• HYDE PARK — 492

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Temat wątku - Oceń i zaproponuj - Gitarowy zawrót głowy

• Michael_Corleone

2018-12-04

Zabawa polega na ocenianiu od 1 do 10 i zaprezentowaniu do oceny własnej propozycji. Założeniem tej wersji jest muzyka gitarowa,
      czyli albo utwory w 100% instrumentalne albo takie w których występują długie i imponujące solówki gitarowe.

Proszę pamiętać aby nie sugerować się renomą artysty, jego dorobkiem itd. lecz głosować jedynie w oparciu o emocje jakie wzbudził w nas utwór. Jeśli nagranie jakiegoś wybitnego gitarzysty nie bardzo nam podeszło a zachwyciło nas jakieś amatorskie nagranie
      to nie miejmy skrupułów ocenić legendę niżej.
      Darujmy sobie również komentarze sugerujące, że czyjaś propozycja nie stanowi szczytowego osiągnięcia jakiegoś artysty
      bo nie na wyborze najlepszych utworów tu chodzi. Wskazana jest wręcz oryginalność w doborze propozycji.
      Tak więc komentarz w stylu – "Oszem niezły kawałek ale ten zespół ma lepsze" będzie mógł zostać odebrany jako irytujący.

Moja pierwsza propozycja dla Państwa to dość mało popularny utwór wielkiego wirtuoza gitary Joe Satrianiego.
      Z niezrozumiałych dla mnie powodów Joe rzadko wykonuje ten utwór na żywo
      a jest on bez wątpienia jednym z najlepszych utworów gitarowych wszech-czasów.

https://www.youtube.com/watch?v=2rsdZHcRM9c

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-03-28

@Zuchwalec
      Orgazm dla uszu! Mamo, to jest zajebiste :D
      10/10

Moja propozycja:
      Metallica – Moth Into Flame

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-03-29

@ar23s

Metallica – Moth Into Flame, bez słuchania daję 8,5 :))

A dlaczego 'bez słuchania', ano dlatego jak niżej!
      Całkiem dobry kawałek, świetny singiel promujący ostatni album, pamiętam doskonale jak się pojawił jakoś we wrześniu 2016, to razem z "Hardwired… To Self Destruct" wgrałem sobie na transmiter i w samochodzie z tydzień czy dwa jeździłem i miałem te dwa kawałki ustawione w pętlę i leciały, aż do wyrzy… hmm! znudzenia ;D
      Cały album też całkiem udany i chłopaki przełamali w końcu złą passę, zebrali całkiem dobre opinie za niego, jak dla mnie najlepsze utwory to "Atlas, Rise!" oraz "Halo On Fire".

@Zuchwalec

Ioannis Anastassakis – Astrochicken’s Victorious Attack, to rozumiem taki grecki JoeSat? :P
      Fajny, melodyjny, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu naśladownictwa, choć dobrego, daję 7,5

Proponuję kontynuację tego co zaczęła @BuziakL czyli:

W.A.S.P. – The Idol

Jak na nich jest bardzo gitarowy kawałek, dużo solówek, są wyraźne i klarowne.

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-03-29

@ZSGifMan
      O ile tekst całkiem fajny, to wokalnie niezbyt mi podeszło.
      6/10

Moja propozycja:
      Avenged Sevenfold – Tonight The World Dies

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-03-29

@ar23s

Avenged Sevenfold – Tonight The World Dies, tego nie znałem, za sennie, za spokojnie, 6.5

To kolejna "osa" :D

W.A.S.P. – Restless Gypsy

Fanowski teledysk jest czaderski, aż bije klimatem i siłą przekazu, sama nutka też konkretna.

• -
      • +
      • 0
    • Michael_Corleone

2019-03-29

@ZSGifMan
      Dimmu Borgir – Burn in Hell 6/10 niestety nic szczególnego nie dostrzegłem w tym kawałku i zabrakło mi w nim gitary.

@Zuchwalec
      Ioannis Anastassakis – Astrochicken’s Victorious Attack 7,5/10 bardzo miłe dla ucha i oka:)

@ar23s
      Metallica – Moth Into Flame 7/10

@ZSGifMan
      W.A.S.P. – The Idol 8,5/10 nie znałem a celnie uderza w moje gusta gitarowe :) solówki melodyjne a nie przekombinowane.

