowolny temat. Tak przynajmniej rozumiem określenie Hyde Park.
Za Wikipedią – Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów
w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej)
Jeśli nic się nie zmieni to proszę nie być zaskoczonym, że nowi użytkownicy będą tam podejmować tematy
które redakcja uznaje za niedopuszczalne.

ZSGifMan

> Marac o 2018-11-25 15:38 napisał:
> Za niewinność. Jak każdy troll ze …złebu.

Schemat zdaję się powtarzać identycznie: jeden czy kilku artystów daje upust swojej fantazji, a reszta użytkowników dostaje po 4 literach i 'w nagrodę'… kolejne obostrzenia!


Anonimowy

Nie oszukujmy się, to co zaczęło się wyprawiać mogło przyprawić o zawrót głowy, ale żeby wszyscy za karę mieli dostać pasem po tyłku? Bez przesady, na końcu nie będzie o czym gadać. Polityka, patologie drążące kraj, rozmowy światopoglądowe, i co dalej? Nie wiem co o tym sądzić. Powinna być możliwość rozmowy na takie tematy, ale oczywiście w granicach prawa i zasad. Nie dobrze to wygląda.

Grzegorz_Derebecki

Mamy sporo portali poświęconych polityce zawsze można sobie iść tam porozmawiać :)
Jeżeli ktoś jest tu tylko by rozmawiać o takich rzeczach (a niektórzy tak robili) to źle trafił.

Michael_Corleone

> Grzegorz_Derebecki o 2018-11-27 19:18 napisał:
> Mamy sporo portali poświęconych polityce zawsze można sobie iść tam porozmawiać
> :)
> Jeżeli ktoś jest tu tylko by rozmawiać o takich rzeczach (a niektórzy tak
> robili) to źle trafił.

Dobrze byłoby zatem abyście Państwo określili listę "takich rzeczy" o których nie można rozmawiać i zamieścili ją w opisie subforum.
Aktualny opis
Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem,
ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

niczego niestosownego nie przewiduje a nazwa Hyde Park jednoznacznie sugeruje, że mogą być tam prowadzone rozmowy
na każdy temat (oczywiście z poszanowaniem polskiego prawa) stąd też proszę nie być zaskoczonym,
że takie nieporozumienia się zdarzają i będą zdarzać dopóki nie zostaną określone jasne reguły, w widocznym miejscu.

Grzegorz_Derebecki

Opiszemy w regulaminie strony dam znac co i jak.
Nie ma tu mowy o cenzurze ale chcemy by głownie bylo to forum
O filmach i okołokulturowych tematach :)

ZSGifMan

Już widzę pierwszy wielki problem: nawet opisując niezwykle dokładnie co można, a czego nie w tematach około filmowych, to zawsze, podkreślam ZAWSZE potrzeby jest zdrowy rozsądek piszących, a tego żaden regulamin, choćby nie wiem jak ścisły i restrykcyjny, nie wymusi!
I tak uściślając, że wolno rozmawiać tylko na tematy filmowe, w tym dajmy na to aktor-reżyser, to za moment mamy znowu burzę, bo jest aktor-reżyser będący istną iskrą w beczce prochu posiadający seksskandal z nieletnią w tle w swoim dorobku, że już nie wpiszę tu setny raz jaki. Trzeba byłoby wtedy uściślić, że nie wolno podejmować żadnych tematów pozafilmowych takiej osoby, ani związanych z życiem prywatnym, występkami, czy odpowiedzialnością cywilną. Okey, lecz wtedy nie można byłoby więcej już nic pisać o np. gwieździe rewii na lodzie, która nad ranem jechała na podwójnym gazie, o synalku znanego showmana i reklamotwórcy, który balował pod wpływem połowy tablicy Mendelejewa i gorszył miejscową ludność, a potem zanieczyszczał teren, o muzyku i managerze, który pod wpływem zakazanej tabaki do nosa zabił w biały dzień w środku wielkiego miasta kobietę na pasach… itp. itd.
Nie napisalibyśmy również o tym, że pewien polski były kierowca F1 czuje się już lepiej, że dajmy na to znana polska tenisistka może spodziewa się dziecka, ani nic innego w podobnym wydźwięku.


