HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Mała rzecz, a może zmienić czyjeś życie 11
Michael_Corleone

Znalazłem na Kwejku taką grafikę

Przyznam że ta historia zrobiła na mnie duże wrażenie i dodała mi optymizmu. Znacie podobne?

ZSGifMan

@Michael_Corleone

> Przyznam że ta historia zrobiła na mnie duże wrażenie i dodała mi optymizmu.

Wybacz, ale jak dla mnie historia jest niczym gotowy scenariusz do jakiejś koreańskiej reklamy, bo oni są specjalistami od tego typu łzawych opowieści zakończonych product placementem.

Nie neguję jednak prawdziwości, bo życie pisze przeróżne scenariusze.
Choć tak ogólnikowo to może dotyczyć dosłownie każdego i nikogo! Przydałoby się nazwisko plastyczki.
Poza tym chyba błąd logiczny w sformułowaniu "została przyjęta do 3 znanych uczelni plastycznych", niezbyt wyobrażam sobie studia na trzech uczelniach naraz. Bardziej byłoby na miejscu użyć zwrotu "dostała propozycje studiowania z 3 znanych uczelni plastycznych"…?

Jak sądzisz?


Michael_Corleone

@ZSGifMan

Wybaczam :-) Ja nawet nie zastanawiam się nad tym czy ta historia jest prawdziwa czy nie, ale zachowanie tego chłopaka
i sposób w jaki o tym pisze po latach, wydają mi się nie przystawać do dzisiejszych czasów.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Dziękuje, co za ulga :-)


Ja mam taką odwrotną historię z życia wziętą, z mojego życia.
Moja wychowawczyni z podstawówki tak mnie 'lubiła' i miała we mnie taką wiarę, a wcale nie byłem słabym uczniem, byłem średnim w nauce znanym całej szkole łobuzem, że na koniec ósmej klasy na zebraniu dla rodziców wraz z klasowymi nogami wymieniła mnie jako kogoś, kto nie ma żadnej szansy na zdanie egzaminu do jakiejś dobrej szkoły średniej. Co więcej zaznaczyła, że będę prawdopodobnie skazany na jakąś placówkę o naborze gamoni na drodze łapanki.
Tak mnie to zmotywowało, że dostałem się do jednej z najlepszych szkół w mieście i to w uznaniu wysokiego wyniku egzaminu do klasy eksperymentalnej.

Mama spotkała po jakimś czasie tą nauczycielkę i oznajmiła jej dumna co osiągnąłem, baba podobno miała najgłupszy z możliwych wyraz twarzy pomieszany z niedowierzaniem…


Michael_Corleone

@ZSGifMan

Rzeczywiście niefortunne sformułowanie z tym przyjęciem na 3 znane uczelnie.
Po raz kolejny dzisiaj gratuluję Panu silnego charakteru.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Dziękuję, doceniam :)

Już prawie zakopałem wszystkie wojenne tomahawki, to się Insider na mnie oburzył… pech jakiś.


Michael_Corleone

@ZSGifMan

Tylko że widzi Pan… ta historia dlatego tak mnie ujęła bo nie rodziła się w bólach, znoju czy jakimś robieniu komuś na złość
lecz w absolutnie pozytywnych emocjach. Nie jestem specjalistą od koreańskich reklam ale jeśli zna Pan jakieś wpisujące się
w ten scenariusz to proszę się ze mną podzielić. Oczywiście najchętniej poczytałbym o podobnych historiach z życia.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

> Nie jestem specjalistą od koreańskich reklam ale jeśli zna Pan jakieś wpisujące się w ten scenariusz to proszę się ze mną podzielić.

Ło matko!
Tego tyle było, że nawet nie wiem od czego by tu zacząć….?!

Przy okazji okazało się, że skośne to skośne i nie tylko Korean, lecz i Thai ;)
Nawet Philippines.

Temat rzeka:
https://www.youtube.com/results?search_query=korean+emotional+commercials
https://www.youtube.com/results?search_query=tearful+commercial


Michael_Corleone

A dziękuję bardzo, widzę że część ma nawet angielskie napisy więc nie będę musiał bazować tylko na emocjach wyczytanych z twarzy.
Nie sądziłem, że ten rodzaj reklamy jest jakąś azjatycką specjalnością :-)
Czyżby Empik tworząc swoją ostatnią reklamę wzorował się na Koreańczykach?

ZSGifMan

@Michael_Corleone

> Nie sądziłem, że ten rodzaj reklamy jest jakąś azjatycką specjalnością :-)
> Czyżby Empik tworząc swoją ostatnią reklamę wzorował się na Koreańczykach?

Empik i Alledrogo ;)
I nawet nie tyle się wzorowali, co moim zdaniem zmałpowali całkowicie, aha – zmałpowali! Będą protesty i załamywanie rąk na znak sprzeciwu i dezaprobaty, czy w odniesieniu do marek koncernów jednak może OK?! :P


Michael_Corleone

@ZSGifMan

Wszystko OK:-). Jeszcze raz dziękuję za przybliżenie mi tematu

Proszę czekać…