FILMY 1287 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Dlaczego w święta nic ciekawego nie leci w tv? 70
Elizabeth_Linton

Tylko same powtórki, Keviny i inne takie? Zapraszam do dyskusji.

ZSGifMan

@KRCK

Od taniego alkoholu, to można oślepnąć albo i zejść. ;)

To nie tyle co od taniego, co nie od tego co trzeba :P


Elizabeth_Linton

@ZSGifMan Dokładnie. Pamiętam jak czekałam na Święta bo min. w tv mieli puszczać nowości.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Twoja miłość do muzyki budzi mój podziw.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton A Twój podziw do mojej miłości budzi moją miłość xD*

*żartuje… chyba

ZSGifMan

@Elizabeth_Linton
@Adrenochrom

Teraz w dobie YT o wiele łatwiej być 'melomanem' niż jeszcze te jakieś 10-15 lat temu, nie mówiąc wcale o latach 90-tych, czy nawet 80-tych, ale wtedy kwitła współpraca i wymiana muzyki, co nieraz było cenniejsze od samego słuchania, lecz docenić to można dopiero teraz.


Elizabeth_Linton

@ZSGifMan Do lat 80 tych to niestety nie sięgnę pamięcią. Za to pamiętam lata 90 te czy raczej ich drugą połowę, te kasety sprzedawane na bazarku.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Film niezły, piosenka super, podoba mi się tekst i głos wokalistki.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom A ja teraz słucham https://www.youtube.com/watch?v=2NzeEQCJ4aM Mam ochotę się napić.

ZSGifMan

@Elizabeth_Linton
@Adrenochrom

W latach 80-tych kwitła wymiana (przegrywanie), były bazarki elektroniczne i tam też była muzyka, oczywiście VHSy i inne takie. Mekką w każdym (odpowiednio) większym mieście były sklepiki 'audio', gdzie właściciele mieli wielkie kolekcje longplay-i, a w drugiej połowie tychże lat też i kompaktów. Za opłatą nagrywali na sprzedawane przez siebie kasety wybrany album i uwierzcie mi lub nie, ale to była jakość nagrania nie spotykana po dziś dzień nawet w tych oficjalnych i jak najbardziej oryginalnych wydaniach! :)
Oczywiście mowa o nośnikach taśmowych.

Na początku lat 90-tych piractwo nabrało nowego wymiaru i rozmiaru, powstawały jak grzyby po deszczu sklepiki-budki z kasetami już nagranymi i imitującymi oryginalne wydania. Trwało to kilka lat, jakoś chyba do 94-95, bo potem zniknęły bezpowrotnie, ale… wtedy jakoś zaczęli się pojawiać 'ruskie' ;) na targowiskach i giełdach z dokładnie identycznie sporządzonymi płytami CD. Rozpoczęła się nowa era i super jakość dźwięku, trwała do naszego wejścia do euro kołchozu, jakoś do wiosny-lata 2004.
Pamiętam jaki smutek mnie ogarnął i wątpliwości "skąd ja teraz będę muzę brać?" :) gdy zamknęły się wszelkie tego typu przybytki. Pewną odpowiedzią było przez jakiś czas P2P (osobiście korzystałem z osła, mikrotorrenta, a potem z muła), ale najlepsze w postaci YT miało dopiero nadejść. Wtedy jak się martwiłem o źródła muzyki, to nie śniło mi się nawet, że po kolejne nowe albumy nie będę już musiał nigdzie jeździć, ba! a nawet wychodzić z domu :]

Ostatnim rozdziałem jest Stonka (potoczna Biedra;), gdzie za naprawdę rozsądne pieniądze będąc uważnym i regularnie zaglądając można 'upolować' całkiem niezłe okazy audio, zarówno CD jak i winyle. Tych drugich jednak nie kupuję, choć kiedyś miałem ich całkiem sporo. Kompakty ze Stonki to głównie klasyczne (już) pozycje.


Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Fajny tekst i niezły teledysk ale nie podoba mi się głos wokalisty no i kozioł mi się źle kojarzy xD.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Kozioł pasuje tam jak pięść do nosa.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Coś dla Arabów, islamistów z ISIS xD

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Nie chce mi się słuchać typa. A we Wrocławiu nigdy nie byłam.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton No koleś jest pojebany i nudny, gada jak naćpany, dałem link dla beki.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Naćpany? Przyznaj się, że to ty gadasz.