Tak więc z tego miejsca korzystając z okazji podziękujmy serdecznie i gorąco osobom, przez które i ich nadużywanie forum kończy się tu pewna era swobody wypowiedzi, a nadchodzi epoka restrykcji i obostrzeń opisanych w 200 czy 300 punktach regulaminu!


Grzegorz_Derebecki

Przesadzasz. Są ludzie którzy tworzą tu konta by spamować forum (i ich będziemy tępić) i normali którzy chcą rozmawiać na poziomie (i tu nie mamy żadnych złych planów).

Nie wiem czy rozumiesz istotę był tu użytkownik który co dziennie jakiś polityczny temat tworzył.
Był okres, że co chwilę ktoś tworzył tu tematy dotyczące innego portalu filmowego by sobie o nim u nas pogadać.

Nie popadajmy w paranoje!

ZSGifMan

Jeżeli tak to widzisz i faktycznie będziesz postępował zgodnie z ostatnią deklaracją, to bardzo dobrze – popieram i czuję się więcej niż tylko uspokojony :)


Jak zapewne wiesz, mnie też się to nie podobało, ale przyznaję się bez bicia, że brałem udział w takich dyskusjach, czego zazwyczaj szybko i bardzo żałowałem, bo tam w tych tematach urzędują kółka wzajemnej adoracji i wszelkie sprzeczne z ich wizją posty były notorycznie minusowane i napadane stadnie. Z tego co pamiętam (kto wie lepiej niech mnie poprawi), to w Hyde Parku założyłem słownie jeden temat i owszem pośrednio nawiązywał do jakiegoś innego portalu, lecz miał wydźwięk pochwalny i miał na celu przedstawienie wyższości FDB nad nim, więc nie wydaje mi się aby takie zachowanie miało być niepożądane, choć wszystko zależy od skali i co za dużo to nie zdrowo.
Ponadto tematy w Hyde Parku zostały zupełnie zdominowane przez jakieś 3-4 osoby i praktycznie tylko one tam się teraz udzielają, więc może by tak zachęcić je do pisania w tylko jednym temacie i niech tam robią sobie jeden wielki offtop…?

Może wystąpię z pomysłem jaki mam od dłuższego czasu, ale nie było okazji go jakoś zaprezentować: skoro ograniczyłeś ilość postów do jednego w danym temacie, a kolejny można pisać dopiero, gdy ktoś inny zabierze głos, więc może zakładanie tematów powinno być też reglamentowane do powiedzmy jednego tygodniowo, może nawet miesięcznie? Wtedy zapewne każdy się dobrze zastanowi co chce wpisać, a i zamieści temat na który najbardziej chce rozmawiać.


Siwy1984

> ZSGifMan o 2018-11-28 11:44 napisał:
> Jeżeli tak to widzisz i faktycznie będziesz postępował zgodnie z ostatnią
> deklaracją, to bardzo dobrze – popieram i czuję się więcej niż
> tylko uspokojony :)

W sumie to się nie ma co dziwić Panu Grzegorzowi..
Mnie się osobiście wydaje że gdyby na tutejszych forach wspomniane tematy były poruszane w granicach rozsądku i oczywiście w normalny kulturalny sposób nikt by się pewnie nie czepiał..
No dajmy na to jako przykład dyskusje o tamtym (wiadomo jakim) portalu..
Z początku wszystko było w porządku , założyłeś jeden temat o ile pamiętam nazywał się on "Oko cyklonu – Oaza spokoju" czy jakoś tak , i drugi taki temat o ile też pamiętam założyła jedna z użytkowniczek "Temat do obgadywania spraw Film..(tamtego portalu) żebyście mi po temacie z bielizną nie spamowali" jakoś tak to się nazywało.. : )

Ludzie tam sobie dyskutowali o tamtym miejscu i nikt nie robił z tego problemów..
Sam też przyznaje się bez bicia że parę razy się udzielałem przy tych dyskusjach , żeby nie było.
ALE !.. W którymś momencie (chyba po tamtejszym czarnym wrześniu) nagle dosłownie wszędzie zaczęły się tu pojawiać dyskusje o tamtym miejscu , gdzie nie wszedłeś to wszędzie każda dyskusja schodziła do tego samego , szczególnie na Hyde Parku..
Kto kogo zbanował , kto kim jest itp.