@ar23s
      Avenged Sevenfold – Tonight The World Dies 6,5/10 lubię spokojne tempo lecz za mało było w tym gitary, marginalna jej rola.

@ZSGifMan
      W.A.S.P. – Restless Gypsy 7,5/10

Moja propozycja na dziś https://www.youtube.com/watch?v=IGqZE3AlnuA

• -
      • +
      • +1
    • LakiLou

2019-03-29

@ar23s
      Avenged Sevenfold – Tonight The World Dies 7/10

@ZSGifMan
      W.A.S.P. – Restless Gypsy 6.5/10

@Michael_Corleone
      Yngwie Malmsteen – Brothers 8/10

https://www.youtube.com/watch?v=ACXe3ewY_r8

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-03-29

@Michael_Corleone

Dimmu Borgir – Burn in Hell … niestety nic szczególnego … i zabrakło mi w nim gitary.

:O
      Bardzo niespodziewana i zaskakująca opinia ;)
      Ale niech będzie, przyjąłem.

Yngwie Malmsteen – Brothers, bardzo dobry kawałek, spod ręki jednego z wirtuozów zresztą, 8.5

@LakiLou

Lady Pank – Sterowany, średnio lubię najnowsze dzieła LP, ale teledysk ciekawy – "lalka" apetyczna, 7

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-03-29

@ZSGifMan
      Nie widzę żadnej propozycji, no to kontynuuję bez oceny czegokolwiek :|

Here we go!
      Shinedown – "Bully" captured in The Live Room

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-03-29

@ar23s

Już dzisiaj dwie wlepiłem, więc pomyślałem, ze trzecia będzie uznana za przesadę, ale skoro jest głos na tak, to zapewne jednak reszta nie zaprotestuje i zaraz się poprawię ;)

Shinedown – "Bully" captured in The Live Room, całkiem fajny rockowy kawałek, 7.5

Dosyć długo się powstrzymywałem przed wlepianiem Arch Enemy, bo nie wiem czy dużop jest tu osób będących w stanie zaakceptować growling, nawet ten atrakcyjny, bo damski :)

ARCH ENEMY – No More Regrets

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-03-29

@ZSGifMan
      Chłop czy baba, nieważne. Instrumentalnie jest grubo, ale wokalnie jeszcze bardziej.
      Niezbyt na moje uszy, ale niech będzie 7,5/10

Moja propozycja:
      SCOTT STAPP – Purpose For Pain

• -
      • +
      • 0
    • BuziakL

2019-04-01

@ar23s
      Avenged Sevenfold – Hail To The King 9/10
      Metallica – Moth Into Flame 9/10
      Avenged Sevenfold – Tonight The World Dies 9/10
      Shinedown – "Bully" captured in The Live Room 6/10
      SCOTT STAPP – Purpose For Pain 8/10

@ZSGifMan ZSGifMan
      Amaranthe – Maximize 10/10 za to pełna dycha, tyle jest tu połączeń, i muzyka, i wokale, świetne! Nawet ten jeden, cięższy, męski głos się tu fajnie wpasował.

Dimmu Borgir – Burn in Hell 7/10
      W.A.S.P. – The Idol 8/10
      W.A.S.P. – Restless Gypsy 8/10
      ARCH ENEMY – No More Regrets – 8/10

@Zuchwalec
      Ioannis Anastassakis – Astrochicken’s Victorious Attack 8/10

@Michael_Corleone
      BB King – Live At Montreux 1993 – All Over Again 8/10
      Yngwie Malmsteen – Brothers 7/10

@LakiLou
      Lady Pank – Sterowany 7/10

Moja propozycja:
      Cool Town Woman

• -
      • +
      • 0
    • Michael_Corleone

2019-04-01

@LakiLou
      Lady Pank – Sterowany 6/10

@ar23s
      Shinedown – "Bully" captured in The Live Room 6/10

@ZSGifMan
      ARCH ENEMY – No More Regrets 7/10

@ar23s
      SCOTT STAPP – Purpose For Pain 7/10

@BuziakL
      Cool Town Woman ☆ Tony Joe White 6,5/10

Ode mnie na dziś https://www.youtube.com/watch?v=q_w13Ygnhxw

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-04-01

@Michael_Corleone
      "Tadeusz Nalepa Hołd" to wyborny kawałek, co tu dużo mówić.
      8,5/10