@ZSGifMan Wyznam ci coś. Boję się wiertarek.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Nie jestem takim zjebem i nienawidzę wąsów. Lepiej usunę ten link, bo jeszcze jego psychofani mnie dojadą xD

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton
xD Jestem zbyt paranoiczny…

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Psychodeliczny.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Hehe też, dzięki za komplement https://youtu.be/KHTanWoS5iM

Chemas

@ZSGifMan
Potwierdzam :)
W latach 90-tych, a właściwie na przełomie 80/90, dotyczylo to również oprogramowania. Pamiętam jak w Szczecinie w dużym domu handlowym było stoisko, gdzie nagrywali ci wszelakie programy za śmiesznie niską cenę

ZSGifMan

@Chemas

Celowo pominąłem kwestię oprogramowania jako mało znaczącego w tej kwestii, ale jak już wspomniałeś, to faktycznie były całe "giełdy" informatyczne i nagrywali na kasety i dyskietki co tylko człowiek sobie zażyczył. To były czasy z przepaską na oku ;)

Ja niestety nie miałem szczęścia posiadać w latach 80-tych ani Comodorka ani Amigi, ale pod sam ich koniec miałem już komputer z prawdziwego zdarzenia Peceta IBM ;D
A programy nie kosztowały mnie nic, bo dostawałem je na zasadzie dobroci serca (przyjacielskiej ;)


Chemas

@ZSGifMan
Zgadza się, na DYSKIETKI !, gdzie kto wtedy marzył o CD

ZSGifMan

@Chemas

W drugiej połowie lat 90-tych miałem swego rodzaju "pendrive" do przenoszenia danych z miejsca gdzie miałem dostęp do internetu, do komputera z domowego i wgrywania na niego wszelakich "zdobyczy". Była to paczka dwustronnych Verbatimów trzy i pół cala z czasem powiększona o kolejne trzy dyskietki (paczka zawierała 10szt. jakby ktoś nie wiedział, bo np. jest za młody ;) które służyły do trzymania danych jak popakowane oprogramowanie, pliki ustawień, hacki, cracki itp. oraz jakąś pracę własną, a tekturowe opakowanie było na tyle elastyczne, że mieściło właśnie aż te 13 dyskietek!

Czyli reasumując pendrive rozmiarów mydelniczki z koniecznością dzielenia danych RARem/WinRARem na paczki 1,44MB miał sumaryczną pojemność… 14,4MB

To były czasy :)


Pominę już całkiem epokę flopów pięć dwadzieścia pięć, bo to można by godzinami pisać i nawet dobrze nie rozpocząć tematu. Do dzisiaj mam kolekcję tych dużych, w specjalnych pudłach plastikowych, pewnie ze 50-60 sztuk. W tym "oryginalne" piraty z końca lat 80-tych i początku 90-tych, nagrywane chałupniczo i wzbogacane o kserowane detale by uzyskać wygląd "oficjalnej" dystrybucji ;)

I o ile do 3,5 mam sporo napędów i ewentualnie mógłbym sprawdzić te dyskietki, że oczywiście… nie działają ;D to do 5,25 nie mam już chyba ani jednego działającego napędu, a nawet jakbym gdzieś znalazł, to boję się, że nie byłoby takiego interface’a do podłączenie…


Chemas

@ZSGifMan

A jakże. Również tak robiłem. 5,35 pamiętam doskonale
Dodam, że na 3,5 calówce mieścił mi się edytor tekstu ;)

ZSGifMan

@Chemas

Moje szczytowe osiągniecie związane z FDD to było wciśnięcie na jedną(!) dyskietkę 3,5 cala specjalnie przyrządzonej przeze mnie wersji Quake’a!


   


Musiałem przepakować plik z danymi, wykroiłem wszystkie mapy i zastąpiłem je jedną najpopularniejszą w moim gronie w tym czasie mapą do multiplayera, dźwięki specjalnie przepakowałem i zastąpiłem wszystkie odgłosy nullem, okroiłem też prawie wszystkie niepotrzebne pliki i dodatki, a tak przygotowany scrackowany katalog do działania instant został spakowany przeze mnie DOSowym RARem (taki katalog Quake miał wagę ok. 2,5MB!, po spakowaniu ok. 1,4MB) i na dyskietce wrzuciłem jeszcze BATa z komendą wypakowania, żeby było jeszcze łatwiej i szybciej się nią posługiwać.
To były czasy kiedy DOSowa aplikacja RARa zajmowała jakieś… 35KB. A 7-Zip był pewnie dopiero w planach.

Aż mi się łezka w oku zakręciła ;)


Mam gdzieś stare dyski i całkiem możliwe, że to gdzieś tam jeszcze jest…


Chemas

@ZSGifMan

No, łezka się kręci

Tym Quakiem przypomniałeś mi o moim dawnym awatarze ;)

ZSGifMan

@Chemas

> Tym Quakiem przypomniałeś mi o moim dawnym awatarze ;)

Wiem, pamiętam :)


Adrenochrom

@Chemas Unreal lepszy.