Dlatego nie ma co się trochę dziwić że tak się stało jak się stało..
To samo jeśli chodzi o tematy polityczne , gdyby takie dyskusje toczyły się w miarę normalnie , nikt by nie robił z tego pewnie problemu.
Oczywiście jest to wina kilku osób które robią tu syf , a nie wszystkich użytkowników , ale jak to zwykle bywa , przez kilku takich po uszach obrywają potem wszyscy..

> ZSGifMan o 2018-11-28 11:44 napisał:Może wystąpię z pomysłem jaki mam od dłuższego czasu, ale nie było okazji go jakoś zaprezentować: skoro ograniczyłeś ilość postów do jednego w danym temacie, a kolejny można pisać dopiero, gdy ktoś inny zabierze głos, więc może zakładanie tematów powinno być też reglamentowane do powiedzmy jednego tygodniowo, może nawet miesięcznie? Wtedy zapewne każdy się dobrze zastanowi co chce wpisać, a i zamieści temat na który najbardziej chce rozmawiać"

Uważam że jest to świetny pomysł jeśli chodzi o nowych użytkowników.
Dzięki temu uniknęło by się takich sytuacji jaka była tu dzisiaj na forach , około godziny 20:30 , kto tu wchodził w tej porze wie co mam na myśli..

ZSGifMan

Widzę, że wystarczy na chwilę odejść od kompa i… znowu coś mnie ominęło! :P

Trzeba podjąć jakieś kroki, aby tacy 'uprzykrzacze' nie dezorganizowali nam korzystania z forum i nie denerwowali osób odpowiedzialnych za porządek na nim! Nie może być zgody na to, by jeden czy kilku frustratów dyktowało warunki reszcie! Każdy kto ma jakiś skuteczny pomysł powinien też tu zabrać głos.

Przykro mi to mówić, ale chyba jedynym sensownym wyjściem okazują się kolejne obostrzenia, a już na pewno dla każdego nowo założonego konta i to bez względu na czas jego założenia, aby uniknąć ich hodowli. Potrzeba systemów podobnych do tych z plusami i minusami. Może niech ktoś inny ze świeżą głową coś zaproponuje tu jeszcze…


Klementyniusz

> ZSGifMan o 2018-11-29 05:27 napisał:
> Widzę, że wystarczy na chwilę odejść od kompa i… znowu coś mnie ominęło! :P
>
> Trzeba podjąć jakieś kroki, aby tacy 'uprzykrzacze' nie dezorganizowali nam
> korzystania z forum i nie denerwowali osób odpowiedzialnych za porządek na nim!
> Nie może być zgody na to, by jeden czy kilku frustratów dyktowało warunki
> reszcie! Każdy kto ma jakiś skuteczny pomysł powinien też tu zabrać głos.
>
> Przykro mi to mówić, ale chyba jedynym sensownym wyjściem okazują się kolejne
> obostrzenia, a już na pewno dla każdego nowo założonego konta i to bez względu
> na czas jego założenia, aby uniknąć ich hodowli. Potrzeba systemów podobnych do
> tych z plusami i minusami. Może niech ktoś inny ze świeżą głową coś zaproponuje
> tu jeszcze…
>
>

https://imgur.com/a/0aVj8Gd Zwała

ZSGifMan

> Klementyniusz o 2018-11-29 16:07 napisał:
> https://imgur.com/a/0aVj8Gd Zwała

Przykre, bardzo przykre!


Siwy1984

Ooo tego to akurat nie widziałem..
Wczoraj wieczorem za to była bardzo podona sytuacja do tej ze zdjęcia , tylko że tym razem był to jakiś troll o nazwie "rolniczek" i była to ewidentna podróbka użytkownika rolnik_postępowy.
A no faktycznie to przykre : (

ZSGifMan

> Siwy1984 o 2018-11-29 22:30 napisał:
> Ooo tego to akurat nie widziałem..
> Wczoraj wieczorem za to była bardzo podona sytuacja do tej ze zdjęcia , tylko że
> tym razem był to jakiś troll o nazwie "rolniczek" i była to ewidentna podróbka
> użytkownika rolnik_postępowy.
> A no faktycznie to przykre : (

I wkurzające jak cholera, a omawiany już kiedyś limit dla nowych kont w zakładaniu tematów do np. jednego na tydzień, czy nawet miesiąc, załatwiłby tu sprawę malinowo.