Moja propozycja:
      Leader – This Is Why We Bleed

• -
      • +
      • 0
    • Zuchwalec

2019-04-01

@ar23s
      Leader – This Is Why We Bleed – 6/10 (A gdzie solo? Bo to co słyszałem solówką bym nie nazwał)
      Scott Stapp – Purpose For Pain – 7/10
      Shinedown – Bully – 6,5/10
      Metallica – Moth Into Flame – 7/10

@BuziakL
      Cool Town Woman – Tony Joe White – 7,5/10

@ZSGifMan
      Arch Enemy – No More Regrets – 6,5/10 (ocena byłaby wyższa gdyby dziewczyna śpiewała a nie darła się jak opętana. To zepsuło mi cały odbiór, choć zagrane świetnie z imponującymi solówkami)
      W.A.S.P. – Restless Gypsy – 8/10

@Michael_Corleone
      Tadeusz Nalepa – Hołd – 6,5/10
      Yngwie Malmsteen – Brothers – 8,5/10

Propozycja, przy której Pan Corleone nie powinien narzekać na marginalną rolę gitary. Nie wiem, czy spodoba się utwór (chyba że Pan już to zna), ale solówki są a jedna krótka nawet na gitarze basowej, no i jak dla mnie plus świetny riff.

Deep Purple – Pictures of Home
      https://www.youtube.com/watch?v=YiTHTQp4Bck

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-04-02

@Zuchwalec
      Od pierwszych dźwięków już wpadło mi w ucho, a dalej było tylko lepiej!
      8,5/10

Moja propozycja:
      Demon Hunter – Dead Flowers

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-04-02

@ar23s

SCOTT STAPP – Purpose For Pain, bardzo ciekawy kawałek, melodyjny, 7.5
      Leader – This Is Why We Bleed, 7
      Demon Hunter – Dead Flowers, 6

@BuziakL

Tony Joe White – Cool Town Woman, świetny barowy o klimatyczny kawałek, nastraja do wypicia w wiejskiej knajpce szklaneczki bourbona i zimnego piwa :) 8

@Michael_Corleone

Tadeusz Nalepa – Hołd – 6,5

@Zuchwalec

Deep Purple – Pictures of Home, 7.5

Propozycja:

Seasick Steve – You Can’t Teach An Old Dog New Tricks

Gość jest niesamowicie kreatywny i bardzo popularny, wykreował swój własny jankeski styl, pt. "ze śmieci i odpadów zrobię każde banjo, gitarę i zagram na nich moje własne country" :D

Seasick Steve Shows Off his Guitars to Elija Wood

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-04-02

@ZSGifMan
      Więcej tu gadania, niż muzyki, ale to co gość zaprezentował, to powiedziałbym takie 8/10

Moja propozycja:
      DIAMANTE – Coming In Hot

• -
      • +
      • 0
    • Michael_Corleone

2019-04-03

@ar23s
      Leader – This Is Why We Bleed 7/10

@Zuchwalec
      Deep Purple – Pictures of Home (Anniversary Edition) – No i to jest gitarowy zawrót głowy :-) 8,5/10

@ar23s
      Demon Hunter – "Dead Flowers" 7/10 Tu się w końcu doczekałem jakiejś solówki :-)

@ZSGifMan
      Seasick Steve – You Can’t Teach An Old Dog New Tricks 7/10 Taki trochę amerykański Gienek Loska :-)

@ar23s
      DIAMANTE – Coming In Hot 7,5/10 tu też trochę więcej tej gitary, proszę iść tą drogą :-)

Dzisiaj ode mnie coś ostrzejszego – Shot in the dark w wersji koncertowej 1993 Live & Loud
      Podaje link do odpowiedniego momentu i sugeruję podkręcić znacząco głośność :-)
      https://youtu.be/zbDWGqgBfmA?t=3088

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-04-03

@Michael_Corleone

Shot In The Dark jak dla mnie bez rewelacji, ale tragedii nie ma.
      7/10

Chcecie więcej gitary, to zapraszam:
      Blacktop Mojo – Where The Wind Blows

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-04-05

@Michael_Corleone

Ozzy Osbourne – Shot In The Dark, Ozzy ma taki nieco 'upośledzony' styl, biedny inwalida, ale lubię jego głos, 7.5

@ar23s

Blacktop Mojo – Where The Wind Blows, bardzo muzykalny kawałek, mocno rockowy, 7.5

'Boicie się' ciężkiego brzmienia, nie lubicie go – cóż trzeba zmięknąć,a miałem taką pajdę ostrej nuty… :[

Propozycja:
      ( klasyka! )

Iron Maiden – Where Eagles Dare

• -
      • +
      • 0
    • LakiLou

2019-04-05

@ZSGifMan
      Iron Maiden – Where Eagles Dare 9/10 Takie brzmienie to ja bardzo lubię.

