FDB.PL 1127 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Pytanie 11
Chemas

Dlaczego w odawaniu obsady do seriali nie ma "Pozostała ekipa", nieraz zdarza się na przykład casting i nie ma możliwości jego uzupełnienia, jak w przypadku filmu.

ZSGifMan

@Chemas
                                        
Nie wiem czy o to pytałeś, ale jest:
                                        
  – dobór głosu (tłum. voice casting)
  – dobór lokalizacji (tłum. location casting, local casting)
  – dobór obsady (tłum. casting by)
  – dodatkowy dobór obsady (tłum. extras casting, casting associate)
  – nadzorca doboru obsady (tłum. casting coordinator, casting supervisor)
  – nadzorca dodatkowego doboru obsady (tłum. extras casting coordinator)
                                        
Więcej detali "pozostałej ekipy" znajdziesz TUTAJ.
                                        

Chemas

@ZSGifMan

Ja wiem, że to jest w formularzu Pozostała ekipa, ale tylko w przypadku dodawania obsady do filmów, w przypadku odcinków seriali nie ma

ZSGifMan

@Chemas
                                                            
Okej, ajmosry, jakoś nawet nie zauważyłem, że faktycznie jest różnica. Znaczy to jest wtedy bardzo dobre pytanie i dalej niestety bez odpowiedzi… dlaczego?
                                                            
A z drugiej strony uważasz za potrzebne/sensowne dodawać jakichś tam trzymaczy lamp czy innych wózkarzy do poszczególnych odcinków takiej np. "Mody na sukces"?? :P
                                                            

Chemas

@ZSGifMan

Hehe, trzymaczy lamp może i nie, ale na przykład osoby odpowiedzialne za casting, czyli u nas dobór obsady, są właśnie w formularzu Pozostała ekipa, a to mi się wydaje istotne osoby. Do tego na przyklad kaskaderzy

ZSGifMan

@Chemas

Podzielę się z Tobą świeżą informacją: z producentami też nie jest różowo, bo nie wszystkie zawody są przetłumaczone i tak poległem (co w 99% przewidziałem) na „archival producer”. Zaprzyjaźniona osoba, która to sprawdzała odpisała mi, że mieli się kiedyś tam zabrać między innymi za to jak i inne podobne kwiatki, ale ostatecznie temat upadł, bo czas leciał i nie doszli do porozumienia itp.

Także przykro mi bardzo, ale musisz chyba zrobić tak jak ja jakiś prawie rok temu, jak tu przyszedłem i wysondowałem co przechodzi, a z czym są problemy, bo dodałem ze dwa-trzy filmy z góry na dół wszystkich jak leci i okazało się, że najlepiej to podstawowy skład, bo reszta jest jednym wielkim pryszczem na t… ;p

                                                                           

Chemas

@ZSGifMan

Rozumiem Ciebie, ja jak znajdę film do uzupełnienia (w sensie pusty obsadowo całkowicie) zawszę nie mogę oprzeć się dodaniu jak największej obsady. Oczywiście ciężko jest dotrwać do końca, ale zawsze mam jakieś takie wrażenie, że robota jest niedokończona

ZSGifMan

@Chemas

Z niektórymi mam bardzo podobnie i sobie wtedy folguję i dodaję dużo, ale tylko tych co wiem, że z nimi nie będzie problemów i odrzutów, resztę niestety z bólem serca odpuszczam.
                                                                                                                

Chemas

@ZSGifMan
No właśnie chodzi o ten ból serca. Czuję w takich sytuacjach, że coś tu jest niedokończone

ZSGifMan

@Chemas

Tak, wiem, ale niestety prawda jest taka, że całej strony nie zapełnisz choćbyś nie wiem jak bardzo chciał ;)
                                                 
                                         

Chemas

@ZSGifMan
Ale niektóre chyba zapełniłem w 90 procentach :)

ZSGifMan

@Chemas

Ja niektóre chyba też, choć niektórych z przyczyn natury techniczne j się już po prostu więcej nie da. Albo zdjęcia są za słabe, albo plakat nieakceptowalny, albo te nieszczęsne "zawody" bez tłumaczenia czy jakiegoś przypisania do polskiej nazwy, no i zostają puste :(                                                                                                    

Proszę czekać…