Chemas

@Adrenochrom

Unreala jak najbardziej pamiętam. Jeśli chodzi o zwykłe gry, to dla mnie lepszy Quake, natomiast jako wersje do multiplayera, to już jednak Unreal Turnament bardziej mnie wciągnął niż Quake Arena (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazw, z głowy walę)

Adrenochrom

@Chemas Najbardziej podobało mi się jak po strzale ze sniper rifle odpadała głowa i komentator mowił tubalnym głosem: "headshot" xD ubaw po pachy :)

ZSGifMan

@Chemas
@Adrenochrom

Grałem w Ureala, ale jakoś mało i krótko, a Quake Arena to niektóre mapy do dziś znam prawie na pamięć ;)

Z takich pamięciówek, to najbardziej mnie męczy mapa z Mafii 2 i obwodnica miasta, ta szybkiego ruchu (jak ktoś grał, to wie;) objechałem ją setki tysięcy razy i jestem w stanie odtworzyć ją w pamięci jako przejazd!


Adrenochrom

@ZSGifMan Ja mam na odwrót, znam na pamięć niektóre mapy z pierwszego Unreala Tournament a z Kłaka ni chuchu. W Unreala zagrywałem się namiętnie, Quake mnie jakoś nie wciągnął tak bardzo.

Chemas

@ZSGifMan

W Mafię nie grałem, to znaczy coś tam próbowałem w jedynce, ale mnie nie wciągnęło

ZSGifMan

@Chemas

Jedynka była świetna, ale dwójka mnie bardziej wciągnęła, bo nowsza i grafika lepsza. Przebiegałem planszę we wszystkie strony, a dystans pewnie jak długość równika ;)


@Adrenochrom

Z tego Unreala to niestety nic nie pamiętam oprócz samego tytułu i tego, że grałem. Brat chyba katował.




A pamiętacie Komandosów(?), czy jak to się nazywało?
Planszowa, strategiczna gra o WWII, widok 3D izometryczny, coś jak Simsy, ale żołnierze.
Braciak strasznie męczył, miał kilka wersji, jak nikt sobie nie przypomni, to go podpytam o detale.


ZSGifMan

@Adrenochrom

Wiem.
Czytałem o tym, to porażka, a jeśli nie, to wtedy niedoróbka. Lepsza będzie używka PS One z kolekcją płytek z alledrogo, czy np. olxa:
https://www.olx.pl/oferta/konsola-sony-playstation-1-psx-ps-one-ps1-zestaw-z-grami-CID99-IDxRanX.html#af1c907996

https://antyweb.pl/playstation-classic-menu-emulatora/


Adrenochrom

@ZSGifMan Jestem zbyt leniwy żeby czytać, a co się tyczy niedoróbek to kto kupuje takie gówno? https://allegro.pl/oferta/gracjan-roztocki-kupa-kupa-7750970652?reco_id=b19b2669-0fab-11e9-8ee3-246e96321038 xD

ZSGifMan

@Adrenochrom

Debili nie brakuje!

Kiedyś czytałem, że na alledrogo ludziska handlują takimi szitami jak słoik z jakimś tam powietrzem, ziemia czy piasek przywieziony skądś tam itp.

Co tu się dużo dziwić, ludzie to zje… w takiej np. Japonii dla dewiantów są automaty sprzedające… noszone damskie majtki!

https://mazzi.wordpress.com/2007/09/21/japonskie-majteczki-w-kropeczki/


ZSGifMan

@Chemas

Tak, dokładnie o tym, dzięki ;)

Jedną z katowanych wersji brata:
https://www.gry-online.pl/gry/commandos-behind-enemy-lines/zda8d

Przeszedł chyba wszystkie części, które się wtedy pojawiły / były aktualnie dostępne.



Chemas

@ZSGifMan

Wygląda nieźle
Ja w ogole mam wielki sentyment do starych miodnych gierek. W hirków 3 gram do tej pory

ZSGifMan

@Chemas

Ja już niestety w nic nie gram, ale może kiedyś się zbiorę jeszcze…


Chemas

@ZSGifMan

Ja Heroesów 3 to co jakiś czas gram na randomie. A, że już mi się nie chce kombinować, wchodzę w edytor i stawiam sobie przed wyjściowym zamkiem puszkę pandory, do której ładuję masę stworów i niszczę wszystkich ;)

ZSGifMan

@Chemas

Mnie się jeszcze czasem przypomina Quake Arena, ale komp na którym go miałem jest podłączony, więc… nie chce mi się go podłączać, taki leń ze mnie. Identycznie jest z chęcią przejechania się po Empire Bay, ale jakieś 4 lata temu musiałem przeinstalować system na kompie, na którym była ta Mafia 2 i do tego też mi się jakoś nie chce zabierać.


Proszę czekać…