Przed państwem dwie legendy ;)
      https://www.youtube.com/watch?v=r-UXNmCg3Sw

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-04-05

@LakiLou

Jakie to szczęście, że nie wszyscy poddali się gorączce tego niezwykle ostatnio modnego polowania na czarownice! :P

Jak dla mnie od zawsze był dziwakiem, żeby nie powiedzieć – dziwolągiem, założę się, że pewnie też robił to wszystko z tymi dzieciakami co mu się przypisuje, ale to po pierwsze – nie było wiadome od wczoraj, a po drugie – to nie trzeba było mu pozwalać na eskalację takich zachowań i robić z niego pana tego świata, a takie mógł mieć o sobie mniemanie jak wszędzie gdzie się pojawił były piski i darcie włosów z głowy! No, ale wszyscy siedzieli wtedy trusia i byli zachwyceniu "królem popu", a teraz wielkie aj waj i zaskoczenie straszne połączone z oburzeniem.

Michael Jackson [Ft. Slash] Beat It (Live 2001), 8.5

MJ jak dla mnie to jeszcze tylko lata 90-tei to tak tylko do połowy, bo potem się już kompletnie wypalił, co doskonale widać tutaj na tym wideo. Bardzo lubiłem go słuchać, człowiek legenda, szkoda tylko, ze skończył tak nieciekawie i te 10 lat po jego śmierci robi się wokół niego taki sztuczny smród… Trzeba było go za życia rozliczyć ze wszelkich grzechów, bo teraz to te wszystkie pseudo dokumenty o wykorzystywaniu nieletnich trącą jeszcze gorszym skokiem na kasę niż ugody sądowe z końca lat 90-tych!

Jak był Majkel Klakson, tam w roli wabika był Slash, to i musi być… Orianthi :)

Propozycja:

Orianthi – Voodoo Child

• -
      • +
      • 0
    • Zuchwalec

2019-04-06

@ZSGifMan
      "Bardzo lubiłem go słuchać, człowiek legenda, szkoda tylko, ze skończył tak nieciekawie i te 10 lat po jego śmierci robi się wokół niego taki sztuczny smród… Trzeba było go za życia rozliczyć ze wszelkich grzechów, bo teraz to te wszystkie pseudo dokumenty o wykorzystywaniu nieletnich trącą jeszcze gorszym skokiem na kasę niż ugody sądowe z końca lat 90-tych!"

Jeśli jednak dowody są mocne i jednoznaczne obowiązkiem jest o tym mówić. Prawda o tym, co robił Jackson czy Jankowski powinna ujrzeć światło dzienne, nawet jeśli nie żyją. Podkreślę też, że oceniamy tu utwory, a nie życiorys więc to nie będzie miało wpływu na moją ocenę "Beat It"

Orianthi – Voodoo Child – 7/10 (kolejna wersja nagrania, całkiem niezłe)
      Iron Maiden – Where Eagles Dare – 6,5/10

@LakiLou
      Michael Jackson [Ft. Slash] – Beat It – 8/10 (Jak mówiłem zawsze oceniam tylko utwór)

@Michael_Corleone
      Ozzy Osbourne – Shot In The Dark – 7/10

@ar23s
      Blacktop Mojo – Where The Wind Blows – 7/10
      Demon Hunter – Dead Flowers – 6,5/10

Moja propozycja:
      Michael Lucarelli – Malaguena
      https://www.youtube.com/watch?v=8B6jOUzBKYc

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-04-06

@Zuchwalec

Nie wiem jak z tym seksualnym klechą, bo on mi wisi i nie interesuje zupełnie, ale jak chodzi o Klaksona, to zacznę od pytania: widziałeś Leaving Neverland? Ja widziałem i jestem zawiedziony, może nie tak jak koleżanka @BuziakL, ale zawiedziony, bo film jest o niczym, nie ma żadnych dowodów, tylko puste słowa, kolejne oskarżenia, nic! Zanim go widziałem, to sporo słyszałem i czytałem, a wszyscy jak barany beczeli, że MJ jest skończony (choć i tak nie żyje przecież), że to jest dowód itd. Ale ja się pytam jaki to dowód do cholery? Nic kompletnie tam nie przedstawiono, nic! Sama paplanina, branie na łezki i wzruszenia, rzewne żale i wylewne zwierzenia nagle po tych jakichś 25 latach! Dla mnie skucha, oszustwo i skok po kolejną kasę…
      A dowodów ZERO!