Szczerosc

Dobrze by było gdyby sprawdzano IP wszystkich kont piszących na forum.

ZSGifMan

> Szczerosc o 2018-11-29 23:46 napisał:
> Dobrze by było gdyby sprawdzano IP wszystkich kont piszących na forum.

A wiesz w ogóle w jakiej materii zabierasz głos?!
Bo zapewne nie, gdzieś coś usłyszałeś i teraz tylko powtarzasz…

Poczytaj sobie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP
oraz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakres%C3%B3w_IP


Blokowanie adresów IP to zupełnie tak jakbyś chciał nie wpuszczać do żadnego lokalu w mieście wszystkich mieszkańców dajmy na to Pipidowa Dolnego, bo kiedyś jeden czy dwóch artystów z tej mieściny zdemolowało jakiś mebel i potłukli naczynia!




Moim skromnym zdaniem najlepszą metodą byłoby albo weryfikacja konta przez SMS czy przelew bankowy na symboliczny 1 PLN, lub blokada dla każdego nowego konta na zakładanie nowych tematów na np. miesiąc i ograniczenie po tym terminie do jednego miesięcznie przez okres np. roku oraz wymóg napisania w tym czasie np. 100 postów. Tylko to zapobiegnie zakładaniu dziesiątek kont i hodowli ich na potrzeby śmiecenia. Ograniczenie pisania postów takim osobom do dajmy na to 5 czy 10 dziennie, jeszcze bardziej ułatwi sprawę.


GotenPrinceCG
ZSGifMan Ty tak na poważnie ?? jak tak to mam nadzieje że twój pomysł NIE zostanie rozpatrzony
ZSGifMan

> GotenPrinceCG o 2018-11-30 10:14 napisał:
> ZSGifMan Ty tak na poważnie ?? jak tak to mam nadzieje że twój pomysł NIE zostanie rozpatrzony

A czemu niby nie?
I jak najbardziej poważnie!

Przecież masz już tu konto i to ponad pół roku, więc czego się boisz?
O co chodzi?


Ciekawe jaką masz receptę na to, co się tu ostatnio wyprawiało?
Bo jak polecasz nic więcej nie robić niż do tej pory i tylko grzecznie prosić, by trolle przestali i kasować ich spam, to dziękujemy i jednak dalej siedź cicho, proszę uprzejmie!



Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 00:35 napisał:
> A wiesz w ogóle w jakiej materii zabierasz głos?!
> Bo zapewne nie, gdzieś coś usłyszałeś i teraz tylko powtarzasz…
>
> Poczytaj sobie:
> https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP
> oraz
> https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Lista_zakres%C3%B3w_IP
>
>
>
> Blokowanie adresów IP to zupełnie tak jakbyś chciał nie wpuszczać do żadnego
> lokalu w mieście wszystkich mieszkańców dajmy na to Pipidowa Dolnego, bo kiedyś
> jeden czy dwóch artystów z tej mieściny zdemolowało jakiś mebel i potłukli
> naczynia!
>
>
>
>



>
>
>
> Moim skromnym zdaniem najlepszą metodą byłoby albo weryfikacja konta przez SMS
> czy przelew bankowy na symboliczny 1 PLN, lub blokada dla każdego nowego konta
> na zakładanie nowych tematów na np. miesiąc i ograniczenie po tym terminie do
> jednego miesięcznie przez okres np. roku oraz wymóg napisania w tym czasie np.
> 100 postów. Tylko to zapobiegnie zakładaniu dziesiątek kont i hodowli ich na
> potrzeby śmiecenia. Ograniczenie pisania postów takim osobom do dajmy na to 5
> czy 10 dziennie, jeszcze bardziej ułatwi sprawę.
>
>

