HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Jak wyobrażacie sobie własny pogrzeb? 45
Elizabeth_Linton

W filmie "Aż po grób" główny bohater grany przez Roberta Duvalla wynajmuje firmę pogrzebową aby zorganizowała uroczystości żałobne jeszcze za jego życia, tym sposobem klient trzyma "rękę na pulsie" i może decydować jak będzie wyglądała jego "ostatnia droga". Jak wy chcielibyście żeby wyglądał wasz pogrzeb? Zapraszam do dyskusji.

KRCK

@Elizabeth_Linton Nie pamiętam samego filmu. Pogrzeb oczywiście świecki. Pewnie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, skromny. Raczej w wesołej, pogodnej atmosferze. Na pewno z dobrym jedzeniem. ;) Nie wyobrażam sobie także innej możliwości, jak kremacja. Nie chciałbym też być pochowany w grobowcu i w ogóle na cmentarzu, chciałbym żeby urna z prochami trafiła do najbliższej/-ych mi osób. Na szczęście jeszcze długie lata życia przede mną. :-)

Elizabeth_Linton

@KRCK Czyli z udziałem mistrza ceremonii? Nie wiem jak ci się uda załatwić wesołą atmosferę, przecież ludzie tracący ukochaną osobę zwykle są smutni. No chyba, że dostaną dobrze pojeść :)

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Leciała by ta piosenka https://youtu.be/KXZwK2JAhk8 a w tle film Georga A. Romero Noc żywych trupów (bez dźwięku), gotycka atmosfera gwarantowana i ceremonia koniecznie pod wieczór.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Wiedziałam, że będzie muzyka. A pogrzeb kościelny czy świecki?

KRCK

@Elizabeth_Linton Właśnie raczej nie z mistrzem ceremonii, chciałbym żeby najbliżsi powiedzieli coś o mnie, o ile będą chcieli, bez przymusu. Opowiedzieli moją historię, jak mnie zapamiętali, co lubiłem i co było dla mnie wartościowe, a co nie i czym gardziłem.

Wesoła atmosfera? Wszyscy będą się cieszyć po mojej śmierci! :D Oczywiście prowincjusze i narkomani żyją odpowiednio krócej, więc oni nie. ;) Teraz poważnie… Myślę, że przygotuję najbliższych na swoją śmierć, chyba że będzie nagła. Chciałbym, żeby uroczystość, przypominała bardziej towarzyskie spotkanie z elementem zadumy, refleksji, ale żeby nie było smutno. ;)

Elizabeth_Linton

@KRCK U mnie mógłby być mistrz, nawet mógłby coś z Pisma Św przeczytać. I trumna koniecznie, no chyba, że bym miała jakiś wypadek i by mi głowę oderwało to wtedy urna.

KRCK

@Elizabeth_Linton Mistrz jest droższy od księdza, ale to głównie dlatego, że jest niska podaż tego typu usług. :) Rynek się dopiero rozwija, wiem że są prowadzone szkolenia przygotowujące kolejnych mistrzów. Płaciłem 1000 zł, księża podobno biorą o połowę mniej.

O właśnie! Chciałbym, żeby ktoś przeczytał moje ulubione, najważniejsze dla mnie fragmenty książek. To co stanowiło mój kręgosłup ideowy i moralny. Co wyznaczało ścieżki, ale nie takie o jakich myśli… :D

Urnę chciałbym co najmniej mosiężną, najlepiej srebrną.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Ten utwór też byłby dobry https://youtu.be/iDZX8kZpii0 a i spalenie zgodnie z sentencją: "Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" albo w wersji dla ćpunów: "Prochy bierzesz i w proch się obrócisz, zanim zdążysz ten kawałek zanucić".

Elizabeth_Linton

@KRCK Zależy od księdza. Srebrna urna to chyba spory koszt?

@Adrenochrom Wiesz co, mi się podoba jednak żeby robaczki miałby możliwość się pożywienia. Ktoś później zje robaczka i tak sobie będę żyć w innych stworzeniach wiecznie.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Nawet nie głupia myśl ale najlepszy pogrzeb to brak pogrzebu, tak jak zrobił Bowie. Nie powinno celebrować się śmierci, a życie.

KRCK

@Elizabeth_Linton To prawda, w domu pogrzebowym mówili, że od 200 do 500 zł. Podejrzewam, że trafiają się księża z bardziej biznesowym podejściem, którzy oczekują 1000 zł.

Przypomniał mi się teraz pogrzeb Petroniusza z "Quo vadis". Czytałaś i widziałaś na pewno?

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Znaczy nie miał uroczystości, ale pochowany został.

@KRCK Nie czytałam 'Quo vadis', a filmu nie pamiętam. Zdaje się, ze popełnił samobójstwo.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Nie został pochowany, bo nie ma żadnego nagrobka, został spalony a prochy chyba rozsypane. Fani mówią, że powrócił na Marsa, bo niby był mesjaszem z Marsa (Ziggy Stardust) xD.

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom To tak jak Bin Laden też nie ma nagrobka. Spalenie i rozrzucenie gdzieś tam prochów to jednak jakaś forma pogrzebu. U nas na cmentarzu jest krąg pamięci i chyba tam rozrzucają prochy.