Wcale nie mówię, że MJ był święty i niewinny, nie będę klepał 10-ty raz tego samego, tam pod filmem napisałem najobszerniej jak tylko się dało. Jak ktoś będzie zainteresowany, to przeczyta co nasmarowałem.

Michael Lucarelli – Malaguena, bardzo lubię takie klasyczne brzmienia, 8

Propozycja, dalej Orianthi, bo laska świetnie tu wypadła:

Orianthi – How Do You Sleep

Urodę ma taką a la lata 80-te i jakaś wokalistka Bananaramy czy coś, nie chcę mówić więcej… dobra, powiem – kojarzy mi się z aktorką powiedzmy… hmm… filmów dla dorosłych :D Takie sobie skojarzenie, zupełnie przypadkowe ;)

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-04-07

@ZSGifMan
      Babka ma świetny głos na żywo, czapki z głów. Utwór też niczego sobie, nie mam zastrzeżeń.
      9/10

Moja propozycja:
      Des Rocs – Outta My Mind

• -
      • +
      • 0
    • Michael_Corleone

2019-04-08

@ar23s
      Blacktop Mojo – "Where The Wind Blows 6,5/10

@ZSGifMan
      Iron Maiden – Where Eagles Dare 7/10

@LakiLou
      Michael Jackson [Ft. Slash] Beat It (Live 2001) – Genialny utwór, świetne show aczkolwiek sam Slash lekko mnie rozczarował.
      Spodziewałem się, że uatrakcyjni tą solówkę a wyszła moim zdaniem skromniej od oryginału. Niemniej jednak 9/10 się należy.

@ZSGifMan
      Orianthi – Voodoo Child – 8,5/10 Znakomicie się tego słuchało.

@Zuchwalec
      Malaguena – Michael Lucarelli 7/10

@ZSGifMan
      Orianthi – How Do You Sleep FENOMENALNE 9/10

@ar23s
      Des Rocs – Outta My Mind 6,5/10

Moja propozycja to klasyk Giochi Proibiti, tutaj pierwszy utwór w składance.
      Jeśli komuś szczególnie przypadnie do gustu, może posłuchać kolejnych
      https://www.youtube.com/watch?v=pEBp8CUAKz0

• -
      • +
      • +1
    • Zuchwalec

2019-04-08

@Michael_Corleone
      Znany utwór. Słyszałem w wielu wersjach. Jak już mówiłem, bardzo lubię hiszpańską gitarę.
      Romance de Amor (znam to pod takim tytułem) – 9/10

@ZSGifMan
      Filmu "Leaving Neverland" nie oglądałem. Nawet jeśli film jest nieudolny, to raczej nie zmienię zdania na temat Jacksona. Zostawmy to już i lepiej oceniajmy utwory.

Orianthi – How Do You Sleep – 7,5/10

@ar23s
      Des Rocs – Outta My Mind – 5,5 (No nie moje klimaty)

Pozostanę jeszcze przy łagodniejszej gitarze. Raczej unikam coverów, ale znów zrobię wyjątek, bo uznałem, że w tym wypadku warto. Pozwolę sobie wstawić dwie wersje. Oceńcie przynajmniej jedną albo najlepiej obie.

AcousticTrench (George Michael) – Careless Whisper
      https://www.youtube.com/watch?v=94-KCPOxd2Y

oraz na elektryku
      SteveTerreberry (George Michael) – Careless Whisper
      https://www.youtube.com/watch?v=fKn5fG3M1m8

• -
      • +
      • +1
    • ar23s

2019-04-09

@Zuchwalec
      Czerpałem przyjemność z obydwóch wersji Carless Whisper, ale bardziej się skłaniam ku elektrykowi tylko dlatego, że poprzednik nie zagrał całego utworu, a tylko część.

