HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Słowo na piątek: 24
ZSGifMan

@Adrenochrom

No, niezły pocisk ;D


rolnik_postepowy

@rolnik_postepowy https://www.youtube.com/watch?v=wTj5rsXO_VE Podobno ową niewiastą jest niejaka Ewa… nie, nie ta z biblii.

BuziakL

Cześć Wszystkim! Fajny temat, też wrzucam słowo na piątek i cieszmy się, bo za chwilę będzie weekend!:)

https://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4

ZSGifMan

@BuziakL
                                        
Z tym całym "pojechać do Stanów, zarobić i być ustawionym na całe życie", to nie do końca tak i nie tak łatwo było wcale jak gada.
                                        
Lepiej było do zachodnich sąsiadów jeździć:
                                        

Big Cyc – Berlin Zachodni


                                        
Z przymrużeniem oka, oczywiście ;)
                                        

BuziakL

@ZSGifMan no tak, do USA to trzeba jednak cały czas dostać wizę.. Do Niemiec b. dużo osób jeździ po dziś dzień, ogromnie dużo osób pracuje za granicą, tak nam się to wszystko jakoś dziwnie poukładało, ale trzeba sobie jakoś radzić.
Nie wiem jak Wy, ale mam takie wrażenie, że ciągle jest drożej, wszystko drożeje, tylko kurła wypłaty ciężko podbić, no chyba, że się coraz więcej i więcej pracuje.
Mnie to czasami przeraża, ale staram się o tym nie myśleć. Byle zdrowie było i rozum, by nie wydawać na głupoty.

ZSGifMan

@BuziakL

Bardzo słuszne spostrzeżenie, bo w dzisiejszych czasach lepszy jest dla koncernów i polityków głupi klient i obywatel, bo taki raz, że nie zadaje pytań: czemu, po co i dlaczego? ale zaskakująco łatwo daje sobą manipulować i sterować, by być kukiełką w rękach możnych. Ludzie bardzo rzadko zastanawiają się nad tym co wielkie korporacje z nimi wyprawiają, że tam są całe sztaby psychologów i wszelkich behawiorystów zatrudnione tylko po to, by po dogłębnej analizie jeszcze bardziej zacieśnić pętlę naszyję tym niczego nie świadomym konsumentom, bo mała liczba obeznanych z tymi praktykami nie da sobą manipulować. Smutne, że wszelkie próby otwierania oczu tym nieszczęśnikom na ten podły problem zazwyczaj spalają na panewce…
                                   

A wizę do Stanów oczywiście trzeba mieć, wszystkie te dyskusje o ich zniesieniu są żałośnie śmieszne i dowodzą jedynie, że podejmujący je nie mają pojęcia jak działa system wizowy w USA.
                                   

ZSGifMan

@BuziakL
@KRCK
@rolnik_postepowy

A propos Stanów… i ich najznamienitszego obywatela.
                                                                                

Pamiętacie zapewne reklamy banków w Polsce z Chuckiem Norrisem, ale zapewne mało kto wie, że odnalazł tu swoje korzenie, słowiańska duszę, wciągnęło go to tak bardzo, że zabalował z nami Polakami, pokochał ten kraj i został na zawsze?! Wieść niesie, że wiedzie szczęśliwe życie farmera na jednej z wsi i czasem tylko ktoś go przez zupełny przypadek spotka, dokładnie jak na tym filmie podczas relaksu na trawniku nieopodal hajłeja, tfu! drogi ;D
                                                                                

Jaki kraj taki Chuck Norris


                                                                                

BuziakL

@ZSGifMan rzeczywiście podobny:D

Pozwolę sobie wrzucić dziś wywiad Łukasza z Miłoszem
https://www.youtube.com/watch?v=xz8qO3J6hLY

ZSGifMan

@rolnik_postepowy

Słowo na piątek:
                                                       

"Zaprawdę powiadam wam – ostatni będą pierwszymi!"
                                                            

Mamy złoto i srebro mistrzostw świata w Seefeld! Dawid Kubacki i Kamil Stoch

                                                                                               

BuziakL

@KRCK świetny jest ten cytat ze strony, którą zapodałeś!

"Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.."
Stefan Żeromski

Zmęczenie mnie dopadło po tygodniu zapieprzu, do jutro ludzie, dobranoc:)

@ZSGifMan z wygranej też się cieszę, na interii o tym bębnią. Niby się nie zapowiadało, a tu taki zwrot akcji.