Niestety, ale wszelkie pomysły do zapobiegania trollingowi działają i uderzają też w zwykłych userów. Najczęściej userami takicb portali popkulturowych są (z braku lepszego określenia) Janusze, czyli ludzie nie za bardzo internetowi, bądź tacy którzy nie za bardzo chcą gadać na forum. Bardzo często na forum wchodzimy bo oczekujemy odpowiedzi na jakieś pytanie. W takim przypadku jest to pytanie o jakiś film, jego poszukiwanie bądź pomoc w rekomendacji. No i wyobraź sobie że fdb zdobywa większe uznanie oraz rozgłos i coraz więcej ludzi przychodziłoby na ten portal. Gdy chcą zadać pytanie bądź wyrazić opinię o czymś, tak zostaje im to uniemożliwione z niewiadomego dla nich powodu ( a tylko nieliczni wiedzą że jest blokada bo taki raze wysyła penisy na prawo i lewo). I w tym przypadku owy nowy user poczuje się zmieszany i rozczarowany. Bo musi czekać miesiac by zadać pytaniez a on już by chciał dziś obejrzec dobry film. Ucieknie więc na inny portal

Druga sprawa to ta opłata. To samo, fora są darmowe, zapłacenie złotówki by móc spytać się o film, albo wyrazić opinie również może zniechęcić, ba, żeby zapłacić przelewem trzeba mieć bankowe konto, a z for korzystają też ludzie młodzi, którzy swoich kont jeszcze nie posiadają.

I choć jest to jakiś tam sposób na zapobieganie, tak przede wszystkim uderzyłby w pozostałych potencjalnych normalnych userów, a tych moze być coraz więcej, a myślę że takie portale generują przychody właśnie z powodu dużegp ruchu. Już nie mówiąc o tym, że odpowiednio zdeterminowany troll nie przejmie się ograniczeniami, a założy 1000 kont, poczeka, i zrobi sieczke.

I nawet jeśli by siè uprzeć i wyłapywać takie konta, tak istnieje ten procent szansy że trafimy w konto kogos normalnego, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. A z tego miejsca łatwo o frustracje takiego usera i potem nasmarowanie nieprzyjemnych rzeczy w internecie bo "na fdb zablokowali konto ZA NIC".

Mam nadzieje że wyjaśniłem

ZSGifMan

> Nevarius o 2018-11-30 10:42 napisał:
> No i wyobraź sobie że fdb zdobywa większe uznanie oraz rozgłos i coraz więcej ludzi przychodziłoby na ten portal. Gdy chcą zadać pytanie bądź wyrazić opinię o czymś, tak zostaje im to uniemożliwione z niewiadomego dla nich powodu ( a tylko nieliczni wiedzą że jest blokada bo taki raze wysyła penisy na prawo i lewo). I w tym przypadku owy nowy user poczuje się zmieszany i rozczarowany. Bo musi czekać miesiac by zadać pytaniez a on już by chciał dziś obejrzec dobry film. Ucieknie więc na inny portal

Nic nowego, sam przeżyłem to lata temu na innym i większym portalu o filmach, też byłem zmieszany i rozczarowany, ale nigdzie nie poszedłem, bo nie było gdzie, to raz, a dwa nie było sensu, bo kto mi odpowie? Nikt się też mną nie przejął, pies z kulawą nogą nie pytał czy mi się takie zwyczaje podobały!
Limity były na długość postów, na ich ilość, a privów nie można było pisać wcale! Nie mają punktów za dodawanie. Co miałem zrobić? Pracowałem na te punkty i tyle…
Także nie jest tak czarno, jak malujesz!


> Druga sprawa to ta opłata. To samo, fora są darmowe, zapłacenie złotówki by móc spytać się o film, albo wyrazić opinie również może zniechęcić, ba, żeby zapłacić przelewem trzeba mieć bankowe konto, a z for korzystają też ludzie młodzi, którzy swoich kont jeszcze nie posiadają.