KRCK

@Elizabeth_Linton Ach, szkoda. Książka to pozycja obowiązkowa…

Tak, popełnił samobójstwo, zresztą razem z Eunice.

https://youtu.be/rwxTB3z-ZDE?t=8548

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Nie wiem jak to dokładnie przebiegało ale co innego można zrobić z prochami? Wciągnąć nosem? http://wyborcza.pl/1,75410,19460960,david-bowie-nie-zyje-ziggy-stardust-wrocil-do-gwiazd.html

Elizabeth_Linton

@KRCK Nie cierpię tej wersji "Quo vadis".

@Adrenochrom Trzymać w domu można, albo zakopać, albo zjeść jak Indianie w puszczy amazońskiej, albo wystrzelić z armaty w stronę Polski jak szczątki Dymitra Samozwańca.

KRCK

@Elizabeth_Linton Nie? A ja lubię, bo jest szydercza, żenująca obsada i piękne aktorki. ;)

Srebrna urna będzie kosztowała zapewne z kilka tysięcy zł.

Elizabeth_Linton

@KRCK Wolę starą, amerykańską wersję. Cóż kto bogatemu zabroni.

KRCK

@Elizabeth_Linton Hmmm… Nie widziałem jej, ale pewnie jest jeszcze gorzej przegadana od ekranizacji polskiej, jak zresztą wiele amerykańskich filmów z tamtej epoki.

Jakieś kwiaty, kadzidła?

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Albo jak pogrzeb wielkiego ćpuna i pisarza, dziennikarza Huntera S. Thompsona :)

Elizabeth_Linton

@KRCK Kadzideł nie, w końcu to nie hinduski pogrzeb, kwiaty opcjonalnie.

@Adrenochrom "Wielki ćpun" to brzmi jak jakaś funkcja. A nie wiem co z nim zrobiono na pogrzebie.

KRCK

@Elizabeth_Linton :D To może perfumy i obowiązkowo Lalique Encre Noir. ;P

Gałązki z drzew iglastych są fajne, choć chyba obskurne… :-/

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Phi a Samozwańca wystrzelili za darmo.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton W dzisiejszych czasach za darmo możesz dostać ch**a do du*ala albo obiad, który ugotuje Ci Stara :D

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Ty tylko obiad :D

@KRCK https://www.youtube.com/watch?v=7B4ieRgp9Rk&start=330 Mówisz romantycznie ma być z gałązkami?

Elizabeth_Linton

@Adrenochrom Nie jak wolę, tylko pamiętam co kiedyś tu pisałeś. Beka z ciebie zapłacić za coś co można dostać za darmo.

Adrenochrom

@Elizabeth_Linton Tak naprawdę to nic nie ma za darmo, smutne ale niestety prawdziwe, w ten czy inny sposób zawsze się płaci.

ZSGifMan


Mnie to wisi i powiewa, nie zależy mi na niczym, na żadnym pogrzebie, wystawnym grobie, ozdobnej trumnie, na niczym, bo i tak… będę martwy ;p


Zasumitra

@Adrenochrom proponuję symboliczną sumę dla kościoła dawać w zapieczętowanej kopercie. Nie wypada jej roztwierać w twojej obecności ;).

Adrenochrom

@ZSGifMan Dobrze powiedziane, też tak myślę ale chciałem pocwaniakować xD
@Zasumitra Ale ja nie chodzę do kościoła.

ZSGifMan

@Adrenochrom

A rozszerzają wcześniejszą wypowiedź o ewentualną reinkarnację, to świat w obecnej formie i tej całej tendencji obserwowanych zmian staje się takim idiotycznym miejscem do życia, że bez mrugnięcia okiem wybrałbym inne i o wiele wcześniejsze czasy!


Szczerosc

Ale beka.

Chemas

@Elizabeth_Linton

Gdzie ja tam będę myślał o pogrzebie, jak mi zostało drugie tyle

ZSGifMan

@Chemas

> Gdzie ja tam będę myślał o pogrzebie, jak mi zostało drugie tyle

Ja już najlepsze, to mam chyba za sobą :P


Chemas

@ZSGifMan
Nie wolno Ci tak myśleć ;P

ZSGifMan

@Chemas

To bardzo miłe, że mi zabraniasz, dziękuję, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się tylko potwierdzać moje słowa ;)


Elizabeth_Linton

@Chemas I to jest dobre myślenie chemas.

Chemas

@ZSGifMan
Nie przesadzaj, szmat życia przed Tobą ;P
(tylko nie pomyśl, że uskuteczniam tu jakąś terapię ;))

Zasumitra

@Chemas Nie pomyśli, nie jesteś dobrym terapeutą :D

Ja za kilka lat sam wybiorę miejsce i czas śmierci, o ile coś innego mnie nie uprzedzi.

Adrenochrom

@ZSGifMan Z drugiej strony patrząc to np. Twój duch może obserwować pogrzeb z góry. xD

Chemas

@Zasumitra

Jak mam powiadomienie na maile, że ty coś napisałeś, to zanim otworzę, to już mi jest nie dobrze, nie bierz tego do siebie, bez odbioru

ZSGifMan

@Adrenochrom
@Chemas

Jak już kiedyś umrę, to nie chcę żadnego raju, życia wiecznego i innych podobnych temu bajd, jak już będę martwy to to ma być wielka nicość, jak filmowo się mówi "wyjęcie wtyczki od Matriksa" ;D

Nic! Niebyt. Całkowita pustka, to mi się marzy.




@Zasumitra

Jakie to szczęście, że jesteś i wiesz lepiej ode mnie co mam sobie myśleć, a co nie ;p


Proszę czekać…