ZSGifMan

@BuziakL

Bębnią, bo bębnią i muszą szumu narobić, ale co poważniejsze osoby od lat związane ze sportem twierdzą, że to zdarzenie w tej dyscyplinie bez precedensu i wyszło na to, że chłopaki przejdą do historii z rekordem zapisanym złotymi zgłoskami w każdej polskiej kronice :)

                                                           
                                                           

BuziakL

A, takiego mema mam, to się podzielę:)

ZSGifMan

@BuziakL

To jest super!
Niezwykle do mnie przemawia i bardzo mi się podoba. osobiście zawsze śmieję się z pogardą z postaci filmowych, gdy ktoś w sile wieku lub po prostu stary za wszelką cenę chce sobie kupić jeszcze kilka dni, tygodni, miesięcy życia bo ma w huk pieniędzy i jego argumentacja to: jestem zbyt bogaty żeby umierać, jeszcze nie moje pora… HAHAHA!

     

     

Ogólnie nie wiem skąd takie przekonanie, że cwańszym i bardziej majętnym należy się dłuższe życie, zapewne aby mogli się nim w pełni nacieszyć, a potem jeszcze dłużej pożyć do męczącej rekordowo starości, żeby zagrać biedakom na nosie, jednak jakoś o dziwo najdłuższe wyniki z tej planety pochodzą od dosyć biednych i prostych ludzi, którzy ciężką pracą wyrobili sobie kondycję fizyczną, a brakiem pieniędzy nie zmarnowali sobie zdrowia ;D

     

Michael_Corleone

@ZSGifMan

Nie żebym podzielał przekonanie, że cwańszym i bardziej majętnym NALEŻY się dłuższe życie ale pańska teza o tym, że długowieczność idzie w parze z biedą i ciężką harówą jest mocno wątpliwa.
"Średnia długość życia mężczyzn w naszym kraju wynosi obecnie 71 lat, a kobiet – 79,7. Długość trwania życia w Polsce kształtuje się obecnie na poziomie, który kraje Unii Europejskiej osiągnęły już 20 lat temu.
Dla porównania rzućmy okiem na średnią długość życia w kilku innych krajach Europy i Świata. W Niemczech ludzie żyją średnio 80 lat. Kobiety – 83 lata, mężczyźni – 78,26 lat. W Stanach Zjednoczonych średnia długość życia wynosi 79,68 lat. Kobiety – 81,97 lat , mężczyźni – 77,32. W Rosji średnia długość życia wynosi 70,47 lat. Kobiety – 76,57, mężczyźni 64,70 lat. W Kamerunie ludzie żyją średnio 57,93 lat. Kobiety – 59,28 lat, mężczyźni -56,62 lat."
http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H12/7/1835/alarmujace-dane-niska-srednia-dlugosc-zycia-polakow-na-co-umieraja.html
Co najczęściej zabija Polaków? Choroba niedokrwienna serca spowodowana miażdżycą naczyń wieńcowych wynikająca z jedzenia taniego, śmieciowego jedzenia i braku zdrowego ruchu (nie mylić z tyraniem w robocie bo tego akurat nam nie brakuje).
Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości to niech zerknie tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_oczekiwanej_d%C5%82ugo%C5%9Bci_%C5%BCycia i zastanowi się czy obywatele państw z czołówki to w większości "biedni i prości ludzie którzy ciężko pracują" czy też tacy właśnie ludzie zamieszkują w większości państwa z dolnej połówki.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Nie wiem jak bardzo wczytujesz się miedzy moje wiersze, ale nie napisałem nic takiego, to było luźne stwierdzenie, że bogaci wcale nie żyją statystycznie dłużej niż biedniejsi, oparte o pamięć tego co kiedyś wyczytałem. O ile na Monako na pierwszej pozycji może sugerować, że jest inaczej, to kolejne już to potwierdzają, bo taka np. druga Japonia jak wiemy jest tytanem pracy i ludzie tam żyjący cierpią masowo na… pracoholizm.
Wcześniejszy wpis powinien zostać chyba rozszerzony o dopisek, że długowieczność raczej gwarantowały produkty żywieniowe już nie dostępne na rynku, a także zamieszkiwanie wiejskich terenów, niż wielkomiejskiej dżungli. Z tego co pamiętam kiedyś wyczytanego o długowiecznych ludziach, to głównie pojedyncze przypadki z danej społeczności, a nie ogół.
Poza tym nie chodziło tu o całe społeczeństwa, tylko o pojedyncze jednostki.
                              