Czyli dusigrosze, co złotówki żałują i tak tu nie przyjdą, a mogła by być zwrotna, żeby nie było, ze muszą za cokolwiek tu płacić, ale serio?! Jedna złotówka?! Tak dużo?! Natomiast przypadek dwa, to ewidentna smarkateria, żeby nie powiedzieć gówniarzeria zwana gimbazą! Na serio chcemy takich tutaj? Ja sądzę, ze są zbędni, teraz pokaż mi tu jednego dzieciaka tutaj, co ma mniej niż te 15 lat. A zostają komórki ;)
Jak nie ma konta w banku, to każdy szanujący się smarkacz dostaje najpóźniej na komunię komórkę, więc SMS za kilkadziesiąt groszy jak najbardziej go stać! A mogły by być nawet za kilkanaście groszy, nie mów mi przypadkiem teraz, że to za dużo!


> I choć jest to jakiś tam sposób na zapobieganie, tak przede wszystkim uderzyłby w pozostałych potencjalnych normalnych userów, a tych moze być coraz więcej, a myślę że takie portale generują przychody właśnie z powodu dużegp ruchu. Już nie mówiąc o tym, że odpowiednio zdeterminowany troll nie przejmie się ograniczeniami, a założy 1000 kont, poczeka, i zrobi sieczke.

We mnie ani innych jakoś nie uderzyło tam gdzieś indziej, to co tam jest i tamtejsze zwyczaje, ale reszta to zgoda – trolle i spamerzy są niestrudzeni!


> I nawet jeśli by siè uprzeć i wyłapywać takie konta, tak istnieje ten procent szansy że trafimy w konto kogos normalnego, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. A z tego miejsca łatwo o frustracje takiego usera i potem nasmarowanie nieprzyjemnych rzeczy w internecie bo "na fdb zablokowali konto ZA NIC".

Sami trolle tu takie frustracje leją, ludzie potrafią się żalić, że słońca nie ma i pretensja o to wielka, a na tym innym portalu nikt nie słucha rzeczowych uwag poważnych użytkowników, więc można mieć ludzi głęboko w dupie i trzepać kasę mając wielki portal? Można!


> Mam nadzieje że wyjaśniłem

Przykro mi, niezbyt, w zasadzie, to nie za bardzo.
Ale może przynajmniej ja rozwiałem nieco wątpliwości, a jak nie, to trudno.


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 11:31 napisał:
> Nic nowego, sam przeżyłem to lata temu na innym i większym portalu o filmach,
> też byłem zmieszany i rozczarowany, ale nigdzie nie poszedłem, bo nie było
> gdzie, to raz, a dwa nie było sensu, bo kto mi odpowie? Nikt się też mną nie
> przejął, pies z kulawą nogą nie pytał czy mi się takie zwyczaje podobały!
> Limity były na długość postów, na ich ilość, a privów nie można było pisać
> wcale! Nie mają punktów za dodawanie. Co miałem zrobić? Pracowałem na te punkty
> i tyle…
> Także nie jest tak czarno, jak malujesz!
>
>
>
>
> Czyli dusigrosze, co złotówki żałują i tak tu nie przyjdą, a mogła by być
> zwrotna, żeby nie było, ze muszą za cokolwiek tu płacić, ale serio?! Jedna
> złotówka?! Tak dużo?! Natomiast przypadek dwa, to ewidentna smarkateria, żeby
> nie powiedzieć gówniarzeria zwana gimbazą! Na serio chcemy takich tutaj? Ja
> sądzę, ze są zbędni, teraz pokaż mi tu jednego dzieciaka tutaj, co ma mniej niż
> te 15 lat. A zostają komórki ;)
> Jak nie ma konta w banku, to każdy szanujący się smarkacz dostaje najpóźniej na
> komunię komórkę, więc SMS za kilkadziesiąt groszy jak najbardziej go stać! A
> mogły by być nawet za kilkanaście groszy, nie mów mi przypadkiem teraz, że to za
> dużo!
>
>
>
>
> We mnie ani innych jakoś nie uderzyło tam gdzieś indziej, to co tam jest i
> tamtejsze zwyczaje, ale reszta to zgoda – trolle i spamerzy są niestrudzeni!
>
>
>
>
>
> Sami trolle tu takie frustracje leją, ludzie potrafią się żalić, że słońca nie
> ma i pretensja o to wielka, a na tym innym portalu nikt nie słucha rzeczowych
> uwag poważnych użytkowników, więc można mieć ludzi głęboko w dupie i trzepać
> kasę mając wielki portal? Można!
>
>
>
>
>
> Przykro mi, niezbyt, w zasadzie, to nie za bardzo.
> Ale może przynajmniej ja rozwiałem nieco wątpliwości, a jak nie, to trudno.
>
>

