FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Możliwość @powiadamiania wielu użytkowników w jednym wpisie 13
Grzegorz_Derebecki

Cześć

Dodałem nowy system powiadomień (na razie wyłącznie na maila) z możliwością wspominania ludzi.
Wystarczy dodać @ przed nickiem i ta osoba dostanie powiadomienie.

np: @grzegorz_derebecki

Adrenochrom

@Grzegorz_Derebecki No bardzo fajna opcja ale dlaczego nie ma już możliwości cytowania użytkowników?

Grzegorz_Derebecki

@Adrenochrom to było zrobione by było wiadomo komu się odpisuje. Teraz wiadomo od razu bo dodajesz nick przed.

Np w komentarzach nigdy nie było cytowania.

Docelowo i tak forum zostanie zmigrowane do systemu podobnego z komentarzy i bedzie drzewko :)

Elizabeth_Linton

@Grzegorz_Derebecki Kiedy można spodziewać się tych zmian?

Adrenochrom

@Grzegorz_Derebecki Tak tylko, że wypowiedź można w każdej chwili edytować zmieniając całkowicie jej sens lub ją usunąć. Cytowanie omijało ten problem.

Grzegorz_Derebecki

@Adrenochrom sa na to rozwiazania np edycja do czasu az ktoś nie odpowie albo np przez kilka minut po napisaniu. Pytanie jak duzy to problem?:)

rolnik_postepowy

@Grzegorz_Derebecki Myślę, że blokowanie edycji już po odpowiedzi na post załatwi sprawę. A kiedy można się spodziewać powiadomień pojawiających się przy ikonie naszego profilu? I fajnie by też było, żeby takie powiadomienie od razu nas przenosiło do tejże odpowiedzi.

KRCK

@Grzegorz_Derebecki Dzień dobry. To wydaje się być bardziej przejrzystą opcją. Mam pytanie czy wspomniane powiadomienia można wyłączyć?

Drzewko? Czyli zamachowiec z Pana. ;)

Będę miał jeszcze sugestię odnośnie możliwości pisania jednego komentarza pod drugim, ale to dość złożona materia i pofatyguję się na @.

Grzegorz_Derebecki

@KRCK na razie nie da się wyłaczyć ale planuje dodac taką opcję.
Pisania jeden pod drugim nie widzę sensu zwłaszcza jak możesz wspominać wiele osób w jednym wpisie.

Dodatkowo ten problem się rozwiaże jak przejdziemy kiedys na system z komentarzy.

Na razie jednak mam troche innych funkcjonalości do dokończenia.

KRCK

@Grzegorz_Derebecki Cieszę się.

Oczywiście, ale do czego zmierzam, a właściwie o jakie zastosowanie mi chodzi, wyjaśnię w @.

Chciałem zgłosić też niedziałającą opcję, a mianowicie korzystając z FDB na Chrome w wersji mobilnej i mając otwartą stronę forum, nie mogę przejść do opcji rozwijających się z zakładki społeczność. Tj. te opcje się rozwijają, ale po naciśnięciu na choćby "ranking użytkowników", następuje ponowne zwinięcie się opcji, zamiast przejścia do owego rankingu.

Siwy1984

@Grzegorz_Derebecki

" Pytanie jak duży to problem "

Osobiście uważam że żaden to problem.. : )
Możliwość edytowania wypowiedzi jest moim zdaniem jedną z najfajniejszych tutaj opcji ponieważ często mi się zdarza pisać za szybko i robię jakieś błędy które dzięki tej opcji mogę zawsze poprawić.
Warto wziąć też pod uwagę że wielu użytkowników często pisze komentarze z telefonów gdzie o błędy nie trudno.
Jeszcze powiedzmy blokowanie edycji po czyjejś odpowiedzi mogło by być , ale już jakieś ograniczenia czasowe są złym pomysłem , na pewnym portalu tak właśnie jest i nie jest to wcale fajne.

ZSGifMan

@Grzegorz_Derebecki
@Adrenochrom

> Adrenochrom : Grzegorz_Derebecki – Tak tylko, że wypowiedź można w każdej chwili edytować zmieniając całkowicie jej sens lub ją usunąć. Cytowanie omijało ten problem.

> Grzegorz_Derebecki : Adrenochrom – sa na to rozwiazania np edycja do czasu az ktoś nie odpowie albo np przez kilka minut po napisaniu. Pytanie jak duzy to problem?:)

Pomijam już drzewka, bo z tym nie wygram, ale blokowanie edycji jest kolejnym krokiem wstecz!
I tak np. w przypadku moich postów o Textile stracę możliwość modyfikacji treści, dodawania nowych porad i rozwiązań, nie będzie też możliwości zmiany swojego wcześniejszego negatywnego nastawienia do jakiegoś tematu i poprawienia np. niepochlebnego posta.

Generalnie znaki rozpoznawcze tego forum są zatracane na rzecz "nowinek" i "udogodnień", które tak na dobrą sprawę nie są niczym innym jak obostrzeniami i kolejnymi rygorami.
Możliwość późniejszego wyedytowania swojej wypowiedzi po zmianie zdania i przekonaniu do jakiejś innej opcji przez resztę rozmówców dostrzegam jako jeden z największych plusów tego portalu i odebranie tego jest niczym innym jak zaprzepaszczeniem zapewne wieloletniej tradycji wolności wypowiedzi!




Jako kontrast napiszę tylko, że akurat ten nowy system odpowiadania jest dobrym krokiem i pozytywną zmianą po wcześniejszej utracie przez nas możliwości wielo-wypowiedzi.


Adrenochrom

@ZSGifMan Dlatego opcja cytowania powinna być dostępna jeżeli istnieje możliwość nieograniczonej edycji wypowiedzi i kasowania komentarzy. Bez opcji cytowania wystarczy, że ktoś usunie komentarz i dyskusja staje się bezsensu.

ZSGifMan

@Adrenochrom

> Dlatego opcja cytowania powinna być dostępna jeżeli istnieje możliwość nieograniczonej edycji wypowiedzi i kasowania komentarzy. Bez opcji cytowania wystarczy, że ktoś usunie komentarz i dyskusja staje się bezsensu.

Zawsze można samemu zrobić coś takiego przy podejrzeniu, że treści mogą zniknąć i wystarczy rozpocząć wiersz do znaku nawiasu ostrego ">" a potem spacja i wkleić tekst.
Można też wpisać deklarację akapitu jako cytat w postaci "bq." i też spacja i tekst, ale to oczywiście niepotrzebne utrudnienia i to wszystko jest wstecznictwem. Ludzie przyzwyczajają się od pewnych funkcji i stają się one dla nich autami danego forum, a potem ich likwidację tłumaczy się… udoskonaleniami i "postępem" :O

Przedziwne to jest!


Proszę czekać…