Michael_Corleone

@ZSGifMan

Bo chodzi właśnie o to, że ludzie majętni statystycznie żyją dłużej zaś biedni krócej a bardziej obiektywną miarą tego są porównania zbiorowe a nie pojedyncze jednostki. To chyba jasne, że bogatych osób jest znacznie mniej niż biednych stąd nie powinno dziwić, że wśród najbardziej skrajnych przypadków nie odnajdziemy ich wielu. W tamtej grupie faktycznie największą rolę odgrywają geny a majątek staje się już mniej istotny tyle że ma to niewielki związek z żywotnością statystycznego bidaka.
Stare powiedzenie mówi – Czemuś biedny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś biedny!
Nie jest chyba tajemnicą, że zamożni ludzie są z reguły bardziej inteligentni niż biedni, mają większą świadomość prozdrowotną,
co przekłada się np. na bardziej racjonalne i lepsze jakościowo żywienie i zdrowy ruch. To już nie są czasy gdy otyłość charakteryzowała osoby z wyższym statusem. Dzisiaj to właśnie biedni są dużo częściej otyli, choć oczywiście gdy weźmiemy najbardziej skrajną grupę biednych np. murzynów w Afryce to próżno szukać tam otyłych no ale tak to właśnie jest ze skrajnościami.
Weźmy przykład Hong Kongu – 5 miejsce pod względem długowieczności oraz Chin – 77 miejsce.
Czy ta drastyczna różnica wynika z zamieszkiwania przez obywateli Hong Kongu wiejskich terenów
czy może dlatego że pracują ciężej jak w Chinach?
Wydaje mi się, że jeszcze bardziej prostych ludzi i jeszcze ciężej pracujących znajdziemy w Korei Północnej
w której państwo wyjątkowo dba o to aby naród nie tracił czasu na oglądanie urągających godności człowieka
programów rozrywkowych typu Warsaw Shore :D, wyrabiał sobie w pracy kondycję fizyczną i nie marnował sobie zdrowia pieniędzmi. Efektem tych zabiegów jest 125 pozycja, tuż za Rosją (122). Dla porównania Korea Południowa 28 miejsce.

ZSGifMan

@Michael_Corleone

Na chwilę straciłem czujność i… znowu mnie napadłeś i choć początkowo zbiłeś mnie (też znowu) z pantałyku, to jednak po dłuższej chwili nagle mnie olśniło, że ja przecież wyraźnie napisałem na samym początku z postaci filmowych, więc raczej pisałem o filmach, tego raczyłeś nie doczytać/pominąć.
Potem faktycznie dodałem ogólną notką o biedakach i bogaczach, a Ty już z tego zrobiłeś kolejną krucjatę na mnie i tylko czekać jak mi zaraz wypalisz, że mnie jako 'nie biedaka' czeka zapewne krótki żywot ;)

Akurat kraje pokroju Chin czy Indii nie muszą się zbytnio martwić niską długością życia swoich obywateli, bo jak to głosiła dawno temu sowiecka maksyma: их много (ich mnogo, czyli dużo, w znaczeniu pod dostatkiem).

     

P.S.
Poza tym pisałem o swoich własnych wspomnieniach, o tym co kiedyś przeczytałem, a czytałem o wiosce daleko za Uralem i tam była grupa 'stulatków', najstarszy nie będę zmyślał ile miał, bo dokładnie nie pamiętam, ale wyraźnie opowiadał o zdrowym jedzeniu, bo nie mieli na frykasy. Zapewne też monotonnym i mało smacznym :) Było coś też o dużej dozie ciężkiej pracy, dużo seksu i trochę o tytoniu, ale potem była chyba wzmianka o utracie funduszy i skończyło się palenie. Alkoholu o dziwo nie pili.
Nie zamierzam tego nawet szukać, bo czytałem to w czasach sprzed internetu (tak sądzę) i nawet nie wiem czy ktoś to mógł przeklepać w sieć…
     