Widzisz, ty się nie przejmiesz, albo machniesz ręką, ewentualnie zaakceptujesz ograniczenia, inni będą źli. Tak jak mówiłem, przeciętnego użytkownika interesuje i ceni sobie na takich portalach łatwość i szybkość przy zdobywaniu informacji. I to tym będzie sie kierował. Stąd fora najczęściej są nastawione na takie cechy. Wpisujesz nick, hasło, mail – voila, możesz zadać pytanie lub/i komuś odpisać. W zasadzie pół swojego życia spędziłem na różnorodnych forach i taka tendencja jest najskuteczniejsza i najprzyjemniejsza dla nowego usera. Niektóre fora oferują nawet szybie anonimowe zapytanie, bez potrzeby zakladania konta, w spevjalnym do tego dziale.

Nie, tu nie chodzi o dusigrosza, czy żałowanie zlotówki. To co wyżej, przeciętny user chce pogadac, podyskutowac, czy zadać zwykłe pytanie. I chce to zrobić jak najmniejszym nakladem pracy. I takie wprowadzenie sztucznego ograniczenia odstrasza naprawdę cenny procent potencjalnych userów. Bo, jak wspomnialem, to ruch na stronie jest ważny i to on generuje przychody ze strony.

Ale mówimy o fdb, a nie filmwebie który posiada tak ogromną baze userów, że ich zmiany mało zmieniają w procencie aktywnosci. Fdb ma jednak mniejsza baze userów, stąd wprowadzanie ograniczen takich jak proponujesz tylko by zaszkodziło. Nic nie odstrasza i zniecheca bardziej potencjalnego usera niż utrudnienie mu możliwosvi swobodnego wypowiedzenia się.

No to wyjaśniam ponownie. Przede wszystkim spójrz poza czubek własnego nosa, zeby dostrzec co mam na myśli, bo to że tobie czy mnie coś nie przeszkadza, nie znaczy że innym nie może. A fora popkulturowe (zazwyczaj) buduje się z myślą o większym ogóle, niżeli wybranych. I to ten ogół wydyktuje warunki i trendy. A współczesny trend internetowy nastawiony jest głównie na swobodę i prostote użytkowania

ZSGifMan

@Nevarius

To i tak tylko nasze gadanie takie, a jak będzie tutaj zdecyduje ktoś zupełnie inny i wtedy zobaczymy co wybrał. Dla mnie powinny być większe restrykcje, dla Ciebie hulaj dusza i wolność wpisywania…

Zapewne niebawem się okaże jakie rozwiązanie wybrał Grzegorz.
Wtedy (ewentualnie) wrócimy do tematu.


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 12:20 napisał:
> @Nevarius
>
> To i tak tylko nasze gadanie takie, a jak będzie tutaj zdecyduje ktoś zupełnie
> inny i wtedy zobaczymy co wybrał. Dla mnie powinny być większe restrykcje, dla
> Ciebie hulaj dusza i wolność wpisywania…
>
> Zapewne niebawem się okaże jakie rozwiązanie wybrał Grzegorz.
> Wtedy (ewentualnie) wrócimy do tematu.
>
>

Oczywiści, ostateczny wybór nalezy do administratora.

A restrykcje powinny znaleźć złoty środek. Bo czemu ma cierpieć potencjalnych 1000 userów, tylko dlatego że jakiś raze to cymbał, który słońce zna tylko z dawnego GG

ZSGifMan

> Nevarius o 2018-11-30 12:28 napisał:
> Oczywiści, ostateczny wybór nalezy do administratora.
> A restrykcje powinny znaleźć złoty środek. Bo czemu ma cierpieć potencjalnych
> 1000 userów, tylko dlatego że jakiś raze to cymbał, który słońce zna tylko z
> dawnego GG

No właśnie!
Jeden wrzód dziesiątkom ludzi życie uprzykrza, oby metoda na niego była iście Salomonowa ;)


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 12:33 napisał:
> No właśnie!
> Jeden wrzód dziesiątkom ludzi życie uprzykrza, oby metoda na niego była iście
> Salomonowa ;)
>
>

Ktos tu ostatnio mówił że metoda na raze’a jest jedna. To twarde community. Na wykop.pl środowisko jest na tyle cięte, śmieszkowe i zoorganizowane że raze by płakał jakby tam spróbowal swego żałosnego podrygu.