AcousticTrench 9/10
      SteveTerreberry 9/10

Moja propozycja:
      Egypt Central – White Rabbit

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-04-16

@ar23s

Des Rocs – Outta My Mind, całkiem rockowy, niezły, 6.5

Egypt Central – White Rabbit, 7

@Michael_Corleone

Giochi Proibiti – consentiti forbidden – allowed games romanza, przemiła dla ucha klasyka, 8.5

@Zuchwalec

AcousticTrench (George Michael) – Careless Whisper, świetne, rewelacyjne wykonanie, 9

SteveTerreberry (George Michael) – Careless Whisper, całkiem fajna adaptacja tego hitu, 7

Propozycja:

Judas Priest – Rising From Ruins

• -
      • +
      • +1
    • Michael_Corleone

2019-04-19

@Zuchwalec
      AcousticTrench (George Michael) – Careless Whisper – Już tu było wspaniale 8,5/10
      SteveTerreberry (George Michael) – Careless Whisper – A to już rewelacja! 9/10

@ar23s
      Wydaje mi się, że nadal nie rozumie Pan konwencji tego tematu, który w założeniu nie służyć miał prezentacji fajnych piosenek lecz utworów gitarowych. Jeśli decyduje się Pan zamieścić utwór wokalny to proszę tak jak nasi przyjaciele zadbać o to by rola gitary
      nie ograniczała się do brzmienia w tle lecz wybijała się na pierwszy plan, choćby poprzez solowe partie.
      Odnoszę wrażenie, że gdyby temat nazywał się perkusyjny zawrót głowy to nie robiłoby to Panu różnicy i wrzucałby Pan te same utwory wskazując, że przecież w każdym z nich obecna jest perkusja, tak jak i gitara.

@ZSGifMan
      Judas Priest – Rising From Ruins – Bardzo dobre i gitarowe 8/10

Ode mnie tym razem coś polskiego https://www.youtube.com/watch?v=vdZUK85318w

• -
      • +
      • +1
    • Zuchwalec

2019-04-20

@Michael_Corleone
      Dżem – Do kołyski – 8,5/10

@ZSGifMan
      Judas Priest – Rising From Ruins – 7,5/10

Moja propozycja:
      Black Sabbath – Symptom of the Universe
      https://www.youtube.com/watch?v=oZvT_1gD4lw

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-04-27

@Michael_Corleone

Dżem bez Riedla jest jak The Doors bez Morrisona, ale kawałek niezły, dobra gitara.

Dżem – Do kołyski – 7.5

@Zuchwalec

Black Sabbath – Symptom of the Universe, klasyczny, świetny kawałek, zarąbisty rytm gitary, 8.5

Propozycja:

Lynyrd Skynyrd – Simple Man – Live At The Florida Theatre / 2015

• -
      • +
      • +1
    • Michael_Corleone

2019-04-28

@Zuchwalec

Black Sabbath – Symptom of the Universe – Chciałbym powiedzieć coś więcej ale kawałka nie znałem a w takiej sytuacji
      rzadko coś do mnie mocno przemawia – 7,5/10

@ZSGifMan

Lynyrd Skynyrd – Simple Man – 7,5/10 Brzmi prawie jak cover Always Somewhere moich ulubionych Scorpionsów
      który niech będzie moją propozycją https://www.youtube.com/watch?v=ssqHxLcsVOY

• -
      • +
      • +1
    • Zuchwalec

2019-05-02

@Michael_Corleone

Scorpions – Always Somewhere – 7,5/10

@ZSGifMan

Lynyrd Skynyrd – Simple Man – 7/10

Moja propozycja:
      Ritchie Blackmore – Snowman
      https://www.youtube.com/watch?v=slso47jH6Dg

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-05-07

@Michael_Corleone

Scorpions — Always Somewhere, 8

Fanowskie wersje są czasem świetne, ta z Kruka – naprawdę niezła, podoba się, zerknij też to: https://www.youtube.com/watch?v=r1AnKrEJNEc

@Zuchwalec

Ritchie Blackmore — Snowman, 8

Bardzo nastrojowe, dosyć melancholijna ta nutka i całkiem poważny musiał być ten 'bałwan' ;)

Choć robi się coraz trudniej i coraz ciężej przychodzą pomysły do głowy, to uderzę w bardzo podobną melodię jak wspomniany bałwanek :D

Propozycja:

Rainbow — Weiss Heim

To chyba zaraz po tym jak powiedzieli Dio 'papa'.