Michael_Corleone

@ZSGifMan

Ależ Panie Zenonie… nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że rozmawiamy na luzie a przedstawiając różne punkty widzenia
urealniamy nasze spojrzenie na pewne sprawy i zawsze postrzegałem to jako konstruktywne zajęcie a nie jakieś napady :-)
Wygląda na to, że w tej kwestii zasadniczo się zgadzamy lecz najwyraźniej źle odczytałem pańską tezę zgodnie z którą
receptą na długowieczność miałoby być tyranie za miskę ryżu. Jeszcze ktoś z użytkowników wziąłby to sobie do serca :-)
Dla uzupełnienia https://portal.abczdrowie.pl/bogaci-mezczyzni-zyja-srednio-10-lat-dluzej-niz-biedni
Pisze Pan, że żywi pogardę dla osób mających przekonanie, że majętnym NALEŻY SIĘ dłuższe życie
ze względu na kapitał jaki wypracowali a co Pan powie o ubogich którzy są przekonani, że NALEŻY SIĘ im dłuższe życie np. jako rekompensata za swój ascetyczny żywot?
Co prawda nie znajdzie Pan zbyt dużo takich postaci filmowych, wszak niewielu reżyserów chciałoby się znęcać nad tym środowiskiem.

W mojej ocenie grzeszyć pychą, która bardzo często stoi za pogardą, mogą zarówno bogaci jak i biedni, inteligentni i głupcy.
Jesteśmy technologicznie o krok od stosowania zabiegów przedłużających ludzkie życie. Już dzisiaj potrafimy wydłużyć życie myszom
a nicieniom nawet dwukrotnie https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/preparat-na-dlugowiecznosc-opracowano-kombinacje-lekow-ktora-dwukrotnie-wydluza-zycie-nicieni
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przed%C5%82u%C5%BCanie_%C5%BCycia
Niestety różnica pomiędzy długością i poziomem życia osób majętnych i ubogich będzie rosła coraz bardziej. Mówię niestety gdyż
coraz węższa grupa ludzi gromadzi coraz większy majątek a przez to maleje szansa, że znajdziemy się właśnie w tej grupie.
Pozostaje nam satysfakcja z życia. Tyle że trudno ją obiektywnie ocenić ze względu na antydepresyjny mechanizm obronny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Resentyment w wyniku którego deklarowana satysfakcja nie musi odzwierciedlać rzeczywistego poziomu.

BuziakL

Zejdę trochę z tematu i wrzucę coś bardziej na luzie :) Dziś wpadłam na to w necie.

ZSGifMan

@BuziakL

Tak sobie myślę, z eto badanie jest mocno niemiarodajne, bo choć faktycznie człowiek może pracować do 95 roku swojego życia, to składki na ZUS może śmiało płacić i wiele lat później, gdyż skoro pracował w dobrej formie do takiego wieku, to raczej ma się dobrze w dalszym ciągu i nie jest mu do niczego potrzebna emerytura, a skoro ma się tak wspaniale niech wspomoże biedny fundusz tej instytucji, której pracownicy i prezesi klepią biedę i stają na głowach, by rencistom żyło się lepiej :P




@Michael_Corleone

Jednak w filmach (a przynajmniej ja) częściej widuję obrazki, na których bogaty i chory stary człowiek używa swojej władzy i pieniędzy, by nawet pozbawiając kogoś życia przedłużyć swoją egzystencję, niźli biedaka co w jakiś magiczny sposób nakłania bogacza do wyleczenia go ze śmiertelnej choroby. Ma to jednak jakieś przełożenie na świat realny i każdy oczywiście chce żyć zamiast umierać, ale to bogacze częściej, choć jest ich stosunkowo mniej, są skłonni posunąć się do najgorszych rzeczy by ratować… siebie.
I chyba nie muszę tu pisać o internetowych aukcjach organów itp. by nie stać jak bidota w kolejkach do operacji. Przykładów przez lata w mediach było wiele, to nie tylko film.
     

BuziakL

Boże @ZSGifMan ! Ty mnie normalnie tak rozśmieszyłeś tym wpisem o składkach, że dobrze, że nie mam herbaty przy laptopie, bo bym się qrwa udusiła :D :D !!!
Nadrabiam zaległości forumowe, mam też słowo na piątek, ale dodam je już dziś, bo pewnie w piątek już nie będę miała czasu.
Ostatnio wpadłam na to na YT.

Tu wersja angielska:
Arnold Schwarzenegger 2019 ENG

A tu polskie tłumaczenie, jak ktoś woli:
ARNOLD SCHWARZENEGGER

Proszę czekać…