ZSGifMan

> Nevarius o 2018-11-30 12:37 napisał:
> Ktos tu ostatnio mówił że metoda na raze’a jest jedna. To twarde community. Na
> wykop.pl środowisko jest na tyle cięte, śmieszkowe i zoorganizowane że raze by
> płakał jakby tam spróbowal swego żałosnego podrygu.

Ktoś faktycznie to mówił, ale problem tu jest inny: tutaj nie można wyprowadzić mu odpowiedniej kontry na jego zachowania, bo poziom wypowiedzi ma być taki, a nie inny i zarówno tu jak i na tym drugim portalu dostalibyśmy tylko za to sami po nosie!
I to pewnie boleśnie…

Nic więcej nie damy rady zrobić, oprócz cierpliwego znoszenia i łudzenia się, że kiedyś mu się w końcu znudzi.
Przykre, ale prawdziwe.


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 12:46 napisał:
> Ktoś faktycznie to mówił, ale problem tu jest inny: tutaj nie można wyprowadzić
> mu odpowiedniej kontry na jego zachowania, bo poziom wypowiedzi ma być taki, a
> nie inny i zarówno tu jak i na tym drugim portalu dostalibyśmy tylko za to sami
> po nosie!
> I to pewnie boleśnie…
>
> Nic więcej nie damy rady zrobić, oprócz cierpliwego znoszenia i łudzenia się, że
> kiedyś mu się w końcu znudzi.
> Przykre, ale prawdziwe.
>
>
>

Istotą jest odpowiednia riposta. Niekoniecznie musi być chamska. Wystarczy odpowiednia.

ZSGifMan

> Nevarius o 2018-11-30 12:52 napisał:
> Istotą jest odpowiednia riposta. Niekoniecznie musi być chamska. Wystarczy odpowiednia.

Wątpię szczerze, że kulturalna riposta może zrobić na tym desperacie jakiekolwiek wrażenie, chamska zresztą też, bo to przecież jego żywioł jest…


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 12:56 napisał:
> Wątpię szczerze, że kulturalna riposta może zrobić na tym desperacie
> jakiekolwiek wrażenie, chamska zresztą też, bo to przecież jego żywioł jest…
>
>

Trollowi zależy by wzbudzic konkretne uczucia, i by były widoczne w poście. A są to zlość, rozpacz, czy zrezygnowanie.

Jesli ich nie widzi, a w odpowiedzi widzi tylko śmieszkowa pogardę i uczucie "ostentacyjnego olewania" to om sam zaczyna czuć się striggerowany

ZSGifMan

> Nevarius o 2018-11-30 12:59 napisał:
> Trollowi zależy by wzbudzic konkretne uczucia, i by były widoczne w poście. A są
> to zlość, rozpacz, czy zrezygnowanie.
> Jesli ich nie widzi, a w odpowiedzi widzi tylko śmieszkowa pogardę i uczucie
> "ostentacyjnego olewania" to om sam zaczyna czuć się striggerowany

Czyli co byś konkretnie polecał wpisywać i co robić w odpowiedzi na jego penisy i 'pedałowanie' jak katarynka?


Nevarius

> ZSGifMan o 2018-11-30 13:13 napisał:
> Czyli co byś konkretnie polecał wpisywać i co robić w odpowiedzi na jego penisy
> i 'pedałowanie' jak katarynka?
>
>

Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji, czyli sprawnej moderacji – nic. Olewać, pokazywać jakby nic się nie stało. Na portalu na "f" gdzie posty wisialy miesiąc, trzeba było odpowiednio ripostować, tutaj nawet nie ma co się wysilać.

Zresztą sam nie wiem, ja tylko wypisuje swoje obserwacje, ale gotowych rozwiązań jie posiadam xD

Proszę czekać…