• -
      • +
      • +1
    • Michael_Corleone

2019-05-09

@Zuchwalec

Ritchie Blackmore – Snowman Bardzo lubię właśnie takie klimaty gitarowe 8/10

@ZSGifMan

Miło, że ktoś tego Kruka docenił bo spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami głównie co do wokalu.
      Jak dla mnie jest on całkiem spoko ale instrumentalnie jest przepięknie i kreatywnie bo przecież nie starali się kopiować 1:1

Rainbow – Weiss Heim To też bardzo wpisuje się w moje gusta 8/10

Moja propozycja https://www.youtube.com/watch?v=wyDXugSVR48

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-05-12

@Michael_Corleone

Ze skorpionów w zasadzie lubię wszystko, podobnie jak inne klasyczne rockowo-metalowe zespoły AC/DC itp. Nie można nie docenić klasycznego brzmienia, nie wiem skąd takie negatywne głosy…?

Santana – Love Is You, bardzo fajne brzemienie, mnie się kojarzy z dancingiem gdzieś w środku lat 70/80-tych :) bardzo miłe dla ucha, lokalowe, 8

Propozycja:
      (gdzieś indziej już było, ale tu jeszcze nie)

Lady Pank – Raport z N.

Akurat wyjątkowo jest więcej saksofonu niż gitary, ale gitara też jest.

• -
      • +
      • 0
    • Zuchwalec

2019-05-12

@ZSGifMan
      Rainbow – Weiss Heim – 10/10 (To miała być moja propozycja za niedługo… No jak słyszę, że gra R. Blackmore to nie ma innej opcji i jest dycha)
      Lady Pank – Raport z N. – 6/10

@Michael_Corleone
      Santana – Love Is You – 7,5/10

Moja propozycja to znany motyw z filmu… o przygodach Bonda. No nie wiem co ja z tym Bondem:-) Jakoś tak mnie dziś naszło. Pozwolę sobie wstawić dwie wersję. Proszę ocenić przynajmniej jedną a najlepiej obie.

Chris Barker – James Bond Theme
      https://www.youtube.com/watch?v=UITugb-zVdM

Julien Guillotel – James Bond Theme
      https://www.youtube.com/watch?v=4Wk1EAkR0ME

• -
      • +
      • +1
    • LakiLou

2019-05-13

@Zuchwalec
      Chris Barker – James Bond Theme – 8.5/10
      Julien Guillotel – James Bond Theme – 7/10

https://www.youtube.com/watch?v=FmLxF1hyCos

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-05-13

@LakiLou
      Może być, ale szału nie ma. 7/10

Moja propozycja:
      Luca Stricagnoli – Hold The Line

• -
      • +
      • +1
    • Zuchwalec

2019-05-13

@ar23s
      Miał być Luca Stricagnoli a gdy kliknę jest Egypt Central… Podmień link:-).

• -
      • +
      • 0
    • ar23s

2019-05-13

@Zuchwalec
      Naprawione!

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-05-14

@Zuchwalec

Pierwsza nutka bardzo pasuje do klimatu, dodatkowo gościu wczuł się odpowiednio w rolę, zadbał o odpowiednią oprawę itd.
      W drugim filmie zaś bardziej poszli na całość i nie ma za grosz odpowiedniego odczucia, choć kawałek całkiem niezły.

Chris Barker – James Bond Theme – 8.5
      Julien Guillotel – James Bond Theme – 7

Swoją drogą to jest super pomysł na jakiś kolejny nowy film – takie właśnie mocne rockowe, nieco metalowe intro.
      Ciekawe czy kiedyś dojdzie coś podobnego do skutku?

@LakiLou

KEFIR :D

Sorry, musiałem, za pierwszym i drugim razem tak przeczytałem i dopiero za trzecim po dłuższym gapieniu się na to odczytałem poprawnie! :) Jest coś takiego w mózgu siedzi, udowodnione naukowo, że galareta wytrenowana latami do szybkiego odczytywania haseł, czy całych tekstów, w przypadku jakichś braków/defektów sama decyduje, co pasuje najlepiej i podstawia niezauważenie… efekty nieraz wyjątkowo zabawne ;)

Kfir Ochaion — All of Me, 8

Bardzo miły dla ucha kawałek, dobry na dancing na 'wolnego', dobry efekt włączony.

