FILMY 1287 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Nie bądźmy egoistami 13
ar23s

Każdy wie, że życie nie jest bajką. Ale czy zastanawiamy się nad losem zwierząt, które mają swój udział w przemyśle gospodarczym czy też rozrywkowym? Ogromnie zachęcam do zapoznania się z poniższym filmem dokumentalnym, aby przekonać się o tych kwestiach zza kulis, które odsłaniają brzydką prawdę o nas samych – o gatunku homo sapiens. Myślę, że ten film powinien zobaczyć każdy człowiek. Uważam, że warto porozmawiać o kwestiach poruszanych w tym filmie, a sam materiał przesyłać dalej i uświadamiać ludzi. To nic nie kosztuje. Szczerze mówiąc, serce mi się krajało podczas seansu. Mam nadzieję, że i wy wyciągniecie z niego jakieś wnioski. Pozdrawiam!

Earthlings
https://www.youtube.com/watch?v=2_dKmx7hmE4

ar23s

@Adrenochrom
Co to ma do rzeczy? Proszę pisać na główny temat wątku.

Adrenochrom

@ar23s A gdzie jest ten temat głownego wątku?

ZSGifMan

@ar23s

Ludzie od innych drapieżników różnią się tylko skalą swojej zimnej brutalności wobec innych ludzi i tak jak tu piszesz – zwierząt. Nikt się nie dziwi, gdy lwy rozszarpują wyjącego bawoła, czy wilk wyrywający kawały mięsa z wyjącej sarny, lecz człowiek zarzynający świnię lub krowę stojąc obok i patrząc na jej agonię, to istna bestia z piekła rodem!


Anonimowy

@ZSGifMan Tyle że u lwów, czy innych drapieżników to po prostu instynktowne zachowanie. Nie robią tego dla frajdy zadawania bólu. My oprócz instynktu mamy rozum i empatie. Jem mięso bo lubię i jest nam potrzebne. Ale nie jestem za tym żeby zwierzęta cierpiały podczas śmierci. Trzeba to zrobić bezboleśnie. Nie znęcać się. Zresztą już pominę wątek zwierząt hodowanych na ubój. Spójrzmy bliżej. Tu opowiem historię którą usłyszałem od mojej ciotki. W jej okolicy mieszkał facet. Miał psa. Pewnego dnia postanowił mu spiłować zęby jakimś urządzeniem. Cała okolica słyszała tego psa. Z tego co wiem, on już nie ma psa, ale za to sprawę w sądzie. Ale jak dostanie parę stówek kary za katowanie psa, to i tak będzie dobrze. Bo sądy mają gdzieś prawa zwierząt. Kiedyś widziałem w jakiś film o znęcaniu się nad zwierzętami i było w nim nagranie, jak facet doczepił do ciągnika psa, za skórę i ciągną go za sobą po drodze. Oczywiście zanim ktokolwiek zdążył coś zrobić to z psa zdarto skórę na żywca. I czy powinniśmy mówić o prawach zwierząt? Czy powinniśmy o nie walczyć, i głośno mówić o bestialstwie ludzi wobec zwierząt? Myślę że każdy normalny człowiek zgodzi się z tym, że niemożna przechodzić obojętnie obok cierpienia zwierząt. One się nie poskarżą i nie zawalczą o siebie w sądzie. Od tego jesteśmy my. Bo myślimy. Bo potrafimy współczuć. Chwalimy się swoimi osiągnięciami cywilizacyjnymi, tym że jesteśmy myślący, a pośrodku Polski facet spiłowuję psu zęby za karę i żeby nauczyć go posłuszeństwa, a inny zdziera skórę dla frajdy. Czy my tu mamy do czynienia z ludźmi, czy degeneratami? Zresztą wszyscy psychole zaczynali od zwierząt. Później polowali już tylko na ludzi. To jest cienka linia i łatwo ją przekroczyć. Więc lepiej się zastanowić i zdecydowanie reagować na wszelkie przejawy bestialstwa.

ar23s

@Akira_Kurosawa
Dziękuję za ten głos rozsądku. Mądrego to i posłuchać miło ;)

ZSGifMan

@ar23s
@Akira_Kurosawa

Ale nie powiedziałem, że znęcanie się jest w porządku, i że można tak robić.
W dzisiejszych czasach bardziej się nad zwierzętami ludzie pochylają i łzy ronią niż nad drugim człowiekiem i o to mi właśnie chodziło. Śmierć jest wszędzie wokoło i nie ma co udawać, że jest inaczej, a ludzie potrafią być bestialscy, to potem takie rezultaty. Ciekawe czy będąc takim pracownikiem rzeźni, masarni i zabijając dzień w dzień przez długie miesiące i lata samemu by się nie nabrało totalnej obojętności na tą procedurę pozbawiania życia? Z czasem człowiek obojętnieje, inni chcą jeść, ale nie chcieliby nigdy nikogo zabijać, a już na pewno nie własnymi rękami. Gdy do tego dodamy modne politycznie i kulturowo trendy, to dochodzimy do sytuacji, gdy zaraz okaże się, że nie ma co jeść, bo zwierząt zabijać nie można, tak jak i niszczyć roślin… choć na to ostatnie jeszcze nie ma takiego ciśnienia, ale sprawa była omawiana, że są maniacy, co już forsują z wegańskich trendów jedzenie tylko i wyłącznie tego, co… samo spadło, bo rośliny "uśmiercać" też nie wolno!


Anonimowy

@ZSGifMan Oczywiście dochodzi do tego że ludzie zajmujący się ubojem stają się znieczuleni. Ale czy ktoś uodparnia się psychicznie, czy nie, to powinny być narzucone standardy. I powinni się ich trzymać. Tu nie chodzi o to czy ludzie bardziej się litują nad zwierzętami niż nad ludźmi. Tu chodzi o to że powinniśmy chronić w równym stopniu prawa wszystkich istot. Zwłaszcza że zwierzęta nie zgłoszą przemocy na policji. Musimy reagować na każdy przejaw bestialstwa. Bo psychol najpierw katuję zwierzę, a później człowieka.

Adrenochrom

@Akira_Kurosawa Przyznaje się kiedyś zdarzyło mi się nawet zabić pająka w piwnicy.

ZSGifMan

@Akira_Kurosawa

Tak, tu się zgodzę, że psychol zaczyna od zwierzaka, by potem dręczyć innych ludzi i na to zgody nie ma! Ale najważniejsze jest to, że to są słabi ludzie. Każdy psychol, każdy sadysta to bardzo słabe psychicznie egzemplarze i do tego śmierdzące tchórze niezdolne porwać się na kogoś co najmniej swego pokroju psychiczno-fizycznego, dlatego też właśnie zawsze na ofiary wybierają osobników o wiele słabszych od siebie, bo tylko to gwarantuje im "sukces".




@Adrenochrom

Obawiam się, że mógłbym mieć o wiele poważniejsze "grzechy" na sumieniu niż pająk w piwnicy.


Adrenochrom

@ZSGifMan Kiedyś zabiłem szpaka, bo kradł mi czereśnie.

ZSGifMan

@Adrenochrom

Ostatnio (grudzień-styczeń) dwie myszy poległy w piwnicy, ale co wcześniej szkód narobiły, to ich.


Proszę czekać…