@ar23s

Gdzie dać 'koncert' do klipu jak nie w warsztacie robiącym gitary? ;)

Luca Stricagnoli – Hold The Line, 7.5

Szukając inspiracji znalazłem takie niezwykle 'lekkie' wykonanie tego jakże ciężkiego w oryginale kawałka Metalliki:

Mike Dawes – One

• -
      • +
      • +1
    • LakiLou

2019-05-15

@ZSGifMan
      Mike Dawes – One – 9/10 No po prostu wow.

https://www.youtube.com/watch?v=9xzazBuwh-0

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-05-15

@LakiLou

Świetne, ależ klimat, celtycki taki, jaka piękna piosenka :)
      Czegoś takiego by się Enya nie powstydziła czy teraz Within Temptation, Nightwish lub Evanescence.

Srod Almenara feat Alina Lesnik — Jenny of Oldstones, 8.5

Mnie jak na chwilę obecną zupełnie brak pomysłów, a nie chcę wlepiać jakichś głupot lub co gorsza się powtarzać… a inni to co? Posnęli tu?!

• -
      • +
      • 0
    • Zuchwalec

2019-05-18

@ZSGifMan
      Mike Dawes – One – 8/10

@LakiLou
      Kfir Ochaion — All of Me – 7/10
      Srod Almenara feat Alina Lesnik – Jenny of Oldstones – 8/10

@ar23s
      Luca Stricagnoli – Hold The Line – 9/10 (super zagrane, to mi się podobało i to bardzo)

Moja propozycja:
      Van Halen – Eruption / You Really Got Me
      https://www.youtube.com/watch?v=OCwigPhpiXs

• -
      • +
      • +1
    • ZSGifMan

2019-05-19

@Zuchwalec

Van Halen są/byli naprawdę niźli, bardzo lubiłem czasem coś ich posłuchać.

Van Halen – Eruption / You Really Got Me, 8, trzeba by tylko rozbić ocenę na Eruption 9 i You Really Got Me 7 ;)

Propozycja:

Van Halen – Poundcake 1991

• -
      • +
      • +1
    • Michael_Corleone

2019-05-20

@ZSGifMan
      Lady Pank – Raport z N. 7/10 Przyznam się, że przez lata byłem przekonany, że Panasewicz śpiewa nie Bóg wie kto tu rację ma
      ale ch… wie kto tu rację ma :-) i aż się dziwiłem, że taki ostry tekst przeszedł przez cenzurę.

@Zuchwalec

Chris Barker – James Bond Theme 7,5/10
      Julien Guillotel – James Bond Theme 7,5/10 Obydwa tak samo dobre jak dla mnie

@LakiLou
      A dla mnie szał jest bo ten utwór John Legend – All of Me – Electric Guitar Cover by Kfir Ochaion
      najbardziej mi się podobał dzisiaj mocne 8,5/10

@ar23s
      Hold The Line (TOTO) – Luca Stricagnoli – Bardzo dobre 8/10

@ZSGifMan

Mike Dawes – One (Metallica) – Solo Guitar – obok tego "Kefira" :-) największa dzisiejsza rewelacja jak dla mnie
      8,5/10

@LakiLou

Srod Almenara feat Alina Lesnik — Jenny of Oldstones, 8/10

@Zuchwalec
      Van Halen – Eruption / You Really Got Me Po uśrednieniu 7,5/10

@ZSGifMan
      Van Halen – Poundcake 1991 8/10

Moja propozycja https://www.youtube.com/watch?v=6RtMLq7bmLk

• -
      • +
      • 0
    • Zuchwalec

2019-05-20

@Michael_Corleone
      Chłopcy z Placu Broni – Jezioro Szczęścia – 8,5/10

@ZSGifMan
      Van Halen – Poundcake – 7,5/10

Moja propozycja:
      Steve Vai – I Would Love To
      https://www.youtube.com/watch?v=t8nwYFO3XlI

• -
      • +
      • 0
    • ZSGifMan

2019-05-22

@Michael_Corleone
      Chłopcy z Placu Broni – Jezioro Szczęścia, 7.5

@Zuchwalec

Ten screener z VHSa tylko potęguje mega klimat końca lat 80-tych, choć to właściwie już początek 90-tych, szkoda wielka, że u nas wtedy tylko niewielu wybrańców miało dostęp do takich treści przez talerze paraboliczne, nieco potem niewiele większa garstka przez pierwsze kable w Polsce, zapewne tylko duże osiedla, czyli nie u mnie :(

Steve Vai – I Would Love To, 8.5

• -
      • +
      • 0